February 14, 2019
|
Celebration - Celebration, FL

Boys' 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Jerdary Ayala JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 3:16.97 4:14.42 4:33.57 5:52.91 10
2 Elijah Wolsefer SO East Ridge 3:25.32 4:58.39 4:33.75 5:17.55 8
3 Omario Windett SO Poinciana 3:51.05 4:22.04 4:41.76 4:50.22 6
4 Caleb Melendez SO East Ridge 3:43.69 5:42.62 4:43.15 4:31.83 5
5 Hansel Lugo Ramos SO East Ridge 3:31.27 3:25.56 4:45.49 4:42.64 4
6 Anthony Suarez JR New Dimensions 5:40.49 5:37.55 4:53.52 6:12.77 3
7 Edward Abisada JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:54.90 5:04.63 4:55.75 3:50.69 2
8 Brandon Forehand SR Celebration 3:57.05 5:03.06 5:00.06 5:00.06 1
9 Andres Soto FR Osceola (Kissimmee) 4:07.23 6:31.95 5:01.50 5:43.71 -
10 Mario Harris JR Osceola (Kissimmee) 5:52.90 6:20.05 5:01.62 4:04.32 -
11 Rognie Ortiz JR Osceola (Kissimmee) 6:31.29 3:41.43 5:03.32 4:48.16 -
12 Ali Sissoko SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:24.95 3:57.55 5:04.54 5:13.68 -
13 Ivan Garcia JR Celebration 4:55.18 5:44.38 5:07.48 3:50.61 -
14 Richard Lebron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:19.80 6:42.07 5:09.28 3:39.59 -
15 Max Ciulla FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:25.15 6:34.47 5:10.60 5:35.45 -
16 Jayven Garcia FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:17.63 5:14.52 5:11.40 5:51.89 -
17 Jose Mundo SR New Dimensions 5:27.96 5:27.96 5:12.34 3:44.89 -
18 Luis Negron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:51.01 4:45.20 5:13.40 4:23.26 -
19 Julian Pomales FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:20.49 4:43.01 5:14.45 4:27.29 -
20 Kevin Guerra FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:17.52 4:43.14 5:14.60 4:02.25 -
21 Lucas Murphy SO Celebration 6:34.49 5:00.72 5:23.35 6:24.79 -
22 Ben Smith SR Foundation Academy 6:49.63 6:39.72 5:30.34 5:07.22 -
23 Robert Rosser SO East Ridge 6:49.66 4:34.21 5:30.37 5:10.55 -
24 Ajay Payman JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 3:56.42 5:22.99 5:32.98 4:29.72 -
25 Jordan Braid JR New Dimensions 4:33.77 5:43.88 5:33.86 6:13.93 -
26 Joshua Pache JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 3:57.35 5:47.67 5:34.29 5:54.35 -
27 Owen Lewis FR Osceola (Kissimmee) 5:14.36 5:24.39 5:34.42 6:27.93 -
28 Anthony Harlow FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:22.09 5:24.61 5:38.13 6:49.14 -
29 Alvin Funes SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:12.66 6:02.50 5:38.78 6:05.89 -
30 Aleskey Galvin FR East Ridge 6:28.34 7:22.85 5:40.65 6:38.56 -
31 Tyler Dobrereiner 11 East Ridge HS 5:20.12 6:28.96 5:44.21 6:01.42 -
32 Steven Esquival FR Poinciana 5:04.34 6:41.18 5:45.84 5:00.88 -
33 Jason Padilla SO New Dimensions 4:31.25 6:57.30 5:47.75 6:01.66 -
34 Tommy Bello JR Osceola (Kissimmee) 4:51.20 6:02.23 5:55.12 6:09.33 -
35 Zach Long SO Foundation Academy 6:13.82 4:21.31 6:02.93 6:13.82 -
36 Evan Ramos FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 7:07.67 7:36.92 6:05.53 7:33.26 -
37 Gabriel Grassi JR New Dimensions 5:05.35 7:03.08 6:07.89 7:47.22 -
38 Benjamin Elliston SO Foundation Academy 7:08.61 6:42.52 6:12.70 4:54.44 -
39 Donzel Facey SR Poinciana 5:16.17 6:57.80 6:16.39 4:53.59 -
40 Dylan Zavala 11 New Dimensions HS 7:04.17 4:52.12 6:40.16 4:52.12 -
Boys' 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
17 Jose Mundo SR New Dimensions 5:12.34 3:38.64 4:03.63 4:16.12 4:53.60 5:49.82 -
22 Ben Smith SR Foundation Academy 5:30.34 5:56.77 4:40.79 4:44.10 6:49.63 5:36.95 -
25 Jordan Braid JR New Dimensions 5:33.86 6:20.60 5:33.86 6:53.99 6:37.30 5:27.19 -
29 Alvin Funes SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:38.78 6:53.32 6:43.15 3:57.15 6:16.05 6:26.21 -
