February 23, 2019
|
Wharton High School - Tampa, FL

Girls' 100 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 LaSarah Hargrove SR Gaither 8.47 12.09 8.83 14.27 10.40 10
2 Shaniyah Benjamin JR Alonso 14.45 12.24 8.94 13.96 9.67 8
3 Ani Wells JR Armwood 9.66 12.38 9.66 8.92 14.61 6
4 Leah Daniel SR King 13.37 12.73 14.13 12.22 14.77 5
5 Tyjai Johnson JR Tampa Bay Tech 13.70 12.92 9.69 10.99 15.90 4
6 Kailah Gosa JR Tampa Bay Tech 10.22 12.93 10.99 12.03 12.29 3
7 Ajah Jones SR Wharton 13.97 13.05 12.79 15.01 10.71 2
8 Justyce Murphy FR Hillsborough 14.61 13.16 15.93 12.64 12.90 1

Girls' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 LaSarah Hargrove SR Gaither 13.68 12.00
2 Shaniyah Benjamin JR Alonso 8.59 12.09
3 Ani Wells JR Armwood 12.13 12.25
4 Leah Daniel SR King 14.51 12.61
5 Tyjai Johnson JR Tampa Bay Tech 13.42 12.78
6 Ajah Jones SR Wharton 9.79 12.88
7 Kailah Gosa JR Tampa Bay Tech 13.15 12.89
8 Justyce Murphy FR Hillsborough 13.03 12.90
9 Katelynn Sims SO Springstead 9.82 12.91
10 Chaze Wilson SO Chamberlain 11.28 12.96
11 Amia Helms SR Plant City 12.34 12.98
12 Idalys Acosta SR Alonso 16.06 13.05
13 Lauryn Tate JR Tampa Catholic 11.66 13.10
14 Ashliona Martin JR Tampa Bay Tech 14.44 13.12
15 Amsy Takeli SO Tampa Bay Tech 13.79 13.13
16 Ayeniah Wilson JR Plant City 15.76 13.24
17 Alyssa Bartolo FR Alonso 17.12 13.27
18 Kortney Burford JR Wharton 12.49 13.28
19 Emma Grace SR East Lake 12.78 13.31
20 Durnecia Bell FR Hillsborough 16.95 13.34
21 Ganessa Bennet SO Riverview 15.55 13.40
22 Ka'Nilah Thompson JR East Bay 15.31 13.43
23 Naomi Jones FR Wharton 12.10 13.44
24 Nylah Stinyard SO Zephyrhills 12.38 13.45
25 Serenity Capel FR Springstead 12.82 13.49
26 Jaydean Ireland JR Zephyrhills 10.67 13.50
27 Shaina Finkel FR Wiregrass Ranch 16.54 13.55
27 Desiree Johnson JR East Lake 16.81 13.55
27 Kourtnee Gray 7 Bell Creek 16.94 13.55
30 Jaleen Council JR Vanguard (Ocala) 11.30 13.61
30 Jalyssa Richardson SR Robinson 10.35 13.61
32 Christian Brown SR King 13.03 13.71
33 Tatiana Jacobs SR Armwood 10.85 13.73
34 Mia Beauburn JR Palmetto 14.17 13.75
35 Riley Apple JR Gaither 17.34 13.76
36 Arian Donaldson JR Vanguard (Ocala) 17.52 13.79
37 Renecia Blair JR Strawberry Crest 14.22 13.80
38 Breanne Rood FR Zephyrhills 15.62 13.94
39 MacKenzie Hicks JR Tampa Catholic 12.18 13.99
40 Zaniyah Williams FR Vanguard (Ocala) 17.64 14.00
41 Faith Dixon JR Countryside 13.19 14.03
42 Jada Scott FR Palmetto 12.37 14.05
43 Rashelle Clark FR Strawberry Crest 11.00 14.10
44 Rosalene Jean SO Newsome 10.92 14.18
45 Tyara Davis SR King 13.66 14.23
46 Stephanie Triantafillou SO Springstead 9.97 14.24
47 JAYLA TROUPE SO Hillsborough 16.47 14.32
48 Emmalise Feliciano FR Zephyrhills 15.62 14.46
49 Sherecia McClean FR Armwood 12.30 14.47
50 Emely Jaime SO Sickles 13.04 14.48
51 Bedjena Resiliac SO Tampa Catholic 15.13 14.83
52 Jessica Magloire FR Freedom (Tampa) 12.98 14.91
53 Maleea Zeto FR Strawberry Crest 18.80 14.92
