April 27, 2019
|
Elizabethtown - Elizabethtown, PA

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Laura Greene FR-1 Franklin & Marshall 2:27.85 2:20.81 2:50.38 1:56.88 2:54.61 10
2 Erica Waleksi SR-4 Chestnut Hill 1:41.46 2:24.93 2:07.54 2:30.73 2:23.48 8
3 Lilianna Matala FR-1 Dickinson 3:04.18 2:27.34 2:19.98 3:08.60 2:59.76 6
4 Alexis Salerno FR-1 Franklin & Marshall 3:12.38 2:27.98 2:48.70 2:16.15 1:49.51 5
5 Elizabeth O'Connell FR-1 Franklin & Marshall 1:56.39 2:29.21 3:00.55 2:59.06 1:56.39 4
6 Anna Kyle JR-3 Bryn Mawr 1:57.39 2:30.50 1:49.87 2:33.51 3:14.15 3
7 Amelia McDonnell FR-1 Bryn Mawr 2:55.60 2:32.69 2:37.27 2:57.12 3:09.34 2
8 Candice Ionescu SR-4 Dickinson 2:41.50 2:33.81 3:15.34 2:26.12 2:19.97 1
9 Emma Frazier SO-2 Franklin & Marshall 1:47.84 2:34.05 2:18.65 2:40.22 2:17.11 -
10 Catharine Mooney FR-1 PSU-Brandywine 2:37.63 2:34.54 3:16.27 2:42.27 2:56.18 -
11 Jess McHugh JR-3 Immaculata 2:36.08 2:36.08 2:01.75 2:53.25 2:22.04 -
12 Megan Mesick FR-1 McDaniel 2:41.45 2:38.28 3:17.85 2:30.37 2:00.30 -
13 Zoe Lamonte FR-1 Franklin & Marshall 3:02.67 2:38.84 2:57.90 2:10.25 1:59.13 -
14 Amelia Hallock SR-4 Dickinson 2:07.31 2:39.13 2:21.63 3:07.78 2:43.91 -
15 Laura Berman FR-1 Dickinson 3:13.54 2:39.95 2:39.95 2:28.76 2:55.95 -
16 Kyra Ramos SO-2 Dickinson 2:14.01 2:41.45 2:43.07 2:36.61 1:53.02 -
17 Kelly Bradley SR-4 Chestnut Hill 2:11.39 2:42.20 2:13.01 2:25.98 3:21.13 -
18 Rebecca Love SR-4 Widener 2:15.73 2:43.53 2:09.19 2:46.80 2:15.73 -
19 Allegra Wham SR-4 Bryn Mawr 2:21.93 2:45.03 2:31.83 2:35.13 2:07.08 -
20 Claire Connors SR-4 Dickinson 3:22.06 2:45.62 3:33.65 2:57.22 2:04.22 -
21 Kuku Smith FR-1 Widener 3:20.30 2:46.91 3:00.27 2:35.23 2:50.25 -
22 Maria Kropkowski FR-1 McDaniel 3:35.78 2:54.01 2:33.13 2:26.17 3:28.82 -
23 Bianca Joseph SO-2 Ursinus 3:10.91 2:55.14 2:53.39 3:44.18 2:13.11 -
24 Kate Altman FR-1 Dickinson 2:29.64 2:56.04 3:10.13 2:40.20 2:33.16 -
25 Amanda Choi FR-1 Ursinus 3:42.38 2:57.90 3:31.71 2:40.11 2:09.87 -
26 Hannah Herzon FR-1 Dickinson 2:08.77 2:58.84 3:23.88 2:19.50 2:40.96 -
27 Christine Roa JR-3 Notre Dame (Md.) 2:36.98 3:09.13 3:31.83 2:36.98 2:38.87 -
28 Anna Persick FR-1 McDaniel 2:21.32 3:19.03 3:54.86 2:39.23 3:52.87 -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Laura Greene FR-1 Franklin & Marshall 1:39.98 2:20.81 1:59.69 2:23.63 2:23.63 10
