April 4, 2019
|
Astronaut HS - Titusville, FL

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Troy Smith SR Rockledge 9:30.01 11:29.72 10
2 Gabriel Montague SO Satellite 9:56.30 7:21.27 8
3 Andy Martinez SR Viera 10:01.66 8:07.35 6
4 Matthew Cummings SR Cocoa Beach 10:05.11 12:42.44 5
5 Josh Stern SO Satellite 10:09.13 11:52.69 4
6 Brayden Cheek SO West Shore 10:20.45 7:26.73 3
7 Gavin OBrien JR Astronaut 10:20.55 8:47.47 2
8 Simon Devoss SO Astronaut 10:22.67 12:14.75 1
9 Kai Cheatham JR Cocoa Beach 10:30.29 8:49.45 -
10 Michael Toppi FR Viera 10:33.25 13:36.90 -
11 Nathaniel Basford JR Satellite 10:36.39 13:34.58 -
12 Bryce Valverde JR West Shore 10:38.49 11:23.19 -
13 Brandon Crawford SO Heritage 10:44.69 13:58.10 -
14 Luke Dickinson JR Satellite 10:46.99 10:14.64 -
15 Max Sackenheim SO Rockledge 10:48.89 14:03.56 -
16 Kai McAlister SO Rockledge 10:50.02 8:27.02 -
17 Austin Harvey SO Cocoa 10:54.52 13:44.70 -
18 Robbie Naberhaus SO Viera 11:00.25 9:41.02 -
19 Isaiah Hernandez SO Eau Gallie 11:01.95 11:01.95 -
20 Daniel Kryc FR Astronaut 11:06.48 11:39.81 -
21 Zachary Hohl SR Edgewood 11:09.62 13:03.46 -
22 Louis Schiffer SO Viera 11:23.50 9:06.80 -
23 Hunter Bergstrom JR Melbourne 11:39.02 8:30.29 -
24 Seth Day SO Heritage 11:41.14 11:27.12 -
25 Gabriel Good FR Melbourne 11:43.37 14:53.28 -
26 Malachi Jones JR Titusville 11:45.41 14:41.77 -
27 Tyler Worthington SO Titusville 11:47.44 14:08.93 -
28 Daniel Reinecke FR Heritage 11:53.24 11:53.24 -
29 Caleb Bonell SO Cocoa Beach 11:54.08 15:21.17 -
30 Tommy Tibbets SO Cocoa Beach 12:05.80 8:49.84 -
31 Alston Jaudon FR Melbourne 12:06.21 12:49.79 -
32 Skylar Lammers JR Heritage 12:28.14 12:13.18 -
33 Joshua Titus SR Melbourne 12:31.92 12:09.37 -
34 Andrew Hill SO Rockledge 12:38.08 12:00.18 -
35 Dylan Maxik FR West Shore 12:44.95 13:23.20 -
36 Tyler Heminger JR Cocoa 12:52.09 15:03.35 -
37 Jonathan Beale JR Eau Gallie 12:55.60 14:05.41 -
38 Jack Purkerson SO West Shore 12:55.97 13:03.73 -
39 Joseph Parks SO Palm Bay 13:19.68 16:07.62 -
40 Dylan Bigelow SR Bayside 13:54.50 10:59.26 -
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
19 Isaiah Hernandez SO Eau Gallie 11:54.91 12:34.63 11:01.95 12:28.01 8:09.85 11:21.81 10:02.38 -
22 Louis Schiffer SO Viera 8:39.46 8:18.96 11:23.50 9:34.14 9:20.47 10:21.99 11:03.00 -
23 Hunter Bergstrom JR Melbourne 10:50.09 9:54.17 11:39.02 13:30.87 12:55.92 14:33.78 10:22.13 -
24 Seth Day SO Heritage 9:55.97 9:55.97 11:41.14 13:12.29 14:50.45 14:50.45 13:33.33 -
25 Gabriel Good FR Melbourne 8:26.43 13:00.74 11:43.37 12:04.48 13:42.95 12:39.64 11:50.41 -
26 Malachi Jones JR Titusville 11:10.14 14:34.71 11:45.41 14:48.82 10:56.04 12:06.58 14:20.60 -
