February 9, 2019
|
Oklahoma-Mosier Indoor Track - Norman, OK
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 James Majenge JR-3 Cameron 7:25.32 9:34.77 10:57.62 8:37.81 10:42.09 6:02.47 8:37.81
2 Cale Eidson   Unattached 7:26.25 10:27.86 8:44.08 9:04.84 11:09.37 10:33.05 8:38.89
3 Lawrence Filer Senior Unattached 7:29.37 10:47.93 9:55.68 10:37.48 11:08.83 8:16.40 8:42.52
4 Dylan Keegan SO-2 Science & Arts 7:53.04 7:37.09 6:22.68 10:16.54 7:31.78 11:09.69 8:51.50
5 Roy Kipkorir FR-1 Cameron 10:42.89 8:02.17 10:58.96 6:52.52 11:15.04 9:38.60 8:55.74
6 Eduardo Gutierrez FR-1 Cameron 10:50.61 6:50.05 7:39.26 9:34.07 8:33.93 8:50.33 9:06.73
7 Caleb Calderon JR-3 Texas Lutheran 8:10.10 11:33.85 11:39.35 8:43.14 9:38.21 7:53.58 9:10.67
8 Eliud Koech   Unattached 8:54.42 8:48.91 11:39.70 10:44.60 8:48.91 10:28.08 9:10.94
9 Jake Weith JR-3 Oklahoma Christian 7:17.44 7:17.44 10:22.51 8:52.78 11:57.85 11:57.85 9:20.82
10 Jaxon Barron FR-1 Southwestern Christian 8:19.94 9:16.12 7:51.86 12:04.64 9:32.97 7:40.62 9:21.73
11 Celso Ramirez JR-3 Cameron 7:19.00 10:19.11 11:21.02 8:09.66 6:33.98 11:49.16 9:22.82
12 Chase Cate FR-1 Oklahoma Christian 7:08.58 6:51.66 8:16.24 10:20.31 11:56.17 8:04.97 9:23.91
13 Felix Kosgei Junior UNAT-Science & Arts 11:26.79 9:08.28 12:18.73 9:25.59 7:41.71 12:01.42 9:37.13
14 Dereck Adames FR-1 Cameron 7:17.97 11:29.08 10:13.16 9:14.77 10:42.36 12:04.11 9:43.96
15 Mark Medina FR-1 Cameron 10:26.28 7:59.95 6:49.71 8:35.07 8:58.48 11:36.51 9:45.30
16 Michael Harris SO-2 Ozarks (Ark.) 9:05.34 7:54.97 7:08.06 11:37.80 11:02.61 10:39.16 9:46.38
17 Blake Crouch SR-4 Southern Nazarene 12:03.88 11:46.23 9:36.75 8:37.90 9:42.64 8:02.59 9:48.52
18 Jaeden Miller SO-2 Ozarks (Ark.) 12:35.92 11:29.92 7:47.95 9:17.94 11:29.92 7:41.95 9:59.93
19 Cassius Serff-Roberts FR-1 Texas Lutheran 12:23.83 10:27.98 12:36.02 10:21.89 10:52.37 10:58.47 10:09.69
20 Daniel Lopez FR-1 LeTourneau 7:15.61 11:43.19 12:32.97 8:36.50 10:09.85 10:16.07 10:22.29
21 Luis Garcia SO-2 Ozarks (Ark.) 12:34.73 9:05.43 13:31.81 12:34.73 11:24.96 9:24.46 10:34.22
22 Edwin Rivera SO-2 Ozarks (Ark.) 12:01.88 7:50.51 10:50.98 13:25.67 8:03.40 9:59.42 10:44.53
23 Jonathon Wood JR-3 Ozarks (Ark.) 9:30.97 8:00.13 11:40.73 10:16.38 10:55.31 9:50.43 10:48.82
24 Jared Rose FR-1 LeTourneau 11:34.70 13:32.66 8:04.98 11:41.25 10:35.71 10:09.50 10:55.37
25 Dakota Fritts SO-2 Ozarks (Ark.) 11:14.45 9:02.20 10:14.94 8:22.53 8:15.92 12:13.96 11:01.22
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 James Majenge JR-3 Cameron 8:37.81 11:07.98 6:59.43 8:17.10
2 Cale Eidson   Unattached 8:38.89 8:59.65 8:33.71 10:07.11
3 Lawrence Filer Senior Unattached 8:42.52 8:58.20 6:05.77 8:21.62
4 Dylan Keegan SO-2 Science & Arts 8:51.50 7:21.15 6:38.63 7:37.09
5 Roy Kipkorir FR-1 Cameron 8:55.74 11:36.47 8:02.17 6:57.88
6 Eduardo Gutierrez FR-1 Cameron 9:06.73 8:44.86 10:34.21 11:23.42
7 Caleb Calderon JR-3 Texas Lutheran 9:10.67 6:41.99 10:22.26 9:10.67
8 Eliud Koech   Unattached 9:10.94 11:01.13 7:04.23 9:27.47
10 Jaxon Barron FR-1 Southwestern Christian 9:21.73 6:50.07 9:32.97 6:33.22
11 Celso Ramirez JR-3 Cameron 9:22.82 7:02.12 9:00.31 6:33.98
14 Dereck Adames FR-1 Cameron 9:43.96 8:04.69 11:05.72 7:17.97
16 Michael Harris SO-2 Ozarks (Ark.) 9:46.38 12:24.71 7:31.52 9:34.66
17 Blake Crouch SR-4 Southern Nazarene 9:48.52 9:24.98 10:06.18 6:57.85
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Jake Weith JR-3 Oklahoma Christian 8:58.39 9:20.82 10:11.30 9:54.47 11:57.85 8:52.78
12 Chase Cate FR-1 Oklahoma Christian 12:01.81 9:23.91 8:10.61 7:02.94 8:27.52 12:07.45
13 Felix Kosgei Junior UNAT-Science & Arts 10:29.08 9:37.13 10:11.76 8:04.79 9:19.82 8:16.34
15 Mark Medina FR-1 Cameron 8:17.51 9:45.30 10:14.57 11:48.22 10:55.54 12:17.48
18 Jaeden Miller SO-2 Ozarks (Ark.) 9:05.94 9:59.93 11:35.92 10:41.93 11:53.92 9:11.94
19 Cassius Serff-Roberts FR-1 Texas Lutheran 10:15.79 10:09.69 12:36.02 10:40.18 9:33.11 7:31.17
20 Daniel Lopez FR-1 LeTourneau 10:53.41 10:22.29 11:05.85 9:32.51 13:22.76 8:42.73
21 Luis Garcia SO-2 Ozarks (Ark.) 9:43.49 10:34.22 13:19.12 12:22.04 11:12.28 8:52.75
22 Edwin Rivera SO-2 Ozarks (Ark.) 11:10.32 10:44.53 13:32.11 10:05.86 8:35.63 13:12.78
23 Jonathon Wood JR-3 Ozarks (Ark.) 9:24.48 10:48.82 11:27.75 13:05.08 13:37.52 9:05.01
24 Jared Rose FR-1 LeTourneau 9:56.39 10:55.37 10:09.50 9:23.62 11:54.36 9:49.84
25 Dakota Fritts SO-2 Ozarks (Ark.) 11:47.51 11:01.22 12:20.57 11:14.45 13:00.24 14:19.59