March 23, 2019
|
UNF-Hodges Stadium - Jacksonville, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Troy Smith SR Rockledge 4:29.34 4:21.49
2 Alex Guy SR Keystone Heights 5:44.72 4:29.31
3 Kameron Wallizada SO Fleming Island 3:19.49 4:29.58
4 Simon Devoss SO Astronaut 5:18.96 4:37.35
5 Matthew Stratton FR St. Johns Country Day 3:57.77 4:39.73
6 Ian Smith JR Creekside 5:00.27 4:40.62
7 John Bear SR Orange Park 5:12.68 4:41.69
8 Jahari White SO Bartram Trail 3:43.08 4:42.38
9 Will Livesay JR Fleming Island 3:43.15 4:42.46
10 Griffin Cooney SO New Smyrna Beach 4:03.40 4:43.02
11 Preston Rose SR Creekside 5:25.52 4:43.06
12 Kiran Jaishankar SO Buchholz 3:56.96 4:45.49
13 Kai Cheatham JR Cocoa Beach 5:43.48 4:46.23
14 Joshua Moore FR Vanguard (Ocala) 5:35.24 4:46.53
15 Ethan Wattles SO International Community 5:35.71 4:46.93
16 Lucas Bouquot SO Ponte Vedra 3:58.40 4:47.22
17 Caden Kwiatkowski SO Fernandina Beach 3:55.30 4:50.49
18 Diego Carrascosa FR Flagler Palm Coast 5:14.06 4:50.79
19 Sam Rautenstrauch JR Bartram Trail 4:36.29 4:50.83
20 Andrew Inocencio JR Rockledge 6:01.48 4:51.51
21 Jaylen Caneus SO First Coast 5:33.37 4:52.43
22 Christopher Hardigree SR Flagler Palm Coast 5:45.93 4:53.16
23 Tanner Rosolino SR Father Lopez 5:49.32 4:53.54
24 Jayden Scherer SO Fleming Island 5:52.73 4:53.94
25 Maxwell Hornstein JR Matanzas 6:02.12 4:54.40
26 Cameron Heinz JR Ponte Vedra 3:37.94 4:54.51
27 Chandler Garcia SR Ponte Vedra 6:00.16 4:55.21
28 Evan Ritter SR Bartram Trail 4:19.85 4:55.28
29 Matt Frick SR Bartram Trail 3:39.22 4:56.24
30 Dominik Frietze SO Ridgeview 3:48.78 4:57.11
31 David Usher FR Palm Beach Central 5:00.20 4:57.22
32 Chris Messer SR Providence 5:41.83 4:57.24
33 Brandon Peralta JR Providence 4:19.39 4:58.14
34 Gage West SR Fleming Island 4:22.38 4:58.16
35 Sam Coles SR Creekside 5:43.12 4:58.36
36 Steven Aris SR Orange Park 5:56.11 4:59.25
37 John Scholz JR Middleburg 4:32.33 4:59.26
38 Peter Hopfe FR First Baptist (Bunnell) 6:23.26 4:59.42
39 Ryan Mayer SO Bishop Kenny 5:36.12 5:00.10
40 Alexander Barneski SO Flagler Palm Coast 5:30.63 5:00.57
41 Stevenson Aris SR Orange Park 5:45.80 5:00.69
42 Cole Watkins FR Palm Beach Central 5:43.77 5:01.55
43 Hunter Monson SO Providence 3:31.47 5:02.10
44 Shyonnewanya Dumas JR Orange Park 5:35.87 5:02.58
45 August Healy SR Flagler Palm Coast 4:45.04 5:03.23
46 Joshua Hyde JR Flagler Palm Coast 3:32.49 5:03.55
47 John Decker SR Creekside 4:57.88 5:03.95
48 Grey Gibson FR Geneva School 4:00.54 5:04.47
