March 1, 2019
|
Tampa (O) - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing

Men's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Henri Delauze SR-4 Embry-Riddle 48.71
2 Caleb Campbell FR-1 St. Thomas (Fla.) 49.19
3 Josiah Soto FR-1 Embry-Riddle 49.61
4 Mike Leon JR-3 St. Thomas (Fla.) 49.64
5 Justin Bridgewater FR-1 Lynn 50.18
6 Sadrick Severe SR-4 Warner 50.70
7 PATRICK Horne Senior Unlimited Sports Training 51.08
8 Stanley Suber   Unattached 51.11
9 Scott Soucier FR-1 West Virginia Wesleyan 51.31
10 Petit-Jeune Isaiah FR-1 St. Thomas (Fla.) 51.31
11 Jonathan Governor SO-2 Warner 51.38
12 Julian Pita SO-2 St. Thomas (Fla.) 51.56
13 Bryce Walker JR-3 Embry-Riddle 51.65
14 Will Moten FR-1 Embry-Riddle 52.03
15 Anthony Dace FR-1 Lynn 52.09
16 Ryan Bethell FR-1 Embry-Riddle 52.22
17 Austin James FR-1 Tampa 52.43
18 Jahzeel Clarit FR-1 St. Thomas (Fla.) 52.70
19 Tyler Andrews FR-1 Warner 52.71
20 Chris Fick SR-4 West Virginia Wesleyan 52.74
21 Tim Aloi SR-4 West Virginia Wesleyan 52.84
22 Daniel Esteril SO-2 Warner 53.04
23 Barry Jinks FR-1 St. Thomas (Fla.) 53.38
24 Rodjnald Joseph SO-2 St. Thomas (Fla.) 54.09
25 Thomas Curran FR-1 Tampa 54.29
26 Zakary Smith JR-3 Embry-Riddle 54.73
27 Nehemiah Ancar SO-2 Embry-Riddle 55.14
28 Moise Cook FR-1 Lynn 55.37
29 Beau Kary JR-3 Saint Leo 55.39
30 Dylan Oliver SO-2 Florida Southern 57.44
31 Deatice Charles FR-1 Warner 57.87
32 Chris Wilburn JR-3 West Virginia Wesleyan 58.24
  Revendy Paul SO-2 Embry-Riddle DNS
  Mark Bucknam SR-4 Florida Southern DNS
  Jared Yamada JR-3 Palm Beach Atlantic DNS
  Logan Beach FR-1 Florida College DNS
  Andrew Dodds JR-3 St. Thomas (Fla.) DNS
  Romario Atkinson SO-2 St. Thomas (Fla.) DNS
  brenden sius   Power House Athletics TC DNS
  Brice Peoples Senior Unattached DNS
  Jalin Hubbard   Unattached DNS
Men's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Henri Delauze SR-4 Embry-Riddle 36.05 43.84 49.20 48.71 42.87 46.77
2 Caleb Campbell FR-1 St. Thomas (Fla.) 44.77 36.40 45.75 49.19 41.32 1:02.97
3 Josiah Soto FR-1 Embry-Riddle 53.09 52.59 54.58 49.61 48.62 1:04.50
7 PATRICK Horne Senior Unlimited Sports Training 55.17 51.08 50.06 51.08 50.57 45.98
8 Stanley Suber   Unattached 41.91 47.03 36.80 51.11 39.36 49.07
9 Scott Soucier FR-1 West Virginia Wesleyan 42.08 35.92 50.29 51.31 56.96 46.18
16 Ryan Bethell FR-1 Embry-Riddle 50.66 46.48 52.75 52.22 43.35 39.69
  brenden sius   Power House Athletics TC DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Mike Leon JR-3 St. Thomas (Fla.) 43.19 1:01.06 49.64 44.18 40.21 1:03.54
5 Justin Bridgewater FR-1 Lynn 56.21 40.15 50.18 52.69 50.18 58.21
6 Sadrick Severe SR-4 Warner 57.80 1:03.38 50.70 46.65 1:03.38 1:05.41
14 Will Moten FR-1 Embry-Riddle 1:06.60 53.07 52.03 50.99 41.11 1:00.88
15 Anthony Dace FR-1 Lynn 1:03.03 1:07.72 52.09 40.63 36.47 43.76
23 Barry Jinks FR-1 St. Thomas (Fla.) 1:06.73 1:08.86 53.38 1:02.99 1:06.73 43.78
27 Nehemiah Ancar SO-2 Embry-Riddle 45.22 1:03.41 55.14 57.35 39.70 1:11.13
  Revendy Paul SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Jonathan Governor SO-2 Warner 51.38
13 Bryce Walker JR-3 Embry-Riddle 51.65
18 Jahzeel Clarit FR-1 St. Thomas (Fla.) 52.70
19 Tyler Andrews FR-1 Warner 52.71
21 Tim Aloi SR-4 West Virginia Wesleyan 52.84
22 Daniel Esteril SO-2 Warner 53.04
28 Moise Cook FR-1 Lynn 55.37
  Romario Atkinson SO-2 St. Thomas (Fla.) DNS
Men's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
10 Petit-Jeune Isaiah FR-1 St. Thomas (Fla.) 40.03 54.91 1:03.12 51.31 47.72
12 Julian Pita SO-2 St. Thomas (Fla.) 1:05.49 38.16 53.11 51.56 55.17
17 Austin James FR-1 Tampa 43.52 41.42 1:00.82 52.43 39.85
20 Chris Fick SR-4 West Virginia Wesleyan 53.27 37.45 54.85 52.74 54.33
24 Rodjnald Joseph SO-2 St. Thomas (Fla.) 45.44 58.96 40.03 54.09 58.42
26 Zakary Smith JR-3 Embry-Riddle 1:08.42 48.71 1:04.04 54.73 52.00
  Andrew Dodds JR-3 St. Thomas (Fla.) DNS DNS DNS DNS DNS
  Brice Peoples Senior Unattached DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
29 Beau Kary JR-3 Saint Leo 50.41 47.09 55.39
30 Dylan Oliver SO-2 Florida Southern 56.30 53.42 57.44
31 Deatice Charles FR-1 Warner 42.83 48.61 57.87
32 Chris Wilburn JR-3 West Virginia Wesleyan 47.76 48.93 58.24
  Mark Bucknam SR-4 Florida Southern DNS DNS DNS
  Jalin Hubbard   Unattached DNS DNS DNS
Men's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
25 Thomas Curran FR-1 Tampa 54.29 43.44 1:10.04 56.47 1:05.69 50.49 49.95
  Logan Beach FR-1 Florida College DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Jared Yamada JR-3 Palm Beach Atlantic DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS