February 2, 2019
|
Dakota Wesleyan Indoor - Mitchell, SD
|
200m (Flat)

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Paul Paul SO-2 Mount Marty 20.65 27.61 16.61 22.44 18.63
2 Jonah Rechtenbaugh JR-3 Mount Marty 27.92 16.44 20.71 22.51 27.92
3 Joseph Washington FR-1 Briar Cliff 27.23 18.99 24.49 22.88 20.37
4 Sage Lloyd SR-4 Briar Cliff 23.16 26.37 22.48 22.93 19.49
5 Dewayne Robinson SO-2 Mount Marty 24.56 21.58 26.86 22.95 27.54
6 Riley Greenhoff FR-1 Dakota State 23.79 22.17 29.10 23.09 28.40
7 Kory Powell FR-1 Jamestown 23.12 26.59 28.67 23.12 26.59
8 Kalen Murray FR-1 Briar Cliff 24.77 21.26 19.16 23.36 17.06
9 Collin Glazek SO-2 Briar Cliff 16.65 16.88 20.63 23.44 20.16
10 Cedric Terry FR-1 Jamestown 20.93 19.52 16.70 23.51 18.58
11 Taven McKee FR-1 Mount Marty 25.04 28.58 30.24 23.62 18.19
12 Matt Yeager FR-1 Morningside 23.91 17.99 30.30 23.67 17.05
13 Nasim Green FR-1 Jamestown 29.88 18.97 18.26 23.71 22.05
14 Austin Hughes FR-1 Dakota Wesleyan 25.82 16.73 26.29 23.90 21.04
15 Ryan Harrel SO-2 Briar Cliff 19.21 21.61 27.62 24.01 19.69
16 Jacob Roder FR-1 Morningside 24.50 22.82 23.30 24.02 23.30
17 Devin Sheridan FR-1 Northern State 18.32 20.97 31.09 24.10 21.45
18 Daniel Strand FR-1 Northwestern (Iowa) 28.25 28.73 23.42 24.14 30.18
19 John Bass SO-2 Rocky Mountain 21.27 24.42 24.66 24.17 24.17
20 Eric Pacheco SO-2 Buena Vista 17.20 22.60 25.55 24.56 26.77
21 Tyler Larson JR-3 Dakota Wesleyan 19.78 21.02 17.56 24.72 21.26
22 Jaden Bloemendaal FR-1 Dakota Wesleyan 17.32 28.70 18.56 24.74 20.54
23 Jacob Becker FR-1 Dakota Wesleyan 29.48 30.47 27.50 24.77 17.59
24 Grant Staats SR-4 Morningside 17.37 30.02 28.78 24.81 24.32
25 Jordan Olson FR-1 Jamestown 19.62 30.05 18.13 24.83 24.83
26 Casey Lamle SR-4 Buena Vista 18.64 30.32 23.61 24.85 23.36
27 Zech Culbreath SR-4 Northern State 25.64 18.67 21.16 24.89 24.65
28 Brandy Holmes FR-1 Morningside 21.70 18.71 24.45 24.94 22.70
29 Devonte Woods FR-1 Rocky Mountain 29.37 24.35 32.63 25.10 20.59
30 Jimmy Henderson JR-3 Rocky Mountain 29.32 19.97 29.57 25.27 23.76
31 Alex Huff SO-2 Jamestown 18.54 29.96 27.93 25.39 24.38
32 Lawrence Bryant JR-3 Rocky Mountain 31.27 25.93 28.22 25.42 20.85
33 Drayven Ayers FR-1 Jamestown 27.46 22.07 32.34 25.66 31.31
34 Mason Small FR-1 Dakota Wesleyan 27.46 27.46 33.16 25.90 19.17
35 Garrett Bates FR-1 Buena Vista 30.37 26.99 31.92 25.95 21.80
36 Taite Marksmeier FR-1 Mount Marty 24.44 23.40 23.92 26.00 33.80
37 Max Powers FR-1 Buena Vista 29.60 19.38 21.22 26.19 25.93
38 Braxton Haws FR-1 Rocky Mountain 34.16 21.28 22.60 26.27 20.23
39 Connor Wilson FR-1 Dakota State 21.67 19.03 18.76 26.42 24.84
40 Ernest Jones FR-1 Buena Vista 29.43 27.56 28.89 26.75 25.15
41 Bryant Dvorak FR-1 Mount Marty 23.43 31.33 35.42 27.24 25.06
42 Joshua Hurtado FR-1 Jamestown 33.00 33.56 34.11 27.73 32.45
43 Jacob Juelfs SO-2 Jamestown 29.69 35.81 35.19 30.60 36.72
Men's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Ryan Harrel SO-2 Briar Cliff 24.01
20 Eric Pacheco SO-2 Buena Vista 24.56