49 Luke Ouellette FR New Smyrna Beach 4:19.30 5:05.05
50 Evan Garner SO Palm Beach Central 6:12.27 5:05.14
51 Michael Lyon SO Fleming Island 4:01.74 5:05.99
52 Jonathan Pritt SO Buchholz 4:20.30 5:06.23
53 Payne Johnson SO Matanzas 4:20.73 5:06.74
54 Spencer Lee SR Creekside 5:47.51 5:07.53
55 Luke Springer JR St. Joseph 6:02.97 5:07.60
56 Mason Raymond SO Oakleaf 6:37.22 5:07.92
57 Harrison Knight JR Vanguard (Ocala) 5:54.73 5:08.46
58 Daniel Boyce SR Creekside 6:11.90 5:09.91
59 Ajani Stokes SO Oakleaf 6:06.57 5:10.65
60 Noah Carson SO Middleburg 3:37.93 5:11.32
61 John Bazel FR New Smyrna Beach 5:11.66 5:11.66
62 Chance Zimmerman SO Ponte Vedra 4:03.50 5:12.17
63 Shawn Williams FR Mandarin 5:49.86 5:12.37
64 Addison Mills SR Providence 6:37.08 5:12.66
65 Thomas Whitehouse SO St. Joseph 4:10.19 5:12.73
66 Christopher Polinsky FR Oakleaf 5:07.68 5:13.95
67 Adrian Abercrombie FR Atlantic Coast 3:58.61 5:13.96
68 Justin Harris JR First Academy (Orlando) 4:23.91 5:14.17
69 Sean Gilliam FR Flagler Palm Coast 6:17.99 5:14.99
70 Adrian Taranto SR Ed White 4:59.26 5:15.01
71 Zach Flohr JR Vanguard (Ocala) 5:53.18 5:15.34
72 Shikhar Jhalani SR Mandarin 4:22.50 5:16.26
73 Hayden Shaw SO Middleburg 4:54.40 5:16.55
74 Matthew McConnell SR Creekside 6:23.45 5:16.90
75 Jacob Senn SO Middleburg 6:43.83 5:17.97
76 Richard Holmes SO Ed White 4:52.90 5:18.37
77 Mitchell Ashton SR Mandarin 4:16.40 5:20.50
78 Aaron Alexander SO Ed White 6:24.95 5:20.79
79 Colin McDonnell SO Father Lopez 5:59.60 5:21.07
80 Sam lagassa FR St. Joseph 3:57.97 5:21.58
81 John Cratem FR Bishop Kenny 6:19.79 5:21.85
82 Brant Mountain SO Buchholz 5:35.82 5:22.90
83 Carlos Segura FR Buchholz 5:39.30 5:23.14
84 Chris Waldrep SO Bishop Kenny 4:38.90 5:24.30
85 Cooper Shaban 7 Montverde Academy 4:29.51 5:24.71
86 Ethan Heagle SO Fleming Island 6:59.54 5:25.22
87 Mitchell Conover JR Mandarin 5:38.37 5:25.35
88 Luke Smith FR Episcopal 5:37.28 5:27.45
89 James Eyler SR Mandarin 3:49.65 5:28.06
90 Juan Flores SO Middleburg 6:30.95 5:28.53
91 Jackson Wolfe FR Ponte Vedra 5:20.46 5:30.37
92 Michael Aiello SO Flagler Palm Coast 4:34.69 5:30.95
92 Max Fairchild JR Buchholz 6:40.45 5:30.95
94 Jonathan Caison FR Ed White 6:44.04 5:31.18
95 Michael Marchigiano SO Bishop Kenny 6:12.29 5:32.40
96 Landon Gonzalez FR Flagler Palm Coast 6:43.42 5:33.40
97 Gordon Towers FR Buchholz 7:00.43 5:33.67
98 Michael Holbrook SO Ed White 6:24.45 5:34.30
99 Bradley Secomski FR New Smyrna Beach 5:44.37 5:34.34
100 Connor Henry SO Fleming Island 6:53.19 5:35.92
