February 23, 2019
|
Olivet Nazarene-Student Rec. Center - Bourbonnais, IL
|
200m (Flat)

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Max Peterson Junior Evanston Township 2:13.95 1:38.95 2:24.81 2:05.50 2:00.67 2:12.74 10
2 Delrey Crowder Junior Danville 2:05.97 1:35.43 1:30.34 1:51.98 2:07.24 1:36.71 8
3 Michael Barber Junior Lockport Township 2:45.46 2:39.05 2:32.63 2:24.94 2:08.26 2:32.63 6
4 Jackson Sima Junior Shepard 2:11.73 2:11.73 1:59.99 2:09.12 2:10.42 1:46.95 5
5 Jack Rutstein Junior Evanston Township 2:20.10 1:57.64 1:32.52 2:16.14 2:12.17 1:58.96 4
6 Brendan Diamond Junior Lockport Township 2:19.34 2:15.36 1:52.80 2:03.42 2:12.70 2:29.95 3
7 Jackson Burriss Senior Lincoln-Way Central 2:09.24 1:45.26 1:45.26 1:42.59 2:13.23 1:57.25 2
8 Omar Montiel Sophomore Shepard 2:10.70 1:49.36 2:00.03 1:41.36 2:13.36 2:20.03 1
9 Alex Luo Freshman Deerfield 2:23.33 2:32.71 2:32.71 1:39.13 2:13.95 1:49.84 -
10 Lucas Moskovitz Freshman Deerfield 2:55.78 1:57.64 1:52.23 2:50.37 2:15.21 2:47.66 -
11 Marcin Czaja Junior Shepard 2:19.86 1:55.42 2:33.44 2:10.35 2:15.78 1:41.84 -
12 Micah Plofsky Junior Deerfield 1:40.98 2:24.64 2:15.09 2:28.73 2:16.45 1:58.72 -
13 Josh Scholl Junior Lockport Township 2:23.64 2:16.80 2:56.48 2:33.22 2:16.80 1:39.87 -
14 Jason Dahlberg Junior Deerfield 2:40.49 2:57.53 2:41.91 2:39.07 2:22.02 2:33.39 -
15 Jack Kajmowitz Freshman Lockport Township 2:02.43 2:50.84 1:48.20 1:41.08 2:22.36 2:30.91 -
16 Jose Rios Junior Oak Lawn Community 2:30.81 1:53.11 2:09.06 2:14.86 2:25.01 2:49.67 -
17 John Rankin Senior Danville 2:15.51 2:28.91 2:09.56 3:09.12 2:28.91 2:00.62 -
18 Trinidad Arteaga Senior Oak Lawn Community 3:03.31 2:46.78 3:03.31 3:04.81 2:30.25 2:37.77 -
19 James Enright Senior Oak Lawn Community 2:44.83 1:45.86 2:08.54 2:02.49 2:31.22 2:11.57 -
20 Jack Evoy Freshman Shepard 2:15.05 1:48.96 2:22.72 2:08.91 2:33.46 3:05.69 -
21 Oscar De La Torre Senior Thornton 2:25.38 1:52.91 2:40.85 2:16.10 2:34.66 3:00.96 -
22 Het Patel Sophomore LaSalle-Peru 2:42.23 2:11.04 2:48.47 2:04.80 2:35.99 3:04.07 -
23 Rodrigo Lopez Sophomore Thornton 2:08.24 2:17.63 2:33.27 2:14.50 2:36.39 2:56.72 -
24 Damien Swartz Sophomore LaSalle-Peru 3:23.58 2:56.12 2:49.65 3:18.74 2:41.57 2:59.35 -
25 Jack Starklauf Freshman Lincoln-Way Central 2:11.74 3:27.49 2:59.49 3:29.13 2:44.67 2:28.21 -
26 Isiah Selvie Freshman Kankakee 2:33.79 2:10.64 2:30.48 2:35.44 2:45.36 3:23.40 -
27 Jacob Foster Sophomore LaSalle-Peru 3:20.69 3:28.12 2:34.23 2:19.37 3:05.82 2:56.53 -
28 John Maass Junior Kankakee 3:23.68 3:55.45 2:48.18 2:42.57 3:06.86 3:08.73 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
22 Het Patel Sophomore LaSalle-Peru 3:19.67 2:01.68 2:35.99 2:37.55 -
24 Damien Swartz Sophomore LaSalle-Peru 3:12.27 2:33.50 2:41.57 2:25.42 -
25 Jack Starklauf Freshman Lincoln-Way Central 3:30.78 2:19.97 2:44.67 2:43.03 -
26 Isiah Selvie Freshman Kankakee 3:31.66 1:59.06 2:45.36 2:04.02 -
27 Jacob Foster Sophomore LaSalle-Peru 3:11.40 2:15.65 3:05.82 3:26.26 -
28 John Maass Junior Kankakee 3:55.45 3:16.21 3:06.86 2:51.92 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
14 Jason Dahlberg Junior Deerfield 2:22.02 2:27.70 1:50.78 -
15 Jack Kajmowitz Freshman Lockport Township 2:22.36 1:52.47 2:08.13 -
17 John Rankin Senior Danville 2:28.91 2:02.11 3:09.12 -
18 Trinidad Arteaga Senior Oak Lawn Community 2:30.25 1:48.18 3:12.32 -
19 James Enright Senior Oak Lawn Community 2:31.22 2:00.98 2:31.22 -
20 Jack Evoy Freshman Shepard 2:33.46 2:41.14 3:10.29 -
21 Oscar De La Torre Senior Thornton 2:34.66 3:17.97 1:49.81 -
23 Rodrigo Lopez Sophomore Thornton 2:36.39 2:56.72 2:14.50 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
7 Jackson Burriss Senior Lincoln-Way Central 2:13.23 2:50.54 2
9 Alex Luo Freshman Deerfield 2:13.95 2:16.63 -
10 Lucas Moskovitz Freshman Deerfield 2:15.21 2:31.44 -
11 Marcin Czaja Junior Shepard 2:15.78 2:08.99 -
12 Micah Plofsky Junior Deerfield 2:16.45 2:21.91 -
13 Josh Scholl Junior Lockport Township 2:16.80 2:44.16 -
16 Jose Rios Junior Oak Lawn Community 2:25.01 2:55.47 -
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Max Peterson Junior Evanston Township 2:35.67 2:18.77 1:28.09 2:00.67 2:36.88 2:29.63 2:06.71 10
2 Delrey Crowder Junior Danville 1:29.07 2:08.52 1:58.34 2:07.24 1:54.52 1:50.70 2:13.61 8
3 Michael Barber Junior Lockport Township 2:37.76 2:33.92 2:45.46 2:08.26 2:31.35 2:37.76 1:43.89 6
4 Jackson Sima Junior Shepard 2:02.60 1:53.47 2:33.90 2:10.42 2:40.42 2:24.77 1:58.69 5
5 Jack Rutstein Junior Evanston Township 2:34.64 2:14.82 2:32.00 2:12.17 2:30.68 2:39.93 2:46.54 4
6 Brendan Diamond Junior Lockport Township 2:16.68 2:31.28 1:58.11 2:12.70 2:08.72 2:18.01 2:29.95 3
8 Omar Montiel Sophomore Shepard 2:21.37 1:57.36 2:06.70 2:13.36 1:56.03 2:20.03 2:09.36 1