February 16, 2019
|
Defiance-R.M. & C.M. Small Track - Defiance, OH
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Austin Burt FR-1 Earlham 11:39.51 11:07.22 7:48.13 8:58.08 10
2 Matthew Stevenot JR-3 Rose-Hulman 8:01.80 9:55.48 11:27.51 9:01.34 8
3 Jacob Hedrick SR-4 Hanover 9:12.62 9:55.96 10:28.47 9:01.78 6
4 Andy Vilardo SO-2 Hanover 9:56.45 6:23.04 9:01.73 9:07.20 5
5 Dakota Frost JR-3 Bluffton 8:04.93 6:31.25 11:23.31 9:11.05 4
6 Ian Leatherman JR-3 Anderson (Ind.) 11:57.41 6:53.89 7:54.60 9:11.85 3
7 Nathan Ciriacks JR-3 Rose-Hulman 8:27.88 6:48.51 11:46.62 9:12.04 2
8 Noah Scherf SO-2 Earlham 9:28.96 11:36.00 9:56.57 9:12.38 1
9 Daniel Baker JR-3 Manchester 6:49.61 9:24.59 10:36.55 9:13.52 -
10 Evan Ammidown JR-3 Rose-Hulman 10:46.41 10:35.27 11:53.28 9:17.25 -
11 Lucas Fontanez SO-2 Manchester 7:12.97 11:42.88 7:07.35 9:22.30 -
12 Samuel Barnard JR-3 Manchester 7:59.35 8:16.27 8:55.75 9:23.94 -
13 Clayton Wilson SO-2 Anderson (Ind.) 8:52.44 11:02.72 7:44.47 9:26.42 -
14 Kennedy Schnieders SR-4 Rose-Hulman 9:05.00 9:16.35 9:10.67 9:27.70 -
15 Andrew Clegg SO-2 Hanover 8:18.91 8:48.26 10:45.65 9:46.95 -
16 Jonah Eckert SR-4 Bluffton 10:51.28 11:09.04 8:35.10 9:52.07 -
17 Matthew Bruner SO-2 Mount St. Joseph 12:01.26 10:48.53 10:36.41 10:06.10 -
18 Oliver Daniel JR-3 Earlham 10:09.19 11:53.80 10:03.04 10:15.34 -
19 Andrew Montgomery FR-1 Franklin 9:03.28 7:22.21 9:34.87 10:31.72 -
20 Alex Creamer JR-3 Franklin 12:11.24 8:21.04 7:53.95 11:17.07 -
21 Sean Groves JR-3 Franklin 9:07.21 11:10.33 8:05.65 11:24.01 -
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
12 Samuel Barnard JR-3 Manchester 9:23.94 6:46.04 7:25.52 7:59.35 -
13 Clayton Wilson SO-2 Anderson (Ind.) 9:26.42 9:37.75 9:20.76 11:14.04 -
15 Andrew Clegg SO-2 Hanover 9:46.95 9:35.22 10:51.52 9:35.22 -
16 Jonah Eckert SR-4 Bluffton 9:52.07 10:45.36 10:33.52 12:26.01 -
17 Matthew Bruner SO-2 Mount St. Joseph 10:06.10 11:30.96 8:41.25 11:00.65 -
18 Oliver Daniel JR-3 Earlham 10:15.34 7:16.90 9:13.81 10:03.04 -
19 Andrew Montgomery FR-1 Franklin 10:31.72 10:31.72 10:19.09 9:09.60 -
20 Alex Creamer JR-3 Franklin 11:17.07 10:49.99 8:21.04 14:26.65 -
21 Sean Groves JR-3 Franklin 11:24.01 13:40.82 9:00.37 13:40.82 -
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Austin Burt FR-1 Earlham 8:58.08 9:41.13 9:41.13 11:12.60 10:18.80 7:58.90 10:02.65 10
2 Matthew Stevenot JR-3 Rose-Hulman 9:01.34 6:29.77 9:55.48 6:24.36 7:40.14 10:44.20 6:56.84 8
3 Jacob Hedrick SR-4 Hanover 9:01.78 11:06.39 10:23.05 10:55.56 8:02.19 11:33.48 11:00.98 6
4 Andy Vilardo SO-2 Hanover 9:07.20 10:07.40 9:56.45 10:29.28 7:17.76 6:23.04 8:28.90 5
5 Dakota Frost JR-3 Bluffton 9:11.05 6:47.78 9:00.03 9:38.61 7:20.84 9:49.63 10:50.24 4
6 Ian Leatherman JR-3 Anderson (Ind.) 9:11.85 10:12.56 8:38.74 9:44.97 11:57.41 8:33.22 11:40.85 3
7 Nathan Ciriacks JR-3 Rose-Hulman 9:12.04 11:52.14 7:21.64 6:26.43 9:12.04 10:40.37 10:34.85 2
8 Noah Scherf SO-2 Earlham 9:12.38 11:24.96 11:58.10 6:43.24 8:33.72 11:47.05 6:59.81 1
9 Daniel Baker JR-3 Manchester 9:13.52 10:58.69 10:42.09 10:36.55 7:00.68 9:02.45 10:03.34 -
10 Evan Ammidown JR-3 Rose-Hulman 9:17.25 11:14.28 11:47.71 7:09.09 7:09.09 9:06.11 8:10.38 -
11 Lucas Fontanez SO-2 Manchester 9:22.30 8:09.20 11:26.01 7:01.73 9:56.04 10:07.29 7:18.60 -
14 Kennedy Schnieders SR-4 Rose-Hulman 9:27.70 10:13.12 12:18.01 11:21.24 6:54.43 8:47.97 9:44.74 -