101 Zachary Delong JR New Smyrna Beach 6:06.24 5:36.00
102 Casey Jones 8 Providence 3:55.43 5:36.33
103 Luke Kennedy FR Palm Beach Central 4:58.91 5:39.67
104 Rayn Castiglia SO St. Joseph 5:43.88 5:40.47
105 Brandon Schwatz FR Palm Beach Central 4:47.20 5:41.90
106 Thomas Gallant SR Creekside 5:51.74 5:44.84
107 Thomas Long FR Atlantic Coast 6:22.97 5:48.15
108 Benjamin Frick FR Buchholz 7:12.99 5:49.18
109 Maison Laflamme SR Mandarin 4:42.40 5:52.99
110 Livio Amato FR St. Joseph 5:18.35 5:53.72
111 Nicholas Nolan SO Oakleaf 7:37.03 5:54.28
112 Ryan Godbold FR Wharton 7:02.16 5:54.75
113 Thomas Sturges FR New Smyrna Beach 5:03.74 5:57.34
114 Kledi Vata FR Mandarin 5:00.88 5:58.18
115 Joshua Wimbush SO Ed White 4:57.50 5:58.43
116 Marcus Marshall FR University Christian 6:29.28 6:03.81
117 Nicholas Terry FR Ed White 5:21.27 6:05.07
118 Ethan Harper JR Middleburg 4:22.98 6:05.24
119 Pasha Alghali 6 University Christian 6:40.77 6:21.68
120 Minh Ha SO Ed White 8:06.16 6:38.49
121 Joshua Johnson JR Ed White 6:50.52 6:38.56
  Aiden Drainer FR Mandarin DQ DQ
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Troy Smith SR Rockledge 5:32.10 4:18.88 5:37.33 4:21.49
2 Alex Guy SR Keystone Heights 4:45.47 4:02.38 5:01.63 4:29.31
3 Kameron Wallizada SO Fleming Island 5:26.20 4:43.06 5:26.20 4:29.58
4 Simon Devoss SO Astronaut 5:05.09 5:49.47 5:24.50 4:37.35
5 Matthew Stratton FR St. Johns Country Day 3:57.77 4:17.36 3:29.80 4:39.73
6 Ian Smith JR Creekside 3:52.92 4:49.04 5:39.55 4:40.62
7 John Bear SR Orange Park 5:07.05 4:36.06 5:09.86 4:41.69
8 Jahari White SO Bartram Trail 4:53.68 5:13.45 4:48.03 4:42.38
9 Will Livesay JR Fleming Island 3:37.50 5:33.31 5:24.83 4:42.46
11 Preston Rose SR Creekside 5:14.20 5:14.20 4:00.61 4:43.06
12 Kiran Jaishankar SO Buchholz 5:39.74 6:02.58 5:56.87 4:45.49
13 Kai Cheatham JR Cocoa Beach 5:46.34 3:43.26 4:23.34 4:46.23
20 Andrew Inocencio JR Rockledge 6:04.39 5:46.90 5:00.26 4:51.51
28 Evan Ritter SR Bartram Trail 5:54.34 6:00.25 6:17.96 4:55.28
33 Brandon Peralta JR Providence 4:31.31 5:13.05 5:57.77 4:58.14
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
10 Griffin Cooney SO New Smyrna Beach 5:48.12 6:02.27 5:14.16 5:16.99 4:43.02
14 Joshua Moore FR Vanguard (Ocala) 5:55.30 3:54.96 3:43.50 4:55.13 4:46.53
15 Ethan Wattles SO International Community 4:01.03 5:21.37 5:35.71 3:43.81 4:46.93
16 Lucas Bouquot SO Ponte Vedra 3:35.42 4:27.12 5:24.56 5:04.46 4:47.22
18 Diego Carrascosa FR Flagler Palm Coast 3:35.19 3:49.73 6:15.12 5:08.24 4:50.79
