February 23, 2019
|
Wharton High School - Tampa, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Dominic Acosta JR Newsome 2:00.17 1:43.35 1:50.56 1:36.14 2:27.81 10
2 Ernesto Velasquez SR Chamberlain 2:00.70 2:04.33 1:38.98 1:47.43 1:25.70 8
3 Reed Legg JR Citrus Park Christian 2:00.92 2:31.15 2:37.20 2:33.57 2:31.15 6
4 Darius Rainey FR Hillsborough 2:02.20 2:18.09 1:30.43 1:30.43 2:32.75 5
5 Jake Turner JR Armwood 2:03.14 2:11.76 1:31.13 2:38.85 1:47.14 4
6 Anthony Dimarco JR Wiregrass Ranch 2:03.44 1:31.35 1:46.16 2:09.62 2:40.48 3
7 Daniel Barron JR Newsome 2:04.46 1:43.31 1:45.80 1:39.57 2:01.97 2
8 Nehemiah Rivers SR Wharton 2:05.68 2:38.36 1:44.32 2:03.17 1:44.32 1
9 Alejandro Medina SR Wiregrass Ranch 2:05.99 1:34.50 2:42.53 1:35.76 2:21.11 -
10 Alex Quesada SR Gaither 2:06.42 1:55.05 2:03.90 2:06.42 2:06.42 -
11 Lawson McLeod FR Jesuit (Tampa) 2:06.55 1:39.98 1:56.43 2:36.93 2:00.23 -
12 Alex Morales Ramos JR Wiregrass Ranch 2:07.45 1:30.49 1:39.42 1:50.89 1:50.89 -
13 Jordan Travieso SO Vanguard (Ocala) 2:08.18 2:15.87 2:14.59 2:26.13 1:57.93 -
14 Nicolas Lende SO King 2:08.54 1:40.27 1:38.98 1:46.69 2:38.11 -
15 Sean Doherty JR Jesuit (Tampa) 2:08.80 2:39.72 1:44.33 2:20.40 1:50.77 -
16 Raekwon Hopkins FR Alonso 2:08.91 2:33.41 2:45.01 1:32.82 2:33.41 -
17 Anthony Killick JR Plant City 2:09.58 2:09.58 1:59.22 1:55.33 1:34.60 -
18 Chandler Wright SO East Lake 2:09.80 1:41.25 2:00.72 2:26.68 1:30.86 -
19 David Jensen FR Osceola (Seminole) 2:10.19 1:32.44 2:10.19 2:06.29 2:46.65 -
20 Joshua Moore FR Vanguard (Ocala) 2:10.39 2:41.69 1:52.14 2:03.87 2:45.60 -
21 Chi Vu SR Chamberlain 2:10.82 1:31.58 1:59.05 2:14.75 2:36.99 -
22 Michael Welborn SR East Lake 2:10.86 2:03.01 2:26.57 2:43.58 2:13.48 -
23 Tyler McKenna SR Sickles 2:10.96 2:05.73 2:16.20 2:29.30 2:34.54 -
24 Vincent Lynch SR Springstead 2:11.03 1:51.38 1:42.21 2:28.07 2:35.93 -
25 Eric Lopez FR Riverview 2:11.65 1:59.81 2:51.15 2:01.12 2:41.93 -
26 Wolfgang Louk SO Jesuit (Tampa) 2:11.92 2:50.18 1:54.77 2:50.18 2:02.69 -
27 Yamil Cruz-Perez SO Citrus Park Christian 2:12.58 1:50.05 2:19.21 1:43.42 1:56.67 -
28 Braxton Legg 8 Citrus Park Christian 2:12.99 1:41.08 1:41.08 2:35.60 1:46.40 -
29 Ethan Martin SO Palmetto 2:13.01 2:24.98 1:55.72 2:34.30 2:17.00 -
30 Emanuel Alvarez JR Wiregrass Ranch 2:13.09 2:07.77 2:02.45 1:39.82 2:06.44 -
31 Herman James SO Hillsborough 2:13.69 1:38.93 2:41.77 2:28.40 2:05.67 -
32 Jason Swartzlander FR Newsome 2:13.92 2:43.39 2:44.73 2:08.57 2:40.71 -
33 Dakota Gates SR Countryside 2:14.29 2:51.90 2:00.86 1:58.18 2:47.87 -
34 Kevin Velazquez FR Alonso 2:14.96 2:25.76 1:50.67 2:47.35 2:31.16 -
35 Zach Flohr JR Vanguard (Ocala) 2:15.10 2:50.23 2:32.67 2:29.97 2:00.24 -
36 Joseph Hoppe JR Zephyrhills 2:15.29 2:15.29 2:34.23 1:38.77 2:04.47 -
37 Luke Osterberger JR Tampa Catholic 2:15.41 2:47.91 2:12.71 2:38.43 2:37.08 -
38 Jamarcus Hall SR Riverview 2:15.63 1:39.01 2:34.62 2:23.77 1:40.37 -
39 Owen Smith SO Freedom (Tampa) 2:15.65 1:41.74 2:52.28 2:54.99 2:22.44 -
40 Ty Scott FR Bell Creek 2:17.73 1:44.68 2:01.21 2:49.41 1:55.70 -
41 Dominic Escribano FR Citrus Park Christian 2:18.41 2:05.96 2:25.33 1:47.96 2:23.95 -
42 Colin Boni JR Sickles 2:18.84 2:20.23 1:58.02 2:24.40 1:37.19 -
43 Mike Johnson JR Palmetto 2:18.85 2:03.58 2:43.85 1:49.70 2:14.69 -
44 Austin Davis SO Plant City 2:19.19 2:13.63 2:06.67 2:33.11 2:33.11 -
45 Carter Reed SR East Lake 2:19.31 2:48.57 2:03.99 2:03.99 2:49.96 -
46 Jacob Rodriguez FR King 2:19.41 2:45.90 1:51.53 2:16.63 1:58.50 -
46 David Williams JR King 2:19.41 2:33.36 1:37.59 2:18.02 2:36.14 -
48 Gary Wallace JR Alonso 2:19.51 1:47.43 2:04.17 2:30.67 1:37.66 -
49 Camden Killian JR Riverview 2:19.86 2:15.67 2:33.85 2:18.47 2:01.68 -
50 Zaben Bennett SR Plant City 2:19.95 2:50.74 2:31.15 1:57.56 2:56.34 -
51 Diontray Manuel JR Tampa Catholic 2:19.97 2:35.37 2:00.38 2:40.97 2:21.37 -
52 Adrian Hermidas Otero FR Chamberlain 2:20.45 1:41.13 2:09.22 3:02.59 2:52.76 -
53 Blake Deevers JR Wharton 2:21.07 1:48.63 2:11.20 1:59.91 2:19.66 -
54 Jahbari Newton JR Sickles 2:21.51 2:41.33 1:40.48 2:30.00 1:57.46 -
55 Elijah Wheeler FR Bell Creek 2:21.53 2:41.35 2:32.86 2:05.97 2:47.01 -
56 Alexander Seijo JR Riverview 2:21.59 2:14.51 2:55.58 2:31.51 3:04.07 -
57 Brendan Bietila JR East Bay 2:21.82 2:24.66 1:53.46 1:47.79 1:46.37 -
58 Ryan Cole JR Osceola (Seminole) 2:22.12 3:03.34 3:03.34 3:01.92 2:32.07 -
59 Andre Benitez JR Freedom (Tampa) 2:22.29 3:03.56 2:32.25 3:03.56 2:08.07 -
60 David Marquis SO Springstead 2:22.94 2:45.81 2:42.96 2:28.66 3:01.54 -
61 Giovanni Hunter SO Freedom (Tampa) 2:23.87 2:19.56 3:01.28 2:18.12 3:01.28 -
62 Ethan Karuppiah SO Countryside 2:24.80 3:06.80 2:11.77 1:41.36 2:46.52 -
