February 8- 9, 2019
|
Taylor-Kelser FH - Upland, IN
|
200m (Flat)
|
Timing: Crossroads Timing Company

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Josh Roth SO-2 Taylor 9:07.81 11:06.68 10:09.83 10:30.50 8:36.80 10
2 Jesse Saxton JR-3 Indiana Wesleyan 10:22.30 10:01.56 9:09.70 7:57.10 8:38.58 8
3 Justis Paul FR-1 Mount Vernon Nazarene 10:40.36 6:17.92 9:58.37 6:54.66 8:44.88 6
4 Conor Smith JR-3 Marian (Ind.) 10:03.85 6:44.32 8:29.33 8:50.33 8:45.08 5
5 Hunter Smith JR-3 Taylor 10:28.06 11:20.84 10:38.62 8:16.12 8:47.78 4
6 Landon Miller SO-2 Indiana Wesleyan 10:21.26 7:47.28 8:29.75 6:22.32 8:50.99 3
7 Liam Elias FR-1 Goshen 8:24.88 7:41.91 9:02.48 8:46.36 8:57.10 2
8 Connor Legge JR-3 Taylor 11:19.72 10:36.57 10:25.78 9:10.25 8:59.46 1
9 Korry Hamlin FR-1 Grace 8:26.78 10:04.87 6:59.59 7:10.49 9:04.92 -
10 Adrien Gentrie SO-2 Huntington 7:58.43 8:47.93 9:04.42 6:41.45 9:09.92 -
11 Salvador Escamilla SO-2 Goshen 11:22.64 9:38.04 9:32.53 11:39.15 9:10.51 -
12 Maxwell Pasche FR-1 St. Francis (Ind.) 8:12.00 8:39.64 8:00.94 7:55.41 9:12.80 -
13 Nathan Stout FR-1 Spring Arbor 8:58.05 11:44.46 8:08.13 9:03.60 9:14.69 -
14 Lucas Sullivan SR-4 Marian (Ind.) 11:56.73 9:32.27 7:46.71 11:12.28 9:15.60 -
15 Adam Fields JR-3 Indiana Wesleyan 10:57.51 10:01.79 9:33.93 7:36.92 9:17.21 -
16 Joseph Wohlfert SO-2 St. Francis (Ind.) 8:05.70 10:47.60 8:11.28 10:30.85 9:18.27 -
17 Max Burkholder JR-3 Goshen 7:21.63 10:31.70 8:28.71 12:06.73 9:19.02 -
18 Michael Conte JR-3 Marian (Ind.) 9:08.21 6:35.62 9:08.21 7:20.83 9:25.16 -
19 Elijah Brooks SO-2 Grace 9:26.02 7:32.82 8:40.74 11:13.57 9:26.02 -
20 Jimmy Colon SO-2 Spring Arbor 9:16.53 7:34.31 7:45.67 10:36.03 9:27.88 -
21 Alex Brummett FR-1 Grace 7:47.85 7:47.85 10:10.48 11:01.83 9:30.54 -
22 Gary Richardson FR-1 Spring Arbor 11:37.30 12:00.54 9:58.52 11:25.68 9:41.08 -
23 Justin Contreras SO-2 Bethel (Ind.) 12:04.91 10:48.91 11:06.45 8:16.91 9:44.60 -
24 Nick Childs JR-3 Huntington 11:53.26 10:31.42 9:32.95 7:36.02 9:44.64 -
25 Devlin Mcneil FR-1 Bethel (Ind.) 12:05.05 9:18.65 9:42.42 8:01.39 9:54.30 -
26 Kent Eagleson FR-1 Bethel (Ind.) 11:11.87 8:19.44 9:36.74 7:55.66 9:54.57 -
27 Cody Feisel SO-2 Huntington 9:37.36 8:24.43 9:37.36 7:05.42 10:07.74 -
28 Ben Pilarski SO-2 St. Francis (Ind.) 10:27.68 9:44.61 12:36.91 10:09.22 10:15.37 -
  Hunter Yoder SO-2 Mount Vernon Nazarene DNF DNF DNF DNF DNF   