19 Sam Rautenstrauch JR Bartram Trail 5:51.91 5:28.64 4:24.66 3:35.22 4:50.83
21 Jaylen Caneus SO First Coast 6:14.31 4:43.66 4:14.42 4:29.04 4:52.43
24 Jayden Scherer SO Fleming Island 5:14.52 4:21.61 3:37.52 5:05.70 4:53.94
26 Cameron Heinz JR Ponte Vedra 4:30.95 3:46.78 6:16.98 5:32.80 4:54.51
34 Gage West SR Fleming Island 5:25.00 3:34.68 3:43.62 6:21.65 4:58.16
36 Steven Aris SR Orange Park 5:02.25 3:32.47 3:44.44 4:35.31 4:59.25
38 Peter Hopfe FR First Baptist (Bunnell) 4:14.51 5:05.41 5:14.40 5:47.33 4:59.42
54 Spencer Lee SR Creekside 5:19.84 4:49.08 5:13.68 4:55.23 5:07.53
57 Harrison Knight JR Vanguard (Ocala) 5:20.80 4:22.20 3:51.35 3:57.52 5:08.46
59 Ajani Stokes SO Oakleaf 5:10.65 4:36.48 5:10.65 3:43.67 5:10.65
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
17 Caden Kwiatkowski SO Fernandina Beach 6:11.83 4:50.49 5:57.31 4:12.73 3:37.87
22 Christopher Hardigree SR Flagler Palm Coast 5:34.21 4:53.16 4:20.92 5:45.93 5:37.14
23 Tanner Rosolino SR Father Lopez 4:09.51 4:53.54 5:25.83 4:03.64 4:18.32
25 Maxwell Hornstein JR Matanzas 5:53.28 4:54.40 5:29.73 4:36.74 5:06.18
29 Matt Frick SR Bartram Trail 3:59.96 4:56.24 6:04.38 5:25.87 3:51.07
30 Dominik Frietze SO Ridgeview 3:27.98 4:57.11 4:00.66 5:44.65 4:30.37
31 David Usher FR Palm Beach Central 5:44.78 4:57.22 5:47.75 5:03.17 6:23.42
32 Chris Messer SR Providence 6:26.42 4:57.24 5:50.75 6:26.42 3:39.96
35 Sam Coles SR Creekside 3:34.82 4:58.36 4:04.66 5:07.31 5:07.31
37 John Scholz JR Middleburg 6:17.07 4:59.26 4:38.32 4:29.34 6:14.08
40 Alexander Barneski SO Flagler Palm Coast 5:03.58 5:00.57 3:33.41 6:21.73 3:54.45
41 Stevenson Aris SR Orange Park 4:51.67 5:00.69 3:57.55 3:48.53 4:30.63
43 Hunter Monson SO Providence 4:04.71 5:02.10 3:37.52 5:53.46 5:38.36
45 August Healy SR Flagler Palm Coast 5:39.62 5:03.23 4:57.17 5:36.59 6:34.20
46 Joshua Hyde JR Flagler Palm Coast 4:08.92 5:03.55 5:00.52 4:02.84 5:12.66
47 John Decker SR Creekside 4:57.88 5:03.95 5:40.43 6:35.14 5:37.39
48 Grey Gibson FR Geneva School 4:27.94 5:04.47 3:36.18 4:58.38 5:34.92
50 Evan Garner SO Palm Beach Central 3:45.81 5:05.14 6:00.07 5:26.50 6:21.43
51 Michael Lyon SO Fleming Island 5:05.99 5:05.99 6:10.25 4:01.74 5:30.47
56 Mason Raymond SO Oakleaf 4:46.37 5:07.92 5:20.24 5:47.95 4:58.69
71 Zach Flohr JR Vanguard (Ocala) 3:40.74 5:15.34 5:18.50 3:53.36 4:28.04
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
27 Chandler Garcia SR Ponte Vedra 4:28.65 4:37.50 3:47.32 4:55.21
39 Ryan Mayer SO Bishop Kenny 4:06.09 5:33.12 5:24.11 5:00.10
42 Cole Watkins FR Palm Beach Central 3:31.09 5:43.77 5:52.82 5:01.55
44 Shyonnewanya Dumas JR Orange Park 4:11.15 6:27.31 4:29.30 5:02.58
49 Luke Ouellette FR New Smyrna Beach 5:08.10 6:09.11 6:09.11 5:05.05
52 Jonathan Pritt SO Buchholz 5:27.67 3:52.74 5:24.61 5:06.23
53 Payne Johnson SO Matanzas 5:58.89 5:12.88 6:08.09 5:06.74
58 Daniel Boyce SR Creekside 6:15.00 4:14.13 6:11.90 5:09.91
60 Noah Carson SO Middleburg 5:30.00 6:29.15 4:12.17 5:11.32
64 Addison Mills SR Providence 5:37.68 5:50.18 4:19.51 5:12.66
65 Thomas Whitehouse SO St. Joseph 3:42.04 5:03.35 5:37.75 5:12.73
66 Christopher Polinsky FR Oakleaf 6:45.00 6:38.72 6:32.44 5:13.95
69 Sean Gilliam FR Flagler Palm Coast 6:08.54 5:55.94 5:37.04 5:14.99
73 Hayden Shaw SO Middleburg 6:10.37 3:44.75 6:35.69 5:16.55
74 Matthew McConnell SR Creekside 5:07.40 6:39.30 3:48.17 5:16.90
75 Jacob Senn SO Middleburg 4:11.20 6:31.11 3:42.58 5:17.97
76 Richard Holmes SO Ed White 5:05.64 4:33.80 3:52.41 5:18.37
79 Colin McDonnell SO Father Lopez 4:13.65 6:06.02 6:34.92 5:21.07
96 Landon Gonzalez FR Flagler Palm Coast 4:03.39 5:03.40 6:43.42 5:33.40
Boys' 1600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
55 Luke Springer JR St. Joseph 6:33.73 5:07.60 6:27.58 3:44.55 4:52.22 5:38.36 5:56.82
61 John Bazel FR New Smyrna Beach 3:53.75 5:11.66 4:03.10 4:28.03 5:27.25 6:01.53 4:06.22
62 Chance Zimmerman SO Ponte Vedra 5:15.30 5:12.17 5:27.78 6:20.85 4:00.37 6:27.09 4:25.35
63 Shawn Williams FR Mandarin 3:38.66 5:12.37 5:59.23 5:52.98 5:37.36 5:49.86 5:52.98
67 Adrian Abercrombie FR Atlantic Coast 6:19.90 5:13.96 6:48.15 5:26.52 6:26.17 5:26.52 6:45.01
68 Justin Harris JR First Academy (Orlando) 4:39.62 5:14.17 5:42.45 4:39.62 5:42.45 4:20.77 5:36.17
70 Adrian Taranto SR Ed White 4:21.46 5:15.01 5:40.21 6:43.22 6:30.62 5:46.52 5:11.86
72 Shikhar Jhalani SR Mandarin 5:13.10 5:16.26 5:57.38 5:47.89 6:00.54 5:22.59 4:28.82
77 Mitchell Ashton SR Mandarin 5:39.73 5:20.50 5:30.12 6:21.40 4:29.22 6:34.22 6:18.19
82 Brant Mountain SO Buchholz 6:46.86 5:22.90 5:06.76 5:29.36 6:21.03 6:43.63 6:21.03
84 Chris Waldrep SO Bishop Kenny 3:53.50 5:24.30 6:58.35 4:32.42 6:42.14 6:06.46 5:04.85
85 Cooper Shaban 7 Montverde Academy 4:23.02 5:24.71 4:55.49 6:03.68 5:27.96 6:55.63 5:44.20
86 Ethan Heagle SO Fleming Island 6:17.26 5:25.22 6:07.50 4:07.17 6:56.29 5:12.22 5:54.49
87 Mitchell Conover JR Mandarin 6:59.71 5:25.35 6:49.95 5:38.37 4:17.03 3:51.00 4:59.33