63 Aydan Soto SO Osceola (Seminole) 2:24.85 3:02.52 2:32.10 2:00.23 1:50.09 -
64 Matthew MacNichol FR Bell Creek 2:24.94 2:40.89 2:30.74 1:55.96 2:51.03 -
65 Ethan Brooks JR Palmetto 2:25.81 3:08.10 2:12.69 2:28.73 2:01.03 -
66 Rylan Soto SO Osceola (Seminole) 2:26.38 2:13.21 1:42.47 2:13.21 3:08.83 -
67 Brian Wirth SO Springstead 2:27.43 2:18.59 1:55.00 2:52.50 2:33.33 -
68 Brady Hopkins JR Wharton 2:27.87 2:11.61 2:27.87 2:54.49 2:23.44 -
69 Lamar Bryant SR Armwood 2:29.07 2:11.19 2:51.43 2:09.69 2:52.93 -
70 Brian Clark FR Tampa Bay Tech 2:30.38 1:46.77 2:36.40 2:58.96 2:21.36 -
71 Christian Paton JR Palmetto 2:34.97 2:07.08 1:56.23 3:21.47 2:53.57 -
72 Matthew Mastrorio FR Tampa Catholic 2:35.99 2:31.31 2:00.12 2:40.67 2:31.31 -
73 Andrew Verly JR Wharton 2:37.15 3:14.87 3:10.16 3:18.01 3:14.87 -
74 Walter Carranza SO Armwood 2:40.32 2:41.93 2:41.93 2:29.10 2:16.28 -
75 Carlos Ramirez JR Armwood 2:40.85 2:23.16 3:19.46 2:52.11 3:11.42 -
76 Noah Lam JR Tampa Catholic 2:43.47 2:33.67 2:59.82 1:59.34 2:14.05 -
77 Hirun De Silva FR Freedom (Tampa) 2:50.04 3:39.36 2:19.44 2:34.74 2:41.54 -
  Lewis Benitez-Chaparro JR Vanguard (Ocala) DNF DNF DNF DNF DNF   
  Jaden Morgan SO Sickles DNS DNS DNS DNS DNS   
  Danny O'Leary FR Jesuit (Tampa) DNS DNS DNS DNS DNS   
  KeSean King SO Largo DNS DNS DNS DNS DNS   
  Alexander Staveley Sophomore Largo DNS DNS DNS DNS DNS   
  Javarious Gordon SO Largo DNS DNS DNS DNS DNS   
  Hao Lee SO Tampa Bay Tech DNS DNS DNS DNS DNS   
  Khalil Muhammad SO Tampa Bay Tech DNS DNS DNS DNS DNS   
  Alex Saint Phar Senior East Bay DNS DNS DNS DNS DNS   
  Nate Padilla SR Alonso DNS DNS DNS DNS DNS   
  Robert Burgos SO Springstead DNS DNS DNS DNS DNS   
  Cristian Rodriguez JR King DNS DNS DNS DNS DNS   
  Lorenzo Rivera 8 Bell Creek DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Dominic Acosta JR Newsome 1:50.56 1:51.76 2:33.82 2:00.17 2:09.79 10
2 Ernesto Velasquez SR Chamberlain 2:00.70 1:57.08 1:36.56 2:00.70 1:58.29 8
3 Reed Legg JR Citrus Park Christian 1:41.58 1:42.79 2:35.99 2:00.92 1:37.95 6
4 Darius Rainey FR Hillsborough 1:32.88 2:33.98 1:25.54 2:02.20 2:21.76 5
5 Jake Turner JR Armwood 1:45.90 2:33.93 1:45.90 2:03.14 1:38.52 4
6 Anthony Dimarco JR Wiregrass Ranch 1:31.35 2:20.73 2:20.73 2:03.44 1:52.33 3
7 Daniel Barron JR Newsome 1:29.62 1:37.08 2:14.42 2:04.46 1:29.62 2
8 Nehemiah Rivers SR Wharton 1:56.89 2:04.43 2:00.66 2:05.68 1:27.98 1
