March 18, 2019
|
South Plantation - Plantation, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sage Brands JR St. Thomas Aquinas 4:38.17
2 Lucas Nolasco JR Cypress Bay 4:40.43
3 Brian Washburn SO St. Thomas Aquinas 4:45.71
4 Isaac Murillo SR Cooper City 4:47.47
5 Stephen Strong SO St. Thomas Aquinas 4:57.83
6 Randy Gracia JR Cooper City 4:59.33
7 Lucas Mardis SO St. Thomas Aquinas 5:07.50
8 Jeremiah Oscar FR Nova 5:07.80
9 David Perez FR Western 5:09.69
10 Christian Ortiz SR Nova 5:13.93
11 Glenn Mims JR Cooper City 5:14.56
12 Zachary Fisher FR Western 5:14.84
13 Gonzalez Hector JR Cypress Bay 5:17.10
14 Nasir Thornton SO Nova 5:23.21
15 Felipe Suarez Sophomore Hollywood Hills 5:27.99
16 Jones Benjamin SR Cypress Bay 5:28.39
17 Marlon Moran FR Cooper City 5:31.27
18 Antonios Koskinas FR Western 5:39.07
19 Mathew Binion SR South Plantation 5:41.70
20 Chi Xiang SR Cypress Bay 5:45.14
21 Nathan Nguyen SO Western 5:45.29
22 Laurent Ertilus FR South Plantation 6:54.26
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Sage Brands JR St. Thomas Aquinas 4:32.61 4:02.01 4:38.17 3:34.19
2 Lucas Nolasco JR Cypress Bay 4:01.17 3:44.35 4:40.43 4:32.02
3 Brian Washburn SO St. Thomas Aquinas 5:05.71 3:57.14 4:45.71 3:34.29
4 Isaac Murillo SR Cooper City 3:41.36 4:27.35 4:47.47 6:10.84
5 Stephen Strong SO St. Thomas Aquinas 5:06.77 3:43.38 4:57.83 3:40.40
6 Randy Gracia JR Cooper City 6:11.17 5:47.23 4:59.33 5:59.20
7 Lucas Mardis SO St. Thomas Aquinas 4:06.00 5:16.73 5:07.50 5:01.35
8 Jeremiah Oscar FR Nova 5:04.73 3:35.46 5:07.80 5:44.74
9 David Perez FR Western 5:56.15 3:52.27 5:09.69 4:17.05
10 Christian Ortiz SR Nova 5:54.74 3:55.45 5:13.93 4:29.98
11 Glenn Mims JR Cooper City 5:55.46 5:11.42 5:14.56 6:36.35
12 Zachary Fisher FR Western 3:52.99 3:46.69 5:14.84 3:46.69
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Gonzalez Hector JR Cypress Bay 5:17.10
14 Nasir Thornton SO Nova 5:23.21
15 Felipe Suarez Sophomore Hollywood Hills 5:27.99
16 Jones Benjamin SR Cypress Bay 5:28.39
17 Marlon Moran FR Cooper City 5:31.27
18 Antonios Koskinas FR Western 5:39.07
19 Mathew Binion SR South Plantation 5:41.70
20 Chi Xiang SR Cypress Bay 5:45.14
21 Nathan Nguyen SO Western 5:45.29
22 Laurent Ertilus FR South Plantation 6:54.26