March 28-30, 2019
|
Florida-Percy Beard Track - Gainesville, FL

Men's 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jalen Murray Senior Richmond Hill 9:20.55
2 Gavin McElhennon Junior Gonzaga 9:26.92
3 Thomas Weiler JR South Fork 9:32.41
4 Michael Fiore SO Fort Lauderdale 9:33.35
5 Dominick Scartz SR Winter Park 9:39.44
6 Steven Cartwright FR Providence 9:40.39
7 Joel Nesi SR Ridgeview 9:41.02
8 Cullen Capuano Junior Gonzaga 9:41.46
9 Lucas Bouquot SO Ponte Vedra 9:44.22
10 Andy Martinez SR Viera 9:45.53
11 Evan Ritter SR Bartram Trail 9:46.80
12 John Sorensen SR Fernandina Beach 9:47.37
13 Alec Latzke SR Countryside 9:48.31
14 Dylan Nelson JR Oakleaf 9:49.37
15 Antonio Romero SR Ponte Vedra 9:49.68
16 Simon Devoss SO Astronaut 9:49.97
17 Kolton Pickard FR Estero 9:50.64
18 Ian Noble SO St. Andrew's 9:51.81
19 Brady Gibson JR Naples 9:51.87
20 Jahari White SO Bartram Trail 9:53.33
21 Andoni Mercado JR Miami Sunset 9:54.58
22 Ross Stalcup SR Hernando 9:54.91
23 Ryan Musil SR Bartram Trail 9:55.24
24 Ethan Bhatt SO Citrus Park Christian 9:55.25
25 Nickolas Kamen SR Gulf Coast 9:55.32
26 Griffin Cooney SO New Smyrna Beach 9:55.75
27 Marckoz Arias SR Haines City 9:56.17
28 Hayden Goodsell SO Lake Howell 9:56.39
29 Matthew Cummings SR Cocoa Beach 9:56.73
30 Gabriel Ortega SR Pine Crest 9:56.90
31 Will Noonan SR Spanish River 9:57.59
32 John Perez-Dunn SR Port Charlotte 9:58.46
33 Jai Phillips JR Lake Highland Prep 9:58.47
34 Jon Eide FR Calvary Christian (Clr) 9:58.60
35 Jacob Hensley SR Citrus 9:58.88
36 Franklin Caceras JR Ida Baker 9:59.58
37 Parker Woodruff SR St. Augustine 9:59.64
38 Joseph Bishop JR Port Charlotte 9:59.77
39 Kameron Wallizada SO Fleming Island 9:59.79
40 Jerdary Ayala JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 9:59.91
41 Leon Zeiger Junior Richmond Hill 10:00.68
42 Christopher Reynolds SR Gulf Coast 10:02.88
43 Trent Shackelford SR Lake Brantley 10:03.92
44 John Lesh JR Dwyer 10:05.76
45 Will Livesay JR Fleming Island 10:05.81
46 Alexander Rodriguez SO Naples 10:06.64
47 Rodrigo Estrada SR Colonial 10:07.30
48 Donato Scarcello SO Miami Columbus 10:07.38
49 Christopher Wilhelm SR Trinity Prep 10:09.13
50 Ethan Tank SO Southwest Florida Christian 10:09.14
51 Tanner Rosolino SR Father Lopez 10:09.81
52 Joenathan Stallings SR Braddock 10:12.07
53 Kai Cheatham JR Cocoa Beach 10:12.69
54 Joshua Matzner JR Dr. Phillips 10:13.54
55 Frederick Lloyd SO Nease 10:13.97
56 John-Anthony Hernandez JR St. Cloud 10:18.03
57 Thomas Adzema JR Bartram Trail 10:21.01
58 Lucas Pereira JR Pine School 10:23.30
59 Zachary Vincennie JR Spanish River 10:25.26
60 Giomar Figueroa SO Braddock 10:26.83
61 Shane Brownrigg SR Seabreeze 10:27.09
62 Mason Tayor SO Windermere 10:27.55
63 Liam Holston SO Fort Myers 10:27.61
64 Jordan Morejon-Castelli SR Coral Gables 10:44.50
65 Lucas Batista SR Miami Coral Park 10:47.44
  Colin Wilson Junior Coral Gables DQ
Men's 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jalen Murray Senior Richmond Hill 9:20.55
2 Gavin McElhennon Junior Gonzaga 9:26.92
4 Michael Fiore SO Fort Lauderdale 9:33.35
6 Steven Cartwright FR Providence 9:40.39
8 Cullen Capuano Junior Gonzaga 9:41.46
12 John Sorensen SR Fernandina Beach 9:47.37
15 Antonio Romero SR Ponte Vedra 9:49.68
20 Jahari White SO Bartram Trail 9:53.33
25 Nickolas Kamen SR Gulf Coast 9:55.32
30 Gabriel Ortega SR Pine Crest 9:56.90
31 Will Noonan SR Spanish River 9:57.59
32 John Perez-Dunn SR Port Charlotte 9:58.46
35 Jacob Hensley SR Citrus 9:58.88
39 Kameron Wallizada SO Fleming Island 9:59.79
49 Christopher Wilhelm SR Trinity Prep 10:09.13
56 John-Anthony Hernandez JR St. Cloud 10:18.03
59 Zachary Vincennie JR Spanish River 10:25.26
  Colin Wilson Junior Coral Gables DQ
