February 23, 2019
|
Berkeley Prep - Tampa, FL

Girls 1600m Run SEEDED

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Jacquelyn Abanses SO George Steinbrenner 5:11.67 3:50.64 10
2 Megan Hughes JR Holy Names 5:18.56 5:31.31 8
3 Meadow Millett SO Mitchell 5:19.79 4:35.02 6
4 Anna Sentner JR George Jenkins 5:25.69 6:53.63 5
5 Sydney Avery SR Berkeley Prep 5:31.13 7:10.47 4
6 Natalie Abernathy SR Land O'Lakes 5:32.37 4:05.96 3
7 Sarah Magee SR George Steinbrenner 5:36.71 7:10.99 2
8 Adriana Mier FR Hardee 5:51.67 5:48.16 1
9 Josephine Garba SR Tampa Prep 5:54.12 5:15.17 -
10 Anne Sullivan JR George Steinbrenner 5:59.26 4:29.45 -
11 Claire Armstrong JR Berkeley Prep 6:00.38 4:41.10 -
12 Isabell Miller FR George Jenkins 6:01.07 5:57.46 -
13 Lauren Lopez SO Clearwater 6:05.13 5:06.71 -
14 Ayden Krueger JR George Steinbrenner 6:08.59 5:46.48 -
15 Kaitlynn Brandeberry SO Hardee 6:08.61 7:40.77 -
16 Abbey Ramos JR Berkeley Prep 6:10.15 6:24.96 -
17 Jenna LaPlume SR Clearwater 6:12.91 4:21.04 -
18 Sage Koury SO George Jenkins 6:13.22 7:42.80 -
19 Sarah Gonzalez JR Holy Names 6:16.57 7:31.89 -
20 Jenna Lind FR George Steinbrenner 6:20.64 6:51.10 -
21 Bella Blind FR Winter Haven 6:27.61 7:18.00 -
22 Kya Cadieu JR Auburndale 6:30.79 7:52.86 -
23 Katie Wisniewski SO George Steinbrenner 6:34.70 7:18.12 -
24 Jordan Bradley FR Mitchell 6:34.87 5:31.69 -
25 Emily Redmon JR Mitchell 6:35.90 6:27.99 -
26 Tori Stone SR Tampa Prep 6:39.93 7:43.92 -
27 Caitlin Maguire SR George Jenkins 6:59.55 7:28.92 -
28 Alia Peets SO George Jenkins 7:06.38 5:15.53 -
29 Hannia Guerrero Hernandez JR Auburndale 7:10.35 6:05.80 -
30 Sydney Slagel JR Winter Haven 7:18.07 8:19.40 -
  Jasmine Hernandez FR Northside Christian DNF DNF -
  Loreine Marrero Aquino SR Mulberry DNF DNF -
Girls 1600m Run SEEDED Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jacquelyn Abanses SO George Steinbrenner 5:11.67 10
2 Megan Hughes JR Holy Names 5:18.56 8
3 Meadow Millett SO Mitchell 5:19.79 6
4 Anna Sentner JR George Jenkins 5:25.69 5
5 Sydney Avery SR Berkeley Prep 5:31.13 4
6 Natalie Abernathy SR Land O'Lakes 5:32.37 3
7 Sarah Magee SR George Steinbrenner 5:36.71 2
8 Adriana Mier FR Hardee 5:51.67 1
9 Josephine Garba SR Tampa Prep 5:54.12 -
10 Anne Sullivan JR George Steinbrenner 5:59.26 -
11 Claire Armstrong JR Berkeley Prep 6:00.38 -
12 Isabell Miller FR George Jenkins 6:01.07 -
15 Kaitlynn Brandeberry SO Hardee 6:08.61 -
16 Abbey Ramos JR Berkeley Prep 6:10.15 -
17 Jenna LaPlume SR Clearwater 6:12.91 -
  Loreine Marrero Aquino SR Mulberry DNF -
Girls 1600m Run SEEDED Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Lauren Lopez SO Clearwater 7:47.37 5:46.88 6:05.13 5:06.71 5:46.88 5:21.32 7:36.42 -
14 Ayden Krueger JR George Steinbrenner 7:18.63 7:59.17 6:08.59 5:05.93 7:03.88 7:40.74 4:47.50 -
18 Sage Koury SO George Jenkins 6:31.89 5:02.31 6:13.22 7:24.14 5:32.17 4:54.85 7:01.74 -
19 Sarah Gonzalez JR Holy Names 6:16.57 5:20.09 6:16.57 5:01.26 4:38.67 7:16.83 7:28.12 -
20 Jenna Lind FR George Steinbrenner 6:13.03 7:36.77 6:20.64 8:11.03 6:05.42 7:13.93 6:47.29 -
21 Bella Blind FR Winter Haven 5:48.85 6:00.48 6:27.61 8:16.14 6:12.11 8:16.14 7:06.38 -
22 Kya Cadieu JR Auburndale 7:41.14 5:32.18 6:30.79 8:20.22 6:26.89 6:58.15 4:53.10 -
23 Katie Wisniewski SO George Steinbrenner 8:13.38 5:15.76 6:34.70 6:58.39 5:23.66 4:48.14 5:35.50 -
24 Jordan Bradley FR Mitchell 6:19.08 7:26.21 6:34.87 5:19.85 5:59.34 8:17.54 5:27.75 -
25 Emily Redmon JR Mitchell 6:39.86 6:59.66 6:35.90 6:27.99 7:39.25 6:55.70 5:12.77 -
26 Tori Stone SR Tampa Prep 5:35.95 8:27.92 6:39.93 7:55.92 8:31.91 4:39.95 8:19.92 -
27 Caitlin Maguire SR George Jenkins 5:31.45 5:27.25 6:59.55 6:17.60 5:23.06 4:53.69 8:44.44 -
28 Alia Peets SO George Jenkins 5:28.32 5:32.58 7:06.38 7:44.76 8:01.81 8:57.24 6:19.48 -
29 Hannia Guerrero Hernandez JR Auburndale 6:14.41 6:01.50 7:10.35 6:10.11 6:10.11 6:01.50 8:45.03 -
30 Sydney Slagel JR Winter Haven 7:53.12 6:34.27 7:18.07 7:31.22 6:03.60 9:07.59 6:43.03 -
  Jasmine Hernandez FR Northside Christian DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -