February 16, 2019
|
Minnesota-Minnesota FH - Minneapolis, MN
|
200m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Libby Halbmaier   UNAT-Minnesota 6:03.34 5:02.78 5:30.03
2 Tate Sweeney FR-1 Minnesota 4:10.69 5:05.71 5:21.00
3 Carissa Dock SO-2 Minnesota 6:06.51 5:10.60 5:13.71
4 Helen Schuda JR-3 Carleton 6:23.56 5:19.63 3:43.74
5 Linsey Tolkkinen SR-4 Wis.-River Falls 4:17.87 5:22.33 6:07.46
6 Molly Woodford   Unattached 4:08.83 5:23.15 7:00.10
7 Sara Ness JR-3 St. Thomas (Minn.) 6:08.91 5:23.60 5:30.08
8 Malakai Holloway FR-1 Bethel (Minn.) 4:08.72 5:27.26 6:29.44
9 Olivia Moll FR-1 St. Thomas (Minn.) 6:07.11 5:27.77 5:44.16
10 Berit Hudson Rasmussen JR-3 Carleton 4:52.16 5:28.26 6:56.89
11 Anna Hage SO-2 Bethel (Minn.) 4:20.75 5:30.06 5:53.17
12 Kara Lindberg SO-2 Concordia-St. Paul 4:41.04 5:30.63 5:50.47
13 Marlee Yost-Wolff SR-4 Macalester 6:07.33 5:30.92 5:21.00
14 Elizabeth Zimmerman SO-2 Carleton 5:11.71 5:35.17 6:08.69
15 Sarah Nazarino SR-4 Carleton 6:03.40 5:36.48 6:53.87
16 Emmy Farago   UWRF Running Club 4:53.07 5:36.86 4:16.02
17 Grace Cole FR-1 Bethel (Minn.) 4:24.83 5:39.52 4:01.06
18 Lucia Mesfin FR-1 Concordia-St. Paul 5:48.77 5:41.93 4:23.29
19 Caroline Johnson FR-1 St. Thomas (Minn.) 6:30.60 5:48.75 4:18.08
20 Anna Marinc FR-1 Saint Mary's (Minn.) 5:29.73 5:50.77 4:33.60
21 Ella Stack FR-1 Carleton 5:56.52 5:52.99 5:10.64
22 Katrin O'Grady SR-4 Macalester 6:00.49 5:53.42 5:11.01
23 Ann Sheely SO-2 Augsburg 6:04.06 5:53.45 5:21.64
24 Laura Luttio SR-4 Bethel (Minn.) 4:20.30 5:56.57 4:48.83
25 Grace Hartman FR-1 Augsburg 6:07.56 5:56.85 4:16.94
26 Sophie Schafer SO-2 Carleton 5:32.44 5:57.46 5:10.99
27 Betsy Schein SR-4 Macalester 6:01.12 5:57.54 6:26.15
28 Isabella Kraft FR-1 St. Cloud State 5:47.79 5:58.54 6:12.89
29 Allegra Pihlaja FR-1 Carleton 6:39.96 6:00.32 4:12.23
30 Emily Kathman FR-1 Hamline 6:03.99 6:00.38 5:49.57
31 Emma Mader FR-1 Hamline 7:30.63 6:03.41 6:32.49
32 Lydia Fails SO-2 Bethel (Minn.) 4:57.04 6:06.71 6:32.38
33 Noelle Diekman SO-2 Bethel (Minn.) 5:51.48 6:09.97 6:54.37
34 Augusta Fricke FR-1 Macalester 6:21.30 6:10.19 6:50.91
35 Emma Verges SO-2 Macalester 4:45.28 6:10.49 6:54.95
36 Tabitha Fabin FR-1 Saint Mary's (Minn.) 7:25.42 6:11.18 6:03.76
37 Karee Joedeman SO-2 Northwestern (Minn.) 7:22.94 6:18.58 4:55.30
38 Erika Thiel SR-4 Saint Mary's (Minn.) 7:17.50 6:20.43 6:58.48
39 Adelaide Gaughran-Bedell SO-2 Macalester 5:22.32 6:37.92 5:38.24
40 Czarina Albanese SO-2 Hamline 6:12.77 6:40.82 5:12.64
41 Kendra Anderson   Minnesota Running Club 7:58.95 7:11.48 6:02.45
42 Allison Mangan SO-2 Augsburg 5:39.78 7:27.07 8:47.55
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Libby Halbmaier   UNAT-Minnesota 4:47.64 4:29.48 3:41.03 5:02.78
2 Tate Sweeney FR-1 Minnesota 4:25.97 4:16.80 3:40.12 5:05.71
