January 26, 2019
|
Saint John's U-McNeeley Spectrum - Collegeville, MN
|
220m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Matt Burgstahler   SJU Alumni 7:51.60 10:28.81 9:02.07 8:02.45 7:24.50 10:45.07 7:13.66 7
2 James Mathison SR-4 St. John's (Minn.) 9:04.62 10:37.21 9:04.62 9:59.09 6:32.13 10:04.53 7:32.04 5
3 James Doherty SR-4 Macalester 6:47.26 6:30.75 9:10.34 8:31.82 11:44.44 10:38.40 7:53.30 4
4 Tyler Sassenberg SR-4 Minnesota-Morris 8:38.31 8:38.31 9:11.39 7:32.14 10:56.16 8:05.23 8:10.74 3
5 Adrian Johnson SO-2 Macalester 6:59.36 8:27.65 9:11.79 8:33.17 10:40.08 7:43.51 7:26.95 2
6 Chris Boranian SR-4 Macalester 11:11.07 11:27.71 9:14.60 11:11.07 11:33.25 11:38.80 7:23.68 -
7 Sam Friesen   SJU Alumni 10:04.5h 9:19.3h 9:25.0h 7:03.7h 8:34.1h 9:25.0h 11:57.5h 1
8 Susan Loyd   11:19.98 11:25.70 9:31.41 8:11.42 11:54.27 10:51.41 9:02.84 -
9 Edwin Reyes Herrera JR-3 Macalester 9:00.54 11:58.80 9:35.04 8:26.04 11:30.05 8:31.79 8:26.04 -
10 Benjamin Barnack JR-3 Minnesota-Morris 11:12.60 10:08.27 9:44.87 7:30.35 8:11.29 11:30.15 12:16.94 -
11 Elijah Levy SO-2 Macalester 8:30.20 7:55.01 9:46.43 12:42.36 6:50.50 6:56.37 10:21.62 -
12 Eric Crawford   SJU Alumni 10:01.57 9:31.79 9:55.61 10:37.31 12:06.65 9:31.79 7:32.67 -
13 Andy Goldsmith FR-1 St. John's (Minn.) 10:15.34 7:10.14 9:57.41 9:57.41 10:21.31 11:33.00 9:03.65 -
14 Kyle Becker   SJU Alumni 10:50.26 11:26.73 10:07.72 10:01.65 10:01.65 8:06.18 11:32.80 -
15 Edmund Cease JR-3 Minnesota-Morris 10:16.08 12:18.08 10:09.98 9:57.78 10:22.18 12:24.18 13:12.98 -
16 Christian Thielke SO-2 Minnesota-Morris 8:38.82 9:23.11 10:32.70 9:35.76 9:23.11 10:13.72 13:04.55 -
17 Michael Collins   SJU Alumni 11:57.95 9:27.52 11:23.76 10:01.71 14:21.54 12:45.82 11:37.44 -
  Kyle Becker   NT NT NT NT NT NT NT -
  Austin Schroepfer SO-2 St. John's (Minn.) NT NT NT NT NT NT NT -
  Dillon Diekmann FR-1 St. John's (Minn.) NT NT NT NT NT NT NT -
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Matt Burgstahler   SJU Alumni 7:13.66 9:56.28 8:40.39 9:02.07 7
2 James Mathison SR-4 St. John's (Minn.) 8:04.72 8:21.05 7:37.48 9:04.62 5
3 James Doherty SR-4 Macalester 10:10.88 10:38.40 7:14.77 9:10.34 4
4 Tyler Sassenberg SR-4 Minnesota-Morris 9:22.42 10:50.64 8:21.77 9:11.39 3
5 Adrian Johnson SO-2 Macalester 10:23.53 9:17.31 10:23.53 9:11.79 2
6 Chris Boranian SR-4 Macalester 7:29.23 10:32.25 7:23.68 9:14.60 -
8 Susan Loyd   7:14.28 11:14.27 11:02.84 9:31.41 -
9 Edwin Reyes Herrera JR-3 Macalester 8:43.29 9:58.05 6:54.03 9:35.04 -
13 Andy Goldsmith FR-1 St. John's (Minn.) 10:51.18 10:15.34 12:02.87 9:57.41 -
  Dillon Diekmann FR-1 St. John's (Minn.) NT NT NT NT -
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
7 Sam Friesen   SJU Alumni 8:39.8h 9:25.0h 8:11.5h 7:48.9h 1
10 Benjamin Barnack JR-3 Minnesota-Morris 9:27.33 9:44.87 12:16.94 8:34.69 -
11 Elijah Levy SO-2 Macalester 9:40.57 9:46.43 7:37.42 7:31.56 -
12 Eric Crawford   SJU Alumni 11:01.13 9:55.61 10:01.57 11:48.78 -
14 Kyle Becker   SJU Alumni 8:36.57 10:07.72 9:13.03 13:10.04 -
15 Edmund Cease JR-3 Minnesota-Morris 7:49.69 10:09.98 10:58.78 10:28.28 -
16 Christian Thielke SO-2 Minnesota-Morris 11:42.30 10:32.70 12:32.92 8:51.47 -
17 Michael Collins   SJU Alumni 9:54.88 11:23.76 9:41.20 10:56.41 -
  Austin Schroepfer SO-2 St. John's (Minn.) NT NT NT NT -
  Kyle Becker   NT NT NT NT -