February 9, 2019
|
DePauw-Tennis & Track Center - Greencastle, IN
|
200m (Flat)

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Chloe Brittain FR-1 Trine 2:24.58 2:24.58 10
2 Emma Roth JR-3 Mount St. Joseph 2:27.39 2:40.66 8
3 Kate Hennessey FR-1 DePauw 2:28.17 2:22.25 6
4 Elizabeth Lohman SO-2 Trine 2:28.51 2:06.24 5
5 Jenny Noll FR-1 DePauw 2:28.83 3:01.58 4
6 Erin Wilson SR-4 Kentucky Wesleyan 2:29.86 2:49.35 3
7 Erika Marchant FR-1 DePauw 2:34.17 2:51.13 2
8 Massie Jo Maskow JR-3 Trine 2:34.68 2:59.43 1
9 Camille Mangold JR-3 Centre 2:34.68 2:22.31 -
10 Madi Howard FR-1 Trine 2:36.28 2:17.53 -
11 Jasmine Lorenzana SO-2 Earlham 2:37.93 2:14.24 -
12 Lannea Allen FR-1 DePauw 2:38.21 3:19.35 -
13 Amelia Fogle FR-1 Centre 2:39.97 3:11.97 -
14 Jayla Callens JR-3 Franklin 2:40.60 2:13.30 -
15 Natalia McIntyre FR-1 Earlham 2:42.91 2:23.36 -
16 Anais Duboeuf JR-3 Centre 2:43.97 2:21.02 -
17 Tsitsi Makufa FR-1 Earlham 2:44.16 2:32.67 -
18 Josie Cunningham SO-2 Transylvania 2:44.44 2:32.93 -
19 Madysen Snyder FR-1 Trine 2:47.78 3:16.31 -
20 Miette Hennesey FR-1 Earlham 2:51.78 3:07.24 -
21 Kaylee Kenney FR-1 Trine 2:52.17 3:14.56 -
22 Krishna Cousins FR-1 Earlham 2:55.61 3:43.03 -
23 Shabnam Fayyaz JR-3 Earlham 2:56.16 3:31.40 -
24 Allison McMinn SO-2 Indiana Kokomo 2:58.92 3:50.81 -
25 Ally Priebe SO-2 Transylvania 3:04.20 2:49.47 -
26 Hailey Law FR-1 Indiana Kokomo 3:06.75 2:25.67 -
27 Cassidy Kelien FR-1 Transylvania 3:07.55 3:09.43 -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Chloe Brittain FR-1 Trine 2:59.28 1:58.56 2:46.27 2:17.36 2:24.58 10
2 Emma Roth JR-3 Mount St. Joseph 2:39.19 2:14.13 2:45.08 1:56.44 2:27.39 8
3 Kate Hennessey FR-1 DePauw 1:49.65 1:54.09 2:01.50 3:08.18 2:28.17 6
4 Elizabeth Lohman SO-2 Trine 1:45.45 2:03.27 2:16.63 2:44.85 2:28.51 5
5 Jenny Noll FR-1 DePauw 2:52.65 2:42.23 2:58.60 2:48.18 2:28.83 4
6 Erin Wilson SR-4 Kentucky Wesleyan 1:50.90 2:22.37 3:02.83 2:47.85 2:29.86 3
9 Camille Mangold JR-3 Centre 2:19.22 2:00.65 1:57.56 1:51.37 2:34.68 -
11 Jasmine Lorenzana SO-2 Earlham 2:45.83 3:06.36 1:53.71 3:14.26 2:37.93 -
13 Amelia Fogle FR-1 Centre 2:04.78 2:07.98 3:19.97 3:26.37 2:39.97 -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
7 Erika Marchant FR-1 DePauw 2:34.17 1:55.63 2
8 Massie Jo Maskow JR-3 Trine 2:34.68 1:51.37 1
10 Madi Howard FR-1 Trine 2:36.28 3:18.48 -
12 Lannea Allen FR-1 DePauw 2:38.21 2:35.05 -
14 Jayla Callens JR-3 Franklin 2:40.60 3:15.94 -
15 Natalia McIntyre FR-1 Earlham 2:42.91 2:15.22 -
17 Tsitsi Makufa FR-1 Earlham 2:44.16 2:52.37 -
18 Josie Cunningham SO-2 Transylvania 2:44.44 3:05.82 -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
16 Anais Duboeuf JR-3 Centre 2:37.42 2:43.97 -
19 Madysen Snyder FR-1 Trine 2:52.82 2:47.78 -
20 Miette Hennesey FR-1 Earlham 3:08.96 2:51.78 -
21 Kaylee Kenney FR-1 Trine 3:04.23 2:52.17 -
22 Krishna Cousins FR-1 Earlham 2:36.30 2:55.61 -
23 Shabnam Fayyaz JR-3 Earlham 2:42.07 2:56.16 -
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
24 Allison McMinn SO-2 Indiana Kokomo 2:58.92 3:49.02 -
25 Ally Priebe SO-2 Transylvania 3:04.20 2:25.52 -
26 Hailey Law FR-1 Indiana Kokomo 3:06.75 3:19.83 -
27 Cassidy Kelien FR-1 Transylvania 3:07.55 2:18.79 -