March 16, 2019
|
IMG Academy - Bradenton, FL

Men's 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Hugh Brittenham SR Estero 4:35.70 4:17.66 3:26.13 4:43.43 3:28.71
2 Jonathan Reid SR Lakewood Ranch 4:44.98 4:19.07 4:00.94 5:10.89 3:40.21
3 Benjamin Hartvigsen SR Sarasota 4:46.50 4:20.45 4:54.31 3:51.80 4:07.43
4 Thomas Weiler JR South Fork 5:11.38 4:35.55 4:21.78 4:54.84 3:34.93
5 Daniel Barron JR Newsome 5:12.16 4:36.24 5:25.97 4:22.43 3:27.18
6 Jarrod Hemann JR South Fork 3:29.85 4:39.80 4:23.02 3:15.86 5:55.35
7 Jason Swartzlander FR Newsome 6:10.97 4:45.36 4:25.39 4:16.83 4:33.95
8 Alexander Rodriguez SO Naples 5:00.37 4:48.81 3:30.84 4:37.26 5:00.37
9 Damurri Little SR Coral Reef 4:36.30 4:50.84 4:10.13 6:15.19 4:53.75
10 Paul Lespasio FR Manatee 3:38.18 4:50.90 6:09.45 5:02.54 4:04.36
11 Sam Mountin SR Chiles 4:45.20 4:51.02 5:31.77 6:18.33 4:01.55
12 Cyrus Hannah SO Sarasota 4:33.84 4:51.31 4:51.31 5:52.49 5:40.84
13 Gavin Laielli SO Lakewood Ranch 3:50.57 4:51.85 6:16.49 5:29.79 4:34.34
14 Spencer Amsellem JR Chiles 5:42.77 4:52.96 4:52.96 4:23.67 5:31.05
15 Matthew Swanson JR Manatee 4:07.70 4:58.43 4:46.50 6:24.98 4:13.67
16 Tomas Saavedra JR Newsome 4:37.89 4:58.80 3:47.09 4:43.86 4:13.98
17 Raul Grasso FR Coral Reef 4:30.94 5:01.04 3:54.82 5:28.14 6:07.27
18 Lukas Santana FR Coral Reef 5:16.12 5:01.06 5:25.15 5:37.19 5:13.11
19 John Huckleberry JR Sarasota 5:43.58 5:01.38 4:34.26 4:04.12 5:10.43
20 John Lachance-Perez JR Sarasota 4:13.40 5:01.66 4:10.38 5:34.85 3:58.32
21 Jared Olitsky SO Estero 6:15.62 5:02.92 3:32.05 5:02.92 5:27.16
22 Mattias Flamholc FR North Fort Myers 5:34.49 5:04.08 3:41.98 4:09.35 5:52.74
23 Michael Colaco FR Manatee 3:39.53 5:04.90 6:18.08 4:22.22 5:41.49
24 Trenton Johnson FR Manatee 6:10.32 5:08.60 5:54.89 4:09.97 4:47.00
25 Kolton Pickard FR Estero 6:42.21 5:09.39 5:55.80 5:34.15 4:38.46
26 Tyler Atkins FR Newsome 6:05.76 5:12.61 5:25.12 5:03.24 4:44.48
27 Jordan Post JR Cardinal Mooney 6:26.27 5:14.04 5:45.45 4:33.22 5:32.89
28 Brian Robinson SO Estero 3:40.00 5:14.28 5:58.28 5:20.57 5:45.71
29 Andrew Foley SR Naples 6:09.54 5:15.84 5:03.21 5:37.95 6:25.33
30 Connor Meyerson FR Coral Reef 5:00.87 5:16.70 6:23.21 4:35.53 4:26.03
31 Nekhi Perry FR North Fort Myers 6:10.99 5:17.08 5:45.62 5:26.60 6:17.33
32 Tyler Sutherland SO Dunedin 6:56.32 5:33.05 5:23.06 6:26.34 4:33.11
33 Casey Standriff SR Naples 4:49.47 5:36.59 4:02.35 6:27.08 4:46.11
34 Arthur Day SR Cardinal Mooney 6:35.98 5:38.44 4:17.22 4:03.68 6:19.06
35 William Holland SR Tampa Bay HEAT 5:41.19 5:41.19 5:51.43 6:56.26 6:18.72
36 Luke Steiner FR Bradenton Christian 6:33.98 5:42.59 5:08.33 5:01.48 6:20.28
37 Eric Steiner FR Bradenton Christian 7:05.40 5:43.06 4:13.87 4:17.30 5:53.36
38 Tristan Watson SO Bradenton Christian 5:02.91 5:44.21 6:04.87 4:11.28 4:31.93
39 Aldrich Labra JR Naples 4:22.07 5:44.83 5:00.01 5:48.28 6:22.77
40 Benjamin Hall SR Cardinal Mooney 4:17.99 5:48.63 5:06.80 7:29.74 6:23.50
41 Barret Poe 8 Tampa Bay HEAT 5:23.03 5:51.12 4:44.41 5:26.55 5:54.64
42 Samuel Hall SO Cardinal Mooney 5:27.02 5:55.45 6:23.89 6:45.22 6:34.55
43 Clemente Esponilla FR Dunedin 4:59.28 5:56.28 5:09.97 5:34.91 4:41.47
44 Matthew Janes 7 Tampa Bay HEAT 5:03.39 5:56.93 6:46.90 6:21.92 6:21.92
45 Gordon Thompson SO Bradenton Christian 7:42.97 6:29.05 7:46.86 6:01.82 6:01.82
Men's 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Hugh Brittenham SR Estero 3:13.25 4:35.70 4:17.66 3:44.17 4:40.85
