January 25-26, 2019
|
North Dakota-High Performance Center - Grand Forks, ND
|
300m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Meghan Ford Sophomore Unattached 4:08.84 5:48.98 5:03.46
2 Jamie Schweiss SO-2 South Dakota St. 4:45.86 5:29.36 5:10.71
3 Anna Fasen JR-3 South Dakota St. 4:17.92 6:22.21 5:10.74
4 Kate Fox JR-3 U-Mary 4:53.76 5:00.08 5:15.87
5 Ellyssa Peterson SO-2 North Dakota 4:05.99 5:00.30 5:19.46
6 Hannah Anderson SO-2 North Dakota 6:18.64 6:51.00 5:23.62
7 Amanda Forliti SO-2 U-Mary 5:49.53 7:02.07 5:29.74
8 Ellie Morgan FR-1 North Dakota 6:04.24 6:20.95 5:34.16
9 Abigail McGee SO-2 Minot State 5:37.10 5:20.25 5:37.10
10 Dana Bodary FR-1 U-Mary 4:45.44 4:04.67 5:39.81
11 Michal Sequeira JR-3 U-Mary 4:42.74 5:27.02 5:40.64
12 Bailey Dergan FR-1 South Dakota St. 4:42.60 5:10.17 5:44.63
13 Elizabeth Vought SR-4 Concordia-Moorhead 7:33.48 4:20.14 5:51.53
14 Emily Tyrrell SR-4 U-Mary 5:29.92 5:11.99 5:58.60
15 Colleen Vought SR-4 Concordia-Moorhead 7:10.41 7:21.17 5:58.67
16 Ashley Herdering SO-2 Bemidji State 6:08.85 5:54.38 6:01.61
17 Ingrid Harbo SO-2 Concordia-Moorhead 7:50.77 5:33.16 6:02.13
18 Cambree Ferguson FR-1 Minot State 7:51.82 4:22.13 6:14.46
19 Kaitlyn Rooney FR-1 Concordia-Moorhead 4:29.52 7:16.54 6:19.60
20 Jordan Oliphant JR-3 Concordia-Moorhead 5:52.59 6:31.34 6:27.46
21 Rachel Friberg FR-1 Concordia-Moorhead 8:24.78 4:41.74 6:31.30
22 Courtney Anderson SR-4 Bemidji State 7:40.90 7:45.37 7:27.47
23 Carissa Decko SO-2 Bemidji State 8:07.52 9:44.06 8:02.69
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Meghan Ford Sophomore Unattached 3:56.70 5:03.46 6:22.36 6:25.40 4:24.01
2 Jamie Schweiss SO-2 South Dakota St. 5:41.79 5:10.71 4:14.79 6:31.50 5:51.11
3 Anna Fasen JR-3 South Dakota St. 4:11.70 5:10.74 5:32.50 4:11.70 5:26.28
4 Kate Fox JR-3 U-Mary 6:34.84 5:15.87 4:53.76 3:44.27 4:25.33
5 Ellyssa Peterson SO-2 North Dakota 4:31.55 5:19.46 5:54.60 6:42.52 6:29.75
6 Hannah Anderson SO-2 North Dakota 6:12.17 5:23.62 6:34.82 4:57.73 4:05.96
7 Amanda Forliti SO-2 U-Mary 5:33.04 5:29.74 4:17.20 3:50.82 4:07.31
8 Ellie Morgan FR-1 North Dakota 4:03.94 5:34.16 6:27.63 6:24.29 7:07.73
9 Abigail McGee SO-2 Minot State 4:56.65 5:37.10 4:06.09 6:10.81 7:08.12
10 Dana Bodary FR-1 U-Mary 6:54.57 5:39.81 7:08.16 4:21.66 4:04.67
11 Michal Sequeira JR-3 U-Mary 4:29.11 5:40.64 5:23.61 4:35.92 7:02.40
12 Bailey Dergan FR-1 South Dakota St. 6:22.54 5:44.63 7:07.35 6:53.56 6:57.01
14 Emily Tyrrell SR-4 U-Mary 6:02.19 5:58.60 5:58.60 4:39.71 4:11.02
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
13 Elizabeth Vought SR-4 Concordia-Moorhead 5:51.53 6:05.60 7:08.87
15 Colleen Vought SR-4 Concordia-Moorhead 5:58.67 4:14.66 5:55.09
16 Ashley Herdering SO-2 Bemidji State 6:01.61 6:01.61 5:36.30
17 Ingrid Harbo SO-2 Concordia-Moorhead 6:02.13 7:00.07 7:36.29
18 Cambree Ferguson FR-1 Minot State 6:14.46 4:48.34 8:03.06
19 Kaitlyn Rooney FR-1 Concordia-Moorhead 6:19.60 6:23.40 7:39.32
20 Jordan Oliphant JR-3 Concordia-Moorhead 6:27.46 6:08.09 5:17.72
21 Rachel Friberg FR-1 Concordia-Moorhead 6:31.30 8:24.78 6:15.65
22 Courtney Anderson SR-4 Bemidji State 7:27.47 6:11.40 9:05.92
23 Carissa Decko SO-2 Bemidji State 8:02.69 7:04.77 8:17.17