March 28-30, 2019
|
Florida-Percy Beard Track - Gainesville, FL

Boys 800m Run High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Dalton Brown SR Tavares 1:23.23 2:14.54 1:54.01
2 Garrett Ricardo SR Flanagan 1:55.96 2:23.52 1:54.81
3 Edgardo Valdez Senior Shorewood 2:09.97 1:25.11 1:55.01
4 Keegan Simms SR Miami Southridge 2:07.71 1:58.51 1:55.05
5 Jonathan Reid SR Lakewood Ranch 1:39.90 2:22.88 1:56.16
6 Tommy Cardenas SR Mater Academy 1:39.65 1:49.03 1:57.23
7 Brandon Phillips SR South Walton 2:00.77 1:43.18 1:57.25
8 Charles Hruda SR Lincoln 2:06.89 1:59.84 1:57.49
9 Alexander Singh SR Mariner 2:00.02 2:12.96 1:57.66
10 Shawn Gordon SR Flagler Palm Coast 1:35.61 1:43.87 1:58.03
11 Onix Ortiz JR Windermere 1:54.81 2:04.28 1:58.36
12 Darius Rainey FR Hillsborough 1:22.90 2:24.48 1:58.42
13 Dylan Branch SR Avon Park 2:05.69 2:17.55 1:58.57
14 Joseph Montes SR Flanagan 2:19.04 1:41.01 1:58.83
15 Walker Brunner JR Barron Collier 1:50.78 2:06.26 1:59.11
16 Alex Miranda SR St. Cloud 1:37.72 2:00.37 1:59.17
17 Carter Rowe JR Windermere 2:09.95 1:55.65 1:59.22
18 Isaiah Vanderberg Senior Olympic 1:52.28 2:16.17 1:59.44
19 Jordan Guice SO Rickards 2:15.50 1:57.52 1:59.91
20 Jonathan Memnon SR Nova 1:58.76 2:19.16 1:59.96
21 Christian Pierre-Paul SR West Orange 1:54.08 2:03.69 2:00.08
22 Jevon Clarke JR Apopka 2:29.18 2:32.79 2:00.30
23 Carson Skillman SR Venice 2:30.65 2:33.06 2:00.52
24 Diego Rivera SR Timber Creek 1:47.28 1:27.99 2:00.53
25 Disner Moreno SR Miami Sunset 1:26.98 2:17.72 2:00.80
26 Malcolm Brown SO Miami Columbus 1:53.56 2:14.09 2:00.80
27 Gio Rodriguez SR Vanguard (Ocala) 1:24.59 2:22.60 2:00.84
28 Anderson Felix SR Lehigh 2:31.23 1:44.05 2:00.98
29 Micah Gray Junior Cin. Princeton 1:45.44 2:10.89 2:01.19
30 Matthew Mule SO West Boca Raton 2:36.35 1:44.24 2:01.20
31 Jared Falchook FR Celebration 2:18.19 2:10.92 2:01.22
32 Brendan Faulkner JR Ida Baker 1:29.72 1:33.36 2:01.24
33 Benton Anderson SR Winter Park 2:14.71 2:18.35 2:01.36
34 Josh Gillis SO Master's Academy (Oviedo) 2:12.45 1:59.08 2:01.51
35 Shmael Jacques SR Olympia 2:37.01 2:16.32 2:01.71
36 Spencer Watry Junior Milton 1:50.89 1:35.05 2:01.85
37 Jabari Owens SR Pine Crest 2:15.28 2:26.25 2:01.87
38 Darrell Thomas SR Flagler Palm Coast 2:26.26 1:58.23 2:01.88
39 Wesley Magnell SR Flagler Palm Coast 2:33.64 1:38.77 2:01.93
40 David Giannini Senior Gonzaga 1:36.49 1:58.48 2:02.14
41 Emory Clemons FR American Heritage 1:48.95 1:51.40 2:02.41
42 Sage Brands JR St. Thomas Aquinas 2:33.03 1:41.61 2:02.42
43 Bryan Vega JR Fort Pierce Central 2:29.47 2:09.86 2:02.51
44 Christian Ruocco SO Dwyer 1:45.41 2:34.43 2:02.56
45 Alan Galicia-Romero SR Sarasota 2:33.23 2:38.13 2:02.58
46 Elias Perez SR Ridgeview 1:47.97 1:44.29 2:02.69
47 Isaac Jacobs SR Lake Highland Prep 2:13.91 2:22.51 2:02.85
48 Matthew Bush JR Wekiva 1:41.00 1:52.09 2:03.17
49 Elijah Gotshall JR Osceola (Kissimmee) 1:43.58 2:25.50 2:03.30
50 Jackson Davis JR Apopka 1:33.83 2:36.80 2:03.46
51 Jaxon Reed JR Lake Minneola 2:34.50 1:51.24 2:03.60
52 Mozinski Lince JR Miramar 1:31.67 1:50.25 2:03.87
53 Colton Sall JR Cocoa Beach 2:06.51 2:26.36 2:04.03
54 Reed Legg JR Citrus Park Christian 1:54.14 2:35.08 2:04.06