2 Jonathan Reid SR Lakewood Ranch 3:14.31 4:37.21 4:19.07 3:24.67 3:37.62
3 Benjamin Hartvigsen SR Sarasota 4:25.66 4:46.50 4:20.45 3:02.32 4:33.48
4 Thomas Weiler JR South Fork 5:47.20 5:44.44 4:35.55 5:33.42 3:21.16
5 Daniel Barron JR Newsome 3:24.42 3:13.37 4:36.24 4:58.34 3:21.66
6 Jarrod Hemann JR South Fork 3:55.04 5:46.96 4:39.80 4:09.03 4:34.21
7 Jason Swartzlander FR Newsome 5:56.70 3:25.46 4:45.36 3:25.46 3:34.02
8 Alexander Rodriguez SO Naples 4:19.93 6:15.46 4:48.81 3:39.50 3:42.39
9 Damurri Little SR Coral Reef 5:40.29 5:31.56 4:50.84 4:07.22 4:30.49
10 Paul Lespasio FR Manatee 5:43.27 4:59.63 4:50.90 5:25.81 3:26.54
11 Sam Mountin SR Chiles 4:19.01 5:49.23 4:51.02 5:20.13 5:08.49
12 Cyrus Hannah SO Sarasota 4:16.36 3:44.31 4:51.31 5:55.40 3:41.40
13 Gavin Laielli SO Lakewood Ranch 6:13.57 3:38.89 4:51.85 5:15.20 3:59.32
14 Spencer Amsellem JR Chiles 5:19.33 6:00.34 4:52.96 4:47.10 4:11.95
15 Matthew Swanson JR Manatee 4:52.47 5:43.20 4:58.43 4:19.64 3:31.89
16 Tomas Saavedra JR Newsome 3:35.14 5:28.68 4:58.80 6:22.47 4:16.97
17 Raul Grasso FR Coral Reef 4:30.94 6:22.32 5:01.04 6:10.28 4:42.98
21 Jared Olitsky SO Estero 4:11.43 5:27.16 5:02.92 3:59.31 5:36.25
22 Mattias Flamholc FR North Fort Myers 4:39.76 4:12.39 5:04.08 4:42.80 6:20.10
25 Kolton Pickard FR Estero 6:36.02 3:39.67 5:09.39 4:22.99 5:03.21
26 Tyler Atkins FR Newsome 5:53.25 6:15.14 5:12.61 5:03.24 4:56.98
28 Brian Robinson SO Estero 3:55.71 6:01.43 5:14.28 5:39.43 3:40.00
30 Connor Meyerson FR Coral Reef 6:51.71 3:44.86 5:16.70 5:45.21 5:57.88
31 Nekhi Perry FR North Fort Myers 5:23.43 4:51.72 5:17.08 4:48.55 5:42.45
Men's 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
18 Lukas Santana FR Coral Reef 5:40.20 6:01.28 4:12.89 5:40.20 5:28.16 5:01.06
19 John Huckleberry JR Sarasota 5:31.52 4:04.12 6:28.78 5:55.63 6:04.67 5:01.38
20 John Lachance-Perez JR Sarasota 5:52.95 5:07.70 4:28.48 5:31.83 3:58.32 5:01.66
23 Michael Colaco FR Manatee 4:10.02 5:17.10 3:45.63 3:42.58 3:45.63 5:04.90
24 Trenton Johnson FR Manatee 5:48.72 4:59.35 6:19.58 6:13.41 3:36.02 5:08.60
27 Jordan Post JR Cardinal Mooney 4:45.78 4:08.10 6:01.15 6:48.26 3:58.67 5:14.04
29 Andrew Foley SR Naples 4:53.74 6:06.38 6:31.65 5:50.59 3:41.09 5:15.84
32 Tyler Sutherland SO Dunedin 6:49.66 6:39.66 4:39.77 4:23.11 5:46.38 5:33.05
33 Casey Standriff SR Naples 6:43.91 5:26.50 4:02.35 4:56.20 6:50.64 5:36.59
34 Arthur Day SR Cardinal Mooney 5:35.06 5:38.44 6:08.90 5:24.91 4:10.45 5:38.44
35 William Holland SR Tampa Bay HEAT 6:32.37 4:05.66 5:00.25 5:51.43 4:09.07 5:41.19
36 Luke Steiner FR Bradenton Christian 7:11.67 5:28.89 5:35.74 4:34.08 5:56.30 5:42.59
37 Eric Steiner FR Bradenton Christian 4:44.74 7:25.98 5:19.05 6:27.66 7:01.97 5:43.06
38 Tristan Watson SO Bradenton Christian 6:53.06 4:49.14 6:04.87 6:59.94 4:59.47 5:44.21
39 Aldrich Labra JR Naples 5:10.35 5:27.59 5:27.59 7:28.28 5:00.01 5:44.83
40 Benjamin Hall SR Cardinal Mooney 5:10.28 5:41.66 6:54.87 5:38.18 5:27.72 5:48.63
41 Barret Poe 8 Tampa Bay HEAT 4:09.30 4:33.88 5:33.57 5:47.61 5:05.48 5:51.12
42 Samuel Hall SO Cardinal Mooney 4:30.15 7:27.87 5:41.24 4:19.48 6:16.78 5:55.45
43 Clemente Esponilla FR Dunedin 5:45.60 5:49.16 6:31.91 4:30.78 4:16.53 5:56.28
44 Matthew Janes 7 Tampa Bay HEAT 5:56.93 4:38.41 4:20.56 4:09.86 7:08.32 5:56.93
45 Gordon Thompson SO Bradenton Christian 5:57.93 6:36.84 7:39.08 6:09.60 6:32.94 6:29.05