January 25-26, 2019
|
Kansas-Anschutz FH - Lawrence, KS
|
200m (Flat)

Women's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jedah Caldwell JR-3 Kansas 8.82 5.86 6.92 5.40 6.16 7.60
2 Morganne Mukes SO-2 Kansas 9.13 9.90 7.67 6.29 5.76 7.67
3 Christine Moss JR-3 Lincoln (Mo.) 8.63 6.53 6.76 9.48 9.48 7.77
4 Louisa Nylander JR-3 UMKC 9.34 6.93 9.88 5.45 8.17 7.78
5 Jacqueline Pokuaah FR-1 Cloud County CC 6.08 10.05 6.94 8.11 7.25 7.79
6 Malon Lee JR-3 UMKC 9.35 8.42 8.18 9.20 6.86 7.79
7 Myflore Methelus SO-2 Cloud County CC 6.45 9.28 7.24 6.37 6.13 7.86

Women's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
0 Akeyla Mitchell Senior Unattached 7.52 5.94
1 Jedah Caldwell JR-3 Kansas 7.62 6.71
2 Morganne Mukes SO-2 Kansas 7.71 9.80
3 Christine Moss JR-3 Lincoln (Mo.) 7.78 6.46
4 Deya Erickson FR-1 Cloud County CC 7.89 8.68
5 Malon Lee JR-3 UMKC 7.74 7.43
6 Jacqueline Pokuaah FR-1 Cloud County CC 7.74 7.05
7 Louisa Nylander JR-3 UMKC 7.84 7.84
8 Myflore Methelus SO-2 Cloud County CC 7.89 5.61
9 Tatyana Hopkins SO-2 Hutchinson CC 7.92 9.59
10 Onnieka Rolle FR-1 Highland CC 7.94 6.51
11 Mariah Kuykendoll JR-3 Kansas 7.96 6.13
12 Gabbi Dabney SR-4 Kansas 7.97 6.86
13 Adia Vaughn SO-2 Ottawa 7.98 5.83
14 Brekk Flax JR-3 Nebraska-Omaha 8.00 5.84
15 Marcya Spivey JR-3 UMKC 8.00 7.04
16 Anna Siemens FR-1 Kansas 8.02 8.67
17 Meosha Erving FR-1 Garden City CC 8.02 9.47
18 Lanecia Crosby FR-1 Garden City CC 8.03 7.39
19 Shaian Vandenburg SR-4 Lincoln (Mo.) 8.04 8.93
20 Jamika Hypolite FR-1 Lincoln (Mo.) 8.05 8.30
21 Malalia Siafa-Bangura FR-1 Lincoln (Mo.) 8.06 6.05
22 Shae Ware SO-2 Washburn 8.09 7.29
23 Scarlett Hill SO-2 Nebraska-Omaha 8.12 8.29
24 Arhianna Franklin SO-2 Garden City CC 8.42 6.32
25 Ana Bellinghausen FR-1 Nebraska-Omaha 8.48 9.84
26 Sashoy Castriota JR-3 Lincoln (Mo.) 8.60 9.98
27 Talia Thompson FR-1 Neosho County CC 8.73 9.08
28 Antoinette Faulk FR-1 Neosho County CC 9.34 10.75
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Christine Moss JR-3 Lincoln (Mo.) 7.78
9 Tatyana Hopkins SO-2 Hutchinson CC 7.92
15 Marcya Spivey JR-3 UMKC 8.00
18 Lanecia Crosby FR-1 Garden City CC 8.03
20 Jamika Hypolite FR-1 Lincoln (Mo.) 8.05
22 Shae Ware SO-2 Washburn 8.09
23 Scarlett Hill SO-2 Nebraska-Omaha 8.12
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
0 Akeyla Mitchell Senior Unattached 9.78 8.73 7.37 7.52 5.49
2 Morganne Mukes SO-2 Kansas 6.33 6.48 8.72 7.71 8.25
5 Malon Lee JR-3 UMKC 6.27 8.05 7.43 7.74 6.66
6 Jacqueline Pokuaah FR-1 Cloud County CC 8.44 9.45 9.60 7.74 6.12
8 Myflore Methelus SO-2 Cloud County CC 8.53 6.08 7.50 7.89 6.79
13 Adia Vaughn SO-2 Ottawa 7.35 9.26 9.18 7.98 10.06
25 Ana Bellinghausen FR-1 Nebraska-Omaha 8.40 6.87 6.70 8.48 10.69
28 Antoinette Faulk FR-1 Neosho County CC 10.65 6.92 9.25 9.34 9.72
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jedah Caldwell JR-3 Kansas 7.62
7 Louisa Nylander JR-3 UMKC 7.84
10 Onnieka Rolle FR-1 Highland CC 7.94
14 Brekk Flax JR-3 Nebraska-Omaha 8.00
16 Anna Siemens FR-1 Kansas 8.02
17 Meosha Erving FR-1 Garden City CC 8.02
24 Arhianna Franklin SO-2 Garden City CC 8.42
27 Talia Thompson FR-1 Neosho County CC 8.73
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
4 Deya Erickson FR-1 Cloud County CC 7.89 9.55 5.84 6.47 8.68
11 Mariah Kuykendoll JR-3 Kansas 7.96 7.17 6.93 10.11 7.17
12 Gabbi Dabney SR-4 Kansas 7.97 9.01 8.93 6.30 8.53
19 Shaian Vandenburg SR-4 Lincoln (Mo.) 8.04 10.30 7.48 6.28 8.53
21 Malalia Siafa-Bangura FR-1 Lincoln (Mo.) 8.06 9.60 6.94 10.48 6.86
26 Sashoy Castriota JR-3 Lincoln (Mo.) 8.60 9.38 7.92 9.03 8.86

Women 200m Dash PM Session

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Rene Medley JR-3 Lincoln (Mo.) 31.56 18.84 24.71 24.46 25.20 28.13 26.42
2 Honour Finley SO-2 Kansas 28.77 22.08 19.84 24.80 22.82 23.81 26.04
3 Christine Moss JR-3 Lincoln (Mo.) 23.14 23.90 28.42 25.15 32.20 21.13 21.88
4 Mariah Kuykendoll JR-3 Kansas 17.69 18.96 20.98 25.27 30.58 19.46 21.48
5 Morganne Mukes SO-2 Kansas 25.14 30.47 25.65 25.39 21.84 27.43 32.76
6 Chloe Akin-Otiko JR-3 Kansas 18.66 26.59 31.95 25.56 27.86 23.01 25.31
7 Malon Lee JR-3 UMKC 23.83 33.31 25.62 25.62 30.75 24.09 27.42
8 Lillie Burnett FR-1 Garden City CC 33.31 29.87 22.21 26.43 34.10 27.23 29.61
Women 200m Dash PM Session Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Rene Medley JR-3 Lincoln (Mo.) 24.46
2 Honour Finley SO-2 Kansas 24.80
3 Christine Moss JR-3 Lincoln (Mo.) 25.15
5 Morganne Mukes SO-2 Kansas 25.39
Women 200m Dash PM Session Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Mariah Kuykendoll JR-3 Kansas 25.53 18.45 19.71 25.27 30.08 32.60
6 Chloe Akin-Otiko JR-3 Kansas 20.71 19.69 23.77 25.56 27.35 31.95
7 Malon Lee JR-3 UMKC 29.47 21.78 29.98 25.62 27.93 28.44
8 Lillie Burnett FR-1 Garden City CC 26.17 24.58 29.34 26.43 33.57 26.70

Women 200m Dash AM SESSION

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Coshan Campbell SO-2 Highland CC 22.77 27.12 25.58
2 Zantori Dickerson JR-3 Kansas 20.25 22.56 25.63
3 Shaian Vandenburg SR-4 Lincoln (Mo.) 29.05 19.11 26.17
4 Louisa Nylander JR-3 UMKC 27.75 26.18 26.18
5 Onnieka Rolle FR-1 Highland CC 20.16 34.21 26.52
6 Adia Vaughn SO-2 Ottawa 28.71 25.52 26.58
7 Myflore Methelus SO-2 Cloud County CC 33.24 30.05 26.59
8 Erin Clifton JR-3 Nebraska-Omaha 23.69 32.20 26.61
9 Darian Hillebert SO-2 Washburn 30.11 30.91 26.64
10 Malalia Siafa-Bangura FR-1 Lincoln (Mo.) 22.38 34.64 26.64
11 Jamika Hypolite FR-1 Lincoln (Mo.) 23.83 31.32 26.77
12 Meosha Erving FR-1 Garden City CC 22.32 23.40 26.89
13 Shae Ware SO-2 Washburn 25.38 27.00 27.00
14 Marcya Spivey JR-3 UMKC 29.21 26.50 27.04
15 Shayla Davis FR-1 UMKC 26.68 29.67 27.22
16 Rachel Heiman JR-3 Washburn 28.66 33.84 27.29
17 Taylor Coleman SO-2 Central Arkansas 20.38 33.60 27.54
18 Gloria Mares SR-4 Baker 28.47 27.37 27.64
19 Ayanna Page SO-2 Garden City CC 31.17 21.99 27.83
20 Precious Barlow FR-1 Highland CC 22.81 21.41 28.16
21 Ana Bellinghausen FR-1 Nebraska-Omaha 30.37 24.93 28.65
22 Luighseach Allen SO-2 Neosho County CC 31.30 20.58 28.98
23 Jasmaine Benson FR-1 Neosho County CC 26.28 31.41 30.20
24 Talia Thompson FR-1 Neosho County CC 36.16 30.77 31.72
Women 200m Dash AM SESSION Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Coshan Campbell SO-2 Highland CC 25.58 18.42 26.10
2 Zantori Dickerson JR-3 Kansas 25.63 18.97 26.40
4 Louisa Nylander JR-3 UMKC 26.18 18.33 22.26
24 Talia Thompson FR-1 Neosho County CC 31.72 40.29 40.92
Women 200m Dash AM SESSION Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Shaian Vandenburg SR-4 Lincoln (Mo.) 26.17
6 Adia Vaughn SO-2 Ottawa 26.58
12 Meosha Erving FR-1 Garden City CC 26.89
13 Shae Ware SO-2 Washburn 27.00
Women 200m Dash AM SESSION Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
11 Jamika Hypolite FR-1 Lincoln (Mo.) 30.25 32.40 27.84 26.77
17 Taylor Coleman SO-2 Central Arkansas 19.83 22.86 24.24 27.54
18 Gloria Mares SR-4 Baker 29.30 19.90 30.41 27.64
Women 200m Dash AM SESSION Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
9 Darian Hillebert SO-2 Washburn 29.84 22.38 26.64 20.25
10 Malalia Siafa-Bangura FR-1 Lincoln (Mo.) 34.37 20.78 26.64 18.92
14 Marcya Spivey JR-3 UMKC 26.23 27.58 27.04 18.93
15 Shayla Davis FR-1 UMKC 23.96 31.58 27.22 19.87
Women 200m Dash AM SESSION Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 Onnieka Rolle FR-1 Highland CC 33.68 26.52 28.12
7 Myflore Methelus SO-2 Cloud County CC 32.71 26.59 30.32
8 Erin Clifton JR-3 Nebraska-Omaha 34.33 26.61 25.82
19 Ayanna Page SO-2 Garden City CC 34.23 27.83 30.06
22 Luighseach Allen SO-2 Neosho County CC 30.43 28.98 32.75
Women 200m Dash AM SESSION Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
16 Rachel Heiman JR-3 Washburn 21.56 23.20 27.84 21.56 27.29
20 Precious Barlow FR-1 Highland CC 36.05 20.84 23.66 21.12 28.16
21 Ana Bellinghausen FR-1 Nebraska-Omaha 35.53 30.37 22.92 33.81 28.65
23 Jasmaine Benson FR-1 Neosho County CC 38.66 26.28 28.69 37.45 30.20

Women 400m Dash PM Session

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kissi-Ann Brown JR-3 Lincoln (Mo.) 41.94 1:12.69 50.32 55.91 1:09.89 59.83 1:02.06
2 Coshan Campbell SO-2 Highland CC 54.94 46.44 54.94 56.63 1:11.36 54.37 1:00.60
3 Ajah Criner JR-3 Central Arkansas 52.82 1:06.60 44.21 57.41 59.14 1:03.16 53.97
4 Caraline Slattery SR-4 Kansas 40.81 42.54 54.04 57.48 44.84 1:14.15 40.24
5 Tyler Rose SO-2 Central Arkansas 44.52 1:01.50 59.75 58.57 46.27 1:01.50 1:05.02
6 Jedah Caldwell JR-3 Kansas 1:03.85 46.27 1:16.15 58.57 1:12.63 43.35 1:00.92
7 Dylann Core FR-1 Lincoln (Mo.) 42.48 43.69 1:17.67 1:00.68 52.19 54.62 1:18.89
8 Rachel Culberson SR-4 UMKC 1:02.35 1:16.07 1:05.47 1:02.35 1:18.57 51.13 57.37
Women 400m Dash PM Session Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kissi-Ann Brown JR-3 Lincoln (Mo.) 55.91 40.82 1:08.77 50.88 43.61 40.26 59.83
2 Coshan Campbell SO-2 Highland CC 56.63 1:00.03 39.65 56.07 57.77 48.14 52.67
6 Jedah Caldwell JR-3 Kansas 58.57 1:13.22 44.52 1:09.70 1:09.12 54.47 44.52
8 Rachel Culberson SR-4 UMKC 1:02.35 59.86 1:07.34 1:09.84 58.61 1:14.20 52.38
Women 400m Dash PM Session Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
3 Ajah Criner JR-3 Central Arkansas 48.80 58.56 57.41
4 Caraline Slattery SR-4 Kansas 1:00.93 47.14 57.48
5 Tyler Rose SO-2 Central Arkansas 50.37 49.20 58.57
7 Dylann Core FR-1 Lincoln (Mo.) 56.44 1:18.89 1:00.68

