March 1, 2019
|
Tampa (O) - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Paige Patterson FR-1 Saint Leo 18:55.09 13:23.13 17:50.84 15:31.63
2 Sydney Rhodes SO-2 Tampa 21:04.53 22:51.69 17:51.63 17:40.92
3 Emmanuelle LeTertre FR-1 Lynn 16:19.35 13:48.68 17:56.20 15:57.82
4 Melanie Pacheco SO-2 Stetson 22:29.67 18:42.92 17:59.73 21:35.68
5 Zoe Jarvis SO-2 Tampa 22:12.68 13:21.78 18:03.48 23:06.86
6 Sophie Piniella Freshman Unattached 13:11.10 15:42.81 18:03.69 17:20.35
7 Addison Cantor SO-2 Florida Southern 12:51.53 23:10.93 18:06.66 21:22.26
8 Alayna Goll FR-1 Florida Southern 19:36.46 22:19.86 18:09.31 18:09.31
9 Josie Gray JR-3 Embry-Riddle 17:58.75 14:42.61 18:09.64 21:47.57
10 Claudia Cancello   Unattached 15:16.87 17:06.02 18:11.51 17:27.85
11 Cassie Highsmith FR-1 Tampa 17:08.56 22:58.71 18:14.21 16:57.62
12 Sarah Bomkamp JR-3 St. Thomas (Fla.) 15:42.44 13:51.57 18:28.75 15:42.44
13 Ysabella Guerra JR-3 Florida Southern 21:10.64 22:39.80 18:34.59 15:25.11
14 Susana Gutierrez JR-3 St. Thomas (Fla.) 13:25.93 20:08.89 18:39.34 20:31.28
15 Laura Tobin SR-4 Saint Leo 14:35.44 22:04.38 18:42.35 13:05.65
16 Hannah Nelson SR-4 Florida Southern 13:06.13 17:35.66 18:43.04 18:31.81
17 Olivia D'Angelo   Unattached 22:18.25 14:14.68 18:44.58 21:55.76
18 Allison Wright JR-3 Florida Southern 23:49.96 15:34.54 18:45.95 19:53.51
19 Genevieve Lucas JR-3 Florida Tech 17:44.70 13:58.17 18:52.65 21:53.88
20 Isabella Babilonia Sophomore Unattached 14:32.61 23:47.91 18:53.26 20:12.59
21 Noemi Anaya SR-4 Saint Leo 14:02.50 24:05.91 18:58.51 13:39.73
22 Yaranel Abreu Senior Unattached 20:42.39 19:45.40 18:59.80 23:21.96
23 Casey Orlando SR-4 Florida Tech 24:08.10 17:06.21 19:00.23 22:59.68
24 Sarah Zamot FR-1 Florida Southern 19:06.02 21:35.01 19:06.02 23:18.15
25 Ally Jones SO-2 Lynn 15:29.28 24:05.54 19:07.25 21:47.87
26 Kayla Sullivan   Unattached 17:01.96 22:34.96 19:08.27 22:23.48
27 Keschel Hernandez Senior Unattached 17:25.68 17:37.17 19:09.09 24:42.33
28 Monika Brill SO-2 Tampa 24:27.32 23:18.00 19:15.37 23:18.00
29 Daniella Piloto SO-2 St. Thomas (Fla.) 18:12.58 17:26.08 19:22.31 20:08.81
30 Andrea Peterson JR-3 St. Thomas (Fla.) 13:34.72 24:26.49 19:23.88 14:44.55
31 Anna Brook Opalinski JR-3 Florida Southern 15:41.75 22:45.53 19:37.18 19:37.18
32 Natalie Beck JR-3 Lynn 25:33.50 16:54.47 19:39.61 16:30.88
33 Camryn Rickenbach JR-3 Palm Beach Atlantic 15:12.56 25:40.69 19:45.14 14:25.16
34 Margaret Dailey SO-2 Tampa 19:22.61 23:08.01 19:46.33 19:58.20
35 Isabel Oliveto   Unattached 21:29.29 25:51.92 19:53.78 16:30.84
36 Brooke Siviter Sophomore Unattached 23:05.25 25:40.50 19:54.18 17:54.77
37 Katie Kanagy FR-1 Palm Beach Atlantic 21:34.70 22:58.61 19:58.79 24:10.54
38 Stephanie Hansen SO-2 Florida Southern 17:35.56 16:23.59 19:59.50 18:59.53
39 delaney sheehan Freshman Unattached 26:01.63 24:01.50 20:01.25 14:48.93
40 Shelbie Truett FR-1 Stetson 22:04.97 19:40.42 20:04.51 26:05.87
41 Maggie Allen SO-2 Embry-Riddle 25:19.46 19:29.75 20:05.92 17:41.21
42 Megan Fletcher SO-2 Embry-Riddle 18:34.23 24:37.57 20:11.12 24:37.57
43 Madison Santore SO-2 Florida Southern 23:24.92 24:13.79 20:21.67 22:23.84
44 Taryn Super FR-1 Lynn 23:51.25 22:24.88 20:33.83 15:37.71