89 James Eyler SR Mandarin 4:45.42 5:28.06 5:14.94 6:20.55 4:06.05 4:48.70 6:40.24
91 Jackson Wolfe FR Ponte Vedra 4:37.51 5:30.37 4:27.60 4:34.21 5:27.07 5:33.68 4:30.91
92 Michael Aiello SO Flagler Palm Coast 7:10.24 5:30.95 5:21.03 4:24.76 3:54.98 5:07.79 5:47.50
106 Thomas Gallant SR Creekside 5:20.71 5:44.84 6:19.33 4:15.19 4:56.57 7:14.50 6:05.53
  Aiden Drainer FR Mandarin DQ DQ DQ DQ DQ DQ DQ
Boys' 1600 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
78 Aaron Alexander SO Ed White 5:56.08 5:20.79 5:33.63 4:07.01 5:56.08
80 Sam lagassa FR St. Joseph 5:47.31 5:21.58 4:14.05 4:26.92 5:11.94
81 John Cratem FR Bishop Kenny 6:13.35 5:21.85 4:30.36 5:37.95 4:52.89
83 Carlos Segura FR Buchholz 4:12.05 5:23.14 7:00.09 5:03.76 5:49.00
88 Luke Smith FR Episcopal 4:51.43 5:27.45 6:49.32 4:21.96 6:52.59
90 Juan Flores SO Middleburg 4:12.97 5:28.53 6:30.95 4:35.97 5:02.25
92 Max Fairchild JR Buchholz 6:47.07 5:30.95 6:10.67 6:23.91 6:27.22
94 Jonathan Caison FR Ed White 5:31.18 5:31.18 4:58.07 5:31.18 4:58.07
95 Michael Marchigiano SO Bishop Kenny 5:55.67 5:32.40 5:19.11 6:35.56 4:02.66
97 Gordon Towers FR Buchholz 3:53.57 5:33.67 4:43.62 7:03.76 6:37.07
98 Michael Holbrook SO Ed White 6:04.39 5:34.30 4:37.47 6:34.48 5:57.71
100 Connor Henry SO Fleming Island 5:46.00 5:35.92 6:02.80 6:56.54 5:12.41
101 Zachary Delong JR New Smyrna Beach 6:53.28 5:36.00 4:08.64 5:32.64 4:45.60
102 Casey Jones 8 Providence 4:25.70 5:36.33 4:18.98 3:58.80 6:53.69
103 Luke Kennedy FR Palm Beach Central 4:14.76 5:39.67 6:44.21 6:27.23 7:18.18
104 Rayn Castiglia SO St. Joseph 4:35.78 5:40.47 5:54.09 6:31.54 5:43.88
114 Kledi Vata FR Mandarin 5:54.60 5:58.18 4:42.97 6:30.42 6:05.35
Boys' 1600 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
99 Bradley Secomski FR New Smyrna Beach 5:34.34 7:11.30
105 Brandon Schwatz FR Palm Beach Central 5:41.90 7:14.22
107 Thomas Long FR Atlantic Coast 5:48.15 6:36.89
108 Benjamin Frick FR Buchholz 5:49.18 6:59.02
109 Maison Laflamme SR Mandarin 5:52.99 5:21.22
110 Livio Amato FR St. Joseph 5:53.72 5:36.04
111 Nicholas Nolan SO Oakleaf 5:54.28 7:40.57
112 Ryan Godbold FR Wharton 5:54.75 5:19.28
113 Thomas Sturges FR New Smyrna Beach 5:57.34 5:25.18
115 Joshua Wimbush SO Ed White 5:58.43 5:29.76
116 Marcus Marshall FR University Christian 6:03.81 7:52.96
117 Nicholas Terry FR Ed White 6:05.07 7:07.14
118 Ethan Harper JR Middleburg 6:05.24 5:17.76
119 Pasha Alghali 6 University Christian 6:21.68 5:43.52
120 Minh Ha SO Ed White 6:38.49 7:38.27
121 Joshua Johnson JR Ed White 6:38.56 7:14.43