January 18, 2019
|
UW-Oshkosh-Kolf Sports Center - Oshkosh, WI
|
200m (Flat)

Women's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Lauren Wrensch SR-4 Wis.-Oshkosh 8.00
2 Sami Huebner SR-4 Wisconsin Lutheran 8.39
3 Megan Leahy SR-4 Wis.-Oshkosh 8.53
4 Jenna Schmitz SO-2 Wisconsin Lutheran 8.76
5 Hanna Gray SO-2 Wis.-Oshkosh 8.83
6 Ashly Surdyk FR-1 Wis.-Oshkosh 8.93

Women's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Lauren Wrensch SR-4 Wis.-Oshkosh 8.86 7.98 8.86
2 Morgan Endries JR-3 Wis.-Oshkosh 9.29 8.37 8.29
3 Sami Huebner SR-4 Wisconsin Lutheran 6.37 8.38 9.31
4 Megan Leahy SR-4 Wis.-Oshkosh 8.83 8.57 7.89
5 Lindsey Denu SR-4 Wis.-Oshkosh 8.38 8.64 7.43
6 Hanna Gray SO-2 Wis.-Oshkosh 11.23 8.77 6.58
7 Jenna Schmitz SO-2 Wisconsin Lutheran 8.38 8.82 7.32
8 Ashly Surdyk FR-1 Wis.-Oshkosh 10.80 8.85 10.45
9 Theresa Richards JR-3 Wis.-Oshkosh 11.07 9.00 8.28
10 Olivia Jenkinson FR-1 Wis.-Oshkosh 11.47 9.03 7.86
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Lauren Wrensch SR-4 Wis.-Oshkosh 7.98
3 Sami Huebner SR-4 Wisconsin Lutheran 8.38
5 Lindsey Denu SR-4 Wis.-Oshkosh 8.64
9 Theresa Richards JR-3 Wis.-Oshkosh 9.00
10 Olivia Jenkinson FR-1 Wis.-Oshkosh 9.03
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Morgan Endries JR-3 Wis.-Oshkosh 8.37
4 Megan Leahy SR-4 Wis.-Oshkosh 8.57
6 Hanna Gray SO-2 Wis.-Oshkosh 8.77
7 Jenna Schmitz SO-2 Wisconsin Lutheran 8.82
8 Ashly Surdyk FR-1 Wis.-Oshkosh 8.85

Women's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Morgan Endries JR-3 Wis.-Oshkosh 27.34 33.91 28.71
2 Sadie Huth SO-2 Wis.-Oshkosh 27.83 29.23 27.56
3 Makayla Bruton FR-1 Lakeland University 29.41 38.24 24.12
4 Ally Steger JR-3 Wis.-Oshkosh 29.98 24.89 32.38
5 Theresa Richards JR-3 Wis.-Oshkosh 30.05 35.16 35.76
6 Lace Luedke   Unattached 30.52 33.27 39.68
7 Olivia Jenkinson FR-1 Wis.-Oshkosh 30.62 24.19 21.74
8 Hope Cerney SO-2 Lakeland University 31.75 23.18 40.96
9 Micayla Bork FR-1 Wisconsin Lutheran 32.06 23.41 39.12
10 Lea Burshtein FR-1 Lake Forest 33.42 42.11 27.07
11 Bailee Nessinger FR-1 Lakeland University 38.01 33.07 44.48
12 Emily Petersen FR-1 Lakeland University 41.17 29.23 30.47
Women's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Makayla Bruton FR-1 Lakeland University 23.24 26.77 30.88 27.65 29.41 26.47 30.88
6 Lace Luedke   Unattached 38.46 26.56 32.66 25.64 30.52 28.08 31.13
9 Micayla Bork FR-1 Wisconsin Lutheran 29.50 26.29 32.06 22.77 32.06 29.82 32.06
10 Lea Burshtein FR-1 Lake Forest 29.08 33.42 30.42 32.42 33.42 37.43 28.75
11 Bailee Nessinger FR-1 Lakeland University 41.82 30.03 49.04 42.96 38.01 45.24 46.00
12 Emily Petersen FR-1 Lakeland University 30.47 51.88 52.70 48.17 41.17 50.23 31.29
Women's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Ally Steger JR-3 Wis.-Oshkosh 29.98 23.99 31.78 30.28 26.39 24.29 25.49
5 Theresa Richards JR-3 Wis.-Oshkosh 30.05 34.56 21.64 25.25 36.97 27.35 30.05
7 Olivia Jenkinson FR-1 Wis.-Oshkosh 30.62 32.46 34.60 22.66 33.99 38.89 24.50
8 Hope Cerney SO-2 Lakeland University 31.75 24.13 33.66 27.63 39.69 33.66 38.10
Women's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Morgan Endries JR-3 Wis.-Oshkosh 24.06 35.27 27.34
2 Sadie Huth SO-2 Wis.-Oshkosh 23.94 29.23 27.83