54 Haley Wargo SO Countryside 18.64 15.53
55 Destinee Donaldson SR Wiregrass Ranch 12.92 16.15
56 Elyse Alagal FR Wiregrass Ranch 16.33 16.83
57 Jessica Zung FR Sickles 20.60 20.60
  Tyler Bryant JR Palmetto DQ DQ
  Nakevia Milbry FR Chamberlain DNS DNS
  Alaina Hall JR East Bay DNS DNS
  Jarlenys Cordoba JR Alonso DNS DNS
  Demari Andrade SO Newsome DNS DNS
  Keona Bernard JR Vanguard (Ocala) DNS DNS
  Micah Bowen SO King DNS DNS
  Monyette Montgomery SR Strawberry Crest DNS DNS
  Savana Severino SO Springstead DNS DNS
  Grace Parker JR Sickles DNS DNS
  Clinesha Myers JR Chamberlain DNS DNS
  Miracle Mingo SR Chamberlain DNS DNS
  Zariah Kier FR Largo DNS DNS
  Antoiniya Smith JR Countryside DNS DNS
  N'Dea Fitzgerald SO Robinson DNS DNS
  Marquiciona Denson SO Countryside DNS DNS
  Avriel James JR Robinson DNS DNS
  Jasmine Harrell SO Robinson DNS DNS
  Akiyah Taylor JR Palmetto DNS DNS
  Liberty Adams FR Osceola (Seminole) DNS DNS
  Ciera Marion FR Osceola (Seminole) DNS DNS
  Leah Brown FR Largo DNS DNS
  Renee Jones Sophomore Largo DNS DNS
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 LaSarah Hargrove SR Gaither 12.00 14.04 15.12 10.56 11.88 14.76 10.92
11 Amia Helms SR Plant City 12.98 14.02 11.17 9.35 13.76 10.13 11.43
21 Ganessa Bennet SO Riverview 13.40 12.20 10.99 12.87 11.39 17.29 12.20
30 Jalyssa Richardson SR Robinson 13.61 12.93 16.06 12.12 12.66 17.15 14.43
42 Jada Scott FR Palmetto 14.05 11.52 18.27 12.79 12.79 16.44 14.90
48 Emmalise Feliciano FR Zephyrhills 14.46 18.80 14.32 12.58 18.08 11.86 15.19
  Savana Severino SO Springstead DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Renee Jones Sophomore Largo DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
2 Shaniyah Benjamin JR Alonso 15.60 14.39 12.09
15 Amsy Takeli SO Tampa Bay Tech 14.97 17.07 13.13
33 Tatiana Jacobs SR Armwood 15.38 16.89 13.73
45 Tyara Davis SR King 17.08 15.23 14.23
46 Stephanie Triantafillou SO Springstead 16.38 17.95 14.24
  Avriel James JR Robinson DNS DNS DNS
  Leah Brown FR Largo DNS DNS DNS
  Antoiniya Smith JR Countryside DNS DNS DNS
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Ani Wells JR Armwood 11.64 15.07 14.70 12.25 10.78 9.93
5 Tyjai Johnson JR Tampa Bay Tech 11.89 13.55 10.74 12.78 9.08 10.36
10 Chaze Wilson SO Chamberlain 10.50 12.58 10.37 12.96 15.94 11.15
44 Rosalene Jean SO Newsome 10.07 17.45 14.04 14.18 12.06 13.05
49 Sherecia McClean FR Armwood 16.93 13.46 17.08 14.47 15.78 12.16
  Akiyah Taylor JR Palmetto DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Zariah Kier FR Largo DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Marquiciona Denson SO Countryside DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
22 Ka'Nilah Thompson JR East Bay 13.43 14.64
30 Jaleen Council JR Vanguard (Ocala) 13.61 14.84
35 Riley Apple JR Gaither 13.76 17.62
38 Breanne Rood FR Zephyrhills 13.94 13.94
40 Zaniyah Williams FR Vanguard (Ocala) 14.00 13.44
51 Bedjena Resiliac SO Tampa Catholic 14.83 18.99