9 Alejandro Medina SR Wiregrass Ranch 1:47.10 2:13.55 2:41.27 2:05.99 1:43.32 -
10 Alex Quesada SR Gaither 1:49.99 2:14.01 2:02.63 2:06.42 1:39.88 -
11 Lawson McLeod FR Jesuit (Tampa) 2:24.27 2:38.19 2:36.93 2:06.55 1:50.10 -
12 Alex Morales Ramos JR Wiregrass Ranch 2:44.41 1:45.79 1:49.61 2:07.45 2:44.41 -
13 Jordan Travieso SO Vanguard (Ocala) 2:19.72 2:26.13 1:48.96 2:08.18 1:31.01 -
14 Nicolas Lende SO King 1:31.27 2:08.54 2:26.54 2:08.54 1:49.26 -
15 Sean Doherty JR Jesuit (Tampa) 1:32.74 1:53.35 1:40.47 2:08.80 2:11.38 -
17 Anthony Killick JR Plant City 1:46.26 2:29.02 2:26.43 2:09.58 2:48.46 -
18 Chandler Wright SO East Lake 2:09.80 1:37.35 1:56.82 2:09.80 2:38.36 -
19 David Jensen FR Osceola (Seminole) 2:25.82 2:18.01 2:49.25 2:10.19 2:46.65 -
22 Michael Welborn SR East Lake 2:46.20 1:51.24 1:49.93 2:10.86 2:42.27 -
23 Tyler McKenna SR Sickles 2:37.16 1:48.70 1:50.01 2:10.96 2:13.58 -
28 Braxton Legg 8 Citrus Park Christian 1:35.76 1:51.72 2:12.99 2:12.99 2:34.27 -
31 Herman James SO Hillsborough 2:36.42 2:20.38 1:50.97 2:13.69 2:40.43 -
50 Zaben Bennett SR Plant City 1:40.77 2:08.76 2:39.55 2:19.95 2:45.15 -
  Lewis Benitez-Chaparro JR Vanguard (Ocala) DNF DNF DNF DNF DNF   
  Robert Burgos SO Springstead DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
16 Raekwon Hopkins FR Alonso 1:58.60 2:08.91 2:29.54 -
20 Joshua Moore FR Vanguard (Ocala) 2:11.70 2:10.39 1:48.23 -
21 Chi Vu SR Chamberlain 2:38.30 2:10.82 2:16.06 -
24 Vincent Lynch SR Springstead 1:35.66 2:11.03 2:38.55 -
25 Eric Lopez FR Riverview 1:46.64 2:11.65 2:43.25 -
26 Wolfgang Louk SO Jesuit (Tampa) 2:33.03 2:11.92 1:44.22 -
27 Yamil Cruz-Perez SO Citrus Park Christian 2:41.75 2:12.58 1:36.79 -
30 Emanuel Alvarez JR Wiregrass Ranch 1:33.17 2:13.09 2:23.74 -
32 Jason Swartzlander FR Newsome 2:42.05 2:13.92 2:40.71 -
33 Dakota Gates SR Countryside 2:54.58 2:14.29 1:48.78 -
34 Kevin Velazquez FR Alonso 1:45.27 2:14.96 2:02.82 -
35 Zach Flohr JR Vanguard (Ocala) 2:32.67 2:15.10 2:34.02 -
36 Joseph Hoppe JR Zephyrhills 1:41.47 2:15.29 2:53.18 -
37 Luke Osterberger JR Tampa Catholic 1:48.33 2:15.41 1:55.10 -
41 Dominic Escribano FR Citrus Park Christian 2:18.41 2:18.41 2:36.41 -
44 Austin Davis SO Plant City 2:01.10 2:19.19 2:24.76 -
53 Blake Deevers JR Wharton 2:01.32 2:21.07 2:21.07 -
57 Brendan Bietila JR East Bay 1:59.13 2:21.82 2:16.15 -
