February 23, 2019
|
Olivet Nazarene-Student Rec. Center - Bourbonnais, IL
|
200m (Flat)

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jared Kreis Junior Lincoln-Way Central 11:53.24 10:57.08 7:51.75 7:34.90 9:21.60 10
2 Donovan Paske Senior Lockport Township 10:31.32 9:10.23 7:25.98 10:42.90 9:39.19 8
3 Bradley Brodsky Senior Deerfield 6:53.26 8:57.23 11:48.44 10:02.17 9:50.36 6
4 Will Kiley Sophomore Lockport Township 10:54.34 10:42.34 9:48.31 8:12.26 10:00.31 5
5 Josh Puyear Sophomore Deerfield 13:08.42 11:37.44 13:02.35 8:11.24 10:06.47 4
6 Jake Hinchley Junior Lockport Township 13:20.93 11:10.54 9:06.37 11:16.75 10:20.87 3
7 Cole Bernstein Freshman Deerfield 7:59.91 10:17.03 9:08.47 11:31.82 10:23.26 2
8 Tim Nielson Sophomore Lockport Township 9:17.44 10:08.12 8:07.76 8:52.10 10:33.45 1
9 Jadon Pirkl Sophomore Oak Lawn Community 9:28.14 9:08.99 13:49.87 7:39.62 10:38.36 -
10 Charlie Hart Sophomore Deerfield 9:21.22 12:54.10 12:47.65 13:07.00 10:45.08 -
11 Logan Johnson Junior LaSalle-Peru 13:08.94 13:02.42 10:58.53 11:37.65 10:52.01 -
12 Joshua Kingzette Junior Shepard 7:51.96 13:57.55 7:45.31 11:11.37 11:04.72 -
13 Ryan Hartman Freshman LaSalle-Peru 12:57.81 14:24.23 8:18.60 11:44.68 11:04.79 -
14 Ricky Oakley Junior Danville 9:51.73 11:44.76 11:44.76 8:38.59 11:04.86 -
15 Santana Garcia Freshman Shepard 11:22.15 12:17.28 12:31.06 14:48.87 11:29.04 -
16 Ethan Barnes Senior Danville 10:58.26 12:58.58 9:33.32 8:15.46 11:47.80 -
17 John Parker Sophomore Lincoln-Way Central 14:34.91 13:59.06 15:10.77 12:25.83 11:57.14 -
18 Trinidad Arteaga Senior Oak Lawn Community 11:11.84 13:21.87 9:09.03 9:01.80 12:02.40 -
19 James Enright Senior Oak Lawn Community 10:19.17 11:54.99 13:45.56 13:08.70 12:17.10 -
20 Tony Raybould Senior Oak Lawn Community 11:44.28 11:29.45 10:37.56 11:36.86 12:21.34 -
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
8 Tim Nielson Sophomore Lockport Township 10:33.45 11:55.80 1
10 Charlie Hart Sophomore Deerfield 10:45.08 13:00.55 -
12 Joshua Kingzette Junior Shepard 11:04.72 10:58.08 -
13 Ryan Hartman Freshman LaSalle-Peru 11:04.79 14:10.94 -
15 Santana Garcia Freshman Shepard 11:29.04 11:29.04 -
16 Ethan Barnes Senior Danville 11:47.80 8:50.85 -
17 John Parker Sophomore Lincoln-Way Central 11:57.14 10:09.57 -
18 Trinidad Arteaga Senior Oak Lawn Community 12:02.40 15:24.68 -
19 James Enright Senior Oak Lawn Community 12:17.10 9:57.06 -
20 Tony Raybould Senior Oak Lawn Community 12:21.34 12:58.41 -
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jared Kreis Junior Lincoln-Way Central 7:01.20 7:57.36 6:38.74 6:49.97 9:04.76 9:21.60 9:15.99 10
2 Donovan Paske Senior Lockport Township 11:17.66 12:09.78 6:45.44 8:12.32 8:23.90 9:39.19 8:58.65 8
3 Bradley Brodsky Senior Deerfield 8:57.23 7:52.29 11:42.53 11:30.73 11:30.73 9:50.36 11:42.53 6
4 Will Kiley Sophomore Lockport Township 8:12.26 8:36.27 10:42.34 12:36.39 11:06.35 10:00.31 12:48.40 5
5 Josh Puyear Sophomore Deerfield 12:50.22 8:05.18 12:50.22 9:36.15 9:42.22 10:06.47 7:22.73 4
6 Jake Hinchley Junior Lockport Township 13:14.72 13:27.14 8:04.28 12:56.09 10:58.13 10:20.87 7:33.24 3
7 Cole Bernstein Freshman Deerfield 9:33.40 10:41.96 7:53.68 12:21.68 12:46.61 10:23.26 7:22.52 2
9 Jadon Pirkl Sophomore Oak Lawn Community 7:26.86 7:52.39 13:43.49 9:28.14 11:29.43 10:38.36 13:37.10 -
11 Logan Johnson Junior LaSalle-Peru 12:23.30 9:40.29 10:25.93 8:48.13 9:33.77 10:52.01 13:08.94 -
14 Ricky Oakley Junior Danville 14:11.02 12:31.30 11:58.05 12:11.35 8:05.35 11:04.86 11:51.40 -