March 30, 2019
|
Boone HS - Orlando, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Carolyn Brown JR Boone 2:47.73 2:26.04 2:26.04 1:41.22 2:14.47 2:52.07 2:24.59 10
2 Alana Wolfberg SR Timber Creek 2:26.22 2:45.42 3:10.52 2:46.89 3:12.00 2:24.74 2:27.69 8
3 Nyasia Rivera JR Cypress Creek 2:29.96 3:13.89 1:47.55 2:29.96 3:06.31 2:07.24 2:31.47 6
4 Peyton Damewood SO Winter Park 1:54.25 2:27.11 3:01.54 3:17.19 1:58.94 2:33.37 2:36.50 5
5 Sierra Orie SO Timber Creek 2:30.85 2:10.21 2:49.91 1:52.74 3:02.61 3:07.38 2:38.79 4
6 Isabella Santeufemio SO Boone 2:18.29 3:10.74 2:37.36 2:59.62 2:35.78 2:59.62 2:38.95 3
7 Raquel Smith SR Geneva School 2:37.08 2:56.31 3:23.56 3:09.13 3:21.96 3:18.75 2:40.28 2
8 Isabel Crist JR First Academy (Orlando) 2:24.49 1:58.80 3:19.07 3:14.26 2:18.07 2:26.10 2:40.54 1
9 Sydni Brown FR Lake Nona 3:17.88 3:27.61 2:27.60 2:21.11 3:16.25 2:50.30 2:42.19 -
10 Anya Mascarenhas JR Lake Highland Prep 3:12.71 2:49.85 3:29.04 3:24.14 2:02.49 2:12.29 2:43.31 -
11 Valerie Hoyos FR Lake Nona 2:57.40 3:07.26 3:07.26 3:25.33 2:52.48 2:39.34 2:44.26 -
12 Olivia Demetriades SR Trinity Prep 2:19.08 2:43.92 2:09.15 2:42.26 3:07.10 3:18.69 2:45.57 -
13 Victoria Caceres JR University (Orlando) 2:19.34 2:24.32 2:30.95 3:27.35 2:55.84 3:09.11 2:45.88 -
14 Brooke Perry SO Lake Mary 3:17.06 2:15.27 2:01.91 2:20.28 2:01.91 2:38.65 2:47.00 -
15 Holly Gates SR Lake Mary 2:04.32 2:59.75 3:04.79 2:11.04 1:57.60 2:42.95 2:47.99 -
16 Karina Vega SO East River 2:53.69 3:14.12 2:58.80 2:40.07 2:41.77 2:07.71 2:50.28 -
17 Lauren Moore SO Lake Highland Prep 3:08.74 2:29.28 2:30.99 3:00.16 2:05.26 3:37.91 2:51.58 -
18 Ana Gomez FR Winter Park 2:13.99 3:28.04 3:28.04 3:42.14 3:01.59 3:19.22 2:56.30 -
19 Shiraz Nitzachon SO University (Orlando) 2:26.43 3:20.00 2:44.29 3:00.36 3:05.72 3:37.86 2:58.57 -
20 Tayra Torres Zapata FR Lake Nona 2:35.19 2:20.76 3:04.06 3:40.15 3:43.76 2:20.76 3:00.45 -
21 Nicole Rodriguez-Martinez SR Geneva School 2:15.25 3:04.59 2:42.66 2:07.94 3:32.01 2:22.56 3:02.76 -
22 Nathalie Are JR First Academy (Orlando) 2:59.61 2:15.62 3:21.60 3:27.10 2:19.29 3:49.09 3:03.27 -
23 Maryha Andino SO East River 2:58.62 2:37.94 2:41.70 2:49.22 4:00.67 2:17.26 3:08.02 -
24 Abby Grace Thomas 8 Geneva School 3:26.46 3:51.31 4:08.51 3:58.95 2:29.11 3:03.52 3:11.16 -
25 Maria Newman 7 Master's Academy (Oviedo) 3:57.09 3:33.38 2:43.99 2:59.79 3:49.19 2:45.96 3:17.57 -
26 Sarah Messemer FR Master's Academy (Oviedo) 3:34.08 2:54.06 2:48.06 2:52.06 2:28.06 4:10.09 3:20.07 -
27 Alyssa Lasala JR Master's Academy (Oviedo) 2:48.63 3:22.75 2:38.59 3:42.83 2:44.61 3:54.87 3:20.74 -
28 Stephanie Boktor SO Master's Academy (Oviedo) 3:57.79 3:29.57 4:21.97 3:53.76 2:47.26 2:51.29 3:21.51 -
29 Isabella Miskiv FR Lake Mary 2:51.35 2:43.19 3:58.66 3:21.94 2:51.35 3:34.18 3:23.98 -