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Sydney Rau JR-3 Wis.-Oshkosh 1:07.52 1:14.01 1:04.92 1:24.40 53.89 1:06.22 55.84
2 Erica Lorenz SO-2 Wis.-Oshkosh 1:05.19 59.98 1:05.19 1:04.54 1:17.58 54.11 1:07.80
3 Kendra Schumacher SO-2 Wisconsin Lutheran 1:07.58 53.80 1:05.61 46.59 1:15.46 1:20.70 1:16.77
4 Madeleine Steber FR-1 Wisconsin Lutheran 48.08 1:18.79 1:06.77 1:23.47 59.43 1:16.79 1:10.11
5 Lace Luedke   Unattached 1:07.75 1:08.43 1:07.08 1:20.50 1:16.48 1:05.07 56.35
6 Makayla Bruton FR-1 Lakeland University 1:22.56 1:21.21 1:07.67 1:14.44 1:00.91 1:05.64 1:11.06
7 Symantha Benzing FR-1 Wis.-Oshkosh 1:15.52 1:27.99 1:09.28 1:30.07 1:11.36 58.20 1:14.83
8 Nathalie Cairo FR-1 Lakeland University 1:25.51 1:02.57 1:09.52 1:17.87 1:30.38 1:16.48 1:28.99
9 Jacqueline Chapman SO-2 Lake Forest 1:07.02 1:14.15 1:11.29 1:29.12 1:29.83 59.89 1:29.12
10 Hope Cerney SO-2 Lakeland University 1:32.70 1:29.11 1:11.86 1:32.70 55.34 1:18.33 1:26.24
11 Dana Midani SO-2 Lake Forest 1:10.53 1:17.14 1:13.46 1:11.99 1:12.73 1:17.14 1:16.40
12 Lea Burshtein FR-1 Lake Forest 1:41.22 1:02.77 1:18.46 1:17.68 1:38.86 1:33.37 1:23.96
13 Bailee Nessinger FR-1 Lakeland University 1:34.14 1:34.14 1:24.81 1:34.99 1:05.31 1:18.88 1:38.38
14 Emily Petersen FR-1 Lakeland University 1:33.14 1:23.19 1:30.42 1:21.38 1:20.48 1:34.04 1:33.14
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
8 Nathalie Cairo FR-1 Lakeland University 1:09.52 1:06.05 1:11.61 1:14.39
9 Jacqueline Chapman SO-2 Lake Forest 1:11.29 1:14.86 1:07.02 1:12.72
11 Dana Midani SO-2 Lake Forest 1:13.46 1:33.30 1:34.03 1:03.18
13 Bailee Nessinger FR-1 Lakeland University 1:24.81 1:07.85 1:42.62 1:16.33
14 Emily Petersen FR-1 Lakeland University 1:30.42 1:25.00 1:42.18 1:34.04
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
5 Lace Luedke   Unattached 1:07.08 55.01
6 Makayla Bruton FR-1 Lakeland University 1:07.67 1:01.58
7 Symantha Benzing FR-1 Wis.-Oshkosh 1:09.28 1:21.06
12 Lea Burshtein FR-1 Lake Forest 1:18.46 1:35.73
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Sydney Rau JR-3 Wis.-Oshkosh 1:24.40 58.43 1:01.03 1:04.92 47.40
2 Erica Lorenz SO-2 Wis.-Oshkosh 1:15.62 1:18.23 54.76 1:05.19 59.33
3 Kendra Schumacher SO-2 Wisconsin Lutheran 53.80 1:06.93 1:07.58 1:05.61 47.90
4 Madeleine Steber FR-1 Wisconsin Lutheran 1:13.45 57.43 52.75 1:06.77 1:26.81
10 Hope Cerney SO-2 Lakeland University 1:29.11 52.46 1:01.80 1:11.86 1:17.61

