February 22-23, 2019
|
MSU-Mankato-Myers FH - Mankato, MN
|
200m (Flat)

Women's 200 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Danielle Kohlwey SR-4 Minnesota-Duluth 18.39 24.51 21.82 10
2 Grace Hartman SO-2 Minnesota State 25.58 24.59 23.61 8
3 Venice Stewart SO-2 Bemidji State 23.80 24.79 18.84 6
4 Abbey Zastrow SO-2 U-Mary 30.25 24.79 17.60 5
5 Brittany Schyvinck SR-4 Winona State 27.64 24.90 23.66 4
6 Toni Canfall SO-2 Concordia-St. Paul 22.43 25.48 18.09 3
7 Emma Baynes SO-2 St. Cloud State 22.11 25.71 30.08 2

Women's 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Grace Hartman SO-2 Minnesota State 17.60 24.78 29.99 28.75 19.83
2 Venice Stewart SO-2 Bemidji State 24.61 24.85 31.32 24.85 22.37
3 Brittany Schyvinck SR-4 Winona State 28.67 24.93 31.42 29.67 32.16
4 Danielle Kohlwey SR-4 Minnesota-Duluth 26.93 24.93 21.94 19.45 25.18
5 Abbey Zastrow SO-2 U-Mary 28.85 25.30 26.82 22.52 24.55
6 Toni Canfall SO-2 Concordia-St. Paul 26.30 25.04 22.04 29.05 30.55
7 Julia Hammerschmidt SR-4 U-Mary 21.14 25.16 21.64 26.17 18.87
8 Emma Baynes SO-2 St. Cloud State 18.65 25.20 20.42 31.25 21.93
9 Rose Gaye FR-1 Minnesota State 26.65 25.38 22.59 22.34 30.71
10 Emelia Burris SO-2 St. Cloud State 29.49 25.42 32.03 27.97 23.14
11 Selin Dikmen SO-2 Augustana (S.D.) 26.58 25.55 26.32 26.58 24.02
12 Sarah Troescher SR-4 Sioux Falls 30.78 25.65 22.32 31.04 21.29
13 Hanneke Oosterwegel SR-4 Northern State 19.31 25.74 30.38 21.63 25.49
14 Maddy Pietz FR-1 Winona State 29.42 25.80 32.51 30.96 20.13
15 Mackenzie Woodard SO-2 Minnesota State 32.86 25.87 28.46 32.34 25.36
16 Michaela Pryor FR-1 Winona State 26.18 25.92 18.41 22.30 24.89
17 Jada Barker JR-3 Bemidji State 32.52 26.01 24.45 26.79 32.52
18 Allie Stalboerger SR-4 Minnesota-Duluth 23.00 26.13 19.34 19.34 19.34
19 Kelsey Hurley SR-4 Bemidji State 29.65 26.47 33.62 25.94 26.47
Women's 200 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
5 Abbey Zastrow SO-2 U-Mary 25.30 19.99
13 Hanneke Oosterwegel SR-4 Northern State 25.74 31.15
17 Jada Barker JR-3 Bemidji State 26.01 23.67
18 Allie Stalboerger SR-4 Minnesota-Duluth 26.13 19.60
19 Kelsey Hurley SR-4 Bemidji State 26.47 32.83
Women's 200 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Grace Hartman SO-2 Minnesota State 19.08 24.78 28.01 30.98 29.74
9 Rose Gaye FR-1 Minnesota State 25.38 25.38 33.00 22.85 25.64
14 Maddy Pietz FR-1 Winona State 29.93 25.80 27.61 31.48 30.71
15 Mackenzie Woodard SO-2 Minnesota State 31.05 25.87 19.41 28.72 23.03
Women's 200 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Venice Stewart SO-2 Bemidji State 30.82 21.87 24.85 23.36 18.64 20.13 22.62
6 Toni Canfall SO-2 Concordia-St. Paul 19.03 19.54 25.04 27.55 23.04 31.80 27.55
8 Emma Baynes SO-2 St. Cloud State 22.18 21.42 25.20 27.22 32.01 29.74 22.94
16 Michaela Pryor FR-1 Winona State 20.48 29.55 25.92 21.78 32.40 24.89 26.44
Women's 200 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Brittany Schyvinck SR-4 Winona State 24.93 30.42
10 Emelia Burris SO-2 St. Cloud State 25.42 32.29
11 Selin Dikmen SO-2 Augustana (S.D.) 25.55 18.40
Women's 200 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
4 Danielle Kohlwey SR-4 Minnesota-Duluth 24.68 26.18 24.93 19.20 28.42
7 Julia Hammerschmidt SR-4 U-Mary 24.41 20.13 25.16 26.93 32.46
12 Sarah Troescher SR-4 Sioux Falls 27.96 32.84 25.65 27.96 30.53