March 1- 2, 2019
|
College of Wooster-Scot Center - Wooster, OH
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Paul Christian SR-4 DePauw 8:44.65 9:37.12 6:54.48 6:59.72 11:01.06 10
2 David Westcott SR-4 Wooster 8:47.86 11:20.94 9:03.70 8:47.86 10:28.16 8
3 Zach Batt SR-4 DePauw 8:50.29 7:14.84 6:53.63 10:09.84 7:41.36 6
4 Matt Svetz SR-4 Allegheny 8:54.45 8:33.08 8:06.35 6:35.50 8:27.73 5
5 Tommy Johnson JR-3 Kenyon 8:59.27 9:04.67 10:30.95 6:33.67 11:41.06 4
6 Benjamin Foster JR-3 Denison 9:02.52 10:18.48 8:08.27 10:07.63 6:52.32 3
7 Jackson Feinknopf SR-4 Wooster 9:03.73 7:36.74 8:20.24 8:58.30 6:20.62 2
8 Tim Weighart FR-1 Allegheny 9:04.09 7:26.16 8:42.33 10:09.38 9:42.18 1
9 Ryan Lesmez JR-3 Ohio Wesleyan 9:07.45 7:12.49 10:56.94 11:40.74 9:07.45 -
10 Archie Velazquez SO-2 Oberlin 9:09.12 8:58.14 9:09.12 8:25.19 8:47.16 -
11 Zane Williams FR-1 DePauw 9:10.85 7:26.19 9:49.41 6:53.14 6:42.12 -
12 Ahmed Hamed JR-3 Ohio Wesleyan 9:12.25 10:13.00 11:02.70 11:57.93 6:54.19 -
13 Charles Rodeheffer SR-4 Wittenberg 9:14.61 9:53.44 6:28.23 10:48.90 9:25.71 -
14 Adam Cromwell SO-2 Denison 9:17.30 7:48.14 11:58.92 10:40.90 11:36.63 -
15 Seth Conard JR-3 Allegheny 9:17.58 11:31.40 8:55.28 10:41.22 11:59.28 -
16 Vincent Lewis JR-3 Kenyon 9:18.79 9:13.21 12:06.43 6:42.33 7:27.04 -
17 Daniel Frame SR-4 Ohio Wesleyan 9:19.40 8:23.46 10:37.72 10:32.13 12:01.63 -
18 Jack Marchetti SR-4 Denison 9:21.79 10:29.21 9:04.94 10:29.21 8:42.47 -
19 Cullen Sainey FR-1 Wittenberg 9:22.98 8:37.95 10:36.17 9:22.98 7:58.54 -
20 Henry Egan FR-1 Wabash 9:25.97 9:20.31 10:45.21 8:06.74 10:11.25 -
21 Hyuga Uchida SR-4 Wooster 9:26.53 8:46.88 8:29.88 10:40.18 10:28.85 -
22 Ethan Pine FR-1 Wabash 9:28.33 7:28.98 12:07.47 8:37.18 7:46.03 -
23 Thomas Guidotti SO-2 Kenyon 9:30.47 7:07.86 8:10.61 12:21.62 10:21.82 -
24 Matthew Bailey JR-3 Wabash 9:49.42 8:03.33 11:23.73 12:28.57 8:26.91 -
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Tim Weighart FR-1 Allegheny 9:04.09 1
10 Archie Velazquez SO-2 Oberlin 9:09.12 -
15 Seth Conard JR-3 Allegheny 9:17.58 -
17 Daniel Frame SR-4 Ohio Wesleyan 9:19.40 -
18 Jack Marchetti SR-4 Denison 9:21.79 -
19 Cullen Sainey FR-1 Wittenberg 9:22.98 -
20 Henry Egan FR-1 Wabash 9:25.97 -
21 Hyuga Uchida SR-4 Wooster 9:26.53 -
23 Thomas Guidotti SO-2 Kenyon 9:30.47 -
24 Matthew Bailey JR-3 Wabash 9:49.42 -
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Paul Christian SR-4 DePauw 9:16.13 8:44.65 6:28.25 10
2 David Westcott SR-4 Wooster 7:02.29 8:47.86 10:33.44 8
3 Zach Batt SR-4 DePauw 10:04.53 8:50.29 10:20.44 6
4 Matt Svetz SR-4 Allegheny 9:53.24 8:54.45 7:55.66 5
5 Tommy Johnson JR-3 Kenyon 6:28.28 8:59.27 11:35.66 4
6 Benjamin Foster JR-3 Denison 6:25.19 9:02.52 11:18.15 3
7 Jackson Feinknopf SR-4 Wooster 9:52.67 9:03.73 7:25.86 2
9 Ryan Lesmez JR-3 Ohio Wesleyan 11:51.69 9:07.45 7:56.29 -
11 Zane Williams FR-1 DePauw 6:42.12 9:10.85 6:53.14 -
12 Ahmed Hamed JR-3 Ohio Wesleyan 11:08.23 9:12.25 10:24.05 -
13 Charles Rodeheffer SR-4 Wittenberg 10:43.35 9:14.61 9:47.89 -
14 Adam Cromwell SO-2 Denison 10:35.33 9:17.30 7:25.84 -
16 Vincent Lewis JR-3 Kenyon 8:22.92 9:18.79 10:37.02 -
22 Ethan Pine FR-1 Wabash 10:02.43 9:28.33 9:28.33 -