March 2, 2019
|
Illinois State-Horton FH - Normal, IL
|
200m (Flat)

Boys' 4 x 800 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
1 University (Normal) Jackson McClure, Dane Alexander, Aidan Bovee, Nathan Clay 8:01.14 8:31.85 6:59.72 6:49.48 6:29.01
2 Joliet West Jorge Chavez, Luke Pollack, Julian Rosenbach, Antonio Sugera 7:46.86 8:38.73 9:56.54 10:32.85 6:49.80
3 Jones Liam Reynolds, Baito Sarkiss, Aaron Hou, Jeremy Yakes 8:07.36 8:44.04 7:41.16 7:56.88 8:59.77
4 Oswego CJ Hellinger, Balin Doud, Jacob Bohnert, Brady Mello 9:16.17 8:49.68 11:23.29 11:12.70 8:17.90
5 Clifton Central Trevor Swanson, Isaiah Ditta, Caden Chamness, Jeremy Snejberg 11:18.23 8:54.04 9:36.77 8:11.32 8:48.70
6 Olympia Parker Kistner, Logan Wheeler, Carter Fairfield, Owen Dare 8:38.56 9:00.16 6:45.12 8:27.75 11:26.01
7 Oswego East Lukas Wolf, Ryan Schiltz, Kyle Small, Nate Brischetto 8:10.29 9:04.76 7:53.95 8:48.42 9:04.76
8 Tri-Valley Shane Myszka, Mathew Kovich, Carson Schaefer, Caleb Stevenson 7:50.21 9:06.75 9:55.96 7:28.34 11:23.44
9 Clinton Terry Hendriex, Max Stauffer, Ty Brennan, Aidan Shanks 11:34.80 9:07.08 6:28.43 7:06.73 11:07.44
10 St. Laurence Damien Rhoden, DeShawn Parker, Melvin Toler, Julian Marquez 8:32.86 9:17.45 10:18.77 8:44.01 8:27.28
11 Shiloh Lucas Alvarez, Ross Petty, Michael Hawkins, Levi Coonce 9:15.70 9:21.31 7:45.89 7:29.05 8:13.96
12 Thornwood Michael Somerville, JaShawn Reed, Dominic Gamez, Aaron Terrell 9:55.68 9:21.96 12:04.93 9:05.11 7:29.57
13 Iroquois West Devin Kuchel, Connor Price, Dane Thorne, Max Grant 9:43.15 9:26.16 11:59.03 11:30.72 7:38.59
14 Thornton Fractional North Manuel Salinas, Adrian Herrera, Cesar Cruz, Xavier Williams 8:46.81 9:26.46 9:32.13 11:25.42 11:08.43
15 Seneca Wyatt Baldauf, Logan Daggett, Spencer DeGraff, Billy Glasscock 6:38.48 9:29.25 11:51.57 10:14.79 9:40.64
16 Pontiac Jack Fogarty, Sam Fogarty, Noah Parra, Paul Giordano 11:39.05 9:32.99 7:21.21 11:44.78 10:41.75
17 Rockford Christian Josh Honkamp, JT Emenecker, Ben Capriola, Carter Fryer 11:31.40 9:36.16 10:10.73 9:36.16 10:04.97
18 Bolingbrook Jake Cozzi, Arturo Rodriquez, Angel Gonzalez, Joseph Balas 11:45.40 9:38.19 11:45.40 8:51.94 11:39.61
19 Morris Logan Severson, Nolan Robinson, Nate Diaz, James Ator 12:39.15 9:43.96 10:07.32 10:07.32 6:54.62
20 Moline Jon Hutton, Michael Aumuller, Duhrv Patel, Tristan Edwards 11:12.98 9:45.20 10:02.76 10:37.87 12:29.06
21 Walther Lutheran Nick Winkelman, Quang Dang, Michael Fowler, Alex Blanco 8:03.28 9:56.64 8:09.25 12:25.80 11:32.11
22 Washington Reese Borlin, Noah Johnson, Jared Flessner, Ben Learned 9:27.15 9:57.00 8:39.39 12:20.28 9:33.12
23 St. Joseph-Ogden Luke Stegall, Lukas Hucherson, Charlie Mabry, Brandon Mattsey 8:51.89 10:18.47 11:45.06 7:25.30 13:17.83
  Prairie Central Joey Trembley, Collin Fogarty, Ian Pick, Eli Grabon DQ DQ DQ DQ DQ
Boys' 4 x 800 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME
10 St. Laurence Rhoden, Parker, Toler, Marquez 9:34.18 9:17.45
11 Shiloh Alvarez, Petty, Hawkins, Coonce 10:39.90 9:21.31
14 Thornton Fractional North Salinas, Herrera, Cruz, Williams 8:24.15 9:26.46
15 Seneca Baldauf, Daggett, DeGraff, Glasscock 10:43.26 9:29.25
17 Rockford Christian Honkamp, Emenecker, Capriola, Fryer 12:11.73 9:36.16
18 Bolingbrook Cozzi, Rodriquez, Gonzalez, Balas 10:30.23 9:38.19
19 Morris Severson, Robinson, Diaz, Ator 10:30.68 9:43.96
20 Moline Hutton, Aumuller, Patel, Edwards 10:20.32 9:45.20
21 Walther Lutheran Winkelman, Dang, Fowler, Blanco 8:15.22 9:56.64
23 St. Joseph-Ogden Stegall, Hucherson, Mabry, Mattsey 9:10.44 10:18.47
  Prairie Central Trembley, Fogarty, Pick, Grabon DQ DQ
Boys' 4 x 800 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
1 University (Normal) McClure, Alexander, Bovee, Clay 8:11.38 6:44.37 8:31.85 10:19.34 6:34.13
2 Joliet West Chavez, Pollack, Rosenbach, Sugera 10:53.60 7:20.92 8:38.73 7:10.55 8:28.36
3 Jones Reynolds, Sarkiss, Hou, Yakes 8:28.32 8:59.77 8:44.04 9:57.41 9:15.49
4 Oswego Hellinger, Doud, Bohnert, Mello 7:51.42 11:02.10 8:49.68 8:07.31 8:28.50
5 Clifton Central Swanson, Ditta, Chamness, Snejberg 9:31.43 7:39.28 8:54.04 9:42.11 7:44.62
6 Olympia Kistner, Wheeler, Fairfield, Dare 6:50.53 6:50.53 9:00.16 11:15.20 8:16.95
7 Oswego East Wolf, Schiltz, Small, Brischetto 8:15.74 10:31.93 9:04.76 7:37.60 6:48.57
8 Tri-Valley Myszka, Kovich, Schaefer, Stevenson 11:17.97 10:23.30 9:06.75 11:39.84 10:12.36
9 Clinton Hendriex, Stauffer, Brennan, Shanks 7:23.14 11:07.44 9:07.08 10:18.20 6:55.78
12 Thornwood Somerville, Reed, Gamez, Terrell 8:48.25 11:48.07 9:21.96 8:42.63 10:51.88
13 Iroquois West Kuchel, Price, Thorne, Grant 10:51.09 6:58.96 9:26.16 6:58.96 9:03.52
16 Pontiac Fogarty, Fogarty, Parra, Giordano 10:41.75 9:04.34 9:32.99 11:10.40 10:30.29
22 Washington Borlin, Johnson, Flessner, Learned 12:14.31 7:15.81 9:57.00 9:21.18 11:20.58