March 12, 2019
|
Nova Southeastern - Ft. Lauderdale, FL

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Rebecca MacLeod JR-3 St. Thomas Aquinas 2:22.77 1:54.22 2:27.28 2:30.28 10
2 Susana Gutierrez JR-3 St. Thomas (Fla.) 2:46.00 3:07.52 1:53.74 2:33.70 8
3 Calyope Ortega SO-2 St. Thomas (Fla.) 2:26.90 1:52.88 2:50.10 2:34.63 6
4 Camryn Rickenbach JR-3 Palm Beach Atlantic 2:54.72 2:38.83 3:24.89 2:38.83 5
5 Katie Kanagy FR-1 Palm Beach Atlantic 1:54.48 2:38.99 2:31.04 2:38.99 4
6 Abigail Kohlmeier SO-2 Nova Southeastern 2:06.39 1:55.19 3:15.18 2:39.98 3
7 Sofia Young SO-2 St. Thomas (Fla.) 3:28.06 1:52.03 2:16.04 2:40.04 2
8 Abagaile Kimbrell SO-2 St. Thomas Aquinas 2:03.21 2:29.15 2:42.11 2:42.11 1
9 Jessica Lykins JR-3 Palm Beach Atlantic 2:26.17 2:09.93 2:32.67 2:42.41 -
10 Avery Knehans FR-1 Palm Beach Atlantic 2:55.34 1:59.63 2:20.93 2:43.87 -
11 Hanna Brook Gibbons FR-1 Palm Beach Atlantic 3:14.34 2:33.78 2:54.06 2:48.99 -
12 Abigail Reburn SO-2 Palm Beach Atlantic 2:17.48 3:25.37 3:03.30 2:49.72 -
13 Kathryn Sleboda FR-1 Nova Southeastern 3:06.10 3:04.38 2:54.04 2:52.31 -
14 Laura Herbes JR-3 St. Thomas Aquinas 2:32.88 3:04.15 2:51.99 2:53.72 -
15 Hope Kanagy SR-4 Palm Beach Atlantic 3:33.32 3:42.06 2:46.11 2:54.85 -
16 Danielle Scott FR-1 Husson 2:28.78 2:34.43 2:47.62 3:08.33 -
17 Mary Elizabeth Dristle SO-2 St. Thomas Aquinas 2:17.99 2:25.88 2:35.74 3:17.13 -
18 Gabriella Mott FR-1 St. Thomas Aquinas 4:14.08 2:56.84 2:58.87 3:23.26 -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Rebecca MacLeod JR-3 St. Thomas Aquinas 3:13.87 2:22.77 2:49.82 2:30.28 10
2 Susana Gutierrez JR-3 St. Thomas (Fla.) 1:52.21 2:36.78 2:39.85 2:33.70 8
4 Camryn Rickenbach JR-3 Palm Beach Atlantic 3:18.54 3:26.48 3:05.84 2:38.83 5
7 Sofia Young SO-2 St. Thomas (Fla.) 3:00.85 2:01.63 3:18.45 2:40.04 2
8 Abagaile Kimbrell SO-2 St. Thomas Aquinas 2:48.60 2:06.45 2:09.69 2:42.11 1
14 Laura Herbes JR-3 St. Thomas Aquinas 3:24.99 2:05.08 2:31.14 2:53.72 -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Calyope Ortega SO-2 St. Thomas (Fla.) 2:34.63 6
5 Katie Kanagy FR-1 Palm Beach Atlantic 2:38.99 4
6 Abigail Kohlmeier SO-2 Nova Southeastern 2:39.98 3
9 Jessica Lykins JR-3 Palm Beach Atlantic 2:42.41 -
10 Avery Knehans FR-1 Palm Beach Atlantic 2:43.87 -
11 Hanna Brook Gibbons FR-1 Palm Beach Atlantic 2:48.99 -
12 Abigail Reburn SO-2 Palm Beach Atlantic 2:49.72 -
13 Kathryn Sleboda FR-1 Nova Southeastern 2:52.31 -
15 Hope Kanagy SR-4 Palm Beach Atlantic 2:54.85 -
16 Danielle Scott FR-1 Husson 3:08.33 -
17 Mary Elizabeth Dristle SO-2 St. Thomas Aquinas 3:17.13 -
18 Gabriella Mott FR-1 St. Thomas Aquinas 3:23.26 -