2 Erica Waleksi SR-4 Chestnut Hill 2:43.77 2:24.93 2:37.98 1:57.40 3:01.17 8
3 Lilianna Matala FR-1 Dickinson 2:24.40 2:27.34 3:01.23 2:58.29 2:00.82 6
4 Alexis Salerno FR-1 Franklin & Marshall 2:25.02 2:27.98 2:47.22 2:01.35 3:09.42 5
5 Elizabeth O'Connell FR-1 Franklin & Marshall 2:56.07 2:29.21 2:11.31 1:56.39 2:03.85 4
6 Anna Kyle JR-3 Bryn Mawr 2:10.94 2:30.50 2:38.03 2:41.04 2:15.45 3
9 Emma Frazier SO-2 Franklin & Marshall 3:06.40 2:34.05 2:04.78 2:47.92 2:09.41 -
10 Catharine Mooney FR-1 PSU-Brandywine 2:00.55 2:34.54 2:23.73 1:48.18 2:20.64 -
12 Megan Mesick FR-1 McDaniel 2:39.87 2:38.28 2:58.86 2:16.12 2:05.05 -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Amelia McDonnell FR-1 Bryn Mawr 2:29.64 1:54.52 3:06.29 2:08.26 2:32.69 2:55.60 2:29.64 2
8 Candice Ionescu SR-4 Dickinson 2:23.05 2:49.20 1:59.98 2:56.89 2:33.81 3:04.58 2:16.89 1
11 Jess McHugh JR-3 Immaculata 2:00.19 2:50.13 2:23.60 3:10.42 2:36.08 2:47.01 2:54.81 -
13 Zoe Lamonte FR-1 Franklin & Marshall 3:02.67 3:07.44 2:27.73 3:18.55 2:38.84 2:30.90 2:56.32 -
15 Laura Berman FR-1 Dickinson 2:47.95 1:56.77 1:58.37 3:10.34 2:39.95 2:14.36 1:51.97 -
16 Kyra Ramos SO-2 Dickinson 2:02.71 2:41.45 2:17.24 2:26.92 2:41.45 3:00.83 3:23.43 -
17 Kelly Bradley SR-4 Chestnut Hill 3:26.00 3:26.00 2:58.42 3:14.64 2:42.20 2:45.45 2:42.20 -
18 Rebecca Love SR-4 Widener 1:59.38 3:08.06 2:43.53 1:59.38 2:43.53 3:17.88 2:41.90 -
20 Claire Connors SR-4 Dickinson 3:20.40 3:18.75 2:53.91 3:07.15 2:45.62 2:05.88 2:09.19 -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Amelia Hallock SR-4 Dickinson 2:15.26 2:27.99 2:39.13 2:10.49 2:50.27 2:47.09 -
19 Allegra Wham SR-4 Bryn Mawr 1:55.52 3:31.24 2:45.03 3:27.94 2:03.78 3:29.59 -
21 Kuku Smith FR-1 Widener 2:38.57 3:25.30 2:46.91 3:26.97 2:13.53 2:15.20 -
22 Maria Kropkowski FR-1 McDaniel 3:30.56 3:30.56 2:54.01 2:08.77 3:06.19 3:44.48 -
23 Bianca Joseph SO-2 Ursinus 2:18.36 2:42.88 2:55.14 2:25.37 2:48.14 2:04.35 -
24 Kate Altman FR-1 Dickinson 3:01.33 3:47.10 2:56.04 2:17.32 3:25.97 3:41.81 -
25 Amanda Choi FR-1 Ursinus 3:40.60 2:54.35 2:57.90 2:36.56 3:45.94 2:31.22 -
26 Hannah Herzon FR-1 Dickinson 3:50.71 2:30.23 2:58.84 2:10.56 3:36.40 2:14.13 -
27 Christine Roa JR-3 Notre Dame (Md.) 2:25.63 3:39.39 3:09.13 4:02.09 3:29.94 2:57.79 -
28 Anna Persick FR-1 McDaniel 2:47.19 3:42.92 3:19.03 3:13.06 2:21.32 2:25.30 -