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Adrien Gentrie SO-2 Huntington 8:58.93 11:21.90 9:09.92 11:32.90 11:27.40 10:48.91 -
14 Lucas Sullivan SR-4 Marian (Ind.) 10:05.61 7:18.93 9:15.60 7:46.71 7:18.93 10:22.28 -
15 Adam Fields JR-3 Indiana Wesleyan 9:17.21 7:09.06 9:17.21 8:15.92 10:07.36 10:51.94 -
16 Joseph Wohlfert SO-2 St. Francis (Ind.) 8:39.20 9:35.02 9:18.27 8:11.28 7:48.95 6:58.71 -
20 Jimmy Colon SO-2 Spring Arbor 8:14.06 10:18.99 9:27.88 12:12.57 9:44.92 7:34.31 -
21 Alex Brummett FR-1 Grace 9:47.66 10:44.71 9:30.54 11:18.95 8:56.31 8:27.78 -
22 Gary Richardson FR-1 Spring Arbor 7:44.87 11:02.44 9:41.08 10:27.57 11:02.44 11:43.11 -
23 Justin Contreras SO-2 Bethel (Ind.) 8:28.61 9:56.30 9:44.60 7:35.99 12:22.45 11:47.37 -
24 Nick Childs JR-3 Huntington 9:44.64 9:32.95 9:44.64 7:06.79 8:05.26 11:53.26 -
25 Devlin Mcneil FR-1 Bethel (Ind.) 10:41.85 12:05.05 9:54.30 7:01.96 6:56.01 10:53.73 -
26 Kent Eagleson FR-1 Bethel (Ind.) 11:17.81 11:59.43 9:54.57 9:18.90 7:31.88 7:37.82 -
27 Cody Feisel SO-2 Huntington 7:35.81 9:55.59 10:07.74 11:32.83 12:45.76 9:43.43 -
28 Ben Pilarski SO-2 St. Francis (Ind.) 8:30.76 11:10.76 10:15.37 12:12.29 12:43.06 9:56.91 -
  Hunter Yoder SO-2 Mount Vernon Nazarene DNF DNF DNF DNF DNF DNF   
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Josh Roth SO-2 Taylor 10:51.17 10:46.00 8:36.80 10:09.83 9:12.98 10
2 Jesse Saxton JR-3 Indiana Wesleyan 7:10.43 7:31.17 8:38.58 10:06.74 6:39.31 8
3 Justis Paul FR-1 Mount Vernon Nazarene 8:18.64 10:56.10 8:44.88 7:26.15 6:12.67 6
4 Conor Smith JR-3 Marian (Ind.) 10:56.35 6:18.06 8:45.08 9:53.34 10:45.85 5
5 Hunter Smith JR-3 Taylor 11:26.12 9:45.84 8:47.78 6:35.84 11:10.28 4
6 Landon Miller SO-2 Indiana Wesleyan 6:48.87 10:58.43 8:50.99 9:12.23 11:14.36 3
7 Liam Elias FR-1 Goshen 10:06.93 10:33.78 8:57.10 11:16.75 8:08.77 2
8 Connor Legge JR-3 Taylor 8:59.46 11:14.33 8:59.46 11:41.30 8:43.28 1
9 Korry Hamlin FR-1 Grace 8:59.47 10:10.31 9:04.92 9:37.62 7:59.53 -
11 Salvador Escamilla SO-2 Goshen 10:33.09 7:03.90 9:10.51 8:48.49 9:38.04 -
12 Maxwell Pasche FR-1 St. Francis (Ind.) 11:53.12 11:42.06 9:12.80 7:00.13 7:44.36 -
13 Nathan Stout FR-1 Spring Arbor 7:01.57 12:01.10 9:14.69 10:43.44 7:12.66 -
17 Max Burkholder JR-3 Goshen 10:31.70 7:43.99 9:19.02 8:17.53 7:32.81 -
18 Michael Conte JR-3 Marian (Ind.) 12:14.71 11:18.20 9:25.16 6:58.22 6:35.62 -
19 Elijah Brooks SO-2 Grace 6:36.22 7:32.82 9:26.02 8:23.76 11:07.91 -