February 9, 2019
|
DePauw-Tennis & Track Center - Greencastle, IN
|
200m (Flat)

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Matthew Stevenot JR-3 Rose-Hulman 3:24.32 4:25.35 10
2 Spencer Miller SR-4 DePauw 4:41.43 4:30.60 8
3 Michael Ocasek FR-1 DePauw 3:31.88 4:31.64 6
4 Ben Hall JR-3 Rose-Hulman 4:45.36 4:31.77 5
5 Ian Leatherman JR-3 Anderson (Ind.) 4:16.72 4:33.10 4
6 Neil O'Brien SO-2 Trine 5:08.33 4:35.29 3
7 Eric La Luz SO-2 DePauw 3:50.56 4:41.16 2
8 Miles Main FR-1 DePauw 3:23.19 4:42.20 1
9 Chris Graham SO-2 Franklin 4:11.36 4:42.42 -
10 Sean Sullivan SR-4 Rose-Hulman 4:14.58 4:42.86 -
11 Alex Hlade FR-1 DePauw 4:36.95 4:45.51 -
12 Trevor Hoftiezer FR-1 DePauw 4:19.81 4:48.67 -
13 Oliver Daniel JR-3 Earlham 4:43.56 4:52.33 -
14 Israel Ramos SO-2 Earlham 5:21.78 4:52.52 -
15 Ben Hodges SO-2 Centre 3:42.48 4:52.73 -
16 Ian Dickey FR-1 Wabash 4:30.82 4:54.36 -
17 Ethan Dubbels SO-2 Indiana Kokomo 3:26.20 4:54.57 -
18 Anthony Luis FR-1 Earlham 5:43.28 4:55.93 -
19 Trent Sakos SO-2 Trine 4:11.61 4:56.01 -
20 Clayton Wilson SO-2 Anderson (Ind.) 5:23.66 4:56.93 -
21 Josh McCallum FR-1 Trine 5:09.63 4:57.72 -
22 Noah Gillis SO-2 Centre 4:19.48 5:05.27 -
23 Aaron Lee SO-2 Kentucky Wesleyan 4:25.62 5:05.30 -
24 Daniel Peter FR-1 Transylvania 3:52.98 5:06.55 -
25 Jordan Johnson FR-1 Franklin 4:27.29 5:07.23 -
26 Andrew Montgomery FR-1 Franklin 4:47.02 5:08.62 -
27 Sam Phillips SO-2 Indiana Kokomo 3:38.40 5:11.99 -
28 Chris Sanchez FR-1 Trine 3:51.87 5:17.63 -
29 Daniel Herrada FR-1 Centre 5:39.09 5:26.04 -
30 J.T. Sargent SR-4 Franklin 4:28.93 5:27.96 -
31 Sean Groves JR-3 Franklin 6:39.11 5:29.84 -
32 Alex Creamer JR-3 Franklin 5:10.42 5:33.78 -
33 Sam Snawder FR-1 Centre 4:37.19 5:38.03 -
34 Matthew Lee FR-1 Franklin 4:56.62 5:40.94 -
35 Sam Robinson SO-2 Indiana Kokomo 6:47.63 5:48.40 -
36 Zach Mays SO-2 Mount St. Joseph 4:47.40 6:08.45 -
37 Ryan Pinckney SR-4 Mount St. Joseph 6:47.87 6:28.44 -
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Matthew Stevenot JR-3 Rose-Hulman 5:02.50 5:34.35 4:17.39 4:01.47 4:59.85 3:45.55 4:25.35 10
2 Spencer Miller SR-4 DePauw 3:25.66 4:00.84 3:14.84 4:41.43 5:24.72 3:39.19 4:30.60 8
3 Michael Ocasek FR-1 DePauw 5:53.14 3:48.18 5:01.52 3:29.17 4:09.91 5:50.42 4:31.64 6
4 Ben Hall JR-3 Rose-Hulman 4:04.60 4:18.19 5:53.31 3:10.24 3:42.86 5:20.69 4:31.77 5
5 Ian Leatherman JR-3 Anderson (Ind.) 3:46.68 3:24.83 5:19.53 5:00.41 5:33.19 5:16.80 4:33.10 4
6 Neil O'Brien SO-2 Trine 3:42.99 4:18.78 3:37.48 5:11.08 4:02.26 3:56.75 4:35.29 3
7 Eric La Luz SO-2 DePauw 4:32.73 5:34.58 3:50.56 5:28.96 5:45.83 5:31.77 4:41.16 2
8 Miles Main FR-1 DePauw 3:28.83 3:20.37 5:04.78 5:10.42 5:30.18 5:58.40 4:42.20 1
9 Chris Graham SO-2 Franklin 5:02.19 4:14.18 5:30.44 3:31.82 3:26.17 4:50.90 4:42.42 -
10 Sean Sullivan SR-4 Rose-Hulman 3:49.12 3:29.32 3:26.49 5:30.95 5:47.92 4:17.41 4:42.86 -
11 Alex Hlade FR-1 DePauw 5:48.33 5:25.49 5:14.07 3:54.12 4:36.95 3:48.41 4:45.51 -
12 Trevor Hoftiezer FR-1 DePauw 5:14.65 5:00.22 5:26.20 4:42.90 4:16.92 4:25.58 4:48.67 -
23 Aaron Lee SO-2 Kentucky Wesleyan 3:55.09 6:18.58 5:51.10 5:11.41 5:44.99 5:17.52 5:05.30 -
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Oliver Daniel JR-3 Earlham 4:52.33 4:08.48 4:31.87 5:44.95 3:39.25 6:17.11 4:08.48 -
14 Israel Ramos SO-2 Earlham 4:52.52 5:13.00 6:05.65 5:21.78 3:30.62 5:24.70 4:02.80 -
15 Ben Hodges SO-2 Centre 4:52.73 4:41.02 4:49.81 6:14.70 5:30.79 6:11.77 3:54.19 -
16 Ian Dickey FR-1 Wabash 4:54.36 5:09.08 5:38.52 3:43.72 5:32.63 4:42.59 3:58.44 -
17 Ethan Dubbels SO-2 Indiana Kokomo 4:54.57 5:32.87 3:32.09 3:40.93 5:12.25 3:49.77 6:14.11 -
18 Anthony Luis FR-1 Earlham 4:55.93 5:49.20 6:18.79 5:43.28 5:04.81 4:11.54 5:01.85 -
19 Trent Sakos SO-2 Trine 4:56.01 4:41.21 3:42.01 5:31.54 4:50.09 3:44.97 5:19.69 -
20 Clayton Wilson SO-2 Anderson (Ind.) 4:56.93 4:59.90 6:05.23 5:41.47 3:42.70 5:56.32 3:36.76 -
21 Josh McCallum FR-1 Trine 4:57.72 4:16.04 3:28.41 4:04.13 4:57.72 5:51.31 3:46.27 -
22 Noah Gillis SO-2 Centre 5:05.27 4:43.91 5:41.91 5:26.64 5:51.06 6:03.28 5:41.91 -
29 Daniel Herrada FR-1 Centre 5:26.04 6:37.77 4:56.70 6:14.95 5:45.61 5:58.65 6:21.47 -
33 Sam Snawder FR-1 Centre 5:38.03 6:25.36 6:21.98 4:37.19 4:47.33 6:42.26 5:27.89 -
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Daniel Peter FR-1 Transylvania 5:06.55 -
25 Jordan Johnson FR-1 Franklin 5:07.23 -
26 Andrew Montgomery FR-1 Franklin 5:08.62 -
27 Sam Phillips SO-2 Indiana Kokomo 5:11.99 -
28 Chris Sanchez FR-1 Trine 5:17.63 -
30 J.T. Sargent SR-4 Franklin 5:27.96 -
31 Sean Groves JR-3 Franklin 5:29.84 -
32 Alex Creamer JR-3 Franklin 5:33.78 -
34 Matthew Lee FR-1 Franklin 5:40.94 -
35 Sam Robinson SO-2 Indiana Kokomo 5:48.40 -
36 Zach Mays SO-2 Mount St. Joseph 6:08.45 -
37 Ryan Pinckney SR-4 Mount St. Joseph 6:28.44 -