32 Steven Esquival FR Poinciana 5:45.84 5:00.88 6:44.64 5:59.68 7:15.76 6:27.34 -
33 Jason Padilla SO New Dimensions 5:47.75 4:52.11 4:38.20 5:33.84 6:01.66 6:26.01 -
35 Zach Long SO Foundation Academy 6:02.93 6:28.34 5:48.42 7:08.26 5:23.01 7:30.04 -
36 Evan Ramos FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:05.53 7:18.64 5:32.64 7:11.33 5:28.98 7:25.95 -
37 Gabriel Grassi JR New Dimensions 6:07.89 7:28.83 4:28.56 5:20.07 6:41.00 7:17.79 -
38 Benjamin Elliston SO Foundation Academy 6:12.70 4:20.89 8:00.79 7:12.34 4:32.07 7:38.43 -
39 Donzel Facey SR Poinciana 6:16.39 7:50.49 6:54.03 6:20.16 4:53.59 6:27.69 -
40 Dylan Zavala 11 New Dimensions HS 6:40.16 4:40.12 7:56.19 6:28.16 6:20.16 5:08.13 -
Boys' 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
3 Omario Windett SO Poinciana 5:32.48 5:12.76 3:17.24 3:17.24 4:58.67 3:36.96 4:41.76 6
4 Caleb Melendez SO East Ridge 3:46.52 3:43.69 5:39.78 6:02.44 3:57.85 3:57.85 4:43.15 5
9 Andres Soto FR Osceola (Kissimmee) 5:13.56 4:25.32 5:28.64 6:07.83 4:28.34 4:58.49 5:01.50 -
12 Ali Sissoko SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:18.86 3:39.27 4:18.86 3:51.45 3:39.27 3:51.45 5:04.54 -
13 Ivan Garcia JR Celebration 5:13.63 5:25.93 6:24.35 5:50.53 4:02.91 3:38.31 5:07.48 -
19 Julian Pomales FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:29.92 4:46.15 3:43.26 5:30.18 4:52.44 5:17.60 5:14.45 -
21 Lucas Murphy SO Celebration 4:31.62 4:41.32 6:53.89 3:59.28 4:12.22 5:36.29 5:23.35 -
23 Robert Rosser SO East Ridge 5:00.64 4:17.69 5:30.37 4:11.09 7:09.49 6:56.27 5:30.37 -
24 Ajay Payman JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:46.30 6:56.23 6:09.61 6:09.61 4:29.72 4:19.73 5:32.98 -
26 Joshua Pache JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:11.07 5:04.21 3:57.35 4:50.84 3:54.01 6:17.75 5:34.29 -
27 Owen Lewis FR Osceola (Kissimmee) 7:04.72 7:14.75 5:27.74 5:34.42 6:01.18 5:14.36 5:34.42 -
28 Anthony Harlow FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:48.28 4:37.27 6:11.95 6:15.33 3:56.69 5:58.42 5:38.13 -
30 Aleskey Galvin FR East Ridge 4:39.34 5:44.06 4:25.71 7:16.04 5:50.87 6:35.16 5:40.65 -
31 Tyler Dobrereiner 11 East Ridge HS 6:59.94 5:09.79 6:15.19 4:42.26 5:09.79 6:46.17 5:44.21 -
34 Tommy Bello JR Osceola (Kissimmee) 5:08.96 7:16.80 6:23.53 4:29.90 7:31.01 6:59.05 5:55.12 -
Boys' 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jerdary Ayala JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:33.57 5:36.50 4:39.05 5:31.02 3:22.45 4:00.75 10
2 Elijah Wolsefer SO East Ridge 4:33.75 3:49.95 5:14.82 4:00.90 5:47.67 4:20.07 8
5 Hansel Lugo Ramos SO East Ridge 4:45.49 4:31.22 3:42.69 5:54.01 5:45.45 5:39.74 4
6 Anthony Suarez JR New Dimensions 4:53.52 4:35.91 4:41.78 4:00.69 3:46.01 3:57.76 3
7 Edward Abisada JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:55.75 4:35.05 3:32.94 5:34.20 6:09.69 4:20.26 2
8 Brandon Forehand SR Celebration 5:00.06 5:21.07 4:51.06 4:54.06 6:03.08 5:48.07 1
10 Mario Harris JR Osceola (Kissimmee) 5:01.62 4:01.30 5:19.72 4:13.36 4:43.53 6:32.11 -
11 Rognie Ortiz JR Osceola (Kissimmee) 5:03.32 5:21.52 5:21.52 5:39.72 5:03.32 6:19.15 -
14 Richard Lebron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:09.28 6:42.07 3:42.69 5:40.21 6:26.60 6:29.70 -
15 Max Ciulla FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:10.60 4:58.18 3:59.17 5:13.71 5:50.98 4:08.48 -
16 Jayven Garcia FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:11.40 3:41.10 5:05.18 6:44.82 6:29.25 6:26.14 -
18 Luis Negron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:13.40 5:04.00 4:01.32 6:38.02 3:45.65 6:06.68 -
20 Kevin Guerra FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:14.60 4:27.41 4:33.71 5:02.02 5:20.90 4:49.44 -