February 16, 2019
|
Kent State-Kent State FH - Kent, OH
|
292m (Flat)

Women's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Heather Sandvik   Otterbein 3:01.99 2:58.42 2:10.25
2 Meg Aller SR-4 Duquesne 2:23.84 2:59.80 2:41.82
3 Rachel Valotta SR-4 Duquesne 3:25.89 3:00.60 3:40.34
4 Katy Foltz   Otterbein 2:26.85 3:01.29 2:21.41
5 Larissa Kijowski Junior Carlow 3:37.29 3:02.59 2:40.68
6 Shahed Eid   Case Western 2:36.24 3:06.00 3:32.04
7 Erin Simko   Otterbein 2:21.37 3:08.49 2:38.34
8 Rory Vigrass SO-2 John Carroll 3:03.87 3:09.55 3:36.09
9 Alyssa Boyd JR-3 Point Park 2:28.56 3:10.46 3:06.65
10 Jessica Cook Junior Shawnee State 3:51.89 3:11.64 3:03.98
11 Emily Louk SO-2 West Liberty 3:37.86 3:12.79 3:20.51
12 Madelyn Brindza SO-2 John Carroll 3:30.45 3:13.07 2:40.25
13 Hannah Lenze SO-2 John Carroll 4:12.73 3:15.91 3:27.67
14 Tierra Cotten JR-3 Tiffin 3:24.53 3:16.66 3:08.80
15 Jessica Price Senior Shawnee State 3:21.18 3:17.23 4:16.40
16 Megan Casselberry   John Carroll 3:08.61 3:18.53 2:44.78
17 Jozi Brown Junior Shawnee State 3:18.80 3:18.80 3:08.86
18 Alexandra Chakov   Heidelberg 4:10.10 3:20.08 2:34.07
19 Ashlin Lindsey SO-2 Tiffin 4:18.95 3:28.83 3:16.30
20 Sierra Taylor   Cuyahoga CC 3:04.60 3:29.77 3:10.89
21 Hope Brown   Cuyahoga CC 3:34.96 3:30.74 3:28.64
22 Emily Zimmerman   Cuyahoga CC 3:20.77 3:35.88 4:25.54
23 Abrianna Scenna JR-3 California (Pa.) 4:13.54 3:44.37 3:01.74
24 Ruthie Wyant JR-3 Tiffin 3:42.64 3:51.91 4:54.53
25 Diamond Thomas JR-3 Tiffin 2:57.17 3:59.42 4:52.10
Women's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Alyssa Boyd JR-3 Point Park 3:10.46
12 Madelyn Brindza SO-2 John Carroll 3:13.07
13 Hannah Lenze SO-2 John Carroll 3:15.91
14 Tierra Cotten JR-3 Tiffin 3:16.66
15 Jessica Price Senior Shawnee State 3:17.23
17 Jozi Brown Junior Shawnee State 3:18.80
18 Alexandra Chakov   Heidelberg 3:20.08
19 Ashlin Lindsey SO-2 Tiffin 3:28.83
20 Sierra Taylor   Cuyahoga CC 3:29.77
21 Hope Brown   Cuyahoga CC 3:30.74
22 Emily Zimmerman   Cuyahoga CC 3:35.88
23 Abrianna Scenna JR-3 California (Pa.) 3:44.37
24 Ruthie Wyant JR-3 Tiffin 3:51.91
25 Diamond Thomas JR-3 Tiffin 3:59.42
Women's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Heather Sandvik   Otterbein 2:58.42 3:19.83 2:13.82 2:24.52 3:34.11
2 Meg Aller SR-4 Duquesne 2:59.80 3:19.58 3:42.96 2:36.43 3:39.36
3 Rachel Valotta SR-4 Duquesne 3:00.60 3:38.53 3:06.02 2:26.29 2:58.80
4 Katy Foltz   Otterbein 3:01.29 3:46.62 2:37.73 3:23.05 2:21.41
5 Larissa Kijowski Junior Carlow 3:02.59 3:04.42 2:57.12 3:55.55 2:51.64
6 Shahed Eid   Case Western 3:06.00 2:43.68 3:37.62 2:36.24 3:37.62
7 Erin Simko   Otterbein 3:08.49 3:46.19 2:47.76 3:06.61 2:38.34
8 Rory Vigrass SO-2 John Carroll 3:09.55 3:37.99 4:04.52 2:25.96 2:54.39
10 Jessica Cook Junior Shawnee State 3:11.64 3:03.98 3:13.56 4:03.39 3:03.98
11 Emily Louk SO-2 West Liberty 3:12.79 2:24.60 2:41.95 4:00.99 3:22.43
16 Megan Casselberry   John Carroll 3:18.53 2:58.68 2:34.86 3:04.64 2:32.87