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Hannah Lohrenz SO-2 Wis.-Oshkosh 1:51.91 2:20.24 1:40.58 2:52.82 2:21.65
2 Yaneli Guajardo SO-2 Lake Forest 1:55.87 2:45.93 2:51.65 1:45.85 2:23.04
3 Alexis Reichardt FR-1 Wis.-Oshkosh 2:18.81 1:50.19 2:34.55 2:28.83 2:23.10
4 Amanda Vandenplas JR-3 Wis.-Oshkosh 1:44.13 2:59.33 3:06.56 2:07.27 2:24.62
5 Zanzie Demco FR-1 Wis.-Oshkosh 2:03.11 2:36.81 1:58.71 2:35.35 2:26.55
6 Melissa Srnka JR-3 Wis.-Oshkosh 2:40.35 1:56.22 2:38.88 1:44.45 2:27.11
7 Lindsey Denu SR-4 Wis.-Oshkosh 2:51.83 3:12.74 2:17.46 1:47.58 2:29.41
8 Breanna Vandenplas JR-3 Wis.-Oshkosh 2:56.74 1:59.87 3:16.71 2:45.98 2:33.68
9 Hannah Weide SR-4 Wisconsin Lutheran 2:39.05 2:31.26 3:02.44 2:20.34 2:35.93
10 Ellen Szostak FR-1 Lake Forest 3:12.74 1:55.00 3:07.88 1:55.00 2:41.96
11 Jennifer Bolek SO-2 Lake Forest 2:40.57 2:51.28 2:49.49 2:29.87 2:58.41
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
9 Hannah Weide SR-4 Wisconsin Lutheran 2:20.34 2:35.93 3:08.68
10 Ellen Szostak FR-1 Lake Forest 2:06.33 2:41.96 2:17.67
11 Jennifer Bolek SO-2 Lake Forest 2:51.28 2:58.41 2:31.65
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Hannah Lohrenz SO-2 Wis.-Oshkosh 2:06.07 2:52.82 2:21.65 2:44.32
2 Yaneli Guajardo SO-2 Lake Forest 3:05.96 2:25.90 2:23.04 2:07.31
3 Alexis Reichardt FR-1 Wis.-Oshkosh 2:44.57 2:33.12 2:23.10 3:04.60
4 Amanda Vandenplas JR-3 Wis.-Oshkosh 2:52.10 1:45.58 2:24.62 3:08.01
5 Zanzie Demco FR-1 Wis.-Oshkosh 2:41.21 2:07.50 2:26.55 2:52.93
6 Melissa Srnka JR-3 Wis.-Oshkosh 2:58.01 3:05.36 2:27.11 2:22.70
7 Lindsey Denu SR-4 Wis.-Oshkosh 1:59.53 3:03.78 2:29.41 2:29.41
8 Breanna Vandenplas JR-3 Wis.-Oshkosh 2:33.68 2:41.37 2:33.68 1:49.12

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Emily Staufer SO-2 Lake Forest 5:35.01 4:24.66 4:07.91
2 Hailey Dorn FR-1 Wis.-Oshkosh 5:50.93 7:15.16 4:23.20
3 Molly Gniady SO-2 Lake Forest 6:06.07 7:22.95 5:29.47
4 Rachel Ulatowski JR-3 Lakeland University 7:01.27 5:41.23 6:19.15

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Ashton Keene JR-3 Wis.-Oshkosh 10:40.87 8:32.70 10:40.87
2 Elizabeth Reddeman SO-2 Wis.-Oshkosh 11:05.89 10:59.24 8:26.08
3 Megan Berg FR-1 Wis.-Oshkosh 12:03.36 9:38.69 12:54.00

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Cheyenne Moore SR-4 Wis.-Oshkosh 13:47.66 16:49.34
  Amanda Vandenplas JR-3 Wis.-Oshkosh DNF DNF

Women's 60 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Sadie Huth SO-2 Wis.-Oshkosh 9.62 9.14 10.10
2 Katie Retzlaff SO-2 Wis.-Oshkosh 9.64 6.94 9.35
3 Grace Tempesta FR-1 Wis.-Oshkosh 10.06 8.76 12.78
4 Kiana Granath SR-4 Wisconsin Lutheran 10.62 9.99 8.29
5 Kaylyn Shevey SO-2 Wisconsin Lutheran 10.65 10.33 12.89
6 Jenna Trione JR-3 Wis.-Oshkosh 11.01 12.89 12.45
7 Natalie Lendt FR-1 Wisconsin Lutheran 11.49 12.64 8.28

Women's 60 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Katie Retzlaff SO-2 Wis.-Oshkosh 7.35 7.93 10.25 9.87 9.67 12.48
2 Sadie Huth SO-2 Wis.-Oshkosh 9.73 12.26 9.83 9.34 9.73 7.11
3 Grace Tempesta FR-1 Wis.-Oshkosh 11.05 7.23 8.44 11.35 10.04 10.24
4 Kiana Granath SR-4 Wisconsin Lutheran 11.69 13.15 8.35 8.77 10.43 9.60
5 Erica Lorenz SO-2 Wis.-Oshkosh 7.44 8.70 9.23 10.27 10.48 8.81
6 Kaylyn Shevey SO-2 Wisconsin Lutheran 9.13 13.16 11.89 12.31 10.61 13.58
7 Jenna Trione JR-3 Wis.-Oshkosh 13.01 10.39 7.65 8.53 10.93 10.82
8 Natalie Lendt FR-1 Wisconsin Lutheran 11.63 13.89 8.47 11.41 11.29 11.07
9 Madeleine Steber FR-1 Wisconsin Lutheran 10.52 16.83 11.92 11.36 14.02 18.09
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Katie Retzlaff SO-2 Wis.-Oshkosh 7.64 6.87 9.67 11.22 9.67 6.77
3 Grace Tempesta FR-1 Wis.-Oshkosh 9.64 7.84 10.04 10.35 7.53 10.04
6 Kaylyn Shevey SO-2 Wisconsin Lutheran 12.74 13.80 10.61 12.21 8.81 9.98
7 Jenna Trione JR-3 Wis.-Oshkosh 11.48 10.17 10.93 8.75 11.59 14.21
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Sadie Huth SO-2 Wis.-Oshkosh 9.73
4 Kiana Granath SR-4 Wisconsin Lutheran 10.43
5 Erica Lorenz SO-2 Wis.-Oshkosh 10.48
8 Natalie Lendt FR-1 Wisconsin Lutheran 11.29
9 Madeleine Steber FR-1 Wisconsin Lutheran 14.02

Women's 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME TIME
1 Wis.-Oshkosh A Melissa Srnka, Zanzie Demco, Alexis Reichardt, Hannah Lohrenz 3:54.19 4:41.03 4:20.21 4:07.20
2 Wisconsin Lutheran
(B>)
B Kaylyn Shevey, Kendra Schumacher, Madeleine Steber, Becca Heller 3:18.32 4:21.78 4:24.42 3:18.32
3 Wis.-Oshkosh
(B>)
B Amanda Vandenplas, Breanna Vandenplas, Symantha Benzing, Hailey Dorn 5:36.22 4:03.29 4:33.35 5:00.69
4 Lake Forest A Yaneli Guajardo, Ellen Szostak, Audrey Paglia, Estefania Ramirez 4:47.09 4:49.93 4:44.24 4:35.72