Women 400m Dash AM SESSION

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Anna Siemens FR-1 Kansas 41.63 57.82
2 Edita Sklenska FR-1 Highland CC 1:07.66 58.32
3 Aliyah Robinson SR-4 Central Arkansas 1:02.89 59.33
4 Hope Thiel FR-1 Washburn 58.00 59.79
5 Chanice Forbes SO-2 Cloud County CC 1:00.77 1:00.77
6 Gloria Mares SR-4 Baker 1:05.74 1:00.87
7 Sophia Kirwan FR-1 Nebraska-Omaha 47.65 1:01.08
8 Ashley Wurtenberger FR-1 Benedictine (Kan.) 1:02.28 1:01.66
9 Lillie Burnett FR-1 Garden City CC 43.94 1:01.88
10 TKeyah Thompson JR-3 UMKC 57.73 1:02.07
11 Segale Brown SO-2 Lincoln (Mo.) 46.09 1:02.28
12 Lyndsay Stinson SO-2 Washburn 49.35 1:02.46
13 Kenisha Stubbs SO-2 Cloud County CC 1:12.06 1:02.66
14 Regan Gatson FR-1 Washburn 54.46 1:03.32
15 Precious Barlow FR-1 Highland CC 1:10.57 1:05.95
Women 400m Dash AM SESSION Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Anna Siemens FR-1 Kansas 57.82 1:00.72
4 Hope Thiel FR-1 Washburn 59.79 52.62
5 Chanice Forbes SO-2 Cloud County CC 1:00.77 42.54
6 Gloria Mares SR-4 Baker 1:00.87 1:03.92
Women 400m Dash AM SESSION Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
2 Edita Sklenska FR-1 Highland CC 51.33 53.66 1:02.41 58.32
9 Lillie Burnett FR-1 Garden City CC 1:16.74 1:01.27 55.70 1:01.88
10 TKeyah Thompson JR-3 UMKC 50.90 1:18.83 1:20.70 1:02.07
11 Segale Brown SO-2 Lincoln (Mo.) 57.92 1:07.89 1:00.42 1:02.28
Women 400m Dash AM SESSION Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Aliyah Robinson SR-4 Central Arkansas 1:15.35 55.18 1:05.86 46.28 57.55 59.33
8 Ashley Wurtenberger FR-1 Benedictine (Kan.) 1:20.16 1:09.06 1:15.23 53.65 1:00.43 1:01.66
12 Lyndsay Stinson SO-2 Washburn 1:09.96 58.72 1:17.45 54.97 49.97 1:02.46
Women 400m Dash AM SESSION Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
7 Sophia Kirwan FR-1 Nebraska-Omaha 44.59 1:18.80 1:01.08 1:01.08
13 Kenisha Stubbs SO-2 Cloud County CC 46.37 1:17.70 1:02.66 1:09.56
14 Regan Gatson FR-1 Washburn 59.52 51.93 1:03.32 1:07.12
15 Precious Barlow FR-1 Highland CC 59.36 54.74 1:05.95 1:25.08

Women 600 Yard Run AM SESSION

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Victoria Campfield SR-4 Central Arkansas 1:29.87 1:25.38
2 Teresa Ambuul JR-3 Benedictine (Kan.) 1:31.06 1:48.37
3 Lillian Schnakenberg JR-3 UMKC 1:32.26 1:53.48
4 Demicya Griffin SO-2 Central Arkansas 1:33.13 1:42.45
5 Tanya Harcum FR-1 Cloud County CC 1:34.20 1:23.84
6 Shackera Samuels FR-1 Cloud County CC 1:34.63 1:57.35
7 Octavia Wright FR-1 Highland CC 1:34.71 1:46.08
8 Scarlett Hill SO-2 Nebraska-Omaha 1:35.52 1:10.69
9 Daylee Olson SR-4 Nebraska-Omaha 1:35.58 1:51.83
10 Christina Bruce FR-1 Hutchinson CC 1:36.21 1:23.71
11 Tia Coleman SR-4 Central Arkansas 1:37.91 1:30.08
Women 600 Yard Run AM SESSION Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Victoria Campfield SR-4 Central Arkansas 1:29.87 1:43.35
2 Teresa Ambuul JR-3 Benedictine (Kan.) 1:31.06 1:53.83
3 Lillian Schnakenberg JR-3 UMKC 1:32.26 1:05.51
4 Demicya Griffin SO-2 Central Arkansas 1:33.13 1:44.31
7 Octavia Wright FR-1 Highland CC 1:34.71 1:33.77
9 Daylee Olson SR-4 Nebraska-Omaha 1:35.58 1:49.92
Women 600 Yard Run AM SESSION Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
5 Tanya Harcum FR-1 Cloud County CC 1:34.20 1:37.03 1:53.04 1:14.42 1:33.26
6 Shackera Samuels FR-1 Cloud County CC 1:34.63 1:18.55 1:37.47 1:17.60 1:18.55
8 Scarlett Hill SO-2 Nebraska-Omaha 1:35.52 1:36.48 1:17.38 1:06.87 1:35.52
10 Christina Bruce FR-1 Hutchinson CC 1:36.21 1:27.56 1:11.20 1:57.38 2:03.15
11 Tia Coleman SR-4 Central Arkansas 1:37.91 1:31.06 1:13.44 1:40.85 1:28.12

Women 600 Yard Run PM Session

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Renea Ambersley JR-3 Lincoln (Mo.) 59.24 1:23.43 1:29.27 1:24.27
2 Omawumi Omare SR-4 Kansas 1:31.13 1:23.60 1:33.64 1:29.46
3 Jana Shawver FR-1 Kansas 1:44.89 1:26.68 1:04.15 1:20.62
4 Jenny Krause JR-3 Washburn 1:32.69 1:27.44 1:09.96 1:22.20
5 Shanice Clarke SR-4 Lincoln (Mo.) 1:03.02 1:27.52 1:42.40 1:30.15
6 Chia Okoro SO-2 Washburn 1:11.82 1:32.07 1:21.03 1:36.68

Women 800m Run PM Session

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Courtney Griffiths SR-4 Kansas 2:14.19 1:34.88 2:06.06 2:15.54 1:43.01 1:36.24
2 Danielle James JR-3 Lincoln (Mo.) 2:13.65 1:42.28 2:00.01 2:16.37 1:49.10 1:36.83
3 Lauren Houston SR-4 Nebraska-Omaha 2:35.64 2:59.26 2:55.09 2:18.96 2:20.35 1:58.12
4 Charlotte Blair SO-2 Central Arkansas 2:07.39 2:34.90 2:03.05 2:24.76 1:58.71 1:57.26
5 Kamoy Fagan FR-1 Lincoln (Mo.) 2:54.88 2:08.55 3:03.85 2:29.47 2:48.91 2:01.07
6 Jordan Brock SO-2 Central Arkansas 2:40.64 2:12.02 3:17.23 2:39.05 2:07.24 2:24.74

Women 800m Run AM SESSION

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Claire Zarybnicky FR-1 Benedictine (Kan.) 2:26.91
2 Katie Weaver SR-4 Benedictine (Kan.) 2:29.31
3 Magdalena Burdova FR-1 Highland CC 2:30.48
4 Saw Ahmara SO-2 Hutchinson CC 2:35.69
5 Dakota Bunch SR-4 Ottawa 2:35.93
6 Hailey Woodard FR-1 Highland CC 2:42.06

Women 1000m Run AM SESSION

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Melanie Cozzi SO-2 Benedictine (Kan.) 3:41.35 3:07.58
2 Kaitlyn Wolter SO-2 MidAmerica Nazarene 2:26.23 3:12.40
3 Kaylee Shanley SR-4 MidAmerica Nazarene 2:42.75 3:13.74
4 Maria Doyle SR-4 Benedictine (Kan.) 4:08.94 3:14.48
5 Sarah Patteson SO-2 Hutchinson CC 4:11.46 3:16.45
6 Gabby Collins FR-1 Hutchinson CC 3:10.26 3:18.18
7 Kendall Williams SO-2 Highland CC 4:19.04 3:20.80
8 Sienna Schmidt FR-1 MidAmerica Nazarene 2:55.60 3:36.78

Women 1000m Run PM Session

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Avryl Johnson FR-1 Kansas 2:56.61 2:21.29 2:12.46
2 Talley Hill SO-2 Kansas 2:59.23 3:11.78 2:09.05
3 Jordan Brock SO-2 Central Arkansas 3:00.54 2:08.19 2:24.44
4 Sommer Herner FR-1 UMKC 3:00.74 3:09.78 3:09.78
5 Kelly Brown JR-3 MidAmerica Nazarene 3:00.89 2:57.28 2:57.28
6 Gracie Hyde FR-1 Central Arkansas 3:04.94 2:37.20 2:22.41
7 Alejandra Ruiz SR-4 Central Arkansas 3:06.73 3:23.54 2:31.26

Women 1 Mile Run PM Session

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 McKenzie Wilks FR-1 Kansas 6:12.57 3:59.30 4:47.76 5:02.90 5:45.31
2 Cameron Gueldner SO-2 Kansas 5:59.33 5:44.10 4:21.88 5:04.51 4:12.75
3 Alejandra Ruiz SR-4 Central Arkansas 6:23.90 5:34.76 6:14.69 5:07.12 4:08.77
4 Hannah Driscoll SR-4 Kansas 5:14.18 6:21.95 4:52.62 5:08.02 4:06.42
5 Gracie Hyde FR-1 Central Arkansas 4:19.29 5:48.80 5:36.45 5:08.67 5:08.67
6 Mia Jerman JR-3 UMKC 6:09.83 6:00.43 6:34.90 5:13.41 5:54.16
7 Lisa Lauschke JR-3 Kansas 6:12.99 6:28.66 5:38.51 5:13.43 6:44.33
8 Charlotte Blair SO-2 Central Arkansas 6:26.02 3:47.82 5:51.22 5:16.41 5:35.40
9 Alexys Barton   Unatt- Kansas 4:03.07 5:42.22 5:19.83 5:19.83 4:47.85

Women 1 Mile Run AM SESSION

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Caroline Meyers FR-1 UMKC 5:18.39
2 Anita Jenkins JR-3 Nebraska-Omaha 5:18.56
3 Lily Johnson FR-1 Washburn 5:21.35
4 Annie Catania SR-4 Nebraska-Omaha 5:29.48
5 Emily Robles FR-1 Nebraska-Omaha 5:42.33
6 Lisayo Ewoi FR-1 Hutchinson CC 5:50.13
7 Janne Hamisi SO-2 Cloud County CC 6:34.49

Women 3000m Run AM SESSION

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Heidi Hall FR-1 Nebraska-Omaha 12:56.24 12:10.20 10:57.83
2 Melissa Tyme FR-1 Lincoln (Mo.) 8:09.81 13:36.34 11:20.28
3 Sheila Too FR-1 Hutchinson CC 9:00.04 14:21.33 11:23.59
4 Kathleen Joyce JR-3 Benedictine (Kan.) 12:51.42 10:19.89 11:28.76
5 Aileen Gomez SO-2 Hutchinson CC 9:52.55 11:44.09 11:37.11
6 America Garcia SO-2 Hutchinson CC 9:34.83 15:06.46 12:16.96
7 Agnetta Chumoh FR-1 Cloud County CC 14:24.32 16:01.18 12:25.10
  Janne Hamisi SO-2 Cloud County CC DNF DNF DNF

Women 3000m Run PM Session

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Emily Johnson SO-2 Nebraska-Omaha 10:09.34
2 Sierra Mortensen SO-2 Washburn 10:13.63
3 Katherine Hanners SO-2 UMKC 10:23.48
4 Elaina Hubner FR-1 Washburn 10:31.36
5 Sarah Jaloma JR-3 UMKC 10:32.43
6 Taylor Dunn SR-4 Central Arkansas 10:39.12
7 Kaylee Snell JR-3 Washburn 10:40.34
8 Ivanna Uribe JR-3 Nebraska-Omaha 10:59.27
9 Rachel Barnhardt FR-1 Central Arkansas 11:36.26

Women's 60 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Deya Erickson FR-1 Cloud County CC 9.19 8.51 9.62
2 Gabbi Dabney SR-4 Kansas 7.89 8.67 10.93
3 Jacqueline Pokuaah FR-1 Cloud County CC 9.21 8.85 6.64
4 Tyjai Adams JR-3 Washburn 8.17 8.88 7.11
5 Jewel Bolden SO-2 Hutchinson CC 6.76 9.13 10.69
6 Maddie Minnaert JR-3 Benedictine (Kan.) 9.38 9.28 9.75
7 Aysha Anderson SO-2 Central Arkansas 9.71 9.33 9.89