Men's 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Thomas Weiler JR South Fork 10:01.03 8:18.00 11:09.72 9:32.41
5 Dominick Scartz SR Winter Park 7:37.76 9:16.27 8:12.53 9:39.44
7 Joel Nesi SR Ridgeview 6:58.34 8:31.30 9:17.78 9:41.02
9 Lucas Bouquot SO Ponte Vedra 9:38.38 7:29.85 11:58.59 9:44.22
10 Andy Martinez SR Viera 7:19.15 12:41.19 10:49.94 9:45.53
11 Evan Ritter SR Bartram Trail 9:29.20 8:59.86 10:16.14 9:46.80
13 Alec Latzke SR Countryside 8:31.83 10:47.15 12:03.63 9:48.31
14 Dylan Nelson JR Oakleaf 7:16.14 12:16.72 6:58.46 9:49.37
16 Simon Devoss SO Astronaut 11:18.47 7:28.38 8:50.98 9:49.97
17 Kolton Pickard FR Estero 9:03.39 7:11.17 11:25.15 9:50.64
18 Ian Noble SO St. Andrew's 12:13.85 8:46.71 6:54.27 9:51.81
19 Brady Gibson JR Naples 11:56.17 8:46.77 11:44.33 9:51.87
21 Andoni Mercado JR Miami Sunset 10:42.15 8:31.34 12:41.07 9:54.58
22 Ross Stalcup SR Hernando 11:59.85 11:59.85 10:18.71 9:54.91
24 Ethan Bhatt SO Citrus Park Christian 11:24.54 12:18.11 11:36.45 9:55.25
26 Griffin Cooney SO New Smyrna Beach 8:44.26 12:30.65 7:08.94 9:55.75
33 Jai Phillips JR Lake Highland Prep 9:04.61 9:28.55 12:40.06 9:58.47
41 Leon Zeiger Junior Richmond Hill 8:54.61 12:54.88 9:30.65 10:00.68
43 Trent Shackelford SR Lake Brantley 9:15.61 11:46.59 10:16.00 10:03.92
52 Joenathan Stallings SR Braddock 7:20.69 13:09.57 10:24.32 10:12.07
61 Shane Brownrigg SR Seabreeze 7:56.59 9:49.47 12:01.16 10:27.09
Men's 3200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
23 Ryan Musil SR Bartram Trail 7:44.29 8:37.86 7:08.58 10:13.10 7:08.58 9:55.24
27 Marckoz Arias SR Haines City 9:20.40 10:02.14 12:01.37 7:50.98 7:56.94 9:56.17
28 Hayden Goodsell SO Lake Howell 10:44.11 10:02.36 8:20.97 8:56.76 12:13.56 9:56.39
29 Matthew Cummings SR Cocoa Beach 7:09.65 7:03.68 8:57.06 7:03.68 7:57.39 9:56.73
34 Jon Eide FR Calvary Christian (Clr) 8:34.80 11:34.38 8:46.77 8:04.87 7:05.01 9:58.60
36 Franklin Caceras JR Ida Baker 10:11.58 12:05.50 11:17.53 12:17.49 9:35.60 9:59.58
37 Parker Woodruff SR St. Augustine 10:35.62 12:53.54 11:59.57 11:29.59 8:53.68 9:59.64
38 Joseph Bishop JR Port Charlotte 11:11.75 7:29.83 9:05.79 11:17.74 9:47.78 9:59.77
40 Jerdary Ayala JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 7:41.93 12:59.89 8:17.93 11:11.90 12:11.89 9:59.91
42 Christopher Reynolds SR Gulf Coast 10:20.97 9:32.74 8:50.54 10:14.94 7:44.22 10:02.88
44 John Lesh JR Dwyer 12:31.15 7:22.21 12:49.32 9:47.59 10:05.76 10:05.76
45 Will Livesay JR Fleming Island 9:35.52 13:01.50 9:35.52 10:17.93 7:16.19 10:05.81
46 Alexander Rodriguez SO Naples 13:08.64 8:59.91 8:11.38 12:26.17 12:44.37 10:06.64
47 Rodrigo Estrada SR Colonial 12:33.06 12:14.84 10:43.74 7:53.70 12:26.98 10:07.30
48 Donato Scarcello SO Miami Columbus 12:27.08 9:55.24 8:11.98 11:38.49 12:45.30 10:07.38
50 Ethan Tank SO Southwest Florida Christian 8:31.68 9:38.69 11:46.61 13:05.79 9:38.69 10:09.14
51 Tanner Rosolino SR Father Lopez 8:13.95 10:40.30 8:01.75 7:06.87 7:06.87 10:09.81
53 Kai Cheatham JR Cocoa Beach 9:29.81 10:18.82 12:45.87 9:29.81 12:21.36 10:12.69
54 Joshua Matzner JR Dr. Phillips 12:28.52 7:46.29 10:44.22 8:47.65 9:42.87 10:13.54
55 Frederick Lloyd SO Nease 10:26.25 9:55.55 9:55.55 8:29.60 9:55.55 10:13.97
57 Thomas Adzema JR Bartram Trail 8:54.07 9:18.91 12:43.85 10:27.22 11:54.17 10:21.01
58 Lucas Pereira JR Pine School 12:15.50 13:11.60 9:20.97 12:34.20 10:29.54 10:23.30
60 Giomar Figueroa SO Braddock 7:18.79 7:50.13 13:34.88 13:03.54 8:02.66 10:26.83
62 Mason Tayor SO Windermere 12:20.51 10:15.00 13:16.99 12:07.96 8:28.32 10:27.55
63 Liam Holston SO Fort Myers 7:19.33 7:19.33 9:24.85 12:58.24 10:58.99 10:27.61
64 Jordan Morejon-Castelli SR Coral Gables 7:56.93 13:44.96 13:44.96 9:14.27 11:23.17 10:44.50
65 Lucas Batista SR Miami Coral Park 8:57.38 8:25.01 10:47.44 8:18.53 9:16.80 10:47.44