January 25, 2019
|
Saint Olaf College-Tostrud Center - Northfield, MN
|
200m (Flat)

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Justin Furcich SR-4 St. Olaf 4:27.91 9
2 Reuben Kosche FR-1 St. Olaf 4:28.46 7
3 Andy Barnhart JR-3 Bethel (Minn.) 4:28.73 6
4 Thomas Lerdall SR-4 St. Olaf 4:29.08 -
5 Bridger Pavelka JR-3 Gustavus Adolphus 4:30.02 5
6 Alex Wischnack SR-4 Gustavus Adolphus 4:30.07 4
7 Matt Cota   Unattached 4:30.84 3
8 Parker Rosenau SR-4 St. Thomas (Minn.) 4:31.22 2
9 Eliott Cassidy FR-1 St. Olaf 4:35.76 -
10 Owen Wright JR-3 St. Olaf 4:35.95 -
11 Andrew Stumbo SO-2 Gustavus Adolphus 4:35.97 -
12 Andrew Wischnack JR-3 Gustavus Adolphus 4:36.14 -
13 Jack Degonda FR-1 Gustavus Adolphus 4:37.89 -
14 Justin Brecheisen SR-4 Bethel (Minn.) 4:38.29 1
15 Ben Madigan JR-3 Gustavus Adolphus 4:38.34 -
16 Jack Henschel JR-3 St. Olaf 4:38.38 -
17 Andrew Plumb SR-4 St. Olaf 4:39.69 -
18 Nick Olfert FR-1 Gustavus Adolphus 4:39.96 -
19 Ben Wicklund FR-1 Gustavus Adolphus 4:40.00 -
20 Luke Malek FR-1 St. Olaf 4:41.92 -
21 Henrik Gilbertson FR-1 St. Olaf 4:43.08 -
22 Nathan Scruggs SO-2 Gustavus Adolphus 4:44.88 -
23 Max Mayer FR-1 St. Olaf 4:54.26 -
24 Nick Sluga FR-1 St. Thomas (Minn.) 4:54.73 -
25 David Stone SR-4 St. Olaf 4:55.41 -
26 Kojo Herzog FR-1 St. Olaf 4:57.15 -
27 Henry Shore FR-1 St. Olaf 4:57.20 -
28 Peter Larson FR-1 St. Olaf 4:57.30 -
29 Cian Hanrahan SO-2 St. Olaf 4:58.57 -
30 Connor Sandok SR-4 Gustavus Adolphus 4:59.79 -
31 Jack Huen FR-1 St. Thomas (Minn.) 4:59.90 -
32 Keegan Sansone FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:01.84 -
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
23 Max Mayer FR-1 St. Olaf 3:37.76 4:54.26 6:10.77 6:01.94 4:16.01 -
24 Nick Sluga FR-1 St. Thomas (Minn.) 4:42.94 4:54.73 4:22.31 3:38.10 4:16.42 -
25 David Stone SR-4 St. Olaf 6:03.36 4:55.41 4:19.96 5:07.23 5:42.68 -
26 Kojo Herzog FR-1 St. Olaf 5:23.90 4:57.15 3:42.87 4:30.41 4:36.35 -
28 Peter Larson FR-1 St. Olaf 5:27.03 4:57.30 6:14.60 3:48.93 4:18.66 -
29 Cian Hanrahan SO-2 St. Olaf 3:46.92 4:58.57 5:55.30 6:01.27 4:16.77 -
30 Connor Sandok SR-4 Gustavus Adolphus 6:02.75 4:59.79 4:29.82 4:53.80 5:56.75 -
31 Jack Huen FR-1 St. Thomas (Minn.) 4:14.92 4:59.90 5:41.89 5:08.90 3:44.93 -
32 Keegan Sansone FR-1 St. Thomas (Minn.) 3:31.29 5:01.84 6:02.21 5:50.14 6:02.21 -
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Eliott Cassidy FR-1 St. Olaf 5:41.95 4:05.43 5:22.64 5:17.13 4:35.76 5:33.67 -
10 Owen Wright JR-3 St. Olaf 5:11.83 5:25.63 3:46.28 5:42.18 4:35.95 3:46.28 -
12 Andrew Wischnack JR-3 Gustavus Adolphus 4:41.67 4:33.38 5:58.99 5:17.57 4:36.14 3:18.82 -
13 Jack Degonda FR-1 Gustavus Adolphus 4:04.55 4:04.55 3:33.98 3:53.43 4:37.89 4:07.33 -
17 Andrew Plumb SR-4 St. Olaf 5:30.04 3:46.55 5:52.41 4:11.73 4:39.69 5:41.23 -
18 Nick Olfert FR-1 Gustavus Adolphus 3:49.57 5:47.15 5:05.16 5:21.96 4:39.96 5:16.36 -
19 Ben Wicklund FR-1 Gustavus Adolphus 5:27.60 4:03.60 3:35.60 5:52.80 4:40.00 5:36.00 -
20 Luke Malek FR-1 St. Olaf 6:00.86 4:13.73 3:56.82 4:41.92 4:41.92 4:13.73 -
21 Henrik Gilbertson FR-1 St. Olaf 6:02.35 3:40.81 5:51.02 3:32.31 4:43.08 5:39.70 -
22 Nathan Scruggs SO-2 Gustavus Adolphus 3:27.97 5:41.86 3:53.61 5:53.26 4:44.88 4:13.55 -
27 Henry Shore FR-1 St. Olaf 5:20.98 6:05.56 3:31.02 6:23.39 4:57.20 5:47.73 -
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Justin Furcich SR-4 St. Olaf 3:42.37 4:03.80 3:58.44 3:50.41 4:27.91 9
2 Reuben Kosche FR-1 St. Olaf 4:57.99 4:57.99 4:23.09 3:58.93 4:28.46 7
3 Andy Barnhart JR-3 Bethel (Minn.) 3:51.11 5:00.98 5:41.29 5:33.23 4:28.73 6
4 Thomas Lerdall SR-4 St. Olaf 3:56.79 4:34.47 5:39.04 3:59.49 4:29.08 -
5 Bridger Pavelka JR-3 Gustavus Adolphus 3:41.42 5:15.93 4:24.62 4:43.53 4:30.02 5
6 Alex Wischnack SR-4 Gustavus Adolphus 4:51.68 3:44.16 5:40.29 3:38.76 4:30.07 4
7 Matt Cota   Unattached 4:01.05 3:39.38 3:17.72 4:47.09 4:30.84 3
8 Parker Rosenau SR-4 St. Thomas (Minn.) 5:30.89 4:25.80 3:50.54 4:12.24 4:31.22 2
11 Andrew Stumbo SO-2 Gustavus Adolphus 5:28.41 4:11.14 5:58.77 3:13.18 4:35.97 -
14 Justin Brecheisen SR-4 Bethel (Minn.) 4:27.16 5:25.60 3:45.42 5:17.25 4:38.29 1
15 Ben Madigan JR-3 Gustavus Adolphus 3:28.76 4:07.73 4:38.34 5:47.93 4:38.34 -
16 Jack Henschel JR-3 St. Olaf 4:38.38 3:23.22 6:01.90 3:59.41 4:38.38 -