January 25-26, 2019
|
UW-Whitewater-Kachel FH - Whitewater, WI
|
200m (Flat)

Men 60m Dash Qualifying R

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 DeVonte Wilson SR-4 Benedictine (Ill.) 8.29 7.37 7.02 5.83
2 Jon Gregory SR-4 St. Norbert 8.95 8.88 7.16 5.73
3 Justin Kotarak FR-1 Wis.-La Crosse 5.09 6.39 7.17 7.32
4 Lucas Sondgeroth JR-3 Monmouth (Ill.) 7.92 5.40 7.20 5.76
5 Oren Henderson-Zintz JR-3 Wis.-Whitewater 5.21 6.15 7.23 8.82
6 Carl Wesley,Jr. FR-1 Wis.-Whitewater 9.40 9.19 7.23 6.73
7 Tyson Miller JR-3 U. of Chicago 8.90 9.40 7.23 8.32
8 Victor Rinaldi FR-1 Wis.-Whitewater 5.94 8.55 7.24 5.22
9 Rob Willison SR-4 Wis.-La Crosse 7.63 8.14 7.26 6.39
10 Wilson Hansen FR-1 U. of Chicago 9.47 6.77 7.28 8.74
11 Joshua Harris FR-1 Benedictine (Ill.) 9.12 9.48 7.29 7.22
12 Austin Bunders JR-3 Ripon 7.66 8.02 7.29 7.08
13 Bright Boachie JR-3 St. Norbert 6.27 7.08 7.29 5.84
14 Joel Shelp FR-1 Wis.-La Crosse 5.96 5.52 7.35 6.10
15 Bradley Kohler SO-2 Augustana (Ill.) 8.84 5.74 7.36 8.62
16 Kaleb Leafers FR-1 Monmouth (Ill.) 9.57 6.04 7.36 6.70
17 Robert Tetzlaff FR-1 St. Norbert 6.82 8.97 7.41 8.01
18 Jason Dormon SR-4 Beloit 5.79 6.24 7.42 9.06
19 Max Goulet SO-2 Wis.-La Crosse 6.48 7.89 7.44 7.37
20 Donnie Lucas SO-2 Wis.-Stevens Point 7.15 5.66 7.44 9.60
21 Samuel Sadowski JR-3 Wis.-La Crosse 8.89 6.05 7.47 6.05
22 Lucas Lee SR-4 Wis.-Stevens Point 5.35 7.53 7.53 6.18
23 Caden Kalinowski FR-1 U. of Chicago 9.20 9.20 7.54 6.11
24 Dominick Cappadora SO-2 Wis.-Stevens Point 6.67 7.20 7.57 9.62
25 Brent Anderson SR-4 Ripon 5.42 8.93 7.63 6.26
25 Logan Enstrom SR-4 Augustana (Ill.) 6.49 6.41 7.63 6.34
27 Dakota Wilcox SR-4 Ripon 7.09 9.01 7.70 7.24
28 Luke Johnson FR-1 U. of Chicago 9.04 8.73 7.72 10.04
29 Aaron Landry FR-1 Ripon 5.93 9.05 7.80 8.35
30 Sully DeCramer SO-2 Ripon 6.66 5.88 7.83 10.03
31 OJ James FR-1 Wis.-Stevens Point 7.14 7.92 7.84 6.90
32 Courtney Bingham SR-4 Beloit 6.93 8.90 7.87 8.03
33 Ryan Tabbert FR-1 Ripon 9.34 7.01 8.05 10.39
34 Uwemedimo Ekong FR-1 Benedictine (Ill.) 7.60 6.55 8.08 8.25
35 Calyn Rieger FR-1 Ripon 7.30 7.56 8.39 9.15
36 Ellis Lewis JR-3 Beloit 6.73 6.82 8.41 9.00
37 Tyree Smith SR-4 Beloit 10.25 9.28 8.83 7.69
Men 60m Dash Qualifying R Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Justin Kotarak FR-1 Wis.-La Crosse 8.32 5.17 7.39 9.33 7.96 5.67 7.17
9 Rob Willison SR-4 Wis.-La Crosse 7.26 5.74 5.67 6.61 8.64 6.03 7.26
23 Caden Kalinowski FR-1 U. of Chicago 9.13 6.49 5.51 8.68 9.28 7.02 7.54