Women's 60 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Deya Erickson FR-1 Cloud County CC 9.27 8.74 10.23 8.57 11.28 9.44
2 Gabbi Dabney SR-4 Kansas 10.84 8.74 8.13 7.17 7.61 6.82
3 Jewel Bolden SO-2 Hutchinson CC 7.62 9.17 11.74 9.82 10.18 8.26
4 Tyjai Adams JR-3 Washburn 11.22 8.97 7.36 11.49 11.31 11.58
5 Maddie Minnaert JR-3 Benedictine (Kan.) 9.15 8.97 8.26 9.87 6.46 6.82
6 Jacqueline Pokuaah FR-1 Cloud County CC 8.19 9.00 8.82 9.00 10.08 9.63
7 Caraline Slattery SR-4 Kansas 9.50 9.22 10.70 9.04 8.12 9.96
8 Aysha Anderson SO-2 Central Arkansas 8.25 9.26 9.45 8.52 11.67 6.58
9 Sedrickia Wynn FR-1 Highland CC 9.96 9.30 9.77 9.03 12.09 9.77
10 Kayla Scott FR-1 Central Arkansas 11.84 9.32 8.86 8.21 10.26 9.14
11 Shayla Davis FR-1 UMKC 9.23 9.41 11.30 9.79 6.97 11.95
12 Arhianna Franklin SO-2 Garden City CC 9.52 9.71 9.62 9.71 9.33 8.45
13 Madalynn Norris JR-3 Washburn 11.68 9.73 7.59 7.50 11.00 6.91
14 Wedjie Atis SO-2 Lincoln (Mo.) 9.20 9.89 9.10 8.91 10.88 8.61
15 Irene Anderson JR-3 Benedictine (Kan.) 8.18 9.97 9.38 8.88 6.98 9.18
16 Shelley Laures SR-4 Benedictine (Kan.) 11.74 10.12 9.01 12.35 11.44 8.50
17 Lyndsay Stinson SO-2 Washburn 9.87 10.39 13.51 12.58 12.78 10.29
18 Tonja Goodreau FR-1 Neosho County CC 7.98 10.63 12.12 9.04 10.74 10.85
19 Antoinette Faulk FR-1 Neosho County CC 14.35 11.86 11.75 11.27 14.71 10.09
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Gabbi Dabney SR-4 Kansas 8.48 8.74
5 Maddie Minnaert JR-3 Benedictine (Kan.) 10.14 8.97
6 Jacqueline Pokuaah FR-1 Cloud County CC 11.34 9.00
10 Kayla Scott FR-1 Central Arkansas 11.84 9.32
14 Wedjie Atis SO-2 Lincoln (Mo.) 11.87 9.89
15 Irene Anderson JR-3 Benedictine (Kan.) 10.87 9.97
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Deya Erickson FR-1 Cloud County CC 11.28 10.14 8.74 7.17 6.12 8.57
4 Tyjai Adams JR-3 Washburn 7.00 7.81 8.97 6.37 8.35 6.55
7 Caraline Slattery SR-4 Kansas 6.46 10.24 9.22 7.93 7.10 7.10
11 Shayla Davis FR-1 UMKC 9.23 10.83 9.41 7.63 9.79 10.64
12 Arhianna Franklin SO-2 Garden City CC 11.66 9.52 9.71 12.24 9.23 10.20
19 Antoinette Faulk FR-1 Neosho County CC 10.68 13.88 11.86 14.35 13.41 9.25
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Jewel Bolden SO-2 Hutchinson CC 9.17 10.00
8 Aysha Anderson SO-2 Central Arkansas 9.26 8.71
9 Sedrickia Wynn FR-1 Highland CC 9.30 11.54
13 Madalynn Norris JR-3 Washburn 9.73 8.47
16 Shelley Laures SR-4 Benedictine (Kan.) 10.12 12.76
17 Lyndsay Stinson SO-2 Washburn 10.39 9.67
18 Tonja Goodreau FR-1 Neosho County CC 10.63 11.91
Women's 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
1 Lincoln (Mo.) Brown, Ambersley, Clarke, Moss 3:45.38 3:16.08 2:42.28 3:07.07
2 Kansas Montgomery, Caldwell, Akin-Otiko, Eubanks 3:46.42 3:41.90 3:12.46 4:13.59
6 Central Arkansas Campfield, Rose, Robinson, Criner 4:01.21 4:59.10 3:12.97 3:58.80
7 UMKC Nylander, Culberson, Walker, Ross 4:02.96 4:29.69 3:58.10 4:15.11
Women's 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
3 Kansas
(B>)
Siemens, Slattery, Mukes, Shawver 4:50.96 3:37.63 3:56.55 3:54.19 4:10.75
5 Washburn Okoro, Thiel, Stinson, Krause 4:51.46 2:55.84 4:00.87 2:58.25 5:05.91
8 Benedictine (Kan.) Minnaert, Ambuul, Wurtenberger, Specht 4:42.46 4:44.91 4:05.61 4:17.89 2:59.30
Women's 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
4 Kansas
(C>)
Omare, Griffiths, Hill, Johnson 2:53.85 2:49.09 3:58.15
9 Lincoln (Mo.)
(B>)
Tyme, Brown, Vandenburg, Siafa-Bangura 4:35.65 3:31.66 4:06.11
10 Cloud County CC Forbes, Erickson, Samuels, Stubbs 3:31.05 4:35.61 4:08.29

Women's High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK CONV
1 Rylee Anderson FR-1 Kansas 1.79m 2.09m 1.66m 1.79m 5' 10.5"
  • 1.59
    P
  • 1.64
    XO
  • 1.69
    O
  • 1.74
    XO
  • 1.79
    XXO
  • 1.82
    XXX
2 Stephanie Ahrens SR-4 Nebraska-Omaha 1.74m 1.51m 2.23m 2.12m 5' 8.5"
  • 1.59
    P
  • 1.64
    P
  • 1.69
    O
  • 1.74
    O
  • 1.79
    XXX
3 Hannah Noble SR-4 Central Arkansas 1.64m 1.23m 1.79m 1.82m 5' 4.5"
  • 1.59
    O
  • 1.64
    O
  • 1.69
    XXX
4 Adia Eberle SO-2 Kansas 1.64m 1.85m 2.00m 1.39m 5' 4.5"
  • 1.59
    XO
  • 1.64
    XO
  • 1.69
    XXX
5 Kaylee Line SO-2 Garden City CC 1.59m 1.40m 1.45m 1.69m 5' 2.5"
  • 1.59
    XXO
  • 1.64
    XXX
  Skyler Saunders FR-1 Washburn NH NH NH NH NH
  • 1.59
    XXX
  Kacee Klozenbucher FR-1 Washburn NH NH NH NH NH
  • 1.59
    XXX
  Jessica Monroe FR-1 Highland CC NH NH NH NH NH
  • 1.59
    XXX
  Sheridan Rodriguez FR-1 Garden City CC NH NH NH NH NH
  • 1.59
    XXX
  Sidney Radziunas FR-1 Nebraska-Omaha NH NH NH NH NH
  • 1.59
    XXX

Women's Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV
1 Andrea Willis JR-3 Kansas 5.32m 5.07m 4.26m 13' 11.75"
  • 3.26
    P
  • 3.41
    P
  • 3.56
    P
  • 3.71
    P
  • 3.86
    XO
  • 4.01
    O
  • 4.16
    O
  • 4.26
    O
  • 4.36
    XXX
2 Alexis Romero SR-4 Kansas 3.85m 4.81m 4.01m 13' 1.75"
  • 3.26
    P
  • 3.41
    P
  • 3.56
    P
  • 3.71
    XO
  • 3.86
    O
  • 4.01
    O
  • 4.16
    XXX
3 Rachael Mayberry SO-2 Washburn 4.36m 2.93m 3.86m 12' 8"
  • 3.26
    O
  • 3.41
    XO
  • 3.56
    XO
  • 3.71
    O
  • 3.86
    O
  • 4.01
    XXX
4 Samantha Van Hoecke FR-1 Kansas 3.56m 4.60m 3.71m 12' 2"
  • 3.26
    O
  • 3.41
    O
  • 3.56
    XO
  • 3.71
    O
  • 3.86
    XXX
5 Katy McAuley SR-4 UMKC 3.12m 3.64m 3.71m 12' 2"
  • 3.26
    P
  • 3.41
    P
  • 3.56
    O
  • 3.71
    XO
  • 3.86
    XXX
5 Callie Hicks JR-3 Kansas 4.19m 2.89m 3.71m 12' 2"
  • 3.26
    P
  • 3.41
    O
  • 3.56
    O
  • 3.71
    XO
  • 3.86
    XXX
7 Khristen Bryant SO-2 Kansas 3.84m 2.56m 3.56m 11' 8"
  • 3.26
    P
  • 3.41
    P
  • 3.56
    O
  • 3.71
    XXX
8 Virgi Scardanzan SO-2 Washburn 3.34m 3.24m 3.41m 11' 2.25"
  • 3.26
    P
  • 3.41
    XO
  • 3.56
    XXX
8 Jessica Williams FR-1 Cloud County CC 2.93m 4.13m 3.41m 11' 2.25"
  • 3.26
    O
  • 3.41
    XO
  • 3.56
    XXX
10 Amira Linson FR-1 Washburn 3.79m 3.21m 3.41m 11' 2.25"
  • 3.26
    O
  • 3.41
    XXO
  • 3.56
    XXX
10 Mara Meneely JR-3 UMKC 2.56m 3.07m 3.41m 11' 2.25"
  • 3.26
    O
  • 3.41
    XXO
  • 3.56
    XXX
12 Sophie Jebose FR-1 Cloud County CC 3.34m 2.63m 3.41m 11' 2.25"
  • 3.26
    XO
  • 3.41
    XXO
  • 3.56
    XXX
  Ariel Lieghio   Unattached NH NH NH NH
  • 4.01
    XXX

Women's Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV
1 Jacqueline Pokuaah FR-1 Cloud County CC 5.19m 7.33m 5.96m 19' 6.75"
  • 5.75  
  • FOUL  
  • 5.55  
  • 5.96  
  • FOUL  
  • 5.64  
2 Claudette Allen Senior Unattached 4.35m 6.79m 5.80m 19' 0.5"
  • 5.66  
  • 5.80  
  • 5.72  
  • 5.63  
  • FOUL  
  • PASS  
3 Diana Cauldwell SR-4 Lincoln (Mo.) 6.20m 7.10m 5.59m 18' 4.25"
  • 5.59  
  • 5.56  
  • 5.52  
  • 5.42  
  • FOUL  
  • FOUL  
4 Makayla Kueser JR-3 Washburn 6.03m 5.11m 5.38m 17' 8"
  • 5.38  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 5.27  
  • 5.34  
  • 4.40  
5 Jewel Bolden SO-2 Hutchinson CC 3.87m 6.35m 5.38m 17' 8"
  • 5.38  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 5.23  
  • FOUL  
  • 5.15  
6 Rusheda Blake SO-2 Lincoln (Mo.) 6.73m 5.33m 5.38m 17' 8"
  • 5.14  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 5.38  
7 Taylor Coleman SO-2 Central Arkansas 3.79m 6.30m 5.34m 17' 6.25"
  • 5.13  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 5.34  
  • FOUL  
  • 5.13  
8 Elle Barrett FR-1 Washburn 6.24m 5.20m 5.20m 17' 0.75"
  • 5.20  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 5.11  
  • 5.17  
9 Traci Mills SR-4 UMKC 4.86m 5.01m 5.17m 16' 11.5"
  • 5.17  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • PASS  
  • PASS  
10 Tatyana Hopkins SO-2 Hutchinson CC 4.16m 4.87m 5.13m 16' 10"
  • 5.13  
  • FOUL  
  • FOUL  
11 Maddie Minnaert JR-3 Benedictine (Kan.) 5.96m 4.77m 4.97m 16' 3.75"
  • 4.97  
  • FOUL  
  • FOUL  
12 Tajera Lawkin SR-4 Lincoln (Mo.) 5.08m 6.30m 4.88m 16' 0.25"
  • 4.88  
  • FOUL  
  • FOUL  
13 Allison Rottinghaus FR-1 Washburn 6.02m 3.53m 4.70m 15' 5"
  • 4.70  
  • FOUL  
  • FOUL  
14 Jayla Riggins JR-3 UMKC 6.05m 3.26m 4.65m 15' 3.25"
  • 4.65  
  • FOUL  
  • FOUL  
14 Leyla Edwards SO-2 UMKC 5.63m 3.53m 4.65m 15' 3.25"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 4.65  
14 Wedjie Atis SO-2 Lincoln (Mo.) 4.88m 4.46m 4.65m 15' 3.25"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 4.65  
17 Sashoy Castriota JR-3 Lincoln (Mo.) 5.02m 3.64m 4.44m 14' 7"
  • 4.44  
  • FOUL  
  • FOUL  
18 Talia Thompson FR-1 Neosho County CC 4.84m 5.10m 4.32m 14' 2.25"
  • 4.32  
  • FOUL  
  • FOUL  
Women's Long Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH
6 Rusheda Blake SO-2 Lincoln (Mo.) 5.22m 5.38m 6.56m 5.00m 6.08m 6.67m 17' 8"
7 Taylor Coleman SO-2 Central Arkansas 5.23m 5.34m 5.39m 5.34m 5.02m 5.18m 17' 6.25"
10 Tatyana Hopkins SO-2 Hutchinson CC 6.31m 5.13m 4.16m 6.62m 5.59m 5.59m 16' 10"
12 Tajera Lawkin SR-4 Lincoln (Mo.) 5.90m 4.88m 3.56m 6.30m 6.34m 5.95m 16' 0.25"
13 Allison Rottinghaus FR-1 Washburn 5.73m 4.70m 4.14m 4.98m 3.29m 3.76m 15' 5"
14 Leyla Edwards SO-2 UMKC 5.81m 4.65m 4.60m 5.95m 3.81m 5.25m 15' 3.25"
14 Wedjie Atis SO-2 Lincoln (Mo.) 3.44m 4.65m 4.70m 4.28m 3.44m 6.05m 15' 3.25"
17 Sashoy Castriota JR-3 Lincoln (Mo.) 3.64m 4.44m 5.19m 5.59m 4.44m 4.00m 14' 7"
18 Talia Thompson FR-1 Neosho County CC 4.92m 4.32m 4.06m 3.15m 4.23m 5.31m 14' 2.25"
Women's Long Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH
1 Jacqueline Pokuaah FR-1 Cloud County CC 7.03m 4.17m 5.96m 4.77m 4.95m 19' 6.75"
2 Claudette Allen Senior Unattached 6.96m 6.38m 5.80m 6.79m 6.55m 19' 0.5"
3 Diana Cauldwell SR-4 Lincoln (Mo.) 5.14m 5.09m 5.59m 6.76m 5.93m 18' 4.25"
4 Makayla Kueser JR-3 Washburn 6.35m 6.24m 5.38m 6.62m 4.04m 17' 8"
5 Jewel Bolden SO-2 Hutchinson CC 6.03m 3.93m 5.38m 4.68m 6.56m 17' 8"
8 Elle Barrett FR-1 Washburn 4.42m 4.58m 5.20m 4.68m 3.90m 17' 0.75"
9 Traci Mills SR-4 UMKC 6.26m 4.03m 5.17m 5.48m 3.72m 16' 11.5"
11 Maddie Minnaert JR-3 Benedictine (Kan.) 6.41m 5.37m 4.97m 5.72m 6.11m 16' 3.75"
14 Jayla Riggins JR-3 UMKC 4.79m 5.02m 4.65m 3.26m 5.30m 15' 3.25"

Women's Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK CONV
1 Diana Cauldwell SR-4 Lincoln (Mo.) 11.95m 15.06m 11.11m 9.92m 39' 2.5"
  • FOUL  
  • 11.45  
  • 11.73  
  • 11.72  
  • 11.95  
  • FOUL  
2 Rusheda Blake SO-2 Lincoln (Mo.) 11.79m 14.50m 9.08m 13.56m 38' 8.25"
  • 11.28  
  • FOUL  
  • 11.55  
  • 11.43  
  • 11.79  
  • 11.60  
3 Saudia Heard FR-1 Kansas 11.76m 10.47m 9.06m 13.52m 38' 7"
  • 11.43  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 11.66  
  • 11.76  
4 Tajera Lawkin SR-4 Lincoln (Mo.) 11.55m 13.63m 11.55m 11.67m 37' 10.75"
  • 11.33  
  • FOUL  
  • 11.38  
  • 11.51  
  • 11.55  
  • 11.54  
5 Elle Barrett FR-1 Washburn 10.75m 10.21m 12.47m 8.49m 35' 3.25"
  • 10.31  
  • FOUL  
  • 10.75  
  • 10.51  
  • 10.32  
  • FOUL  
6 Allison Rottinghaus FR-1 Washburn 10.74m 7.73m 10.53m 11.28m 35' 3"
  • 10.74  
  • 10.61  
  • 10.54  
  • 10.08  
  • 10.51  
  • 10.43  
7 Sarah Lucas JR-3 Benedictine (Kan.) 10.63m 8.93m 9.78m 9.25m 34' 10.5"
  • 10.50  
  • 10.63  
  • 10.36  
  • FOUL  
  • 10.49  
  • FOUL  
8 Sophie Jebose FR-1 Cloud County CC 10.45m 11.39m 12.85m 9.30m 34' 3.5"
  • 9.29  
  • 10.30  
  • 10.45  
  • FOUL  
  • 9.63  
  • 10.34  
9 Wedjie Atis SO-2 Lincoln (Mo.) 10.25m 7.59m 11.99m 12.40m 33' 7.5"
  • 10.25  
  • 9.55  
  • 10.19  
10 McKenzie Blevins JR-3 Washburn 10.09m 12.31m 9.79m 10.09m 33' 1.25"
  • FOUL  
  • 10.09  
  • 10.03  
11 Claire Olson SO-2 Hutchinson CC 9.98m 7.19m 8.18m 9.98m 32' 9"
  • 9.98  
  • 9.92  
  • 9.75  
12 Brooke Dillenbeck SO-2 Neosho County CC 9.87m 9.57m 10.07m 11.35m 32' 4.75"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 9.87  
13 Serena Brewer FR-1 Neosho County CC 9.51m 10.46m 9.70m 6.75m 31' 2.5"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 9.51  
14 Elizabeth Zrubek FR-1 Hutchinson CC 9.25m 7.22m 9.53m 11.29m 30' 4.25"
  • 9.11  
  • 9.13  
  • 9.25  
  Shermane Foster JR-3 UMKC FOUL FOUL FOUL FOUL NM
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Leyla Edwards SO-2 UMKC FOUL FOUL FOUL FOUL NM
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
Women's Triple Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK ENGLISH
8 Sophie Jebose FR-1 Cloud County CC 10.14m 10.45m 12.54m 34' 3.5"
9 Wedjie Atis SO-2 Lincoln (Mo.) 7.79m 10.25m 9.43m 33' 7.5"
10 McKenzie Blevins JR-3 Washburn 7.87m 10.09m 11.91m 33' 1.25"
11 Claire Olson SO-2 Hutchinson CC 10.98m 9.98m 7.58m 32' 9"
12 Brooke Dillenbeck SO-2 Neosho County CC 9.57m 9.87m 9.08m 32' 4.75"
13 Serena Brewer FR-1 Neosho County CC 9.41m 9.51m 10.84m 31' 2.5"
14 Elizabeth Zrubek FR-1 Hutchinson CC 11.93m 9.25m 9.81m 30' 4.25"
Women's Triple Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK ENGLISH
1 Diana Cauldwell SR-4 Lincoln (Mo.) 9.56m 11.95m 12.79m 15.30m 39' 2.5"
2 Rusheda Blake SO-2 Lincoln (Mo.) 11.79m 11.79m 8.61m 12.38m 38' 8.25"
3 Saudia Heard FR-1 Kansas 10.58m 11.76m 11.52m 10.70m 38' 7"
4 Tajera Lawkin SR-4 Lincoln (Mo.) 8.43m 11.55m 10.97m 8.43m 37' 10.75"
5 Elle Barrett FR-1 Washburn 10.64m 10.75m 7.52m 12.47m 35' 3.25"
6 Allison Rottinghaus FR-1 Washburn 13.75m 10.74m 13.10m 8.38m 35' 3"
7 Sarah Lucas JR-3 Benedictine (Kan.) 12.33m 10.63m 9.89m 11.16m 34' 10.5"
  Shermane Foster JR-3 UMKC FOUL FOUL FOUL FOUL NM
  Leyla Edwards SO-2 UMKC FOUL FOUL FOUL FOUL NM

