March 29-30, 2019
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL
|
Timing: Elite Timing

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Casey Orlando SR-4 Florida Tech 6:13.71 5:11.42 4:00.24 6:22.61 4:56.59 10
2 Josie Gray JR-3 Embry-Riddle 5:58.61 6:07.58 5:10.80 5:34.70 4:58.84 8
3 Angela Cipriani SO-2 Valdosta State 4:14.71 4:47.67 6:23.56 4:05.72 4:59.65 6
4 Megan Giovanniello SO-2 Florida Atlantic 4:30.36 5:57.48 5:33.45 5:18.43 5:00.40 5
5 Lia Hanus SO-2 Florida Tech 6:06.86 4:45.67 6:09.87 6:15.88 5:00.70 4
6 Jessica Zych   Saint Rose 4:04.02 4:10.04 5:25.35 5:13.30 5:01.25 3
7 Christina Humphries SR-4 Florida Atlantic 4:16.47 4:43.62 5:53.02 5:53.02 5:01.72 2
8 Brooke Butterfield SO-2 Florida Atlantic 4:13.89 6:20.83 3:31.57 6:32.92 5:02.24 1
9 Stephany Sislava SR-4 Flagler 6:14.97 6:02.87 6:30.09 5:38.68 5:02.39 -
10 Allison Horwitch JR-3 Flagler 4:02.27 5:14.95 3:47.13 3:35.01 5:02.83 -
11 Kayla McManama JR-3 Flagler 5:55.06 6:25.41 4:02.78 4:33.13 5:03.47 -
12 Kuepper Feehan SO-2 Nova Southeastern 5:49.18 5:06.67 4:05.94 3:59.87 5:03.63 -
13 Reagan Bush FR-1 Flagler 6:21.84 6:27.95 4:47.15 6:24.90 5:05.47 -
14 Malia Cryan SO-2 Flagler 6:07.36 3:49.60 5:55.11 6:22.67 5:06.13 -
15 Pauline Cosson SO-2 Florida Tech 4:08.76 6:26.95 4:57.89 4:57.89 5:07.10 -
16 Raeanna Pabon SO-2 Southeastern U. 4:02.99 3:47.61 5:53.72 5:44.49 5:07.58 -
17 Darby Watts SO-2 Lynn 6:24.93 6:09.53 5:20.26 6:34.17 5:07.94 -
18 Jessie Mescal FR-1 Flagler 5:01.80 6:00.31 4:06.36 6:00.31 5:07.95 -
19 Kendal Clark SO-2 Webber 5:42.86 4:09.36 6:29.62 6:42.08 5:11.69 -
20 Maria Puccio-Ball FR-1 Flagler 5:56.23 6:27.48 4:41.24 6:14.98 5:12.48 -
21 Lauren Leckenby SO-2 Lynn 3:55.26 5:26.22 5:45.04 5:13.67 5:13.67 -
22 Carli Etrick FR-1 Nova Southeastern 5:28.05 5:53.29 6:34.29 4:59.66 5:15.43 -
23 Abigayle Weinfeld JR-3 Flagler 4:07.77 5:17.65 6:43.42 5:24.01 5:17.65 -
24 Bernita Brown SO-2 Bethune-Cookman 3:50.28 5:51.82 4:51.05 4:25.46 5:19.83 -
25 Kailey Brough FR-1 Valdosta State 4:51.90 6:50.59 4:03.79 6:44.17 5:20.77 -
26 Emily Christensen SO-2 Lynn 4:50.18 5:06.30 6:04.34 5:57.89 5:22.42 -
27 Lindsey Williams FR-1 Flagler 5:17.58 5:30.55 4:25.73 4:19.25 5:24.06 -
28 Olivia Rosener SO-2 Valdosta State 5:31.99 6:14.72 4:22.96 5:48.43 5:28.70 -
29 Kristine Gray Freshman Unattached 3:56.79 4:42.83 6:28.07 5:58.47 5:28.87   
30 Abigail Kohlmeier SO-2 Nova Southeastern 4:05.17 6:30.95 7:07.39 4:25.05 5:31.31 -
31 Elizabeth Erbe FR-1 Lynn 6:10.37 7:00.42 5:37.00 5:10.31 5:33.66 -
32 Kylie DeDeo Sophomore Unattached 4:42.62 5:02.81 7:14.02 4:35.89 5:36.45   
