March 23, 2019
|
UNF-Hodges Stadium - Jacksonville, FL

Boys 800m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Xavier Green SR Raines 1:59.39 2:32.82 2:00.59
2 Shawn Gordon SR Flagler Palm Coast 1:59.64 1:52.47 1:39.31
3 Lewis Benitez-Chaparro JR Vanguard (Ocala) 2:01.69 2:12.65 1:33.71
4 Kevin Connelly SR Matanzas 2:02.30 2:24.32 1:29.28
5 Jordan Travieso SO Vanguard (Ocala) 2:02.53 2:12.34 2:16.01
6 Elias Perez SR Ridgeview 2:02.71 2:11.30 1:54.12
7 Bailey Tucker JR Buchholz 2:03.42 1:33.80 1:36.27
7 Johnathan Washington SR Creekside 2:03.42 2:25.64 2:36.75
9 Wesley Magnell SR Flagler Palm Coast 2:03.48 2:02.25 1:40.02
10 Jack Leininger SO IMG Academy 2:03.55 1:45.02 2:14.67
11 Jared Falchook FR Celebration 2:04.14 1:29.38 2:30.21
12 Mike Francois JR Ed White 2:05.12 2:20.14 1:55.11
13 Marcus Brazil JR Ribault 2:05.19 2:16.46 2:20.22
14 Ralph Jacob Kauzlarich JR Bartram Trail 2:05.68 1:51.86 2:39.62
15 Jose Paolo Miguel Garcia JR Ridgeview 2:05.70 1:38.05 1:35.54
16 Jaquon King FR Raines 2:05.95 2:19.81 1:34.47
17 Rajah McBride SR Ribault 2:07.57 1:36.96 1:49.71
18 Jason Chum JR Flagler Palm Coast 2:08.26 1:51.59 2:44.18
19 Riley Clymer JR Flagler Palm Coast 2:08.92 2:02.48 1:45.72
20 Javon Dickerson JR Orange Park 2:09.18 2:13.06 1:40.76
21 Jack McDade SO Fleming Island 2:09.31 2:15.78 1:34.40
22 Jaylen Caneus SO First Coast 2:09.53 2:10.83 2:25.08
23 Luke Norton JR New Smyrna Beach 2:09.80 2:48.74 1:37.35
24 Adrian Alexander JR Ed White 2:09.99 1:45.30 2:46.39
25 Michael Li SR IMG Academy 2:10.27 2:06.37 2:10.27
26 Stevenson Aris SR Orange Park 2:10.77 2:42.16 2:34.31
27 Hunter Monson SO Providence 2:10.78 2:33.02 2:01.63
28 Joshua Moore FR Vanguard (Ocala) 2:10.79 2:22.57 1:43.33
29 Kieth White SO Ed White 2:10.80 1:42.03 2:48.74
30 Steven Aris SR Orange Park 2:10.90 2:26.61 2:27.92
31 Nicolas Arciniegas JR IMG Academy 2:10.91 2:37.10 1:43.42
32 Justin Jens SR Bartram Trail 2:11.32 2:36.27 2:06.07
33 Imsety Aten-Re SR Raines 2:11.60 2:43.19 2:28.71
34 David Gonzalez SR St. Joseph 2:11.64 2:02.43 2:36.66
35 Bryce Stalter JR Oakleaf 2:11.71 2:43.32 2:49.91
36 David Usher FR Palm Beach Central 2:12.02 2:12.02 2:05.42
37 Robert Nogales SO Middleburg 2:12.21 1:56.35 1:35.20
38 Brad Kennelly SR Bishop Kenny 2:12.25 2:28.12 2:37.38
39 Justin Murray SR Bartram Trail 2:12.35 1:36.62 2:29.56
40 Nate Tillman JR Raines 2:13.13 2:35.77 1:54.50
41 Diego Carrascosa FR Flagler Palm Coast 2:13.49 2:17.50 2:08.15
42 Chad Axon FR Ribault 2:13.58 1:42.86 2:17.59
43 Christopher Hardigree SR Flagler Palm Coast 2:13.94 1:41.80 2:46.09
44 Chris Hill FR New Smyrna Beach 2:14.11 2:12.77 2:32.89
45 Evan Garner SO Palm Beach Central 2:15.01 2:44.72 2:17.71
46 Andrew Anderson SR Bartram Trail 2:16.29 1:40.86 2:02.67
47 Chris Messer SR Providence 2:16.32 1:43.61 2:20.41
48 Sean Zayas SO Oakleaf 2:16.81 1:38.51 2:04.50
49 Grey Gibson FR Geneva School 2:17.49 2:11.99 1:58.25
50 Luke Snyder SR Ponte Vedra 2:17.54 2:32.67 2:49.18
51 John Decker SR Creekside 2:17.82 2:56.41 2:28.85