  Alaina Hall JR East Bay DNS DNS
  N'Dea Fitzgerald SO Robinson DNS DNS
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
4 Leah Daniel SR King 9.08 13.75 12.61 10.72
23 Naomi Jones FR Wharton 9.82 15.19 13.44 16.67
24 Nylah Stinyard SO Zephyrhills 16.95 14.13 13.45 17.35
25 Serenity Capel FR Springstead 14.84 16.06 13.49 13.76
27 Desiree Johnson JR East Lake 16.40 13.42 13.55 14.77
32 Christian Brown SR King 11.11 15.09 13.71 17.00
34 Mia Beauburn JR Palmetto 10.73 13.20 13.75 14.72
54 Haley Wargo SO Countryside 15.22 11.34 15.53 17.86
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
6 Ajah Jones SR Wharton 12.88 13.79 12.88
18 Kortney Burford JR Wharton 13.28 13.55 11.42
26 Jaydean Ireland JR Zephyrhills 13.50 17.28 9.45
37 Renecia Blair JR Strawberry Crest 13.80 10.91 12.98
  Monyette Montgomery SR Strawberry Crest DNS DNS DNS
  Jasmine Harrell SO Robinson DNS DNS DNS
  Liberty Adams FR Osceola (Seminole) DNS DNS DNS
  Grace Parker JR Sickles DNS DNS DNS
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
9 Katelynn Sims SO Springstead 9.82 10.20 12.91
12 Idalys Acosta SR Alonso 16.06 10.44 13.05
17 Alyssa Bartolo FR Alonso 10.09 13.67 13.27
41 Faith Dixon JR Countryside 15.02 9.97 14.03
  Micah Bowen SO King DNS DNS DNS
  Demari Andrade SO Newsome DNS DNS DNS
  Ciera Marion FR Osceola (Seminole) DNS DNS DNS
  Nakevia Milbry FR Chamberlain DNS DNS DNS
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
14 Ashliona Martin JR Tampa Bay Tech 13.12 16.40 16.67 12.07 11.94
19 Emma Grace SR East Lake 13.31 16.77 15.04 11.98 12.12
27 Kourtnee Gray 7 Bell Creek 13.55 16.94 14.37 16.67 14.37
39 MacKenzie Hicks JR Tampa Catholic 13.99 10.78 10.78 17.63 13.99
43 Rashelle Clark FR Strawberry Crest 14.10 16.36 12.84 11.57 15.51
50 Emely Jaime SO Sickles 14.48 17.38 15.79 11.01 11.73
52 Jessica Magloire FR Freedom (Tampa) 14.91 12.38 16.85 15.96 17.00
  Miracle Mingo SR Chamberlain DNS DNS DNS DNS DNS
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
7 Kailah Gosa JR Tampa Bay Tech 12.89 11.48 14.83 11.86
13 Lauryn Tate JR Tampa Catholic 13.10 14.94 10.62 14.55
20 Durnecia Bell FR Hillsborough 13.34 12.68 15.35 11.34
36 Arian Donaldson JR Vanguard (Ocala) 13.79 11.73 14.48 16.00
55 Destinee Donaldson SR Wiregrass Ranch 16.15 17.77 20.03 14.22
  Tyler Bryant JR Palmetto DQ DQ DQ DQ
  Keona Bernard JR Vanguard (Ocala) DNS DNS DNS DNS
  Jarlenys Cordoba JR Alonso DNS DNS DNS DNS
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
8 Justyce Murphy FR Hillsborough 13.68 12.90 11.74 14.32 9.94
16 Ayeniah Wilson JR Plant City 9.93 13.24 14.30 15.23 12.45
27 Shaina Finkel FR Wiregrass Ranch 10.84 13.55 9.62 15.18 10.30
47 JAYLA TROUPE SO Hillsborough 18.05 14.32 10.74 15.04 12.32
53 Maleea Zeto FR Strawberry Crest 15.37 14.92 12.54 19.40 16.42
56 Elyse Alagal FR Wiregrass Ranch 18.35 16.83 18.52 17.68 19.36
57 Jessica Zung FR Sickles 20.19 20.60 23.08 26.17 17.10
  Clinesha Myers JR Chamberlain DNS DNS DNS DNS DNS