February 23, 2019
|
Illinois Wesleyan-Shirk Center - Bloomington, IL
|
200m (Flat)

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Luke Manolakes Junior Centennial 9:58.17 9:04.34 11:39.86 8:52.38 12:27.72 12:21.73 11:27.90
2 Drey Maton Senior Glenwood 10:05.95 8:41.12 11:36.85 10:30.19 8:04.76 9:17.48 7:34.47
3 Cooper Wilken Senior University (Normal) 10:15.07 7:22.85 13:01.14 10:33.53 7:16.70 7:22.85 8:48.96
4 Colin Fitzgerald Junior Normal 10:15.19 11:47.47 8:49.07 9:07.52 11:10.56 9:13.68 8:42.92
5 Gabriel Bush Senior Normal West 10:24.50 9:15.81 7:42.13 10:05.77 12:35.65 10:49.48 8:57.07
6 Ethan Black Sophomore Clinton 10:27.79 12:45.91 10:02.68 7:57.12 8:41.07 8:53.63 11:36.85
7 Patrick McManaman Senior Plainfield North 10:29.91 12:04.40 8:49.13 10:04.72 7:27.24 9:14.32 9:14.32
8 Brady Mello Senior Oswego 10:30.17 12:29.91 9:27.16 10:42.78 13:01.41 12:48.81 13:32.92
9 Kyle Boughter Junior Springfield 10:44.01 8:48.09 7:30.81 9:13.85 11:48.42 12:14.18 10:37.57
10 Zach Reynolds Junior Bloomington 10:56.27 10:36.59 10:10.34 11:35.65 10:36.59 13:40.34 9:17.83
11 Matthew Case Junior MacArthur 10:59.62 9:40.47 12:38.57 14:10.91 8:08.12 12:31.97 9:53.66
12 Tony Pethtel Junior Morris 11:01.42 8:02.84 12:07.57 13:33.55 7:56.23 11:54.34 7:56.23
13 Jonathan Gossett Junior Rantoul 11:04.83 7:52.03 11:44.72 13:24.45 8:18.63 14:10.99 10:18.30
14 Aaron Lyubansky Junior Urbana 11:04.93 14:24.41 12:18.08 12:38.02 8:05.40 12:51.32 8:05.40
15 Victor Echeveste Sophomore Fieldcrest 11:33.53 12:49.82 8:47.09 13:59.18 11:12.73 8:40.15 12:01.28
16 Mervontes Butler Junior Southeast (Springfield) 12:05.46 12:48.99 15:35.85 11:07.43 10:45.66 10:23.90 11:29.19
17 Josh Goulding Freshman Armstrong 12:44.29 14:23.65 16:10.65 16:33.58 14:00.72 13:30.15 9:48.51
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
4 Colin Fitzgerald Junior Normal 9:32.13 11:47.47 10:15.19
8 Brady Mello Senior Oswego 10:23.87 11:39.49 10:30.17
10 Zach Reynolds Junior Bloomington 12:01.90 13:07.53 10:56.27
11 Matthew Case Junior MacArthur 11:39.20 10:53.03 10:59.62
12 Tony Pethtel Junior Morris 14:19.85 11:41.11 11:01.42
13 Jonathan Gossett Junior Rantoul 12:31.26 13:17.80 11:04.83
14 Aaron Lyubansky Junior Urbana 12:38.02 11:38.18 11:04.93
16 Mervontes Butler Junior Southeast (Springfield) 13:03.50 11:36.45 12:05.46
17 Josh Goulding Freshman Armstrong 9:56.15 10:19.08 12:44.29
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Luke Manolakes Junior Centennial 9:58.17
2 Drey Maton Senior Glenwood 10:05.95
3 Cooper Wilken Senior University (Normal) 10:15.07
5 Gabriel Bush Senior Normal West 10:24.50
6 Ethan Black Sophomore Clinton 10:27.79
7 Patrick McManaman Senior Plainfield North 10:29.91
9 Kyle Boughter Junior Springfield 10:44.01
15 Victor Echeveste Sophomore Fieldcrest 11:33.53