March 18, 2019
|
South Plantation - Plantation, FL

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Faith Wallace FR St. Thomas Aquinas 1:45.70 2:07.72 2:26.80 1:47.17
2 Brittney Chatfield SO St. Thomas Aquinas 2:29.18 2:17.37 2:27.70 2:24.75
3 Jaziah Ochoa SR St. Thomas Aquinas 3:00.69 1:52.56 2:28.10 2:44.40
4 Diana Ellis SR Western 2:25.06 3:04.35 2:31.10 2:37.15
5 Jordan Ducharme JR Cooper City 2:41.70 1:57.04 2:34.00 3:17.12
6 Claire ( Nixie) Killpack FR Cooper City 2:34.50 3:13.13 2:34.50 3:16.22
7 Lauren Tucker FR Nova 2:12.64 2:52.12 2:37.90 2:39.48
8 Bethany Floyd JR Nova 3:13.74 2:52.57 2:42.80 2:54.20
9 Maya Sage FR Cooper City 3:13.87 2:10.91 2:45.70 2:50.68
10 Ashanti Hilbert JR Stranahan 2:19.40 3:08.70 2:50.00 2:33.00
11 Nathana Peirre SO South Plantation 2:54.50 2:02.15 2:54.50 2:02.15
12 Novrica Jackson SR Stranahan 3:05.19 2:35.49 2:54.70 2:56.45
13 Amber Nasir SO Cooper City 3:26.62 3:19.62 2:55.10 2:48.10
14 Katelen Valdez SO Western 2:15.45 2:57.66 2:55.90 2:48.87
15 Carolina Merino FR Cypress Bay 3:24.16 2:27.84 2:56.00 2:03.20
16 Kayla Havens FR South Plantation 2:09.94 2:38.42 2:58.00 2:24.18
17 Kelsie Valdez SO Western 3:04.68 2:34.20 2:59.30 2:28.82
18 Mariana Rivas-Montbrun SO Cypress Bay 3:23.86 3:18.44 3:00.40 3:36.48
19 McKynzee Cartwright SO Stranahan 3:24.53 3:17.29 3:01.00 2:08.51
20 Maleia Dhanoolal SR South Plantation 2:54.63 2:27.34 3:01.90 3:01.90
21 Tashara White JR Stranahan 2:20.45 2:18.63 3:02.40 3:44.36
22 Natalia Palacios FR Western 3:52.67 2:52.21 3:03.20 3:36.18
23 Ines Garcon SR South Plantation 3:16.35 3:32.86 3:03.50 3:07.17
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Faith Wallace FR St. Thomas Aquinas 1:51.57 2:26.80 2:57.63 2:51.76 2:20.93 2:06.25 2:59.10
2 Brittney Chatfield SO St. Thomas Aquinas 3:01.68 2:27.70 2:52.81 1:52.26 3:00.20 1:52.26 1:47.82
3 Jaziah Ochoa SR St. Thomas Aquinas 1:58.48 2:28.10 2:22.18 2:08.85 2:05.89 1:43.67 1:57.00
4 Diana Ellis SR Western 2:50.75 2:31.10 2:05.42 2:52.26 1:56.35 3:16.43 1:48.80
5 Jordan Ducharme JR Cooper City 3:06.34 2:34.00 3:03.26 2:41.70 2:10.90 1:53.96 2:07.82
6 Claire ( Nixie) Killpack FR Cooper City 1:51.24 2:34.50 2:46.86 2:22.14 3:20.85 2:15.96 1:51.24
7 Lauren Tucker FR Nova 2:55.27 2:37.90 3:25.27 2:18.96 1:50.53 3:23.70 2:37.90
8 Bethany Floyd JR Nova 3:00.71 2:42.80 2:41.18 3:21.88 2:13.50 2:29.78 2:16.76
9 Maya Sage FR Cooper City 2:04.28 2:45.70 2:42.39 2:39.08 3:35.41 2:15.88 2:58.96
15 Carolina Merino FR Cypress Bay 3:47.04 2:56.00 2:27.84 3:18.88 2:34.88 2:36.64 2:45.44
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
10 Ashanti Hilbert JR Stranahan 2:50.00 3:17.20 2:12.60
11 Nathana Peirre SO South Plantation 2:54.50 2:49.27 3:46.85
12 Novrica Jackson SR Stranahan 2:54.70 2:40.73 2:40.73
13 Amber Nasir SO Cooper City 2:55.10 3:21.37 2:37.59
14 Katelen Valdez SO Western 2:55.90 3:18.77 2:45.35
16 Kayla Havens FR South Plantation 2:58.00 2:33.08 3:30.04
17 Kelsie Valdez SO Western 2:59.30 2:52.13 2:36.00
18 Mariana Rivas-Montbrun SO Cypress Bay 3:00.40 2:51.38 3:45.50
19 McKynzee Cartwright SO Stranahan 3:01.00 3:33.58 2:15.75
20 Maleia Dhanoolal SR South Plantation 3:01.90 2:52.81 3:36.46
21 Tashara White JR Stranahan 3:02.40 2:55.11 3:13.35
22 Natalia Palacios FR Western 3:03.20 2:30.23 2:33.89
23 Ines Garcon SR South Plantation 3:03.50 3:49.38 3:05.34