3 Carissa Dock SO-2 Minnesota 5:29.24 5:57.19 6:22.04 5:10.60
4 Helen Schuda JR-3 Carleton 3:53.33 4:12.51 4:50.87 5:19.63
5 Linsey Tolkkinen SR-4 Wis.-River Falls 3:58.53 4:56.55 4:43.65 5:22.33
7 Sara Ness JR-3 St. Thomas (Minn.) 4:41.54 6:21.85 4:12.41 5:23.60
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Molly Woodford   Unattached 5:23.15
8 Malakai Holloway FR-1 Bethel (Minn.) 5:27.26
9 Olivia Moll FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:27.77
10 Berit Hudson Rasmussen JR-3 Carleton 5:28.26
11 Anna Hage SO-2 Bethel (Minn.) 5:30.06
12 Kara Lindberg SO-2 Concordia-St. Paul 5:30.63
13 Marlee Yost-Wolff SR-4 Macalester 5:30.92
14 Elizabeth Zimmerman SO-2 Carleton 5:35.17
15 Sarah Nazarino SR-4 Carleton 5:36.48
16 Emmy Farago   UWRF Running Club 5:36.86
17 Grace Cole FR-1 Bethel (Minn.) 5:39.52
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
18 Lucia Mesfin FR-1 Concordia-St. Paul 5:41.93 5:00.90 5:18.00 6:53.74
19 Caroline Johnson FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:48.75 5:13.88 4:42.49 7:12.45
20 Anna Marinc FR-1 Saint Mary's (Minn.) 5:50.77 4:47.64 5:36.74 7:21.97
21 Ella Stack FR-1 Carleton 5:52.99 6:35.35 6:28.29 7:00.06
22 Katrin O'Grady SR-4 Macalester 5:53.42 6:46.44 4:39.21 7:07.64
23 Ann Sheely SO-2 Augsburg 5:53.45 6:50.01 5:07.51 5:07.51
24 Laura Luttio SR-4 Bethel (Minn.) 5:56.57 7:00.76 6:35.80 6:21.53
25 Grace Hartman FR-1 Augsburg 5:56.85 4:27.64 6:00.42 5:24.74
26 Sophie Schafer SO-2 Carleton 5:57.46 7:30.40 7:37.55 6:51.08
27 Betsy Schein SR-4 Macalester 5:57.54 5:03.91 6:22.57 4:49.61
29 Allegra Pihlaja FR-1 Carleton 6:00.32 5:42.31 5:02.67 7:48.42
31 Emma Mader FR-1 Hamline 6:03.41 5:01.63 5:45.24 7:01.56
37 Karee Joedeman SO-2 Northwestern (Minn.) 6:18.58 7:07.80 7:45.66 7:34.30
Women's Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
28 Isabella Kraft FR-1 St. Cloud State 6:41.57 5:58.54 6:05.71 4:57.59 4:50.42
30 Emily Kathman FR-1 Hamline 7:08.86 6:00.38 4:12.27 6:03.99 5:17.14
32 Lydia Fails SO-2 Bethel (Minn.) 4:24.04 6:06.71 5:19.04 4:49.70 7:27.39
33 Noelle Diekman SO-2 Bethel (Minn.) 5:51.48 6:09.97 5:36.68 6:24.77 7:53.57
34 Augusta Fricke FR-1 Macalester 4:45.05 6:10.19 5:51.68 6:32.41 7:02.02
35 Emma Verges SO-2 Macalester 4:37.87 6:10.49 6:10.49 4:34.17 5:26.04
36 Tabitha Fabin FR-1 Saint Mary's (Minn.) 7:43.98 6:11.18 7:14.28 5:08.08 7:43.98
38 Erika Thiel SR-4 Saint Mary's (Minn.) 6:01.41 6:20.43 6:50.87 7:47.93 6:50.87
39 Adelaide Gaughran-Bedell SO-2 Macalester 6:14.05 6:37.92 6:57.82 5:22.32 7:37.61
40 Czarina Albanese SO-2 Hamline 4:40.58 6:40.82 7:32.93 8:29.05 6:36.82
41 Kendra Anderson   Minnesota Running Club 8:50.72 7:11.48 6:15.39 6:41.28 5:40.87
42 Allison Mangan SO-2 Augsburg 5:17.42 7:27.07 9:14.37 7:04.72 7:18.13