February 2, 2019
|
Bethel U-Bethel FH - St. Paul, MN
|
200m (Flat)

Men's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Justin Pearson SO-2 Minnesota-Morris 8.71 7.08 5.24 8.78
2 Malachi Lossow SO-2 Bethel (Minn.) 5.93 7.14 8.57 8.64
3 Bryce Rasmussen   Minnesota Running Club 7.33 7.25 6.53 5.08
4 Miracle Adebanjo JR-3 Augsburg 6.89 7.33 5.35 7.55
5 Elisha Hinton   Unattached 6.69 7.35 9.49 9.27
6 Raul Varela FR-1 Bethel (Minn.) 7.19 7.41 7.34 7.86
7 Nathan Skroch FR-1 Wis.-Stout 7.15 7.44 8.63 7.74
8 Sam Rosario JR-3 Augsburg 6.40 7.44 8.78 7.07

Men's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Justin Pearson SO-2 Minnesota-Morris 7.11 8.61 5.19
2 Bryce Rasmussen   Minnesota Running Club 7.27 8.51 6.47
3 Malachi Lossow SO-2 Bethel (Minn.) 7.29 5.84 6.86
4 Miracle Adebanjo JR-3 Augsburg 7.34 7.49 8.52
5 Sam Rosario JR-3 Augsburg 7.38 7.97 7.46
6 Nathan Skroch FR-1 Wis.-Stout 7.54 8.30 9.73
7 Elisha Hinton   Unattached 7.35 8.09 6.10
8 Raul Varela FR-1 Bethel (Minn.) 7.39 8.95 6.66
9 Calvin Faust   Minnesota Running Club 7.40 6.89 9.40
10 Tyler Bodart SO-2 Wis.-Stout 7.41 8.01 8.30
11 Josiah Udo   Minnesota Running Club 7.44 8.41 5.36
12 John Sandlass   Minnesota Running Club 7.47 9.04 5.53
13 Bobby Vang FR-1 Wis.-Stout 7.48 6.74 7.11
14 Ray Fasen FR-1 Wis.-Stout 7.48 7.63 6.59
15 Dillon Keller JR-3 Wis.-Stout 7.48 5.69 9.28
16 Aidan Ludlum   Minnesota Running Club 7.50 6.00 6.00
17 Landon Mitteness FR-1 Augsburg 7.51 7.06 8.11
18 Drake Biolo FR-1 Wis.-Stout 7.56 7.64 6.28
19 Elijah Parker   Minnesota Running Club 7.58 9.10 7.13
20 Elijah Cannon FR-1 Waldorf 7.58 7.36 5.99
21 Albert Smith FR-1 Bethel (Minn.) 7.59 6.46 5.62
22 Parker Blake FR-1 Augsburg 7.63 7.41 7.56
23 Keegan Rich FR-1 Bethany Lutheran 7.66 6.44 5.60
24 Josiah Budiman   Minnesota Running Club 7.70 5.39 7.17
25 Mark Esquivel SO-2 Waldorf 7.73 5.96 10.05
25 Patrick Deng JR-3 Augsburg 7.73 6.81 5.72
27 Evan Bergemann FR-1 Augsburg 7.75 6.28 8.14
28 Ethan Shores FR-1 Bethel (Minn.) 7.79 9.66 8.03
29 Jack Hoaby SO-2 Wis.-Stout 7.82 6.26 7.20
30 Alex Pruitt SO-2 Augsburg 7.83 9.09 9.17
31 Judd Collins FR-1 Bethel (Minn.) 7.83 9.95 5.88
32 Joshua Sauren JR-3 Waldorf 7.85 9.35 8.95
33 John Barber FR-1 Minnesota-Morris 7.87 8.74 9.05
34 Dalton Huonder JR-3 Bethany Lutheran 7.89 10.02 8.21
35 David Chae SO-2 Crown 7.97 10.37 10.13
36 Minseob Lee   Minnesota Running Club 8.09 7.77 6.80
37 Benjamin Johnson FR-1 Bethany Lutheran 8.11 9.33 8.76
38 Walker Olson SR-4 Wis.-Stout 8.15 7.91 9.21
39 David Lu   Minnesota Running Club 8.32 6.16 9.82
