April 12-13, 2019
|
Berry - Mount Berry, GA

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Sandra Pflughoft FR-1 SCAD Atlanta 20:09.77 17:30.59 22:48.95 17:41.20 16:58.76 15:44.47 10
2 Katie Clarke SO-2 SCAD Atlanta 13:13.93 21:34.21 13:13.93 18:07.57 13:03.05 21:01.59 8
3 Meredith Herman JR-3 Berry 20:37.23 22:50.99 21:32.96 18:34.62 19:52.65 20:59.52 6
4 Bethany Terpin SR-4 Berry 22:24.65 16:54.19 24:07.21 18:59.53 13:40.47 20:53.49 5
5 Sydney Brown Sophomore Unatttached 15:27.25 23:05.15 15:38.70 19:04.75 19:50.54 21:33.57 -
6 Marion Bartilol JR-3 West Georgia 20:05.62 20:29.03 16:58.34 19:30.50 14:26.17 21:15.85 4
7 Kaylee Haake SO-2 North Georgia 17:47.04 25:24.35 18:10.49 19:32.57 25:24.35 14:15.98 3
8 Peyton Young SO-2 Trevecca Nazarene 23:06.04 14:08.35 17:07.58 19:54.86 20:42.66 25:29.42 2
9 Elizabeth Burton FR-1 North Georgia 24:50.87 24:14.80 26:03.01 20:02.31 22:38.61 22:50.64 1
10 Mackenzie Devine SR-4 Piedmont 17:15.45 19:17.27 25:34.90 20:18.17 16:02.36 15:13.63 -
11 Hayley Hight SO-2 Dalton State 24:17.11 17:45.28 16:44.06 20:24.46 15:30.59 21:37.93 -
12 Natalie Bash Senior Unatttached 24:06.85 19:24.84 22:28.76 20:26.14 15:44.13 22:53.28 -
13 Alexis Casey FR-1 Reinhardt 16:49.59 19:54.27 17:14.21 20:31.20 25:26.69 25:39.00 -
14 Lauryn Wilson SO-2 Albany State 18:57.96 21:38.76 21:26.39 20:36.91 17:19.01 25:21.40 -
15 Ashlee Golden FR-1 Berry 26:51.69 17:58.60 16:44.21 20:39.76 17:09.00 17:46.20 -
16 Isabella Gyori FR-1 Auburn Montgomery 19:02.79 18:13.10 24:50.60 20:42.16 22:46.38 25:27.86 -
17 Gabrielle Huff-Streiter FR-1 Oglethorpe 21:17.02 20:51.98 16:54.11 20:51.98 23:34.74 18:46.79 -
18 Heather Beavers SR-4 Emory 26:27.45 17:25.70 23:43.67 20:59.88 21:50.28 20:47.29 -
19 Alex Gass FR-1 Dalton State 21:20.17 25:10.60 26:01.81 21:20.17 18:08.15 22:36.98 -
20 Morgan Grace JR-3 Berry 24:25.20 23:59.50 26:08.02 21:25.26 20:59.56 19:42.44 -
21 Elise Barron SR-4 Berry 23:10.76 27:28.31 25:58.17 21:27.74 23:36.52 21:01.99 -
22 Gabbrielle Robinson SO-2 SCAD Atlanta 26:46.63 16:50.63 24:11.15 21:35.67 27:51.42 23:45.24 -
23 Ansley Story JR-3 Auburn Montgomery 23:59.65 28:06.08 22:41.83 21:36.98 15:20.86 25:04.50 -
24 Haley Bolt SO-2 Piedmont 23:25.22 26:40.39 21:41.13 21:41.13 16:02.84 24:04.26 -
25 Erin Smith SO-2 Trevecca Nazarene 16:36.64 18:34.66 20:58.91 21:51.36 24:54.95 18:34.66 -
26 Ashley Kaeser JR-3 Point University 23:05.39 24:51.96 16:39.08 22:12.10 22:38.75 27:45.13 -
27 Ramsay Miller FR-1 Point University 22:57.01 18:56.37 22:30.27 22:16.90 21:50.17 28:57.97 -
28 Leanna Ritchie FR-1 Berry 28:41.63 21:17.77 23:05.37 22:25.02 28:28.18 18:22.92 -
29 Faith Dickey SO-2 SCAD Atlanta 24:00.87 19:31.55 27:09.39 22:26.60 16:23.02 23:33.93 -
30 Ellen LaHatte SR-4 Berry 24:53.87 25:21.28 29:41.68 22:50.52 29:00.56 23:45.34 -
  Gladys Rutto JR-3 Auburn Montgomery DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
  Savannah Karl FR-1 Auburn Montgomery DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
  Brooke Kingma JR-3 Lipscomb DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
  Channelle Wong JR-3 Albany State DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Women's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Sandra Pflughoft FR-1 SCAD Atlanta 21:55.89 17:41.20 22:27.73 14:30.19 10
2 Katie Clarke SO-2 SCAD Atlanta 20:07.21 18:07.57 17:56.70 23:12.09 8
3 Meredith Herman JR-3 Berry 22:28.69 18:34.62 16:43.16 17:16.60 6
4 Bethany Terpin SR-4 Berry 15:23.02 18:59.53 19:33.72 15:00.23 5
5 Sydney Brown Sophomore Unatttached 23:50.94 19:04.75 22:30.81 19:04.75 -
6 Marion Bartilol JR-3 West Georgia 18:31.98 19:30.50 22:37.78 14:26.17 4
7 Kaylee Haake SO-2 North Georgia 18:57.40 19:32.57 23:27.09 16:36.69 3
8 Peyton Young SO-2 Trevecca Nazarene 25:17.48 19:54.86 25:29.42 14:44.20 2
9 Elizabeth Burton FR-1 North Georgia 16:49.94 20:02.31 20:14.34 16:37.92 1
10 Mackenzie Devine SR-4 Piedmont 19:29.45 20:18.17 18:16.36 25:47.08 -
12 Natalie Bash Senior Unatttached 25:57.20 20:26.14 25:20.42 16:20.92 -
22 Gabbrielle Robinson SO-2 SCAD Atlanta 19:13.15 21:35.67 17:29.50 24:37.07 -
23 Ansley Story JR-3 Auburn Montgomery 19:01.35 21:36.98 16:12.74 20:19.17 -
  Gladys Rutto JR-3 Auburn Montgomery DNF DNF DNF DNF -
  Brooke Kingma JR-3 Lipscomb DNF DNF DNF DNF -
Women's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
11 Hayley Hight SO-2 Dalton State 15:06.10 20:24.46 18:09.77 -
13 Alexis Casey FR-1 Reinhardt 25:39.00 20:31.20 19:05.02 -
14 Lauryn Wilson SO-2 Albany State 18:08.48 20:36.91 17:19.01 -
15 Ashlee Golden FR-1 Berry 23:20.93 20:39.76 16:19.41 -
16 Isabella Gyori FR-1 Auburn Montgomery 16:21.31 20:42.16 21:19.43 -
17 Gabrielle Huff-Streiter FR-1 Oglethorpe 20:14.42 20:51.98 19:11.83 -
18 Heather Beavers SR-4 Emory 26:27.45 20:59.88 18:03.50 -
19 Alex Gass FR-1 Dalton State 23:28.19 21:20.17 22:24.18 -
20 Morgan Grace JR-3 Berry 26:46.58 21:25.26 21:25.26 -
21 Elise Barron SR-4 Berry 24:15.15 21:27.74 26:11.05 -
24 Haley Bolt SO-2 Piedmont 27:06.42 21:41.13 15:49.83 -
25 Erin Smith SO-2 Trevecca Nazarene 27:06.09 21:51.36 17:42.21 -
26 Ashley Kaeser JR-3 Point University 25:18.60 22:12.10 18:25.65 -
27 Ramsay Miller FR-1 Point University 21:50.17 22:16.90 24:30.59 -
28 Leanna Ritchie FR-1 Berry 21:04.32 22:25.02 20:50.87 -
29 Faith Dickey SO-2 SCAD Atlanta 15:56.09 22:26.60 21:46.21 -
30 Ellen LaHatte SR-4 Berry 22:50.52 22:50.52 17:35.30 -
  Channelle Wong JR-3 Albany State DNF DNF DNF -
  Savannah Karl FR-1 Auburn Montgomery DNF DNF DNF -