April 19-20, 2019
|
Randolph - Lynchburg, VA

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Calista Ariel JR-3 Bridgewater (Va.) 3:51.10 5:49.47 4:55.93 4:41.83 10
2 Margaret Seybold SR-4 Washington and Lee 3:37.35 4:25.34 3:34.53 4:42.27 8
3 Didi Pace SO-2 Washington and Lee 5:49.50 6:04.07 5:32.03 4:51.25 6
4 Katie Bearup JR-3 Washington and Lee 3:54.76 4:24.11 3:28.35 4:53.45 5
5 English Jackson JR-3 Bridgewater (Va.) 6:17.73 4:04.94 4:31.50 4:55.10 4
6 Morgan Watson SR-4 Lynchburg 4:46.49 4:19.91 6:15.10 4:55.35 3
7 Emily Miller JR-3 Shenandoah 4:20.66 4:14.74 4:02.89 4:56.20 2
8 Laurie Serrell SR-4 Eastern Mennonite 5:51.31 6:24.06 5:30.47 4:57.72 1
9 Claire Smith SO-2 Washington and Lee 4:00.82 6:28.32 4:06.84 5:01.02 -
10 Rebecca Doran FR-1 Shenandoah 6:23.25 6:01.79 6:26.32 5:06.60 -
11 Whitney Anderson FR-1 Shenandoah 4:49.32 4:12.38 4:09.31 5:07.78 -
12 Megan Good SO-2 Eastern Mennonite 5:13.90 4:58.36 6:25.38 5:10.79 -
13 Abigail Shelly SO-2 Eastern Mennonite 5:58.06 4:09.08 6:16.74 5:11.35 -
14 Aislynn Smith SR-4 Shenandoah 6:16.10 6:45.03 4:46.09 5:21.45 -
15 Teah Lorenzi FR-1 Virginia Wesleyan 5:40.16 4:42.91 5:30.06 5:36.79 -
16 Erin Atkinson FR-1 Shenandoah 4:28.18 4:41.94 5:57.58 5:43.82 -
17 Destiny Kinka FR-1 Virginia Wesleyan 7:08.42 5:25.74 5:18.66 5:54.06 -
18 Ermela Wurgesa FR-1 Randolph 6:48.59 7:06.67 6:08.82 6:01.58 -
  Ally Strauss FR-1 Virginia Wesleyan DNS DNS DNS DNS   
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
12 Megan Good SO-2 Eastern Mennonite 3:59.31 5:44.98 5:10.79 4:45.93 -
13 Abigail Shelly SO-2 Eastern Mennonite 4:21.54 4:40.22 5:11.35 4:21.54 -
15 Teah Lorenzi FR-1 Virginia Wesleyan 5:36.79 4:29.44 5:36.79 4:15.96 -
16 Erin Atkinson FR-1 Shenandoah 4:24.75 6:07.89 5:43.82 7:16.66 -
17 Destiny Kinka FR-1 Virginia Wesleyan 5:22.20 5:50.52 5:54.06 5:15.12 -
18 Ermela Wurgesa FR-1 Randolph 5:39.89 5:03.73 6:01.58 6:59.44 -
  Ally Strauss FR-1 Virginia Wesleyan DNS DNS DNS DNS   
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Calista Ariel JR-3 Bridgewater (Va.) 4:41.83 10
2 Margaret Seybold SR-4 Washington and Lee 4:42.27 8
3 Didi Pace SO-2 Washington and Lee 4:51.25 6
4 Katie Bearup JR-3 Washington and Lee 4:53.45 5
5 English Jackson JR-3 Bridgewater (Va.) 4:55.10 4
6 Morgan Watson SR-4 Lynchburg 4:55.35 3
7 Emily Miller JR-3 Shenandoah 4:56.20 2
8 Laurie Serrell SR-4 Eastern Mennonite 4:57.72 1
9 Claire Smith SO-2 Washington and Lee 5:01.02 -
10 Rebecca Doran FR-1 Shenandoah 5:06.60 -
11 Whitney Anderson FR-1 Shenandoah 5:07.78 -
14 Aislynn Smith SR-4 Shenandoah 5:21.45 -