February 9, 2019
|
DePauw-Tennis & Track Center - Greencastle, IN
|
200m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Annie Rodenfels SR-4 Centre 5:02.30 10
2 Chloe Brittain FR-1 Trine 5:19.18 8
3 Jenny Noll FR-1 DePauw 5:20.54 6
4 Erika Marchant FR-1 DePauw 5:31.37 5
5 Arig Tong FR-1 Hanover 5:32.48 4
6 Madison Malloy SO-2 Centre 5:34.89 3
7 Lexi Jackson FR-1 Indiana Kokomo 5:37.78 2
8 Camille Mangold JR-3 Centre 5:37.93 1
9 Remy Haggerty FR-1 Earlham 5:40.03 -
10 Lannea Allen FR-1 DePauw 5:40.95 -
11 Rachel Shubella JR-3 Rose-Hulman 5:41.12 -
12 Tori Flowers JR-3 DePauw 5:41.42 -
13 Amelia Fogle FR-1 Centre 5:43.03 -
14 Maggie Sheerin SO-2 Rose-Hulman 5:45.49 -
15 Patricia Giraldo SO-2 Rose-Hulman 5:49.12 -
16 Maria Waters SR-4 Mount St. Joseph 5:53.33 -
17 Shianna Bellingham FR-1 Earlham 5:56.21 -
18 Taylor Wooten FR-1 Franklin 5:57.64 -
19 Anais Duboeuf JR-3 Centre 6:01.12 -
20 Grace Esterline SO-2 Franklin 6:01.74 -
21 Taryn Perry FR-1 Rose-Hulman 6:02.73 -
22 Nana Norimoto SO-2 DePauw 6:09.15 -
23 Josie Cunningham SO-2 Transylvania 6:10.03 -
24 Lindsey Gearin SO-2 Earlham 6:21.39 -
25 Ellie Margulis FR-1 DePauw 6:25.87 -
26 Emily Salmons FR-1 Mount St. Joseph 6:28.85 -
27 Ally Priebe SO-2 Transylvania 6:30.33 -
28 Bailey Guess SO-2 Transylvania 6:30.41 -
29 Cassidy Kelien FR-1 Transylvania 6:31.01 -
30 Becca Adney FR-1 Indiana Kokomo 6:34.19 -
31 Maddy Draper FR-1 DePauw 6:36.06 -
32 Jamie Lenart FR-1 Mount St. Joseph 7:03.62 -
33 Caylene Cole FR-1 Indiana Kokomo 7:17.55 -
34 Sidney Berry FR-1 Indiana Kokomo 7:26.21 -
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Annie Rodenfels SR-4 Centre 5:02.30 6:02.76 4:13.94 5:23.47 5:44.63 10
2 Chloe Brittain FR-1 Trine 5:19.18 6:00.68 5:12.80 4:47.27 6:10.25 8
3 Jenny Noll FR-1 DePauw 5:20.54 6:50.30 5:26.95 4:13.23 4:51.70 6
4 Erika Marchant FR-1 DePauw 5:31.37 6:31.02 5:18.12 5:54.57 6:40.96 5
5 Arig Tong FR-1 Hanover 5:32.48 4:52.59 6:55.60 6:15.71 5:29.16 4
6 Madison Malloy SO-2 Centre 5:34.89 5:01.41 6:48.57 4:48.01 5:44.94 3
7 Lexi Jackson FR-1 Indiana Kokomo 5:37.78 4:06.58 6:52.10 6:55.47 4:16.72 2
8 Camille Mangold JR-3 Centre 5:37.93 4:03.31 3:56.56 5:17.66 6:32.00 1
9 Remy Haggerty FR-1 Earlham 5:40.03 5:29.83 7:15.24 6:44.64 6:17.44 -
10 Lannea Allen FR-1 DePauw 5:40.95 5:06.86 4:53.22 6:28.69 5:00.04 -
11 Rachel Shubella JR-3 Rose-Hulman 5:41.12 6:45.94 5:41.12 5:58.18 6:18.65 -
12 Tori Flowers JR-3 DePauw 5:41.42 5:20.94 4:53.63 7:23.85 4:43.38 -
13 Amelia Fogle FR-1 Centre 5:43.03 7:22.51 6:27.63 5:46.46 4:31.00 -
14 Maggie Sheerin SO-2 Rose-Hulman 5:45.49 6:33.86 5:48.95 6:06.22 6:13.13 -
15 Patricia Giraldo SO-2 Rose-Hulman 5:49.12 6:20.54 5:24.69 7:02.44 5:52.62 -
16 Maria Waters SR-4 Mount St. Joseph 5:53.33 7:21.67 4:25.00 4:21.47 5:42.73 -
17 Shianna Bellingham FR-1 Earlham 5:56.21 5:41.97 5:24.16 5:31.28 6:49.65 -
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
18 Taylor Wooten FR-1 Franklin 6:08.37 5:57.64 -
19 Anais Duboeuf JR-3 Centre 6:55.29 6:01.12 -
20 Grace Esterline SO-2 Franklin 5:50.89 6:01.74 -
21 Taryn Perry FR-1 Rose-Hulman 6:24.50 6:02.73 -
22 Nana Norimoto SO-2 DePauw 7:00.83 6:09.15 -
23 Josie Cunningham SO-2 Transylvania 8:01.04 6:10.03 -
24 Lindsey Gearin SO-2 Earlham 5:12.74 6:21.39 -
25 Ellie Margulis FR-1 DePauw 5:04.84 6:25.87 -
26 Emily Salmons FR-1 Mount St. Joseph 5:46.08 6:28.85 -
27 Ally Priebe SO-2 Transylvania 5:31.78 6:30.33 -
28 Bailey Guess SO-2 Transylvania 7:01.65 6:30.41 -
29 Cassidy Kelien FR-1 Transylvania 7:53.13 6:31.01 -
30 Becca Adney FR-1 Indiana Kokomo 6:06.60 6:34.19 -
31 Maddy Draper FR-1 DePauw 5:44.58 6:36.06 -
32 Jamie Lenart FR-1 Mount St. Joseph 9:06.47 7:03.62 -
33 Caylene Cole FR-1 Indiana Kokomo 7:08.80 7:17.55 -
34 Sidney Berry FR-1 Indiana Kokomo 6:01.43 7:26.21 -