52 Alexander Barneski SO Flagler Palm Coast 2:18.01 2:04.21 1:37.99
53 Logan Downs JR Nease 2:18.48 2:28.18 1:48.02
54 Luke Ouellette FR New Smyrna Beach 2:19.32 2:09.57 1:52.85
55 Joshua Thomas SO Fleming Island 2:19.68 1:54.54 1:53.14
56 Martin White SO Geneva School 2:19.81 2:22.61 2:11.43
57 Jimmy Major JR Father Lopez 2:20.04 2:50.85 1:59.04
58 Alex Sheperd SR New Smyrna Beach 2:20.28 1:52.23 2:30.10
59 Gabe Springer JR St. Joseph 2:20.30 1:38.21 1:48.04
60 Brandon Peralta JR Providence 2:20.39 2:49.88 2:00.74
61 Christopher Polinsky FR Oakleaf 2:20.41 2:54.11 2:14.80
62 Joseph Miller JR Geneva School 2:20.54 2:54.27 1:58.06
63 Austin Hughes SO Fleming Island 2:21.02 2:11.15 1:47.18
64 Bryce Kelly FR Creekside 2:21.11 2:49.34 1:43.01
65 Thomas Whitehouse SO St. Joseph 2:21.16 2:43.75 1:51.52
66 Luke Springer JR St. Joseph 2:21.30 2:07.17 2:45.33
67 Max Fairchild JR Buchholz 2:21.56 1:47.59 1:44.76
68 Presley Mandell SR Mandarin 2:21.71 2:08.96 1:42.04
69 Jonathan Lumbag SO Bishop Kenny 2:21.98 2:58.90 2:24.82
70 Jack LaBorde JR Episcopal 2:22.23 2:42.15 2:15.12
71 Justin Harris JR First Academy (Orlando) 2:22.30 1:49.58 2:13.77
72 Grant Reidy SO Bishop Kenny 2:22.39 2:42.33 2:53.72
73 Jaylan Robinson SO First Academy (Orlando) 2:22.41 1:45.39 2:30.96
74 Adrian Taranto SR Ed White 2:24.41 1:45.42 2:33.08
75 Nick Reinker SO Ponte Vedra 2:24.58 1:55.67 1:46.99
76 Richard Holmes SO Ed White 2:24.81 2:08.88 2:13.23
77 Robert Cleveland FR Ed White 2:25.83 2:17.08 2:06.88
78 Zion Hart SO First Coast 2:25.91 2:21.54 2:43.42
79 Nick Sisak SR University Christian 2:25.92 2:33.22 2:44.89
80 Jamie Toupon JR First Coast 2:26.75 1:47.13 2:31.16
81 Michael Holbrook SO Ed White 2:27.08 2:07.96 3:08.27
82 Campbell Hendrix 7 Geneva School 2:27.52 2:20.15 2:11.30
83 Sam lagassa FR St. Joseph 2:27.59 3:08.92 2:33.50
84 Aaron Alexander SO Ed White 2:27.96 2:11.69 1:50.97
85 Zachary Andreasen SO Geneva School 2:28.45 2:19.55 1:55.80
86 Luke Smith FR Episcopal 2:28.77 1:48.61 2:22.82
87 Bradley Secomski FR New Smyrna Beach 2:30.14 2:21.14 2:46.66
88 Michael Moldovanyi FR Orange Park 2:30.51 2:03.42 2:35.03
89 Colin McDonnell SO Father Lopez 2:31.68 1:59.83 2:42.30
90 Cooper Shaban 7 Montverde Academy 2:32.06 2:19.90 2:54.87
91 Connor Searcy SO Creekside 2:35.40 2:44.73 2:50.94
92 Collin King FR Oakleaf 2:35.61 2:18.50 1:53.60
93 Rayn Castiglia SO St. Joseph 2:42.54 2:55.55 2:26.29
94 Livio Amato FR St. Joseph 2:45.73 3:12.25 3:20.54
95 Joshua Wimbush SO Ed White 2:48.55 2:31.70 2:28.33
96 Marcus Marshall FR University Christian 2:50.80 2:20.06 2:04.69
Boys 800m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Xavier Green SR Raines 1:59.39
2 Shawn Gordon SR Flagler Palm Coast 1:59.64
3 Lewis Benitez-Chaparro JR Vanguard (Ocala) 2:01.69
4 Kevin Connelly SR Matanzas 2:02.30
5 Jordan Travieso SO Vanguard (Ocala) 2:02.53
6 Elias Perez SR Ridgeview 2:02.71
7 Johnathan Washington SR Creekside 2:03.42
9 Wesley Magnell SR Flagler Palm Coast 2:03.48
10 Jack Leininger SO IMG Academy 2:03.55
11 Jared Falchook FR Celebration 2:04.14
14 Ralph Jacob Kauzlarich JR Bartram Trail 2:05.68
16 Jaquon King FR Raines 2:05.95
24 Adrian Alexander JR Ed White 2:09.99
38 Brad Kennelly SR Bishop Kenny 2:12.25
60 Brandon Peralta JR Providence 2:20.39
Boys 800m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Bailey Tucker JR Buchholz 1:42.44 2:37.98 2:03.42 2:21.94 2:13.30 1:35.04
13 Marcus Brazil JR Ribault 2:32.74 1:47.67 2:05.19 2:30.23 2:17.71 2:39.00
15 Jose Paolo Miguel Garcia JR Ridgeview 2:33.36 2:18.27 2:05.70 2:43.41 2:20.79 1:36.79
18 Jason Chum JR Flagler Palm Coast 2:05.70 2:21.09 2:08.26 2:12.11 2:10.83 1:34.92
22 Jaylen Caneus SO First Coast 2:39.33 2:48.39 2:09.53 2:36.74 2:38.03 2:43.21
23 Luke Norton JR New Smyrna Beach 2:09.80 1:33.46 2:09.80 2:42.25 2:13.70 2:27.98
31 Nicolas Arciniegas JR IMG Academy 1:51.28 2:05.68 2:10.91 2:31.86 2:12.22 1:53.90
32 Justin Jens SR Bartram Trail 2:24.46 2:46.78 2:11.32 2:34.96 2:07.38 2:17.89
34 David Gonzalez SR St. Joseph 2:23.49 2:28.76 2:11.64 2:24.81 2:35.34 2:49.82
36 David Usher FR Palm Beach Central 2:51.63 2:21.27 2:12.02 1:41.66 2:33.15 2:21.27
37 Robert Nogales SO Middleburg 2:14.86 1:58.99 2:12.21 2:41.30 2:24.11 2:16.18
50 Luke Snyder SR Ponte Vedra 2:24.42 2:28.55 2:17.54 2:57.43 2:03.79 2:49.18
Boys 800m Run Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
17 Rajah McBride SR Ribault 2:01.20 2:07.57 1:29.30 1:44.61 1:36.96 1:36.96
19 Riley Clymer JR Flagler Palm Coast 1:56.03 2:08.92 2:45.02 2:01.19 2:30.84 2:02.48
21 Jack McDade SO Fleming Island 1:44.75 2:09.31 2:20.95 1:43.45 1:31.81 2:44.23
25 Michael Li SR IMG Academy 1:40.31 2:10.27 2:38.93 2:11.58 2:18.09 2:12.88
27 Hunter Monson SO Providence 2:00.32 2:10.78 2:13.40 2:05.55 2:14.71 2:17.32
28 Joshua Moore FR Vanguard (Ocala) 1:38.10 2:10.79 2:44.80 1:48.56 1:38.10 1:45.94
30 Steven Aris SR Orange Park 2:17.45 2:10.90 1:51.27 2:13.52 1:46.03 2:34.47
35 Bryce Stalter JR Oakleaf 1:59.86 2:11.71 1:53.27 2:43.32 2:36.74 2:40.69
39 Justin Murray SR Bartram Trail 2:17.65 2:12.35 2:25.59 2:46.77 2:20.30 1:36.62
40 Nate Tillman JR Raines 2:17.13 2:13.13 2:35.77 2:09.14 2:21.12 2:23.78
44 Chris Hill FR New Smyrna Beach 1:48.63 2:14.11 2:19.48 1:41.93 2:44.96 2:14.11
45 Evan Garner SO Palm Beach Central 2:25.81 2:15.01 1:35.86 2:48.77 2:35.27 2:52.82
47 Chris Messer SR Providence 1:36.79 2:16.32 2:50.40 1:53.15 2:14.96 2:23.14
52 Alexander Barneski SO Flagler Palm Coast 2:02.83 2:18.01 2:55.28 2:48.38 2:05.59 2:51.14
Boys 800m Run Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
12 Mike Francois JR Ed White 2:07.63 2:05.12 1:45.10
20 Javon Dickerson JR Orange Park 1:53.68 2:09.18 1:48.52
26 Stevenson Aris SR Orange Park 1:47.24 2:10.77 1:55.08
41 Diego Carrascosa FR Flagler Palm Coast 2:53.54 2:13.49 2:00.15
42 Chad Axon FR Ribault 2:17.59 2:13.58 2:37.63
43 Christopher Hardigree SR Flagler Palm Coast 1:53.85 2:13.94 2:40.73
46 Andrew Anderson SR Bartram Trail 2:14.93 2:16.29 2:39.46
48 Sean Zayas SO Oakleaf 2:19.55 2:16.81 2:31.86
51 John Decker SR Creekside 2:45.39 2:17.82 1:44.75
54 Luke Ouellette FR New Smyrna Beach 2:04.00 2:19.32 2:43.01
74 Adrian Taranto SR Ed White 2:28.75 2:24.41 2:21.53
76 Richard Holmes SO Ed White 1:45.72 2:24.81 2:10.33
Boys 800m Run Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
49 Grey Gibson FR Geneva School 2:53.24 2:38.12 1:48.62 2:29.87 2:17.49 1:54.12 2:31.24
56 Martin White SO Geneva School 2:17.02 2:56.16 1:42.07 3:01.76 2:19.81 2:46.38 1:54.65
58 Alex Sheperd SR New Smyrna Beach 2:41.33 2:32.91 1:48.02 3:02.37 2:20.28 3:00.97 1:41.01
59 Gabe Springer JR St. Joseph 2:10.48 2:16.10 1:59.26 2:46.96 2:20.30 2:00.66 1:41.02
65 Thomas Whitehouse SO St. Joseph 2:05.64 1:52.93 2:08.46 2:29.63 2:21.16 1:45.87 2:46.57
68 Presley Mandell SR Mandarin 2:11.79 3:04.23 2:10.38 1:56.21 2:21.71 2:37.30 2:01.87
71 Justin Harris JR First Academy (Orlando) 2:46.50 2:32.27 2:42.23 2:32.27 2:22.30 1:48.15 2:00.96
75 Nick Reinker SO Ponte Vedra 1:45.55 1:57.11 2:57.84 3:03.62 2:24.58 2:49.16 2:49.16
78 Zion Hart SO First Coast 2:27.37 3:09.69 2:44.88 1:55.27 2:25.91 2:09.86 1:47.98
86 Luke Smith FR Episcopal 3:07.45 2:49.60 2:43.65 2:49.60 2:28.77 2:06.46 2:55.55
89 Colin McDonnell SO Father Lopez 1:46.18 2:40.78 2:55.95 2:04.38 2:31.68 3:15.67 3:02.02
Boys 800m Run Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
29 Kieth White SO Ed White 2:10.80
53 Logan Downs JR Nease 2:18.48
57 Jimmy Major JR Father Lopez 2:20.04
62 Joseph Miller JR Geneva School 2:20.54
63 Austin Hughes SO Fleming Island 2:21.02
64 Bryce Kelly FR Creekside 2:21.11
66 Luke Springer JR St. Joseph 2:21.30
70 Jack LaBorde JR Episcopal 2:22.23
79 Nick Sisak SR University Christian 2:25.92
82 Campbell Hendrix 7 Geneva School 2:27.52
Boys 800m Run Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
55 Joshua Thomas SO Fleming Island 2:35.05 2:56.00 2:19.68
67 Max Fairchild JR Buchholz 2:05.99 2:48.46 2:21.56
69 Jonathan Lumbag SO Bishop Kenny 1:39.39 1:45.07 2:21.98
72 Grant Reidy SO Bishop Kenny 2:25.24 2:28.09 2:22.39
73 Jaylan Robinson SO First Academy (Orlando) 3:05.14 2:13.87 2:22.41
77 Robert Cleveland FR Ed White 1:50.83 1:49.38 2:25.83
80 Jamie Toupon JR First Coast 1:42.73 2:03.27 2:26.75
81 Michael Holbrook SO Ed White 2:32.97 1:59.14 2:27.08
83 Sam lagassa FR St. Joseph 3:11.87 1:49.22 2:27.59
85 Zachary Andreasen SO Geneva School 1:55.80 2:19.55 2:28.45
87 Bradley Secomski FR New Smyrna Beach 2:06.12 2:24.14 2:30.14
Boys 800m Run Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
33 Imsety Aten-Re SR Raines 2:11.60
61 Christopher Polinsky FR Oakleaf 2:20.41
84 Aaron Alexander SO Ed White 2:27.96
88 Michael Moldovanyi FR Orange Park 2:30.51
90 Cooper Shaban 7 Montverde Academy 2:32.06
91 Connor Searcy SO Creekside 2:35.40
92 Collin King FR Oakleaf 2:35.61
93 Rayn Castiglia SO St. Joseph 2:42.54
94 Livio Amato FR St. Joseph 2:45.73
95 Joshua Wimbush SO Ed White 2:48.55
96 Marcus Marshall FR University Christian 2:50.80