45 Kelsey Fleming FR-1 Stetson 15:42.97 26:52.98 20:40.75 23:46.87
46 Christin Sustar FR-1 Palm Beach Atlantic 23:27.36 15:59.00 20:45.45 25:07.00
47 Fatima Abu-Rumman SO-2 Saint Leo 16:26.52 16:14.03 20:48.75 16:01.54
48 Mariana Morante SO-2 St. Thomas (Fla.) 17:05.87 15:38.30 20:51.06 20:26.04
49 Jessica Lykins JR-3 Palm Beach Atlantic 22:44.49 17:19.01 20:51.82 18:46.64
50 Abigail Reburn SO-2 Palm Beach Atlantic 17:35.56 21:46.89 20:56.62 23:52.55
51 Emily Escamilla Freshman Unattached 16:01.80 20:02.25 21:05.52 21:30.83
52 Hope Kanagy SR-4 Palm Beach Atlantic 22:39.25 17:28.57 21:34.52 24:09.87
53 Jessica O'Bryan Freshman Unattached 18:41.39 16:31.00 21:43.94 22:49.14
54 Kalyn Buteyn JR-3 Warner 24:55.31 18:58.02 22:03.28 23:09.45
55 Heidi Churchill SR-4 Saint Leo 25:19.01 17:06.00 22:12.46 18:52.60
56 Alicia Frink Freshman Unattached 24:36.75 21:01.95 22:22.50 23:02.78
57 Aubrey Myrick   Unattached 21:40.70 25:17.49 24:05.22 23:36.32
58 Erica Sanders FR-1 Florida College 33:33.73 33:49.46 26:13.22 31:12.14
59 Renee Edwards FR-1 Florida College 21:26.32 21:58.09 26:28.05 28:19.22
  Brieanna Rekow SO-2 Tampa DNF DNF DNF DNF
  Aleksa Guerra SR-4 Florida Southern DNF DNF DNF DNF
  Jolene Vergauwen SR-4 Florida Southern DNF DNF DNF DNF
  Hannah Flemming SO-2 Florida Southern DNF DNF DNF DNF
  Avery Knehans FR-1 Palm Beach Atlantic DNS DNS DNS DNS
  Windsor Anderton SO-2 Palm Beach Atlantic DNS DNS DNS DNS
  Kayla Skelton Sophomore Unattached DNS DNS DNS DNS
Women's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Paige Patterson FR-1 Saint Leo 15:42.34 15:53.05 17:50.84 16:14.47
2 Sydney Rhodes SO-2 Tampa 17:40.92 14:28.02 17:51.63 15:32.32
3 Emmanuelle LeTertre FR-1 Lynn 17:34.68 13:27.15 17:56.20 15:57.82
4 Melanie Pacheco SO-2 Stetson 14:23.79 19:15.32 17:59.73 16:44.15
5 Zoe Jarvis SO-2 Tampa 14:37.62 22:45.19 18:03.48 13:00.11
6 Sophie Piniella Freshman Unattached 20:46.25 16:15.33 18:03.69 18:14.53
7 Addison Cantor SO-2 Florida Southern 16:50.60 21:22.26 18:06.66 17:34.06
8 Alayna Goll FR-1 Florida Southern 23:36.11 13:15.20 18:09.31 19:36.46
9 Josie Gray JR-3 Embry-Riddle 16:09.78 18:42.33 18:09.64 22:31.16
10 Claudia Cancello   Unattached 15:38.70 16:33.28 18:11.51 19:06.09
11 Cassie Highsmith FR-1 Tampa 15:30.08 19:08.92 18:14.21 23:09.65
12 Sarah Bomkamp JR-3 St. Thomas (Fla.) 15:53.53 19:02.02 18:28.75 17:11.14
13 Ysabella Guerra JR-3 Florida Southern 17:38.86 14:51.68 18:34.59 13:55.95
14 Susana Gutierrez JR-3 St. Thomas (Fla.) 16:25.02 23:52.76 18:39.34 18:50.54
15 Laura Tobin SR-4 Saint Leo 16:50.12 14:01.77 18:42.35 18:31.13
16 Hannah Nelson SR-4 Florida Southern 22:50.11 16:50.74 18:43.04 22:27.65
17 Olivia D'Angelo   Unattached 21:33.27 20:03.30 18:44.58 15:44.65
18 Allison Wright JR-3 Florida Southern 13:53.21 14:38.25 18:45.95 21:46.11
19 Genevieve Lucas JR-3 Florida Tech 24:21.12 24:21.12 18:52.65 22:05.20
20 Isabella Babilonia Sophomore Unattached 18:07.93 15:17.94 18:53.26 20:57.92
21 Noemi Anaya SR-4 Saint Leo 20:29.59 17:27.43 18:58.51 21:03.75
22 Yaranel Abreu Senior Unattached 20:53.78 23:56.15 18:59.80 21:50.77
23 Casey Orlando SR-4 Florida Tech 16:20.60 18:26.03 19:00.23 14:03.77
24 Sarah Zamot FR-1 Florida Southern 20:14.79 19:06.02 19:06.02 16:14.12
25 Ally Jones SO-2 Lynn 18:32.84 14:31.91 19:07.25 14:54.86
26 Kayla Sullivan   Unattached 20:51.62 22:00.51 19:08.27 21:26.07
30 Andrea Peterson JR-3 St. Thomas (Fla.) 14:09.64 19:12.25 19:23.88 25:13.05
31 Anna Brook Opalinski JR-3 Florida Southern 17:15.92 16:28.84 19:37.18 20:47.81
33 Camryn Rickenbach JR-3 Palm Beach Atlantic 14:13.30 18:34.04 19:45.14 14:37.01
35 Isabel Oliveto   Unattached 16:06.97 23:28.66 19:53.78 21:05.41
38 Stephanie Hansen SO-2 Florida Southern 16:11.60 21:11.47 19:59.50 17:35.56
  Hannah Flemming SO-2 Florida Southern DNF DNF DNF DNF
  Aleksa Guerra SR-4 Florida Southern DNF DNF DNF DNF
  Jolene Vergauwen SR-4 Florida Southern DNF DNF DNF DNF
Women's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
27 Keschel Hernandez Senior Unattached 15:30.77 23:21.89 17:48.66 19:09.09 16:39.71
28 Monika Brill SO-2 Tampa 23:52.66 13:28.76 18:40.71 19:15.37 14:26.53
29 Daniella Piloto SO-2 St. Thomas (Fla.) 14:54.98 23:14.78 15:53.10 19:22.31 19:45.56
32 Natalie Beck JR-3 Lynn 23:11.94 25:33.50 24:34.52 19:39.61 14:44.71
34 Margaret Dailey SO-2 Tampa 16:36.52 21:21.24 14:49.75 19:46.33 18:47.02
36 Brooke Siviter Sophomore Unattached 19:42.24 20:41.95 21:29.72 19:54.18 14:31.76
37 Katie Kanagy FR-1 Palm Beach Atlantic 20:34.76 22:34.64 15:11.08 19:58.79 18:34.88
39 delaney sheehan Freshman Unattached 14:48.93 19:49.24 20:25.28 20:01.25 14:24.90
40 Shelbie Truett FR-1 Stetson 20:04.51 23:17.24 16:51.79 20:04.51 15:03.39
41 Maggie Allen SO-2 Embry-Riddle 18:41.51 16:52.98 24:31.23 20:05.92 17:53.27
42 Megan Fletcher SO-2 Embry-Riddle 23:49.13 25:26.02 23:37.01 20:11.12 14:44.12
43 Madison Santore SO-2 Florida Southern 16:53.99 16:41.77 17:30.64 20:21.67 25:39.31
44 Taryn Super FR-1 Lynn 23:14.23 23:38.91 15:00.70 20:33.83 19:07.47
45 Kelsey Fleming FR-1 Stetson 25:38.53 22:32.42 23:59.27 20:40.75 16:20.20
46 Christin Sustar FR-1 Palm Beach Atlantic 18:16.00 17:38.64 17:51.09 20:45.45 26:46.63
47 Fatima Abu-Rumman SO-2 Saint Leo 23:43.58 24:58.50 18:31.39 20:48.75 21:26.22
48 Mariana Morante SO-2 St. Thomas (Fla.) 25:13.79 25:38.81 26:16.34 20:51.06 25:01.28
49 Jessica Lykins JR-3 Palm Beach Atlantic 20:51.82 23:34.56 27:07.37 20:51.82 17:06.50
50 Abigail Reburn SO-2 Palm Beach Atlantic 21:46.89 26:48.48 27:01.04 20:56.62 25:45.65
51 Emily Escamilla Freshman Unattached 23:37.39 17:05.08 18:21.01 21:05.52 15:23.83
52 Hope Kanagy SR-4 Palm Beach Atlantic 15:45.00 15:45.00 23:56.92 21:34.52 26:06.37
53 Jessica O'Bryan Freshman Unattached 26:30.81 17:49.23 18:28.35 21:43.94 21:04.83
54 Kalyn Buteyn JR-3 Warner 27:20.87 18:44.79 24:42.08 22:03.28 19:50.96
55 Heidi Churchill SR-4 Saint Leo 23:19.09 25:58.98 19:32.57 22:12.46 20:39.19
56 Alicia Frink Freshman Unattached 20:08.25 28:24.98 25:57.30 22:22.50 15:53.18
57 Aubrey Myrick   Unattached 30:49.89 28:39.82 21:55.15 24:05.22 28:54.27
58 Erica Sanders FR-1 Florida College 27:00.42 21:14.31 19:39.92 26:13.22 30:40.67
59 Renee Edwards FR-1 Florida College 20:54.56 25:56.29 27:47.46 26:28.05 30:42.14
  Brieanna Rekow SO-2 Tampa DNF DNF DNF DNF DNF
  Avery Knehans FR-1 Palm Beach Atlantic DNS DNS DNS DNS DNS
  Windsor Anderton SO-2 Palm Beach Atlantic DNS DNS DNS DNS DNS
  Kayla Skelton Sophomore Unattached DNS DNS DNS DNS DNS