January 25, 2019
|
Saint Olaf College-Tostrud Center - Northfield, MN
|
200m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Martha Hubell JR-3 St. Thomas (Minn.) 6:41.67 6:09.53 4:23.49 6:19.17 5:21.33 6:41.67 9
2 Sara Ness JR-3 St. Thomas (Minn.) 6:52.51 5:22.27 5:44.83 6:39.62 5:22.27 4:04.93 7
3 Ellen Mickelson FR-1 St. Olaf 6:09.07 3:59.57 4:38.42 4:28.71 5:23.74 6:18.78 6
4 Kourtney Kulseth SO-2 Gustavus Adolphus 5:24.55 5:34.38 5:54.05 6:07.16 5:27.82 6:10.44 5
5 Meredith Moore JR-3 St. Olaf 4:17.32 5:00.20 3:50.93 5:03.50 5:29.89 4:07.42 4
6 Amber Matzoll SR-4 St. Thomas (Minn.) 5:17.24 4:04.54 4:40.89 4:40.89 5:30.45 5:23.85 -
7 Malakai Holloway FR-1 Bethel (Minn.) 6:16.47 4:49.85 5:56.49 4:29.86 5:33.16 7:03.12 3
8 Gabriela Passmore JR-3 Gustavus Adolphus 5:16.65 5:36.65 5:26.65 6:56.64 5:33.31 5:16.65 2
9 Molly Clarke JR-3 St. Thomas (Minn.) 5:18.79 6:39.32 4:38.52 4:28.45 5:35.56 4:55.30 -
10 Olivia Moll FR-1 St. Thomas (Minn.) 6:06.78 6:13.51 5:46.59 4:35.93 5:36.49 6:40.43 -
11 Sara Miller SO-2 St. Thomas (Minn.) 6:01.42 6:11.55 6:28.44 7:19.11 5:37.77 6:58.84 -
12 Lauren Herland SR-4 St. Olaf 6:43.16 6:05.58 7:17.33 5:31.41 5:41.66 4:40.17 -
13 Josie Blake SO-2 Gustavus Adolphus 6:23.27 4:02.97 5:07.98 6:54.07 5:42.20 5:31.94 -
14 Meg Thorison JR-3 Bethel (Minn.) 7:26.86 7:23.23 6:54.17 6:10.57 6:03.30 7:26.86 1
15 Lydia Fails SO-2 Bethel (Minn.) 6:30.30 6:41.78 4:31.68 6:11.16 6:22.64 5:29.07 -
16 Naomi Voehl FR-1 Bethel (Minn.) 5:27.20 8:17.17 6:18.19 5:14.45 7:04.93 7:21.93 -
17 Eileen Hess JR-3 Bethel (Minn.) 8:36.56 7:57.81 5:44.37 6:14.50 7:10.46 5:35.76 -
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Kourtney Kulseth SO-2 Gustavus Adolphus 6:07.16 5:47.49 6:00.61 5:27.82 4:48.49 5:47.49 6:59.61 5
8 Gabriela Passmore JR-3 Gustavus Adolphus 4:43.32 5:33.31 4:59.98 5:33.31 7:06.64 5:13.32 4:49.98 2
12 Lauren Herland SR-4 St. Olaf 4:50.42 6:50.00 7:24.16 5:41.66 5:10.91 6:19.25 5:48.50 -
13 Josie Blake SO-2 Gustavus Adolphus 4:06.39 6:50.64 5:21.67 5:42.20 6:40.38 6:47.22 5:55.89 -
14 Meg Thorison JR-3 Bethel (Minn.) 6:10.57 7:48.66 6:10.57 6:03.30 4:36.11 5:23.34 5:52.41 1
15 Lydia Fails SO-2 Bethel (Minn.) 6:22.64 6:18.82 5:32.90 6:22.64 7:31.52 7:35.35 8:02.13 -
16 Naomi Voehl FR-1 Bethel (Minn.) 7:26.18 5:10.20 6:05.44 7:04.93 5:52.70 5:14.45 8:59.67 -
17 Eileen Hess JR-3 Bethel (Minn.) 8:10.73 6:44.64 6:10.20 7:10.46 6:53.25 7:57.81 8:23.64 -
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Martha Hubell JR-3 St. Thomas (Minn.) 4:58.84 5:21.33 9
2 Sara Ness JR-3 St. Thomas (Minn.) 6:13.84 5:22.27 7
3 Ellen Mickelson FR-1 St. Olaf 6:12.31 5:23.74 6
5 Meredith Moore JR-3 St. Olaf 5:00.20 5:29.89 4
6 Amber Matzoll SR-4 St. Thomas (Minn.) 6:39.85 5:30.45 -
7 Malakai Holloway FR-1 Bethel (Minn.) 4:59.85 5:33.16 3
9 Molly Clarke JR-3 St. Thomas (Minn.) 6:49.39 5:35.56 -
10 Olivia Moll FR-1 St. Thomas (Minn.) 4:19.10 5:36.49 -
11 Sara Miller SO-2 St. Thomas (Minn.) 7:19.11 5:37.77 -