Women's Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV
1 Alexandra Emilianov SO-2 Kansas 16.09m 15.93m 52' 3.25"
  • FOUL  
  • 15.93  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 15.24  
  • FOUL  
2 Julie Brown   Unattached 16.72m 15.92m 52' 2.75"
  • 14.69  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 15.18  
  • 15.33  
  • 15.92  
3 Rachel Clowers SO-2 Kansas 16.43m 13.25m 43' 5.75"
  • 12.88  
  • 13.25  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 13.11  
  • 12.66  
4 Takyra Hilton SO-2 Cloud County CC 11.59m 12.74m 41' 9.75"
  • 12.24  
  • FOUL  
  • 12.31  
  • 12.40  
  • 12.74  
  • FOUL  
5 Matia Finley SR-4 UMKC 16.21m 12.47m 40' 11"
  • 12.07  
  • 12.28  
  • FOUL  
  • 12.47  
  • FOUL  
  • 12.17  
6 Rebecca Finley SR-4 UMKC 13.61m 11.94m 39' 2.25"
  • 11.62  
  • 11.37  
  • FOUL  
  • 11.94  
  • 11.21  
  • FOUL  
7 Katy Commons FR-1 Hutchinson CC 9.06m 11.33m 37' 2.25"
  • 10.91  
  • 11.32  
  • 10.61  
  • 11.33  
  • FOUL  
  • 11.17  
8 Grace Newhouse FR-1 Neosho County CC 12.27m 11.15m 36' 7"
  • 10.53  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 11.15  
  • 10.94  
  • FOUL  
9 Jamie Taborn FR-1 UMKC 8.53m 11.08m 36' 4.25"
  • FOUL  
  • 11.08  
  • 9.66  
  • 10.02  
  • 10.63  
  • 10.19  
10 Maryse Mbenoun FR-1 Cloud County CC 8.34m 9.81m 32' 2.25"
  • FOUL  
  • 9.81  
  • 8.61  
11 Shanee Angol SO-2 Cloud County CC 7.44m 8.96m 29' 4.75"
  • 8.60  
  • 8.96  
  • 8.68  
12 Woodeline Chery FR-1 Lincoln (Mo.) 7.67m 7.99m 26' 2.75"
  • 6.88  
  • 7.99  
  • 7.62  
  Hannah Smith JR-3 Hutchinson CC FOUL FOUL NM
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  

Women's Weight Throw

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Avi Bulai SO-2 Cloud County CC 18.83m 61' 9.5"
  • 18.83  
  • 17.36  
  • FOUL  
  • 18.03  
  • 18.28  
  • 18.29  
2 Anna Edet SR-4 Nebraska-Omaha 17.32m 56' 10"
  • FOUL  
  • 16.39  
  • 16.31  
  • 16.57  
  • 17.32  
  • 17.32  
3 Hannah Smith JR-3 Hutchinson CC 15.86m 52' 0.5"
  • 15.52  
  • 14.70  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 15.86  
  • FOUL  
4 Rachel Clowers SO-2 Kansas 15.46m 50' 8.75"
  • 15.46  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 14.73  
  • 14.66  
5 Takyra Hilton SO-2 Cloud County CC 14.00m 45' 11.25"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 14.00  
  • FOUL  
  • 13.05  
  • FOUL  
6 Kylee Kirk SR-4 Central Arkansas 13.99m 45' 10.75"
  • 13.99  
  • 13.49  
  • 13.97  
  • 13.15  
  • 13.58  
  • 12.95  
7 Melody Baker JR-3 Washburn 13.84m 45' 5"
  • FOUL  
  • 12.96  
  • FOUL  
  • 13.77  
  • 13.55  
  • 13.84  
8 Marianne Robin FR-1 Neosho County CC 12.29m 40' 4"
  • 9.83  
  • 12.28  
  • 12.29  
  • 12.11  
  • FOUL  
  • FOUL  
9 Belen Parejo FR-1 Neosho County CC 12.19m 40' 0"
  • 12.19  
  • FOUL  
  • 11.55  
10 Kelle Stubbs SO-2 Cloud County CC 12.15m 39' 10.5"
  • 12.15  
  • 11.14  
  • 11.03  
11 Lori Vedder FR-1 Nebraska-Omaha 11.20m 36' 9"
  • FOUL  
  • 11.20  
  • FOUL  

Women's Pentathlon

Top↑
PL NAME YEAR TEAM POINTS POINTS POINTS POINTS POINTS POINTS
1 Cameryn Thomas FR-1 Kansas 3741 2727 3287 3497 2797 2552
2 Teri Huslig SR-4 Kansas 3089 3530 2682 3395 3259 2987
3 Toni Englund FR-1 Kansas 2913 3515 3863 3167 4085 3357
4 Carolyn Ross JR-3 UMKC 3680 3189 2944 3067 3527 2760
5 Jaycee Schettler SO-2 Nebraska-Omaha 2552 3642 2667 2868 3412 2638
6 Chesney Walker JR-3 UMKC 2489 2776 2175 2862 3319 2203
7 Morgan Thomas SO-2 Baker 3250 2763 2952 2709 2817 2898
8 Haley Morton FR-1 Central Arkansas 2139 3155 1898 2674 3449 3021
9 Camille Mancini JR-3 Benedictine (Kan.) 1892 2372 2132 2666 2879 2852