Women's Distance Medley Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME
1 Wisconsin Lutheran Becca Heller, Faith Peebles, Kailey Acra, Hannah Weide 14:15.97

Women's High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV
1 Alexis Reichardt FR-1 Wis.-Oshkosh 1.03m 1.06m 1.55m 1.42m 1.45m 1.51m 1.58m 4' 9"
  • 1.25
    P
  • 1.30
    P
  • 1.35
    P
  • 1.40
    O
  • 1.45
    XXO
  • 1.50
    XXX
2 Hanna Gray SO-2 Wis.-Oshkosh 1.23m 1.20m 1.09m 1.13m 1.45m 1.45m 1.65m 4' 9"
  • 1.25
    P
  • 1.30
    O
  • 1.35
    O
  • 1.40
    XO
  • 1.45
    XXO
  • 1.50
    XXX
3 Erica Lorenz SO-2 Wis.-Oshkosh 1.36m 1.81m 1.37m 1.72m 1.40m 1.30m 1.27m 4' 7"
  • 1.25
    P
  • 1.30
    P
  • 1.35
    XO
  • 1.40
    O
  • 1.45
    XXX
4 Jenna Trione JR-3 Wis.-Oshkosh 1.13m 1.40m 1.39m 1.40m 1.40m 1.32m 1.20m 4' 7"
  • 1.25
    P
  • 1.30
    P
  • 1.35
    P
  • 1.40
    XO
  • 1.45
    XXX
5 Kiana Granath SR-4 Wisconsin Lutheran 1.68m 1.78m 1.37m 1.26m 1.40m 1.16m 1.44m 4' 7"
  • 1.25
    P
  • 1.30
    P
  • 1.35
    P
  • 1.40
    XXO
  • 1.45
    XXX
6 Grace Tempesta FR-1 Wis.-Oshkosh 1.35m 1.68m 1.20m 1.00m 1.30m 1.29m 1.47m 4' 3.25"
  • 1.25
    P
  • 1.30
    O
  • 1.35
    XXX
7 Kaylyn Shevey SO-2 Wisconsin Lutheran 1.38m 1.16m 0.90m 0.89m 1.25m 1.60m 1.34m 4' 1.25"
  • 1.25
    O
  • 1.30
    XXX
7 Morgan Endries JR-3 Wis.-Oshkosh 1.13m 1.60m 1.31m 1.26m 1.25m 1.49m 1.45m 4' 1.25"
  • 1.25
    O
  • 1.30
    XXX

Women's Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV
1 Sydney Rau JR-3 Wis.-Oshkosh 2.62m 3.54m 2.97m 11' 7.25"
  • 2.99
    P
  • 3.09
    P
  • 3.24
    XO
  • 3.39
    O
  • 3.54
    XXO
  • 3.64
    XXX
  Megan Leahy SR-4 Wis.-Oshkosh NH NH NH NH
  • 3.24
    XXX
  Theresa Richards JR-3 Wis.-Oshkosh NH NH NH NH
  • 2.99
    XXX

Women's Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV
1 Lauren Wrensch SR-4 Wis.-Oshkosh 5.79m 6.43m 5.79m 19' 0"
  • FOUL  
  • 5.60  
  • FOUL  
  • 5.77  
  • 5.77  
  • 5.79  
2 Sadie Huth SO-2 Wis.-Oshkosh 4.91m 4.18m 5.22m 17' 1.5"
  • 5.12  
  • 5.14  
  • 5.08  
  • 4.79  
  • 5.19  
  • 5.22  
3 Katie Retzlaff SO-2 Wis.-Oshkosh 4.12m 4.03m 4.91m 16' 1.5"
  • 4.91  
  • 4.90  
  • 4.85  
  • 4.71  
  • FOUL  
  • FOUL  
4 Kiley Lynch-Youngman SO-2 Wis.-Oshkosh 3.60m 4.13m 4.86m 15' 11.5"
  • 4.79  
  • 4.86  
  • 4.82  
  • 4.23  
  • FOUL  
  • 4.54  
5 Jenna Schmitz SO-2 Wisconsin Lutheran 3.55m 3.69m 4.73m 15' 6.25"
  • 4.59  
  • 4.64  
  • 4.41  
  • 4.33  
  • 4.73  
  • 4.66  
6 Ally Steger JR-3 Wis.-Oshkosh 5.47m 5.61m 4.56m 14' 11.5"
  • 4.56  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 4.01  
  • FOUL  
7 Natalie Lendt FR-1 Wisconsin Lutheran 4.17m 3.91m 4.39m 14' 5"
  • 4.06  
  • FOUL  
  • 4.39  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 4.20  
8 Micayla Bork FR-1 Wisconsin Lutheran 4.35m 3.62m 4.07m 13' 4.25"
  • 3.99  
  • 4.07  
  • 4.00  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 4.07  
  Leah Rosenow JR-3 Wisconsin Lutheran FOUL FOUL FOUL NM
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  

Women's Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV
1 Hanna Gray SO-2 Wis.-Oshkosh 7.68m 10.48m 10.38m 34' 0.75"
  • 9.88  
  • 10.13  
  • 10.21  
  • 10.38  
  • FOUL  
  • 9.81  
2 Danae Prange FR-1 Wis.-Oshkosh 8.33m 9.06m 10.29m 33' 9.25"
  • FOUL  
  • 10.29  
  • 9.86  
  • 10.26  
  • FOUL  
  • 9.97  
3 Kiley Lynch-Youngman SO-2 Wis.-Oshkosh 11.14m 6.90m 9.86m 32' 4.25"
  • 9.81  
  • FOUL  
  • 9.86  
  • 9.62  
  • 9.86  
  • 9.62  
4 Jenna Schmitz SO-2 Wisconsin Lutheran 10.02m 11.95m 9.19m 30' 2"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 8.82  
  • 9.19  
  • 8.96  
  • FOUL  
5 Natalie Lendt FR-1 Wisconsin Lutheran 6.51m 7.89m 9.17m 30' 1"
  • FOUL  
  • 9.02  
  • FOUL  
  • 8.88  
  • 9.05  
  • 9.17  