33 Samantha Murray FR-1 Valdosta State 4:56.92 4:43.27 6:56.37 5:13.98 5:41.28 -
34 Hanna Brook Gibbons FR-1 Palm Beach Atlantic 5:14.02 4:36.47 4:39.89 4:56.95 5:41.32 -
35 Sydney Kurtz JR-3 Southeastern U. 6:26.98 6:57.81 6:30.41 6:16.71 5:42.46 -
36 Skyla Seaman SO-2 Southeastern U. 6:20.37 5:00.84 6:30.75 5:59.63 5:45.79 -
37 Mandi Cohen JR-3 Lynn 7:35.62 6:19.68 7:28.39 5:14.60 6:01.60 -
38 Margaret Szymanski FR-1 Florida Tech 7:36.18 5:34.77 4:43.27 6:40.99 6:07.88 -
39 Theresa Wainwright FR-1 Florida Tech 6:37.30 7:12.23 7:34.06 6:54.76 7:16.59 -
  Natasha Menifee JR-3 Webber DNF DNF DNF DNF DNF   
  Makenzie Johnson FR-1 Southeastern U. DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kristen Metcalfe SR-4 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jade Mukri   Unattached DNS DNS DNS DNS DNS   
  Mackenzie Wiles FR-1 Florida Tech DNS DNS DNS DNS DNS   
  Erica Sanders FR-1 Florida College DNS DNS DNS DNS DNS   
  Renee Edwards FR-1 Florida College DNS DNS DNS DNS DNS   
  Alexis Perez SO-2 Johnson & Wales (Fla.) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Morgan Graff SO-2 Florida Atlantic DNS DNS DNS DNS DNS   
  Rachel Jones FR-1 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS   
  Alex Orr SR-4 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS   
  Nicole Kvitkauskaus SR-4 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS   
  Mikaela Hakamaa JR-3 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS   
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Casey Orlando SR-4 Florida Tech 4:23.97 6:19.64 3:48.38 5:55.91 4:56.59 10
4 Megan Giovanniello SO-2 Florida Atlantic 4:48.39 4:21.35 5:42.46 5:27.44 5:00.40 5
6 Jessica Zych   Saint Rose 4:37.15 5:49.45 4:07.03 5:07.28 5:01.25 3
7 Christina Humphries SR-4 Florida Atlantic 5:59.05 5:50.00 5:04.74 4:43.62 5:01.72 2
8 Brooke Butterfield SO-2 Florida Atlantic 5:17.36 5:35.49 3:31.57 4:10.86 5:02.24 1
9 Stephany Sislava SR-4 Flagler 6:14.97 4:04.94 5:56.82 4:38.20 5:02.39 -
10 Allison Horwitch JR-3 Flagler 3:38.04 5:27.06 5:51.29 4:02.27 5:02.83 -
11 Kayla McManama JR-3 Flagler 4:45.27 5:27.75 6:28.45 4:11.88 5:03.47 -
13 Reagan Bush FR-1 Flagler 5:23.80 4:56.31 5:42.13 5:57.40 5:05.47 -
14 Malia Cryan SO-2 Flagler 5:00.01 4:01.85 4:38.58 6:28.79 5:06.13 -
18 Jessie Mescal FR-1 Flagler 6:06.46 4:06.36 4:43.32 5:35.67 5:07.95 -
20 Maria Puccio-Ball FR-1 Flagler 5:18.73 6:18.10 5:09.36 4:06.86 5:12.48 -
23 Abigayle Weinfeld JR-3 Flagler 4:36.36 5:46.24 4:23.65 4:55.42 5:17.65 -
27 Lindsey Williams FR-1 Flagler 6:06.19 6:28.88 5:17.58 4:12.77 5:24.06 -
  Morgan Graff SO-2 Florida Atlantic DNS DNS DNS DNS DNS   
