April 5, 2019
|
UNF-Hodges Stadium - Jacksonville, FL

Women 1500m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Madison Mimnaugh JR-3 Tampa 4:37.84 3:31.27 5:09.67 4:43.63 3:37.06 4:49.41 3:54.43
2 Emmax Kiplagat JR-3 Florida A&M 4:22.53 3:30.03 4:45.87 3:56.28 3:41.70 4:51.70 3:44.61
3 Alayna Goll FR-1 Florida Southern 5:06.77 4:49.24 4:11.26 4:08.34 3:50.81 4:52.16 4:34.63
4 Mercy Rotich SO-2 Florida A&M 3:24.59 3:53.81 3:33.35 5:47.79 5:24.41 4:52.26 4:58.11
5 Julia Lockridge SO-2 Tampa 5:39.81 4:38.30 3:48.50 5:42.74 3:51.43 4:52.94 6:14.97
6 Casey Orlando SR-4 Florida Tech 4:25.02 6:19.86 3:26.13 3:55.57 3:43.79 4:54.46 5:12.13
7 Corinne Fanta SO-2 Tampa 4:36.86 5:47.55 5:35.77 4:13.30 3:55.63 4:54.53 5:38.71
8 Margret Lyons FR-1 North Florida 3:51.56 6:05.15 5:53.28 6:02.19 6:05.15 4:56.87 4:21.25
9 Melanie Pacheco SO-2 Stetson 4:59.15 3:44.37 5:55.99 4:29.24 3:59.32 4:59.15 4:35.22
10 Angela Cipriani SO-2 Valdosta State 6:30.11 3:39.06 4:33.08 6:09.10 5:27.09 5:00.08 3:54.07
11 Micaela Torres SO-2 Florida State 4:12.91 5:43.24 4:12.91 4:33.99 5:01.08 5:01.08 6:25.39
12 Mariah Zupan SO-2 Florida State 5:04.28 6:28.63 5:13.31 3:51.97 5:19.34 5:01.26 5:28.38
13 Lia Hanus SO-2 Florida Tech 5:25.09 4:39.52 5:43.32 5:09.90 4:03.06 5:03.82 5:03.82
14 Caitlyn Farrell SR-4 Kennesaw State 5:11.86 4:16.83 3:46.25 6:00.78 5:02.69 5:05.74 3:49.31
15 Katherine Kuhn JR-3 Florida State 6:25.01 3:49.77 4:30.13 6:09.49 5:50.86 5:10.49 3:59.08
16 Brianna Bush FR-1 Tampa 4:08.43 3:49.80 6:40.59 4:30.17 6:31.27 5:10.53 4:42.59
17 Chanaiya Richards SO-2 Keiser University 5:47.91 4:58.21 5:04.42 6:31.40 6:06.55 5:10.63 6:31.40
18 Alex Orr SR-4 Embry-Riddle 6:18.30 6:08.92 5:18.90 5:59.54 4:50.76 5:12.64 3:41.98
19 Abigayle Weinfeld JR-3 Flagler 6:41.74 4:36.20 4:42.48 5:51.53 3:58.54 5:13.86 4:48.76
20 Pauline Cosson SO-2 Florida Tech 4:08.58 6:05.00 6:17.58 5:58.70 4:40.04 5:14.65 4:27.46
21 Genevieve Lucas JR-3 Florida Tech 3:52.12 5:17.97 3:48.94 4:04.84 4:04.84 5:17.97 6:27.93
22 Rain Marti FR-1 Jacksonville 5:59.91 5:40.80 6:31.76 4:02.06 4:49.84 5:18.50 6:41.31
23 Makenzee Page FR-1 Valdosta State 5:22.85 6:40.34 5:55.14 5:51.91 5:03.48 5:22.85 5:06.71
24 Mikaela Hakamaa JR-3 Embry-Riddle 5:56.82 6:06.64 4:25.16 4:25.16 5:50.27 5:27.35 4:12.06
25 Amber Winton SO-2 Florida Southern 6:13.86 6:17.14 6:13.86 6:17.14 4:28.91 5:27.94 6:40.09
26 Laura Ramos FR-1 Tampa 5:25.02 3:59.66 5:28.30 5:31.59 5:08.61 5:28.30 5:51.29
27 Julia Blankenbaker JR-3 Florida State 4:33.06 5:25.69 4:06.74 4:46.22 4:52.80 5:28.98 4:46.22
28 Samantha Murray FR-1 Valdosta State 6:04.25 4:57.42 5:00.76 4:00.61 5:27.49 5:34.17 5:57.57
29 Olivia Rosener SO-2 Valdosta State 4:37.20 7:09.66 6:10.76 4:12.95 5:46.50 5:46.50 4:23.34
30 Margaret Szymanski FR-1 Florida Tech 4:32.84 5:23.10 6:20.53 6:27.71 7:25.15 5:58.99 7:10.79
31 Theresa Wainwright FR-1 Florida Tech 6:57.12 8:05.88 7:15.46 5:43.78 9:10.05 7:38.37 6:43.37
Women 1500m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Madison Mimnaugh JR-3 Tampa 3:37.06 5:21.25 4:49.41
2 Emmax Kiplagat JR-3 Florida A&M 4:37.12 3:41.70 4:51.70
3 Alayna Goll FR-1 Florida Southern 4:17.10 4:28.79 4:52.16
4 Mercy Rotich SO-2 Florida A&M 6:17.02 5:33.18 4:52.26
5 Julia Lockridge SO-2 Tampa 5:25.17 5:16.38 4:52.94
6 Casey Orlando SR-4 Florida Tech 5:50.41 6:08.08 4:54.46
7 Corinne Fanta SO-2 Tampa 6:14.06 4:57.48 4:54.53
8 Margret Lyons FR-1 North Florida 6:02.19 5:11.72 4:56.87
9 Melanie Pacheco SO-2 Stetson 3:38.38 3:47.36 4:59.15
10 Angela Cipriani SO-2 Valdosta State 4:48.08 4:48.08 5:00.08
11 Micaela Torres SO-2 Florida State 6:31.41 5:55.28 5:01.08
13 Lia Hanus SO-2 Florida Tech 3:35.72 5:25.09 5:03.82
14 Caitlyn Farrell SR-4 Kennesaw State 5:45.49 5:14.92 5:05.74
15 Katherine Kuhn JR-3 Florida State 6:25.01 4:42.55 5:10.49
27 Julia Blankenbaker JR-3 Florida State 5:45.43 4:06.74 5:28.98
Women 1500m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
12 Mariah Zupan SO-2 Florida State 3:36.91 5:01.26
16 Brianna Bush FR-1 Tampa 5:04.32 5:10.53
17 Chanaiya Richards SO-2 Keiser University 4:45.78 5:10.63
18 Alex Orr SR-4 Embry-Riddle 4:47.63 5:12.64
19 Abigayle Weinfeld JR-3 Flagler 5:48.39 5:13.86
20 Pauline Cosson SO-2 Florida Tech 5:30.39 5:14.65
21 Genevieve Lucas JR-3 Florida Tech 5:59.31 5:17.97
22 Rain Marti FR-1 Jacksonville 6:15.83 5:18.50
23 Makenzee Page FR-1 Valdosta State 6:50.02 5:22.85
24 Mikaela Hakamaa JR-3 Embry-Riddle 6:36.10 5:27.35
25 Amber Winton SO-2 Florida Southern 6:49.93 5:27.94
26 Laura Ramos FR-1 Tampa 6:40.53 5:28.30
28 Samantha Murray FR-1 Valdosta State 4:54.07 5:34.17
29 Olivia Rosener SO-2 Valdosta State 4:51.06 5:46.50
30 Margaret Szymanski FR-1 Florida Tech 5:33.86 5:58.99
31 Theresa Wainwright FR-1 Florida Tech 9:42.13 7:38.37