Women's Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV
1 Kahley Logan SO-2 Wis.-Oshkosh 8.93m 14.81m 13.16m 10.46m 11.75m 10.58m 10.46m 38' 6.75"
  • 10.93  
  • 11.19  
  • 10.99  
  • 11.42  
  • 11.14  
  • 11.75  
2 Allie Marineau SO-2 Wis.-Oshkosh 8.30m 13.76m 12.12m 9.06m 10.92m 9.39m 8.19m 35' 10"
  • FOUL  
  • 8.91  
  • 10.33  
  • 10.82  
  • FOUL  
  • 10.92  
3 Micky Barrette FR-1 Wis.-Oshkosh 13.21m 10.42m 8.27m 8.38m 10.74m 7.95m 10.42m 35' 3"
  • 9.96  
  • 9.96  
  • FOUL  
  • 10.36  
  • FOUL  
  • 10.74  
4 Maddie Hoekstra FR-1 Wis.-Oshkosh 13.24m 8.05m 9.64m 12.18m 10.59m 9.11m 12.07m 34' 9"
  • 10.12  
  • 10.58  
  • 9.64  
  • 9.92  
  • 10.25  
  • 10.59  
5 Mikaela Zolecki JR-3 Wis.-Oshkosh 11.93m 9.89m 9.69m 9.49m 10.20m 7.65m 11.32m 33' 5.75"
  • FOUL  
  • 9.58  
  • 9.45  
  • 9.89  
  • FOUL  
  • 10.20  
6 Grace Morgan FR-1 Wisconsin Lutheran 8.92m 10.65m 11.46m 7.91m 10.14m 10.34m 8.72m 33' 3.25"
  • 9.31  
  • 10.01  
  • 9.02  
  • 9.96  
  • 9.98  
  • 10.14  
7 Taya Fleischman SO-2 Wis.-Oshkosh 11.47m 12.44m 7.04m 10.70m 9.64m 10.80m 11.09m 31' 7.5"
  • FOUL  
  • 9.42  
  • FOUL  
  • 9.64  
  • 9.26  
  • FOUL  
8 Elise Deaver FR-1 Wis.-Oshkosh 7.74m 8.11m 6.82m 9.40m 9.22m 8.39m 11.06m 30' 3"
  • 8.76  
  • 9.22  
  • 9.22  
  • 8.53  
  • 9.21  
  • 9.15  
9 Allison Castellon SO-2 Wis.-Oshkosh 8.91m 7.35m 11.16m 8.30m 8.65m 8.39m 11.16m 28' 4.5"
  • 8.65  
  • 8.58  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
10 Kaylyn Shevey SO-2 Wisconsin Lutheran 10.37m 10.71m 7.84m 8.35m 8.43m 7.25m 10.62m 27' 8"
  • 7.80  
  • 8.33  
  • 8.43  
11 Sami Huebner SR-4 Wisconsin Lutheran 8.06m 5.90m 8.97m 5.98m 8.31m 6.56m 7.23m 27' 3.25"
  • 8.13  
  • 8.24  
  • 8.31  
12 Sarah Snyder SO-2 Wisconsin Lutheran 10.20m 9.22m 7.34m 7.43m 8.16m 5.79m 7.59m 26' 9.25"
  • 7.54  
  • 7.96  
  • 8.16  

Women's Weight Throw

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV
1 Allie Marineau SO-2 Wis.-Oshkosh 16.15m 14.55m 47' 9"
  • FOUL  
  • 14.55  
  • FOUL  
  • 13.75  
  • 13.85  
  • 13.13  
2 Mikaela Zolecki JR-3 Wis.-Oshkosh 10.84m 14.26m 46' 9.5"
  • 14.21  
  • 12.77  
  • 12.51  
  • 13.17  
  • 13.76  
  • 14.26  
3 Kahley Logan SO-2 Wis.-Oshkosh 15.92m 13.49m 44' 3.25"
  • 13.49  
  • 13.03  
  • FOUL  
  • 12.26  
  • 12.91  
  • 13.22  
4 Maddie Hoekstra FR-1 Wis.-Oshkosh 10.16m 13.02m 42' 8.75"
  • 12.34  
  • 12.46  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 13.02  
  • FOUL  
5 Elise Deaver FR-1 Wis.-Oshkosh 16.58m 12.75m 41' 10"
  • 12.75  
  • 12.38  
  • FOUL  
  • 11.23  
  • 12.12  
  • 12.61  
6 Taya Fleischman SO-2 Wis.-Oshkosh 10.93m 11.51m 37' 9.25"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 10.57  
  • FOUL  
  • 11.51  
  • 11.48  
7 Anna Skubal SO-2 Wis.-Oshkosh 11.70m 11.36m 37' 3.25"
  • FOUL  
  • 10.80  
  • 11.36  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 9.91  
8 Allison Castellon SO-2 Wis.-Oshkosh 10.41m 11.19m 36' 8.5"
  • 10.89  
  • 10.98  
  • 10.95  
  • FOUL  
  • 11.19  
  • 11.16  
9 Sarah Snyder SO-2 Wisconsin Lutheran 8.52m 10.27m 33' 8.5"
  • 9.85  
  • FOUL  
  • 9.96  
  • 10.27  
  • 8.82  
  • 10.12