40 Ernest Jones FR-1 Buena Vista 26.75
42 Joshua Hurtado FR-1 Jamestown 27.73
Men's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
27 Zech Culbreath SR-4 Northern State 24.89 20.66 18.67 29.13 31.61 17.68 29.87
36 Taite Marksmeier FR-1 Mount Marty 26.00 21.32 33.54 23.14 18.72 25.74 29.64
37 Max Powers FR-1 Buena Vista 26.19 21.22 19.38 23.31 22.27 24.62 34.05
41 Bryant Dvorak FR-1 Mount Marty 27.24 33.78 20.98 29.15 24.52 32.96 34.05
43 Jacob Juelfs SO-2 Jamestown 30.60 26.93 35.19 22.65 39.17 22.65 31.22
Men's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
33 Drayven Ayers FR-1 Jamestown 25.66 24.64 22.33 26.95
35 Garrett Bates FR-1 Buena Vista 25.95 28.29 19.47 24.66
39 Connor Wilson FR-1 Dakota State 26.42 24.05 32.24 24.84
Men's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
23 Jacob Becker FR-1 Dakota Wesleyan 30.47 25.27 22.30 24.77 27.00 31.96
31 Alex Huff SO-2 Jamestown 28.69 26.92 29.71 25.39 32.25 30.47
34 Mason Small FR-1 Dakota Wesleyan 23.57 25.65 25.90 25.90 30.31 31.86
Men's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
18 Daniel Strand FR-1 Northwestern (Iowa) 22.94 24.14
21 Tyler Larson JR-3 Dakota Wesleyan 26.45 24.72
25 Jordan Olson FR-1 Jamestown 28.56 24.83
26 Casey Lamle SR-4 Buena Vista 18.39 24.85
38 Braxton Haws FR-1 Rocky Mountain 23.38 26.27
Men's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Jacob Roder FR-1 Morningside 24.02
19 John Bass SO-2 Rocky Mountain 24.17
22 Jaden Bloemendaal FR-1 Dakota Wesleyan 24.74
28 Brandy Holmes FR-1 Morningside 24.94
Men's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Cedric Terry FR-1 Jamestown 23.51 18.11 27.04 29.39 30.33 21.16
11 Taven McKee FR-1 Mount Marty 23.62 22.44 26.46 28.82 26.46 28.82
17 Devin Sheridan FR-1 Northern State 24.10 27.48 30.85 17.36 29.41 27.24
30 Jimmy Henderson JR-3 Rocky Mountain 25.27 26.79 30.83 29.82 28.81 29.32
32 Lawrence Bryant JR-3 Rocky Mountain 25.42 28.98 29.75 24.41 30.76 26.95
Men's 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
12 Matt Yeager FR-1 Morningside 23.20 23.67 26.04
13 Nasim Green FR-1 Jamestown 27.51 23.71 22.53
14 Austin Hughes FR-1 Dakota Wesleyan 19.60 23.90 28.21
24 Grant Staats SR-4 Morningside 23.08 24.81 20.35
29 Devonte Woods FR-1 Rocky Mountain 24.35 25.10 31.63
Men's 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Riley Greenhoff FR-1 Dakota State 23.32 17.32 28.17 16.63 23.09 24.94
7 Kory Powell FR-1 Jamestown 28.67 16.65 17.34 22.66 23.12 27.98
8 Kalen Murray FR-1 Briar Cliff 22.20 26.87 18.22 22.90 23.36 28.74
9 Collin Glazek SO-2 Briar Cliff 29.30 27.43 21.80 17.82 23.44 25.08
Men's 200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Paul Paul SO-2 Mount Marty 24.69 22.44 17.96 20.42 25.81 27.38
2 Jonah Rechtenbaugh JR-3 Mount Marty 21.84 22.51 24.09 19.59 18.46 21.84
3 Joseph Washington FR-1 Briar Cliff 20.37 22.88 17.16 21.97 20.60 25.86
4 Sage Lloyd SR-4 Briar Cliff 24.77 22.93 22.25 17.66 27.75 19.49
5 Dewayne Robinson SO-2 Mount Marty 24.33 22.95 24.10 20.89 19.51 27.77