February 8- 9, 2019
|
Taylor-Kelser FH - Upland, IN
|
200m (Flat)
|
Timing: Crossroads Timing Company

Men's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Elijah Chesterman SO-2 Huntington 3:05.01 2:35.47 10
2 Vincent Kibunja JR-3 Goshen 2:58.52 2:36.59 8
3 Marcus Fierek JR-3 Marian (Ind.) 2:29.62 2:37.49 6
4 Derek Van Prooyen FR-1 Taylor 2:01.03 2:39.24 5
5 Owen Fink FR-1 Indiana Wesleyan 3:24.34 2:39.64 4
6 Salvador Escamilla SO-2 Goshen 2:03.65 2:40.58 3
7 Matt Wielgus JR-3 Marian (Ind.) 2:07.49 2:41.37 2
8 Trevor Miller FR-1 Bethel (Ind.) 2:42.17 2:42.17 1
9 Caleb Joy JR-3 Indiana Wesleyan 2:24.35 2:42.19 -
10 Garrett McKee SO-2 Indiana Wesleyan 2:21.22 2:42.32 -
11 Justin Gephart FR-1 St. Francis (Ind.) 3:31.84 2:42.95 -
12 Aden Burke FR-1 Bethel (Ind.) 3:24.03 2:43.22 -
13 Noah Menuez SR-4 Mount Vernon Nazarene 2:11.20 2:43.99 -
14 Trent Smith SO-2 Spring Arbor 2:29.48 2:44.26 -
15 Pol Belinchon SO-2 Marian (Ind.) 2:58.20 2:45.00 -
16 Zach Hoekstra FR-1 Taylor 2:08.87 2:45.21 -
17 Jacob Dunn FR-1 St. Francis (Ind.) 2:02.08 2:47.23 -
18 Blake Montgemery FR-1 Taylor 3:06.11 2:47.66 -
19 Justin Ayres SO-2 Huntington 2:59.14 2:49.00 -
20 Tyson Agnew FR-1 St. Francis (Ind.) 3:40.72 2:49.78 -
21 Malik Peterson SO-2 Grace 2:37.12 2:50.78 -
22 Deion Feldpausch FR-1 Spring Arbor 3:25.53 2:51.27 -
23 Connor Wyse FR-1 Goshen 2:00.18 2:51.68 -
24 Peter Simmon FR-1 Grace 2:35.87 2:53.18 -
25 Jacob Fletcher JR-3 Spring Arbor 2:15.66 2:53.92 -
26 Gerrad Williams FR-1 Mount Vernon Nazarene 3:00.34 2:56.80 -
27 Ezekiel Emnett FR-1 Mount Vernon Nazarene 3:09.31 3:09.31 -
Men's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
9 Caleb Joy JR-3 Indiana Wesleyan 3:13.01 3:04.90 2:42.19 -
13 Noah Menuez SR-4 Mount Vernon Nazarene 3:15.15 3:29.91 2:43.99 -
14 Trent Smith SO-2 Spring Arbor 3:13.83 2:21.27 2:44.26 -
18 Blake Montgemery FR-1 Taylor 2:40.96 2:29.22 2:47.66 -
21 Malik Peterson SO-2 Grace 2:43.95 2:26.87 2:50.78 -
24 Peter Simmon FR-1 Grace 2:28.94 2:16.82 2:53.18 -
26 Gerrad Williams FR-1 Mount Vernon Nazarene 2:44.43 3:23.32 2:56.80 -
Men's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
5 Owen Fink FR-1 Indiana Wesleyan 3:25.94 2:39.64 3:21.15 4
10 Garrett McKee SO-2 Indiana Wesleyan 3:08.30 2:42.32 2:32.58 -
11 Justin Gephart FR-1 St. Francis (Ind.) 2:44.58 2:42.95 2:05.48 -
12 Aden Burke FR-1 Bethel (Ind.) 2:18.74 2:43.22 3:02.81 -
16 Zach Hoekstra FR-1 Taylor 3:14.95 2:45.21 2:56.78 -
17 Jacob Dunn FR-1 St. Francis (Ind.) 2:05.43 2:47.23 3:17.34 -
19 Justin Ayres SO-2 Huntington 2:37.17 2:49.00 2:03.37 -
23 Connor Wyse FR-1 Goshen 2:53.40 2:51.68 3:39.75 -
25 Jacob Fletcher JR-3 Spring Arbor 2:53.92 2:53.92 2:38.27 -
27 Ezekiel Emnett FR-1 Mount Vernon Nazarene 2:21.99 3:09.31 2:46.60 -
Men's 1000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Elijah Chesterman SO-2 Huntington 2:35.47 2:33.92 2:15.26 3:19.01 10
2 Vincent Kibunja JR-3 Goshen 2:36.59 2:56.95 3:04.78 3:04.78 8
3 Marcus Fierek JR-3 Marian (Ind.) 2:37.49 2:46.94 3:08.99 2:13.87 6
4 Derek Van Prooyen FR-1 Taylor 2:39.24 2:59.95 2:10.58 2:48.80 5
6 Salvador Escamilla SO-2 Goshen 2:40.58 2:53.43 3:01.46 1:55.62 3
7 Matt Wielgus JR-3 Marian (Ind.) 2:41.37 2:23.62 2:38.15 1:52.96 2
8 Trevor Miller FR-1 Bethel (Ind.) 2:42.17 2:43.80 2:11.36 2:30.82 1
15 Pol Belinchon SO-2 Marian (Ind.) 2:45.00 3:22.95 1:58.80 2:48.30 -
20 Tyson Agnew FR-1 St. Francis (Ind.) 2:49.78 3:35.62 3:27.14 3:37.32 -
22 Deion Feldpausch FR-1 Spring Arbor 2:51.27 2:27.30 2:46.14 3:22.10 -