40 Abraham Mendez-Robles SO-2 Minnesota-Morris 8.39 6.21 8.06
41 Nick Tocko SO-2 Augsburg 9.18 11.75 8.63
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Sam Rosario JR-3 Augsburg 7.38
11 Josiah Udo   Minnesota Running Club 7.44
16 Aidan Ludlum   Minnesota Running Club 7.50
19 Elijah Parker   Minnesota Running Club 7.58
32 Joshua Sauren JR-3 Waldorf 7.85
37 Benjamin Johnson FR-1 Bethany Lutheran 8.11
38 Walker Olson SR-4 Wis.-Stout 8.15
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Nathan Skroch FR-1 Wis.-Stout 7.92 7.69 6.11 7.54 5.96 5.66 8.75
24 Josiah Budiman   Minnesota Running Club 7.86 7.70 6.55 7.70 6.70 9.17 7.40
25 Patrick Deng JR-3 Augsburg 9.36 6.96 9.82 7.73 8.82 8.51 9.43
33 John Barber FR-1 Minnesota-Morris 8.42 6.61 9.61 7.87 7.80 9.61 10.24
39 David Lu   Minnesota Running Club 8.82 6.08 8.24 8.32 7.49 8.82 9.49
41 Nick Tocko SO-2 Augsburg 10.56 11.39 7.62 9.18 10.74 6.52 7.90
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Justin Pearson SO-2 Minnesota-Morris 7.11 8.39 6.83 5.76 8.96 8.46
9 Calvin Faust   Minnesota Running Club 7.40 9.40 9.40 7.40 6.00 6.44
12 John Sandlass   Minnesota Running Club 7.47 9.27 6.88 5.83 7.47 9.19
21 Albert Smith FR-1 Bethel (Minn.) 7.59 6.61 8.28 6.53 8.43 5.92
35 David Chae SO-2 Crown 7.97 5.98 6.94 5.82 7.81 9.81
40 Abraham Mendez-Robles SO-2 Minnesota-Morris 8.39 10.07 7.56 6.38 9.40 10.07
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Malachi Lossow SO-2 Bethel (Minn.) 9.19 7.29
10 Tyler Bodart SO-2 Wis.-Stout 8.67 7.41
14 Ray Fasen FR-1 Wis.-Stout 5.69 7.48
17 Landon Mitteness FR-1 Augsburg 9.62 7.51
18 Drake Biolo FR-1 Wis.-Stout 9.76 7.56
31 Judd Collins FR-1 Bethel (Minn.) 5.72 7.83
36 Minseob Lee   Minnesota Running Club 8.42 8.09
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
2 Bryce Rasmussen   Minnesota Running Club 7.42 6.26 8.95 7.27
7 Elisha Hinton   Unattached 7.43 6.10 8.60 7.35
15 Dillon Keller JR-3 Wis.-Stout 5.91 7.33 8.08 7.48
22 Parker Blake FR-1 Augsburg 6.11 5.65 8.24 7.63
23 Keegan Rich FR-1 Bethany Lutheran 9.04 6.59 6.82 7.66
27 Evan Bergemann FR-1 Augsburg 5.51 8.92 8.37 7.75
28 Ethan Shores FR-1 Bethel (Minn.) 5.46 9.98 7.40 7.79
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
4 Miracle Adebanjo JR-3 Augsburg 7.34 6.10 7.27
8 Raul Varela FR-1 Bethel (Minn.) 7.39 5.92 5.92
13 Bobby Vang FR-1 Wis.-Stout 7.48 9.35 8.61
20 Elijah Cannon FR-1 Waldorf 7.58 5.69 9.48
25 Mark Esquivel SO-2 Waldorf 7.73 6.81 9.59
29 Jack Hoaby SO-2 Wis.-Stout 7.82 7.75 6.65
30 Alex Pruitt SO-2 Augsburg 7.83 8.93 6.74
34 Dalton Huonder JR-3 Bethany Lutheran 7.89 10.26 10.26