February 2, 2019
|
MSU-Mankato-Myers FH - Mankato, MN
|
200m (Flat)

Women's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Emily Tromp JR-3 Augustana (S.D.) 2:58.26 3:14.80 3:03.77 3:49.72 10
2 Amanda Montplaisir FR-1 Minnesota State 2:09.29 2:27.76 3:04.69 3:54.56 8
3 Carly Scheuerman SO-2 St. Thomas (Minn.) 3:32.94 2:13.32 3:05.16 3:01.46 6
4 Alana Sesow JR-3 Augustana (S.D.) 2:20.84 3:40.52 3:05.31 3:09.02 5
5 Callin Naddy FR-1 Augustana (S.D.) 2:45.70 3:50.85 3:06.17 3:54.58 4
6 Josie Blake SO-2 Gustavus Adolphus 2:22.79 4:00.49 3:07.88 2:19.04 3
7 Claire Boersma SO-2 Augustana (S.D.) 2:44.31 2:57.68 3:11.05 3:18.70 2
8 Keegan Day SR-4 Sioux Falls 4:06.47 4:06.47 3:15.61 3:25.39 1
9 Tasha Bennett JR-3 Concordia-St. Paul 3:22.07 3:27.95 3:16.18 4:13.08 -
10 Emma Davison FR-1 North Iowa Area CC 3:42.66 2:35.67 3:17.04 2:43.55 -
11 Maria Streed FR-1 Sioux Falls 4:11.20 3:35.60 3:17.79 3:03.95 -
12 Sarina Lindell FR-1 Sioux Falls 2:30.67 2:32.65 3:18.24 2:26.70 -
13 Lydia Carr JR-3 Concordia-St. Paul 2:39.28 2:37.26 3:21.61 3:37.74 -
14 Claudia Lundgren JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:23.13 3:34.70 3:24.47 4:01.28 -
15 Lindsey Dobyns FR-1 Grand View 3:26.69 3:00.09 3:24.64 4:21.94 -
16 Maria Sabourin SR-4 Winona State 4:08.40 2:50.39 3:25.29 2:44.24 -
17 Christonna Shafranski FR-1 Upper Iowa 3:40.53 4:24.21 3:28.04 3:53.01 -
18 Hannah Ebert FR-1 Sioux Falls 3:50.78 4:05.60 3:31.72 3:25.37 -
  Alexa Veldhuisen FR-1 Dordt DNS DNS DNS DNS -
  Hailey Pullman SO-2 Dordt DNS DNS DNS DNS -
Women's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Emily Tromp JR-3 Augustana (S.D.) 3:03.77 3:46.04 3:16.64 10
2 Amanda Montplaisir FR-1 Minnesota State 3:04.69 3:28.70 3:36.09 8
3 Carly Scheuerman SO-2 St. Thomas (Minn.) 3:05.16 2:52.20 3:57.01 6
4 Alana Sesow JR-3 Augustana (S.D.) 3:05.31 3:21.99 3:46.08 5
5 Callin Naddy FR-1 Augustana (S.D.) 3:06.17 3:32.24 2:43.83 4
6 Josie Blake SO-2 Gustavus Adolphus 3:07.88 3:11.64 3:45.46 3
7 Claire Boersma SO-2 Augustana (S.D.) 3:11.05 2:57.68 2:48.13 2
8 Keegan Day SR-4 Sioux Falls 3:15.61 3:54.74 4:12.34 1
14 Claudia Lundgren JR-3 St. Thomas (Minn.) 3:24.47 2:25.18 2:55.85 -
  Hailey Pullman SO-2 Dordt DNS DNS DNS -
Women's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Tasha Bennett JR-3 Concordia-St. Paul 3:16.18 3:53.46 3:08.34 2:17.33 3:10.30 2:36.95 -
10 Emma Davison FR-1 North Iowa Area CC 3:17.04 2:33.70 3:48.57 3:58.42 2:25.81 3:54.48 -
11 Maria Streed FR-1 Sioux Falls 3:17.79 3:25.71 3:25.71 2:38.24 2:18.46 2:20.43 -
12 Sarina Lindell FR-1 Sioux Falls 3:18.24 3:20.23 4:15.73 3:32.12 2:32.65 3:59.87 -
13 Lydia Carr JR-3 Concordia-St. Paul 3:21.61 4:05.97 4:18.06 2:51.37 2:35.24 3:31.69 -
15 Lindsey Dobyns FR-1 Grand View 3:24.64 3:57.39 3:53.29 3:57.39 3:00.09 2:45.76 -
16 Maria Sabourin SR-4 Winona State 3:25.29 4:10.46 3:37.61 4:14.56 4:02.25 3:39.66 -
17 Christonna Shafranski FR-1 Upper Iowa 3:28.04 4:07.57 3:57.17 4:17.97 3:30.12 3:38.45 -
18 Hannah Ebert FR-1 Sioux Falls 3:31.72 3:02.08 4:01.36 3:04.20 3:55.01 3:29.61 -
  Alexa Veldhuisen FR-1 Dordt DNS DNS DNS DNS DNS DNS -