27 Tyler Worthington SO Titusville 11:40.37 13:26.49 11:47.44 10:08.40 11:12.07 12:08.67 13:47.71 -
28 Daniel Reinecke FR Heritage 9:30.60 13:47.36 11:53.24 8:19.27 15:12.95 15:12.95 9:23.46 -
29 Caleb Bonell SO Cocoa Beach 13:41.20 15:21.17 11:54.08 9:38.41 10:14.11 13:55.48 15:28.31 -
30 Tommy Tibbets SO Cocoa Beach 12:13.06 11:51.29 12:05.80 13:25.64 12:49.35 8:57.10 11:07.74 -
31 Alston Jaudon FR Melbourne 10:39.07 11:44.43 12:06.21 10:39.07 12:13.48 15:29.55 13:26.10 -
32 Skylar Lammers JR Heritage 9:21.11 15:57.62 12:28.14 12:20.66 9:06.15 10:50.89 11:50.74 -
33 Joshua Titus SR Melbourne 10:39.14 10:54.17 12:31.92 12:24.40 11:46.81 11:31.77 15:09.83 -
34 Andrew Hill SO Rockledge 13:15.99 15:40.02 12:38.08 12:38.08 10:06.47 13:38.73 12:00.18 -
35 Dylan Maxik FR West Shore 15:10.29 13:23.20 12:44.95 15:40.89 15:56.19 9:18.42 11:36.11 -
36 Tyler Heminger JR Cocoa 15:18.79 12:44.37 12:52.09 10:09.96 10:02.23 16:20.56 14:32.47 -
37 Jonathan Beale JR Eau Gallie 16:17.26 14:05.41 12:55.60 12:24.58 14:59.70 12:09.07 12:47.85 -
38 Jack Purkerson SO West Shore 9:03.18 10:36.30 12:55.97 16:17.73 15:38.93 11:46.14 12:32.69 -
39 Joseph Parks SO Palm Bay 10:55.74 16:55.60 13:19.68 16:07.62 17:11.59 14:15.66 13:59.67 -
40 Dylan Bigelow SR Bayside 14:27.88 15:01.26 13:54.50 16:08.02 14:27.88 11:32.64 11:15.95 -
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Troy Smith SR Rockledge 6:44.71 12:03.92 9:30.01 9:52.81 10
2 Gabriel Montague SO Satellite 8:20.90 8:38.79 9:56.30 7:39.15 8
3 Andy Martinez SR Viera 7:37.27 12:02.00 10:01.66 10:31.75 6
4 Matthew Cummings SR Cocoa Beach 9:04.60 8:04.09 10:05.11 12:12.19 5
5 Josh Stern SO Satellite 13:11.87 7:24.67 10:09.13 11:28.32 4
6 Brayden Cheek SO West Shore 9:55.64 7:57.75 10:20.45 10:39.07 3
7 Gavin OBrien JR Astronaut 13:08.10 10:14.35 10:20.55 8:41.27 2
8 Simon Devoss SO Astronaut 10:28.90 12:02.30 10:22.67 11:18.71 1
9 Kai Cheatham JR Cocoa Beach 7:33.81 11:01.81 10:30.29 10:17.69 -
10 Michael Toppi FR Viera 10:14.26 7:23.28 10:33.25 11:30.25 -
11 Nathaniel Basford JR Satellite 10:55.49 10:49.12 10:36.39 10:04.57 -
12 Bryce Valverde JR West Shore 9:02.72 9:21.88 10:38.49 7:46.10 -
13 Brandon Crawford SO Heritage 9:20.88 8:48.65 10:44.69 13:58.10 -
14 Luke Dickinson JR Satellite 13:09.33 12:36.98 10:46.99 7:39.37 -
15 Max Sackenheim SO Rockledge 13:31.12 12:19.74 10:48.89 11:53.78 -
16 Kai McAlister SO Rockledge 8:07.52 12:40.53 10:50.02 11:16.02 -
17 Austin Harvey SO Cocoa 9:42.53 10:34.89 10:54.52 12:26.16 -
18 Robbie Naberhaus SO Viera 7:55.38 10:53.65 11:00.25 12:52.50 -
20 Daniel Kryc FR Astronaut 8:39.86 9:33.18 11:06.48 11:19.81 -
21 Zachary Hohl SR Edgewood 13:23.55 8:55.70 11:09.62 14:23.81 -