April 27, 2019
|
Elizabethtown - Elizabethtown, PA

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
0 Michael Twist   Athletics West 4:03.96 -
1 Zack Krieger   Old Dog Track Club 4:04.23 10
2 Aaron Morris JR-3 Chestnut Hill 4:14.57 8
3 Liam Coverdale JR-3 Elizabethtown 4:14.95 6
4 Kyle Berardi SO-2 Ursinus 4:22.30 5
5 Jesse Wun FR-1 Ursinus 4:23.83 4
6 Christopher Myers JR-3 Elizabethtown 4:24.46 3
7 Stephen Finck FR-1 Franklin & Marshall 4:28.02 2
8 Caleb Hayman FR-1 Franklin & Marshall 4:28.98 1
9 Alex Fiori SR-4 Franklin & Marshall 4:31.28 -
10 Tyler Alansky SR-4 Elizabethtown 4:31.41 -
11 Timothy Witmer SO-2 Elizabethtown 4:31.97 -
12 Benjamin Kotran SO-2 Franklin & Marshall 4:33.85 -
13 Caleb Torres FR-1 Ursinus 4:34.47 -
14 Jonathan Cope SR-4 Ursinus 4:39.46 -
15 Donato Grimaldi SO-2 Elizabethtown 4:39.95 -
16 William DeLince SO-2 Franklin & Marshall 4:40.75 -
17 Alex Lynch JR-3 Chestnut Hill 4:47.99 -
18 Dominic Zengel JR-3 Immaculata 4:56.94 -
19 Samuel Dikeumunna SO-2 PSU-Brandywine 4:58.79 -
20 Clay Brenner Junior Lancaster Bible College 4:59.75 -
21 Nate Raffier FR-1 Ursinus 5:01.31 -
22 Ryan Kiger SR-4 Franklin & Marshall 5:14.05 -
23 Cyrus Daroowalla SR-4 McDaniel 5:22.85 -
24 Matt Anzideo SO-2 Immaculata 5:51.79 -
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
0 Michael Twist   Athletics West 3:34.69 3:22.49 3:56.65 4:03.96 3:20.05 3:12.73 3:27.37 -
1 Zack Krieger   Old Dog Track Club 4:01.79 4:16.45 4:40.87 4:04.23 3:37.37 3:17.83 5:02.85 10
2 Aaron Morris JR-3 Chestnut Hill 3:54.21 3:05.84 5:18.22 4:14.57 4:17.12 4:34.94 4:34.94 8
3 Liam Coverdale JR-3 Elizabethtown 5:28.89 3:54.56 3:29.06 4:14.95 3:16.32 3:54.56 4:25.15 6
4 Kyle Berardi SO-2 Ursinus 5:06.90 5:35.75 3:03.61 4:22.30 4:03.94 4:59.03 4:56.40 5
5 Jesse Wun FR-1 Ursinus 4:13.28 4:52.86 3:31.07 4:23.83 3:44.26 3:17.88 5:03.41 4
6 Christopher Myers JR-3 Elizabethtown 5:09.42 4:48.27 3:36.86 4:24.46 3:50.08 4:16.53 3:52.73 3
7 Stephen Finck FR-1 Franklin & Marshall 3:10.30 5:45.75 5:26.99 4:28.02 5:48.43 5:29.67 3:58.54 2
8 Caleb Hayman FR-1 Franklin & Marshall 5:17.40 3:37.88 5:30.85 4:28.98 3:37.88 3:40.57 4:04.78 1
10 Tyler Alansky SR-4 Elizabethtown 3:09.99 3:47.99 3:42.56 4:31.41 3:56.13 3:31.70 4:55.84 -
11 Timothy Witmer SO-2 Elizabethtown 3:18.54 3:53.90 4:29.25 4:31.97 5:45.41 4:42.85 3:51.18 -
14 Jonathan Cope SR-4 Ursinus 5:26.97 3:29.60 4:50.64 4:39.46 4:19.90 3:26.80 4:14.31 -
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Alex Fiori SR-4 Franklin & Marshall 3:12.61 5:17.40 4:39.42 4:31.28 5:47.24 5:14.69 3:31.60 -
12 Benjamin Kotran SO-2 Franklin & Marshall 4:42.07 5:39.58 4:00.99 4:33.85 4:20.16 4:50.29 4:11.95 -
13 Caleb Torres FR-1 Ursinus 5:32.11 4:31.73 5:37.60 4:34.47 3:25.86 4:18.01 3:36.84 -
15 Donato Grimaldi SO-2 Elizabethtown 4:31.56 4:59.55 5:19.15 4:39.95 5:13.55 4:25.96 4:23.16 -
16 William DeLince SO-2 Franklin & Marshall 5:28.48 4:54.79 3:24.95 4:40.75 4:57.60 4:40.75 5:22.87 -
17 Alex Lynch JR-3 Chestnut Hill 3:44.64 4:22.07 5:25.43 4:47.99 5:02.39 3:47.52 3:27.36 -
18 Dominic Zengel JR-3 Immaculata 3:30.83 3:30.83 3:51.62 4:56.94 5:23.67 6:02.27 4:48.04 -
19 Samuel Dikeumunna SO-2 PSU-Brandywine 6:01.54 4:25.93 4:31.90 4:58.79 3:53.06 5:40.62 6:25.44 -
20 Clay Brenner Junior Lancaster Bible College 5:14.74 4:20.79 4:05.80 4:59.75 3:59.80 6:17.69 3:38.82 -
21 Nate Raffier FR-1 Ursinus 6:04.59 5:13.37 3:58.04 5:01.31 3:33.93 4:10.09 5:37.47 -
22 Ryan Kiger SR-4 Franklin & Marshall 4:55.21 6:10.58 6:32.57 5:14.05 5:32.90 3:52.40 6:26.29 -
23 Cyrus Daroowalla SR-4 McDaniel 3:52.46 5:45.45 5:29.31 5:22.85 4:50.57 6:33.88 6:08.05 -
24 Matt Anzideo SO-2 Immaculata 6:41.04 7:12.71 4:41.44 5:51.79 5:44.76 7:16.22 6:26.97 -