58 Ryan Cole JR Osceola (Seminole) 2:59.08 2:22.12 2:57.65 -
63 Aydan Soto SO Osceola (Seminole) 2:00.23 2:24.85 2:59.62 -
  Javarious Gordon SO Largo DNS DNS DNS   
  Lorenzo Rivera 8 Bell Creek DNS DNS DNS   
  Nate Padilla SR Alonso DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
38 Jamarcus Hall SR Riverview 2:15.63 -
39 Owen Smith SO Freedom (Tampa) 2:15.65 -
40 Ty Scott FR Bell Creek 2:17.73 -
42 Colin Boni JR Sickles 2:18.84 -
43 Mike Johnson JR Palmetto 2:18.85 -
45 Carter Reed SR East Lake 2:19.31 -
46 Jacob Rodriguez FR King 2:19.41 -
46 David Williams JR King 2:19.41 -
48 Gary Wallace JR Alonso 2:19.51 -
49 Camden Killian JR Riverview 2:19.86 -
56 Alexander Seijo JR Riverview 2:21.59 -
60 David Marquis SO Springstead 2:22.94 -
61 Giovanni Hunter SO Freedom (Tampa) 2:23.87 -
62 Ethan Karuppiah SO Countryside 2:24.80 -
66 Rylan Soto SO Osceola (Seminole) 2:26.38 -
68 Brady Hopkins JR Wharton 2:27.87 -
  Alex Saint Phar Senior East Bay DNS   
  Alexander Staveley Sophomore Largo DNS   
  KeSean King SO Largo DNS   
  Danny O'Leary FR Jesuit (Tampa) DNS   
  Cristian Rodriguez JR King DNS   
  Jaden Morgan SO Sickles DNS   
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
29 Ethan Martin SO Palmetto 2:13.01 1:42.42 1:47.74 -
51 Diontray Manuel JR Tampa Catholic 2:19.97 2:35.37 2:31.17 -
52 Adrian Hermidas Otero FR Chamberlain 2:20.45 1:56.58 2:14.84 -
54 Jahbari Newton JR Sickles 2:21.51 1:50.38 2:15.85 -
55 Elijah Wheeler FR Bell Creek 2:21.53 1:57.47 3:02.58 -
59 Andre Benitez JR Freedom (Tampa) 2:22.29 2:52.17 2:13.76 -
64 Matthew MacNichol FR Bell Creek 2:24.94 2:27.84 2:45.24 -
65 Ethan Brooks JR Palmetto 2:25.81 3:06.64 1:43.53 -
67 Brian Wirth SO Springstead 2:27.43 2:09.74 2:36.28 -
69 Lamar Bryant SR Armwood 2:29.07 1:56.28 3:06.34 -
70 Brian Clark FR Tampa Bay Tech 2:30.38 1:51.29 1:49.78 -
71 Christian Paton JR Palmetto 2:34.97 3:12.17 3:16.82 -
72 Matthew Mastrorio FR Tampa Catholic 2:35.99 3:07.19 3:10.31 -
73 Andrew Verly JR Wharton 2:37.15 3:19.58 2:18.30 -
74 Walter Carranza SO Armwood 2:40.32 3:22.01 3:17.20 -
75 Carlos Ramirez JR Armwood 2:40.85 2:50.51 2:05.47 -
76 Noah Lam JR Tampa Catholic 2:43.47 2:05.88 3:24.34 -
77 Hirun De Silva FR Freedom (Tampa) 2:50.04 2:14.34 3:13.85 -
  Hao Lee SO Tampa Bay Tech DNS DNS DNS   
  Khalil Muhammad SO Tampa Bay Tech DNS DNS DNS