February 15, 2019
|
Dubuque-Chlapaty Rec Center - Dubuque, IA
|
200m (Flat)

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nick Harvey JR-3 Augustana (Ill.) 1:57.50 10
2 Josh Teets SO-2 Augustana (Ill.) 1:57.74 8
3 Kyle Gilberg SR-4 Luther 1:57.78 6
4 Ben Trihey FR-1 Wis.-Platteville 1:58.49 5
5 Tyler Combs SO-2 Simpson (Iowa) 1:58.67 4
6 Caleb Wilson SR-4 Cornell College 1:58.73 3
7 Nathan Ambrose SR-4 Augustana (Ill.) 1:58.81 2
8 Cole Conklin-Little JR-3 Loras 1:59.82 1
9 Wyatt Kelly FR-1 Loras 1:59.97 -
10 Levi Lefebure JR-3 Simpson (Iowa) 2:00.05 -
11 Alex Wittmerhaus JR-3 Wis.-Platteville 2:00.52 -
12 Joe Eichhorn FR-1 Loras 2:00.76 -
13 Conor Otting SO-2 Loras 2:00.80 -
14 Justin Verlinden JR-3 Augustana (Ill.) 2:01.17 -
15 Collin Kern JR-3 Luther 2:01.78 -
16 Hunter Klose SR-4 Dubuque 2:01.79 -
17 Anthoney Brown JR-3 Augustana (Ill.) 2:01.97 -
18 Jarod Baker SO-2 Wis.-Platteville 2:02.29 -
19 Kevin Ockenfels JR-3 Clarke 2:02.36 -
20 Jason Voelker FR-1 Wis.-Platteville 2:02.49 -
21 Jack Carroll SR-4 Loras 2:02.88 -
22 Sam Webster FR-1 Loras 2:03.61 -
23 Jack Mongan SO-2 Loras 2:04.37 -
24 Carsten Thompson FR-1 Luther 2:05.69 -
25 Waleed Yual FR-1 Luther 2:06.44 -
26 Cameron Shotton JR-3 Augustana (Ill.) 2:06.64 -
27 Josh Thorson JR-3 Augustana (Ill.) 2:06.65 -
28 Grayson Groepper FR-1 Simpson (Iowa) 2:06.77 -
29 Trevor Haren SO-2 Luther 2:06.93 -
30 Colin Beck FR-1 Luther 2:08.31 -
31 Daniel Miller FR-1 Clarke 2:09.91 -
32 Anthony Kemp SR-4 Loras 2:10.11 -
33 Max Ross JR-3 Loras 2:10.29 -
34 Ethan Hammerand SO-2 Loras 2:10.42 -
35 Tyre Hall SO-2 Clarke 2:10.90 -
36 Jordan Baldwin SO-2 Simpson (Iowa) 2:11.25 -
37 Ty Kloft SR-4 Luther 2:12.31 -
38 Jake Bieber SR-4 Luther 2:14.88 -
39 Caleb Burjes FR-1 Luther 2:14.98 -
40 Ethan Goers FR-1 Luther 2:15.01 -
41 Kristian Carroll SR-4 Augustana (Ill.) 2:15.19 -
42 Henrik Marquardt SO-2 Luther 2:15.37 -
43 Jackson Robelia SO-2 Luther 2:15.52 -
44 Will Reynolds FR-1 Clarke 2:16.72 -
45 Joshua Sanchez JR-3 Clarke 2:16.73 -
46 Cole Jacobson SO-2 Simpson (Iowa) 2:17.71 -
47 Max Thomason SO-2 Cornell College 2:18.72 -
48 Brandon Stanley FR-1 Loras 2:31.12 -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
31 Daniel Miller FR-1 Clarke 2:09.91 -
38 Jake Bieber SR-4 Luther 2:14.88 -
40 Ethan Goers FR-1 Luther 2:15.01 -
42 Henrik Marquardt SO-2 Luther 2:15.37 -
43 Jackson Robelia SO-2 Luther 2:15.52 -
47 Max Thomason SO-2 Cornell College 2:18.72 -
48 Brandon Stanley FR-1 Loras 2:31.12 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
33 Max Ross JR-3 Loras 2:10.29 -
35 Tyre Hall SO-2 Clarke 2:10.90 -
36 Jordan Baldwin SO-2 Simpson (Iowa) 2:11.25 -
41 Kristian Carroll SR-4 Augustana (Ill.) 2:15.19 -
44 Will Reynolds FR-1 Clarke 2:16.72 -
45 Joshua Sanchez JR-3 Clarke 2:16.73 -
46 Cole Jacobson SO-2 Simpson (Iowa) 2:17.71 -
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Sam Webster FR-1 Loras 2:03.61 -
23 Jack Mongan SO-2 Loras 2:04.37 -
24 Carsten Thompson FR-1 Luther 2:05.69 -
25 Waleed Yual FR-1 Luther 2:06.44 -
26 Cameron Shotton JR-3 Augustana (Ill.) 2:06.64 -
27 Josh Thorson JR-3 Augustana (Ill.) 2:06.65 -
28 Grayson Groepper FR-1 Simpson (Iowa) 2:06.77 -
30 Colin Beck FR-1 Luther 2:08.31 -
34 Ethan Hammerand SO-2 Loras 2:10.42 -
37 Ty Kloft SR-4 Luther 2:12.31 -
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Wyatt Kelly FR-1 Loras 1:59.97 -
12 Joe Eichhorn FR-1 Loras 2:00.76 -
13 Conor Otting SO-2 Loras 2:00.80 -
14 Justin Verlinden JR-3 Augustana (Ill.) 2:01.17 -
29 Trevor Haren SO-2 Luther 2:06.93 -
32 Anthony Kemp SR-4 Loras 2:10.11 -
39 Caleb Burjes FR-1 Luther 2:14.98 -
Men's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Alex Wittmerhaus JR-3 Wis.-Platteville 2:00.52 -
16 Hunter Klose SR-4 Dubuque 2:01.79 -
17 Anthoney Brown JR-3 Augustana (Ill.) 2:01.97 -
18 Jarod Baker SO-2 Wis.-Platteville 2:02.29 -
19 Kevin Ockenfels JR-3 Clarke 2:02.36 -
20 Jason Voelker FR-1 Wis.-Platteville 2:02.49 -
21 Jack Carroll SR-4 Loras 2:02.88 -
Men's 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nick Harvey JR-3 Augustana (Ill.) 1:57.50 10
2 Josh Teets SO-2 Augustana (Ill.) 1:57.74 8
3 Kyle Gilberg SR-4 Luther 1:57.78 6
4 Ben Trihey FR-1 Wis.-Platteville 1:58.49 5
5 Tyler Combs SO-2 Simpson (Iowa) 1:58.67 4
6 Caleb Wilson SR-4 Cornell College 1:58.73 3
7 Nathan Ambrose SR-4 Augustana (Ill.) 1:58.81 2
8 Cole Conklin-Little JR-3 Loras 1:59.82 1
10 Levi Lefebure JR-3 Simpson (Iowa) 2:00.05 -
15 Collin Kern JR-3 Luther 2:01.78 -