  Nicole Kvitkauskaus SR-4 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kristen Metcalfe SR-4 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS   
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
2 Josie Gray JR-3 Embry-Riddle 4:46.89 4:58.84 5:46.66 5:13.79 8
3 Angela Cipriani SO-2 Valdosta State 4:11.71 4:59.65 5:17.63 6:26.55 6
5 Lia Hanus SO-2 Florida Tech 5:21.75 5:00.70 5:30.77 6:06.86 4
12 Kuepper Feehan SO-2 Nova Southeastern 5:12.74 5:03.63 5:18.82 4:08.98 -
15 Pauline Cosson SO-2 Florida Tech 6:08.52 5:07.10 4:57.89 3:34.97 -
16 Raeanna Pabon SO-2 Southeastern U. 3:59.92 5:07.58 4:02.99 6:30.63 -
17 Darby Watts SO-2 Lynn 6:18.77 5:07.94 6:40.33 5:47.98 -
19 Kendal Clark SO-2 Webber 4:15.59 5:11.69 3:41.30 6:23.38 -
21 Lauren Leckenby SO-2 Lynn 6:22.68 5:13.67 4:20.35 3:52.12 -
22 Carli Etrick FR-1 Nova Southeastern 6:02.75 5:15.43 4:59.66 6:12.21 -
24 Bernita Brown SO-2 Bethune-Cookman 5:07.04 5:19.83 3:59.88 5:00.64 -
26 Emily Christensen SO-2 Lynn 4:50.18 5:22.42 6:26.91 4:59.85 -
  Natasha Menifee JR-3 Webber DNF DNF DNF DNF   
  Mikaela Hakamaa JR-3 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS   
  Alex Orr SR-4 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS   
  Rachel Jones FR-1 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS   
  Jade Mukri   Unattached DNS DNS DNS DNS   
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
25 Kailey Brough FR-1 Valdosta State 5:46.44 4:03.79 5:20.77 5:43.23 -
28 Olivia Rosener SO-2 Valdosta State 5:41.85 7:00.74 5:28.70 6:41.02 -
29 Kristine Gray Freshman Unattached 6:47.80 5:35.45 5:28.87 4:59.28   
30 Abigail Kohlmeier SO-2 Nova Southeastern 4:15.11 5:28.00 5:31.31 6:21.01 -
31 Elizabeth Erbe FR-1 Lynn 5:16.98 4:26.93 5:33.66 4:43.62 -
32 Kylie DeDeo Sophomore Unattached 5:49.91 3:58.88 5:36.45 4:22.44   
33 Samantha Murray FR-1 Valdosta State 5:17.39 5:58.35 5:41.28 6:46.13 -
34 Hanna Brook Gibbons FR-1 Palm Beach Atlantic 6:42.76 6:46.17 5:41.32 4:09.17 -
35 Sydney Kurtz JR-3 Southeastern U. 5:39.04 4:27.12 5:42.46 4:13.42 -
36 Skyla Seaman SO-2 Southeastern U. 7:19.16 6:41.12 5:45.79 5:38.88 -
37 Mandi Cohen JR-3 Lynn 4:45.67 6:30.53 6:01.60 7:03.08 -
38 Margaret Szymanski FR-1 Florida Tech 5:20.06 5:45.81 6:07.88 6:48.35 -
39 Theresa Wainwright FR-1 Florida Tech 8:04.62 8:35.18 7:16.59 6:24.20 -
  Renee Edwards FR-1 Florida College DNS DNS DNS DNS   
  Erica Sanders FR-1 Florida College DNS DNS DNS DNS   
  Alexis Perez SO-2 Johnson & Wales (Fla.) DNS DNS DNS DNS   
  Mackenzie Wiles FR-1 Florida Tech DNS DNS DNS DNS   
  Makenzie Johnson FR-1 Southeastern U. DNS DNS DNS DNS