April 19-20, 2019
|
Georgia Tech-George C. Griffin Track - Atlanta, GA

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Zach Israel JR-3 Lipscomb 16:31.86 13:29.15 14:30.05 16:40.56 11:44.74
2 Nathan Jubran FR-1 North Florida 11:48.48 13:59.68 14:34.66 18:30.82 11:57.23
3 Silas Griffith Sophomore Unattached 12:08.53 15:39.19 14:37.74 19:01.07 10:31.98
4 Ben Tabor SO-2 Lee (Tenn.) 15:13.39 13:54.35 14:38.26 14:47.05 11:16.26
5 Casey Guthery SO-2 Lee (Tenn.) 15:23.92 11:32.94 14:48.38 15:32.80 19:06.01
6 Christopher Lebeau FR-1 So. Conn. St. 13:29.19 18:31.53 14:49.22 17:47.07 11:06.92
7 Owen Glogovsky JR-3 Lipscomb 11:45.53 14:44.14 14:53.07 13:23.77 15:37.73
8 Joshua Estrada   Unattached 13:33.08 13:06.28 14:53.49 13:33.08 10:34.38
9 Kyle Johnson SR-4 Lipscomb 10:52.70 19:04.45 14:54.10 16:05.63 11:10.58
10 Brennan Silliman Sophomore Unattached 16:33.03 19:23.01 14:54.62 18:47.23 17:26.71
11 Luke Evans SR-4 Belmont 13:08.30 17:19.12 14:55.79 15:22.67 11:38.72
12 Taylor Vroon SO-2 Belmont 17:29.25 10:27.76 14:56.79 16:17.51 17:11.31
13 Trevor Kattenberg SO-2 Tampa 19:25.90 17:20.34 14:56.84 18:05.18 14:29.94
14 Davis Stockwell SO-2 Georgia 17:12.54 14:12.97 14:57.86 11:58.29 16:00.71
15 Caleb Eagleson SO-2 Lee (Tenn.) 19:30.97 10:57.54 15:00.74 16:03.80 14:24.71
16 John Bradley SO-2 Georgia 14:21.57 11:02.05 15:06.91 12:32.74 15:52.26
17 Patrick Smith SO-2 Lipscomb 14:13.21 17:41.98 15:07.67 14:04.14 10:35.37
18 Daniel Plunkett SR-4 SE Missouri 16:28.33 14:01.91 15:15.12 15:24.28 18:54.75
19 Jackson Vroon SO-2 Belmont 15:33.97 15:06.50 15:15.65 16:38.06 19:50.35
20 William O'Rielly FR-1 Georgia Tech 11:10.59 13:19.19 15:18.61 13:28.38 15:27.80
21 Nathaniel Reichard SO-2 Georgia 12:06.25 13:01.41 15:19.30 12:06.25 17:37.20
22 John Green Junior Unattached 10:55.18 18:36.57 15:22.78 13:04.37 12:55.14
23 Derek Gallardo   Fast Break Athletics 12:26.10 16:19.26 15:32.62 16:19.26 20:03.08
24 Tyler Roberts JR-3 Tampa 12:54.16 13:12.82 15:32.72 15:42.05 16:47.34
25 Dawson Reed FR-1 Lee (Tenn.) 13:24.57 20:16.21 15:35.54 18:05.23 11:51.01
26 Quinn Burden FR-1 Georgia 20:09.21 14:59.88 15:37.37 12:48.65 13:44.89
27 Sean Popik FR-1 Tampa 16:35.41 15:20.28 15:39.06 18:37.49 17:31.75
28 Mitchell Sanders   Unattached 16:10.46 19:47.16 15:42.19 14:17.40 16:57.57
29 Michael Wilson SO-2 Tampa 15:19.09 18:47.54 15:47.51 12:56.96 15:47.51
30 John Bobo SO-2 North Florida 16:56.68 18:41.19 15:50.16 16:28.17 19:00.20
31 Jonathan Werble SR-4 Florida Atlantic 19:40.82 20:48.02 16:00.01 12:19.21 11:31.21
32 Nicholas Flatt SO-2 Valdosta State 18:08.43 11:43.15 16:03.21 20:52.18 20:13.65
33 Bernhard Obrecht FR-1 SCAD Savannah 12:15.08 17:52.81 16:33.34 16:53.21 16:03.54
  William Kachman JR-3 Lipscomb DNF DNF DNF DNF DNF
  Taylor Scarbrough Junior Unattached DNF DNF DNF DNF DNF