  Kelly George JR Lake Highland Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Brynna Della Cava SO Lake Mary DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Giula Ghirardi JR Boone DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Alyssa Figueroa FR East River DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Xiomara Gill JR Lake Nona DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Carolyn Brown JR Boone 2:24.59 2:17.36 2:39.05 3:06.53 10
2 Alana Wolfberg SR Timber Creek 2:27.69 2:29.17 2:33.60 3:10.52 8
3 Nyasia Rivera JR Cypress Creek 2:31.47 3:13.89 2:49.65 2:11.78 6
4 Peyton Damewood SO Winter Park 2:36.50 2:49.02 2:31.81 3:06.24 5
5 Sierra Orie SO Timber Creek 2:38.79 2:48.32 1:51.16 2:45.15 4
6 Isabella Santeufemio SO Boone 2:38.95 2:02.40 2:27.83 3:25.05 3
7 Raquel Smith SR Geneva School 2:40.28 3:12.34 3:10.74 3:04.33 2
8 Isabel Crist JR First Academy (Orlando) 2:40.54 3:12.65 3:09.44 2:03.62 1
9 Sydni Brown FR Lake Nona 2:42.19 2:25.98 2:19.49 2:14.62 -
10 Anya Mascarenhas JR Lake Highland Prep 2:43.31 2:53.11 2:07.39 2:35.15 -
13 Victoria Caceres JR University (Orlando) 2:45.88 3:20.72 3:33.99 2:59.15 -
14 Brooke Perry SO Lake Mary 2:47.00 2:05.25 3:07.04 2:58.69 -
15 Holly Gates SR Lake Mary 2:47.99 2:06.00 2:29.52 3:35.03 -
16 Karina Vega SO East River 2:50.28 3:07.31 2:23.04 2:02.61 -
17 Lauren Moore SO Lake Highland Prep 2:51.58 2:10.40 3:12.17 2:06.97 -
19 Shiraz Nitzachon SO University (Orlando) 2:58.57 3:32.50 3:20.00 3:02.15 -
  Xiomara Gill JR Lake Nona DNS DNS DNS DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Valerie Hoyos FR Lake Nona 2:42.62 3:08.90 1:54.99 2:44.26 1:56.63 3:25.33 3:05.62 -
12 Olivia Demetriades SR Trinity Prep 3:25.31 2:04.18 2:30.67 2:45.57 3:35.24 3:18.69 2:12.46 -
18 Ana Gomez FR Winter Park 3:19.22 2:26.33 3:24.51 2:56.30 2:05.18 2:47.49 2:29.86 -
20 Tayra Torres Zapata FR Lake Nona 2:56.84 2:09.93 2:38.80 3:00.45 2:46.02 3:38.35 3:25.72 -
21 Nicole Rodriguez-Martinez SR Geneva School 3:00.94 2:49.97 3:50.28 3:02.76 3:53.94 2:09.76 2:09.76 -
22 Nathalie Are JR First Academy (Orlando) 2:19.29 3:21.60 3:34.43 3:03.27 2:44.95 3:17.94 2:46.78 -
23 Maryha Andino SO East River 2:37.94 3:19.31 2:13.50 3:08.02 2:36.06 3:36.23 2:41.70 -
24 Abby Grace Thomas 8 Geneva School 4:06.60 3:39.84 4:04.69 3:11.16 3:26.46 3:13.08 3:43.66 -
25 Maria Newman 7 Master's Academy (Oviedo) 2:34.11 3:51.16 4:01.04 3:17.57 2:59.79 4:16.85 2:34.11 -
26 Sarah Messemer FR Master's Academy (Oviedo) 4:14.09 2:30.06 4:08.09 3:20.07 2:44.06 4:08.09 4:10.09 -
27 Alyssa Lasala JR Master's Academy (Oviedo) 2:44.61 3:10.71 4:04.91 3:20.74 3:02.68 3:30.78 3:10.71 -
28 Stephanie Boktor SO Master's Academy (Oviedo) 3:17.48 2:25.09 3:57.79 3:21.51 2:41.21 3:23.53 2:51.29 -
29 Isabella Miskiv FR Lake Mary 3:42.34 2:55.43 3:40.30 3:23.98 2:47.27 2:59.51 4:02.74 -
  Kelly George JR Lake Highland Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Giula Ghirardi JR Boone DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Alyssa Figueroa FR East River DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Brynna Della Cava SO Lake Mary DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS