February 23, 2019
|
Anderson U.-Wellness Center - Anderson, IN
|
200m (Flat)

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Kaylee Robinson JR-3 Berea 48.73 43.86 1:00.91 49.34
2 Abby Sparks FR-1 Midway 47.02 56.55 1:03.53 56.55
3 Milan McNulty FR-1 Thomas More 1:03.69 1:04.97 1:03.69 1:13.25
4 Nia Dye JR-3 Centre 45.81 52.35 1:05.43 1:24.41
5 Maxine Wishman FR-1 Wittenberg 1:21.83 1:08.74 1:05.46 1:15.94
6 Destinee Henry SO-2 Berea 52.97 49.00 1:06.21 1:09.52
7 Isabel Haydon FR-1 Midway 1:03.13 1:08.45 1:06.45 1:06.45
8 Shelbie Williams FR-1 Midway 55.21 1:23.14 1:06.51 1:16.49
9 Jessi Urichich SO-2 Thomas More 1:03.77 1:06.45 1:07.12 1:21.89
10 Donna Lenos FR-1 Anderson (Ind.) 1:09.69 50.75 1:07.66 54.13
11 Haley Nestor FR-1 Spalding 49.50 1:24.55 1:08.74 1:12.18
12 Naomi Ferrell SO-2 Centre 1:16.59 59.88 1:09.62 55.00
13 Erin Cunningham JR-3 Centre 1:19.53 1:12.50 1:10.38 1:19.53
14 Ann Oakley FR-1 Midway 58.22 1:30.87 1:10.99 1:15.25
15 Ellie Reece SO-2 DePauw 1:08.93 1:28.00 1:13.33 1:30.93
16 Taylor Coram SO-2 Indiana Kokomo 53.50 1:22.48 1:14.30 1:30.65
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
6 Destinee Henry SO-2 Berea 1:06.21 1:12.17
10 Donna Lenos FR-1 Anderson (Ind.) 1:07.66 1:05.63
14 Ann Oakley FR-1 Midway 1:10.99 1:04.60
15 Ellie Reece SO-2 DePauw 1:13.33 1:22.87
16 Taylor Coram SO-2 Indiana Kokomo 1:14.30 1:15.79
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Nia Dye JR-3 Centre 1:05.43 1:04.13 1:12.63 1:06.09 1:05.43 54.97 51.69
5 Maxine Wishman FR-1 Wittenberg 1:05.46 1:17.90 1:19.21 46.48 1:19.21 1:22.48 57.61
7 Isabel Haydon FR-1 Midway 1:06.45 57.15 1:23.73 51.84 46.52 1:17.75 1:00.47
11 Haley Nestor FR-1 Spalding 1:08.74 59.12 1:26.62 53.62 50.87 1:16.31 59.12
12 Naomi Ferrell SO-2 Centre 1:09.62 1:25.64 1:17.28 1:27.73 56.40 1:11.02 1:07.54
13 Erin Cunningham JR-3 Centre 1:10.38 1:14.61 1:17.42 1:20.94 1:30.09 56.31 54.90
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kaylee Robinson JR-3 Berea 46.30 1:17.36 46.90 1:00.91 53.00 1:09.44 1:02.74
2 Abby Sparks FR-1 Midway 1:20.69 1:11.79 47.65 1:03.53 48.29 49.56 48.92
3 Milan McNulty FR-1 Thomas More 50.32 1:03.06 1:12.61 1:03.69 1:11.97 1:21.53 1:06.24
8 Shelbie Williams FR-1 Midway 1:13.17 58.53 1:25.14 1:06.51 1:03.19 1:25.14 1:05.18
9 Jessi Urichich SO-2 Thomas More 50.34 49.00 51.02 1:07.12 1:09.14 1:01.75 56.38