55 Kolten Kossler SR Lake Mary 2:09.06 2:35.12 2:04.09
56 Marcus Stackhouse Senior Gonzaga 1:47.99 1:56.68 2:04.12
57 John Dahlberg SR Flagler Palm Coast 2:22.95 1:41.93 2:04.30
58 Blaine Farrell JR Lake Mary 2:14.66 1:59.70 2:04.68
59 Adrien Zambaux JR Sarasota 1:39.94 2:29.91 2:04.92
60 Nathan Farrell JR Flagler Palm Coast 2:25.02 1:46.26 2:05.01
61 Jack Willett SR Lakewood 2:26.39 2:33.90 2:05.12
62 James Hayes SR St. Augustine 1:37.65 2:42.75 2:05.19
63 Luke Fatovic SO Pine Crest 2:32.80 2:31.54 2:05.24
64 Aaron Bracy JR Apopka 2:02.75 2:30.30 2:05.25
65 Vance Ruiz SO Lecanto 1:41.89 1:33.08 2:05.78
66 Ryan Sloan SO Fort Walton Beach 2:16.27 1:33.37 2:06.17
67 Ryan Ringer SR Ida Baker 1:34.92 2:10.36 2:06.56
68 Elijah Jackson SR Wekiva 1:39.06 2:10.81 2:07.00
69 Thomas Townley JR George Jenkins 2:41.31 1:30.18 2:07.01
70 Jamal Slaven JR Olympia 1:58.99 1:53.87 2:07.94
71 Alec Collado SR Miami Coral Park 2:02.95 1:59.11 2:08.07
72 Damien Bermudez SR Miami Coral Park 2:15.02 1:41.59 2:08.59
73 Tahj Johnson SR Miramar 1:32.20 2:44.64 2:11.71
74 Cade Lyttle SO Boca Raton 1:41.92 2:15.01 2:12.36
75 Joshua Walton JR Lake Highland Prep 2:31.35 1:34.26 2:12.76
76 August Healy SR Flagler Palm Coast 2:14.77 2:26.90 2:14.77
77 Luke Bonneville Senior Milton 2:16.04 1:40.31 2:17.41
  Johnathan Washington SR Creekside DNF DNF DNF
Boys 800m Run High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Dalton Brown SR Tavares 1:54.01 1:24.37
2 Garrett Ricardo SR Flanagan 1:54.81 1:49.07
3 Edgardo Valdez Senior Shorewood 1:55.01 1:42.36
4 Keegan Simms SR Miami Southridge 1:55.05 2:05.41
5 Jonathan Reid SR Lakewood Ranch 1:56.16 2:03.13
6 Tommy Cardenas SR Mater Academy 1:57.23 1:52.54
7 Brandon Phillips SR South Walton 1:57.25 2:04.29
8 Charles Hruda SR Lincoln 1:57.49 1:31.65
9 Alexander Singh SR Mariner 1:57.66 2:01.19
71 Alec Collado SR Miami Coral Park 2:08.07 2:24.72
Boys 800m Run High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Shawn Gordon SR Flagler Palm Coast 1:55.67 2:11.02 1:59.21 1:53.31 2:25.18 1:58.03
11 Onix Ortiz JR Windermere 1:48.90 2:25.59 1:45.34 1:41.79 1:52.45 1:58.36
13 Dylan Branch SR Avon Park 2:17.55 1:32.49 1:33.67 1:55.02 2:09.25 1:58.57
17 Carter Rowe JR Windermere 2:24.26 2:03.99 2:05.19 2:17.11 1:50.88 1:59.22
24 Diego Rivera SR Timber Creek 2:00.53 2:24.64 1:42.45 1:54.51 2:10.18 2:00.53
42 Sage Brands JR St. Thomas Aquinas 2:13.44 1:58.75 1:35.49 1:30.59 2:08.55 2:02.42
47 Isaac Jacobs SR Lake Highland Prep 1:49.34 2:16.37 2:02.85 1:35.83 2:09.00 2:02.85
49 Elijah Gotshall JR Osceola (Kissimmee) 2:16.87 2:35.36 2:36.60 2:07.00 2:07.00 2:03.30
60 Nathan Farrell JR Flagler Palm Coast 1:51.26 1:50.01 2:37.52 2:38.77 1:31.26 2:05.01
Boys 800m Run High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
12 Darius Rainey FR Hillsborough 1:38.29 1:58.42 1:37.11 2:15.00 1:53.69
14 Joseph Montes SR Flanagan 2:23.79 1:58.83 2:00.02 2:22.60 2:15.47
16 Alex Miranda SR St. Cloud 2:21.82 1:59.17 1:37.72 2:15.86 2:11.09
18 Isaiah Vanderberg Senior Olympic 2:22.14 1:59.44 2:17.36 1:54.67 1:29.58
19 Jordan Guice SO Rickards 1:26.34 1:59.91 2:09.51 2:26.29 1:40.73
20 Jonathan Memnon SR Nova 2:02.36 1:59.96 2:14.36 2:04.76 1:31.17
21 Christian Pierre-Paul SR West Orange 1:56.48 2:00.08 2:21.70 2:30.10 1:54.08
23 Carson Skillman SR Venice 2:30.65 2:00.52 2:24.63 2:35.47 1:30.39
26 Malcolm Brown SO Miami Columbus 1:25.77 2:00.80 1:34.23 2:02.01 1:36.64
27 Gio Rodriguez SR Vanguard (Ocala) 2:27.43 2:00.84 2:00.84 1:52.39 1:51.18
28 Anderson Felix SR Lehigh 1:46.47 2:00.98 2:14.29 1:40.42 1:45.26
29 Micah Gray Junior Cin. Princeton 1:51.50 2:01.19 2:27.86 1:24.84 1:24.84
31 Jared Falchook FR Celebration 1:33.34 2:01.22 2:10.92 1:27.28 2:21.83
33 Benton Anderson SR Winter Park 1:39.52 2:01.36 1:51.66 2:23.21 1:56.51
34 Josh Gillis SO Master's Academy (Oviedo) 1:39.64 2:01.51 2:33.11 2:18.53 2:00.30
36 Spencer Watry Junior Milton 2:09.17 2:01.85 1:42.36 1:26.52 1:52.11
37 Jabari Owens SR Pine Crest 1:38.72 2:01.87 2:10.40 1:57.00 2:18.94
48 Matthew Bush JR Wekiva 2:26.58 2:03.17 1:57.02 1:58.25 2:25.34
Boys 800m Run High School Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Walker Brunner JR Barron Collier 1:59.11
22 Jevon Clarke JR Apopka 2:00.30
25 Disner Moreno SR Miami Sunset 2:00.80
30 Matthew Mule SO West Boca Raton 2:01.20
35 Shmael Jacques SR Olympia 2:01.71
39 Wesley Magnell SR Flagler Palm Coast 2:01.93
45 Alan Galicia-Romero SR Sarasota 2:02.58
54 Reed Legg JR Citrus Park Christian 2:04.06
59 Adrien Zambaux JR Sarasota 2:04.92
61 Jack Willett SR Lakewood 2:05.12
62 James Hayes SR St. Augustine 2:05.19
65 Vance Ruiz SO Lecanto 2:05.78
67 Ryan Ringer SR Ida Baker 2:06.56
69 Thomas Townley JR George Jenkins 2:07.01
70 Jamal Slaven JR Olympia 2:07.94
72 Damien Bermudez SR Miami Coral Park 2:08.59
73 Tahj Johnson SR Miramar 2:11.71
76 August Healy SR Flagler Palm Coast 2:14.77
  Johnathan Washington SR Creekside DNF
Boys 800m Run High School Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
32 Brendan Faulkner JR Ida Baker 1:35.78 1:58.82 2:01.24 2:18.22
38 Darrell Thomas SR Flagler Palm Coast 2:32.35 1:27.76 2:01.88 2:00.67
40 David Giannini Senior Gonzaga 1:49.93 1:53.59 2:02.14 1:58.48
41 Emory Clemons FR American Heritage 2:23.22 1:34.26 2:02.41 1:51.40
43 Bryan Vega JR Fort Pierce Central 2:14.77 1:50.26 2:02.51 1:47.81
44 Christian Ruocco SO Dwyer 1:53.98 2:02.56 2:02.56 2:14.82
46 Elias Perez SR Ridgeview 2:33.37 1:38.16 2:02.69 2:17.42
50 Jackson Davis JR Apopka 2:03.46 2:09.64 2:03.46 1:30.13
51 Jaxon Reed JR Lake Minneola 2:24.62 2:13.49 2:03.60 2:38.21
52 Mozinski Lince JR Miramar 2:19.98 1:51.49 2:03.87 2:03.87
53 Colton Sall JR Cocoa Beach 2:36.28 1:47.91 2:04.03 2:06.51
55 Kolten Kossler SR Lake Mary 2:23.95 1:40.52 2:04.09 2:14.02
56 Marcus Stackhouse Senior Gonzaga 2:37.64 2:27.71 2:04.12 2:35.15
57 John Dahlberg SR Flagler Palm Coast 1:29.50 1:50.63 2:04.30 1:39.44
58 Blaine Farrell JR Lake Mary 1:34.76 1:32.27 2:04.68 2:20.89
63 Luke Fatovic SO Pine Crest 2:41.56 1:57.73 2:05.24 2:11.51
64 Aaron Bracy JR Apopka 2:42.83 1:56.49 2:05.25 2:34.06
66 Ryan Sloan SO Fort Walton Beach 2:36.45 2:17.53 2:06.17 2:06.17
68 Elijah Jackson SR Wekiva 1:59.38 2:27.32 2:07.00 1:46.68
74 Cade Lyttle SO Boca Raton 2:05.75 2:09.72 2:12.36 2:07.07
75 Joshua Walton JR Lake Highland Prep 1:50.19 1:42.23 2:12.76 2:24.71
77 Luke Bonneville Senior Milton 1:48.56 2:55.89 2:17.41 1:58.18