29 Aaron Landry FR-1 Ripon 8.04 8.27 8.12 7.02 8.82 7.96 7.80
32 Courtney Bingham SR-4 Beloit 6.93 6.38 6.14 7.09 8.50 8.58 7.87
35 Calyn Rieger FR-1 Ripon 6.55 10.07 8.48 9.23 6.55 8.73 8.39
37 Tyree Smith SR-4 Beloit 9.28 9.63 8.39 6.71 9.19 7.42 8.83
Men 60m Dash Qualifying R Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Oren Henderson-Zintz JR-3 Wis.-Whitewater 7.09 7.31 8.97 9.19 5.14 6.87 7.23
14 Joel Shelp FR-1 Wis.-La Crosse 8.75 5.37 5.81 6.91 6.69 7.94 7.35
21 Samuel Sadowski JR-3 Wis.-La Crosse 8.15 5.23 7.85 8.67 7.03 9.34 7.47
28 Luke Johnson FR-1 U. of Chicago 6.57 7.88 9.96 9.35 8.65 8.03 7.72
36 Ellis Lewis JR-3 Beloit 9.93 8.16 8.41 8.25 9.34 6.48 8.41
Men 60m Dash Qualifying R Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
22 Lucas Lee SR-4 Wis.-Stevens Point 9.27 7.53 7.99 7.53 7.31
25 Brent Anderson SR-4 Ripon 6.41 5.50 7.10 7.63 9.54
27 Dakota Wilcox SR-4 Ripon 9.78 8.24 5.70 7.70 7.63
30 Sully DeCramer SO-2 Ripon 6.66 7.60 9.87 7.83 6.89
31 OJ James FR-1 Wis.-Stevens Point 6.43 6.35 5.49 7.84 5.88
33 Ryan Tabbert FR-1 Ripon 10.31 7.57 8.78 8.05 8.22
Men 60m Dash Qualifying R Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Carl Wesley,Jr. FR-1 Wis.-Whitewater 7.23 6.94 5.64 9.26 7.02 7.45 8.25
17 Robert Tetzlaff FR-1 St. Norbert 7.41 6.45 6.97 6.45 5.64 5.86 6.38
20 Donnie Lucas SO-2 Wis.-Stevens Point 7.44 6.48 6.63 7.82 5.44 9.60 7.44
24 Dominick Cappadora SO-2 Wis.-Stevens Point 7.57 7.20 8.94 8.48 6.97 7.27 9.09
25 Logan Enstrom SR-4 Augustana (Ill.) 7.63 9.24 9.47 7.33 5.65 6.49 9.47
34 Uwemedimo Ekong FR-1 Benedictine (Ill.) 8.08 7.20 9.38 10.18 8.81 5.66 8.08
Men 60m Dash Qualifying R Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 DeVonte Wilson SR-4 Benedictine (Ill.) 6.95 7.02 7.02
8 Victor Rinaldi FR-1 Wis.-Whitewater 5.14 7.24 7.46
13 Bright Boachie JR-3 St. Norbert 8.90 7.29 6.35
15 Bradley Kohler SO-2 Augustana (Ill.) 6.19 7.36 8.10
16 Kaleb Leafers FR-1 Monmouth (Ill.) 9.06 7.36 8.39
18 Jason Dormon SR-4 Beloit 9.35 7.42 8.17
19 Max Goulet SO-2 Wis.-La Crosse 9.68 7.44 9.23
Men 60m Dash Qualifying R Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
2 Jon Gregory SR-4 St. Norbert 5.88 7.16 5.52
4 Lucas Sondgeroth JR-3 Monmouth (Ill.) 7.49 7.20 5.55
7 Tyson Miller JR-3 U. of Chicago 7.74 7.23 9.19
10 Wilson Hansen FR-1 U. of Chicago 6.77 7.28 8.30
11 Joshua Harris FR-1 Benedictine (Ill.) 7.66 7.29 8.61
12 Austin Bunders JR-3 Ripon 7.80 7.29 5.25